Připomnělo mi to jeden vtipný obrázek, co jsem nedávno viděl na Instagramu.
Zachyceno na polské straně Krkonoš.
Odkaz ==
😄 Poláci se nese....
Medium opět vytvořilo hovadinu.Každý normální člověk se musí smát.Když to na mě přijde tak se vyseru třeba na náměstí a do lesa si vezmu snad asi co.
Já si článek skoukla. Je to o odpadu-kapesníky, ženské hygienické potřeby, plíny, jednorázové utěrky, a tak dále. To se v lesích rozkláda hodně dlouho. Na každém náměstí je veřejné WC, takže vám věřím, že to uděláte i tam. Za poplatek.
To já měl tu čest být v jednom moravském městečku (nahnaným) účastníkem ukončení tohoto měsíce, na kterém jistý zasloužilý soudruh (o kterém se tradovalo, žer Vladimíra Iljiče kdysi potkal při výstupu na Rysy) na závěr svého projevu pronesl větu, která pak na celé Vysočině zlidověla:
" Se Sovětským svazem na věčné časy! A nikdy jindy!"
Náš ředitel na střední ve stresu, aby delegace z družební školy neviděla ten bordel v některých třídách, na uvítanou volal: Vitájte! Když na nej učitelka ruštiny mrkala, tak volal: Chorošie uzdravlénija 😚(místo pozdravlénija)
Když jsme u těch ruských filmů mně utkvěl v paměti film Moskva slzám nevěří, doteď si ho pamatuji, od té doby jsem ho nikde neviděl, byl hezký ... Ale jednou jsem byl v kině na ruské kriminálce už nevím název, ale to bylo utrpení Bozí🙂))) vyšetřovali 3 hodiny a když skončili,nevěděl jsem kdo je vrah.....🙂))))) teď nevím,kde byla chyba,asi jsem usnul:-)))
"Baba dala vojákovi" pardon "Balada o vojákovi" je velmi pěkný film, máme jich doma několik těch válečných, manžel je maniak 🙂 tak občas nás chytí taková nostalgie. Chod a koukej se... ten už raději nechci vidět...
V této souvislosti mě napadl vtip z toho období: Hlášení obecního rozhlasu: Oznamujeme všem občanům, že dnes večer v místním kině se bude promítat americký film Dala baba vojákovi. O půl hodinu znovu místní rozhlas: Oprava předešlého hlášení: nebude se promítat americký film, ale sovětský a také název není Dala baba vojákovi, ale Balada o vojákovi ..... A kromě těch měsíců ČSSP si jistě vzpomínáte i na oslavy VOSR, mně utkvěla v paměti jedna z posledních, když jako studenti jsme museli jít povinně na náměstí, byla velká zima, tak jsme zdrhli / vždyť kdo nás najde v tom množství lidí a tmy / do nedaleké Furmanské vinárny, kde se sešla vynikající parta podobně oslavujících a věru jsme slavili, dokud nás na závěrečnou nevyhodili .... horší to bylo ale ráno vstávat a jít do školy, kde se normálně zkoušelo, ale přežili jsme a zážitek zůstává...
U nás na malém měste na hlavní ulici bylo kino (tam jsme chodívali blicovat, neboť první představení začínalo v 11,00 h., Stačilo zdrhnout o velké přestávce. Dokud na to profáci nepřišli a nechodili nás tam lovit), co se týče ruských válečných filmů, já je mám ráda. je jasné, že byly částečně poplatné době a ruský hrdina musel zvítězit, ale... no, to je jedno, já jsem ty filmy měla a dosud mám ráda. ale co mě dostalo a vždy, když mám možnost ho vidět jsem z toho naměkko je film Otec vojáka. zná to někdo? otec, starý gruzínský sedlák se přidá k armádě, aby v ní hledal svého pohřešovaného syna. a jeho pohled na celé to válečné šílenství je takový jako on – jednoduchý. nechápe, proč se děje to, co se děje. a celou válku považuje za bláznovství - v čem má, ostatně, pravdu. no a zase jsem naměkko. 🙂)
Ajaj, mě tohle všechno ani nelízlo - na základní školu jsem nastupovala v roce 1990, takže pro mě jedinou změnou byla změna z: čest práci, soudružka učitelka na: dobrý den, paní učitelko. 🙂 Ale šéfka dodnes vzpomíná, jak měli firemního Mikuláše a Mikuláš klasicky - prý, řekni básničku, dostaneš dárek. Šéfčin syn zarecitoval na plná ústa Dopisy z Moskvy. 🙂))
Moje dcera zareagovala na besídce:
Vladimír Iljič Lenin.... v tu chvíli z trémy zapomněla, co má říkat, a po chvilce začala přednášet:
Když pršelo mrholilo, žabátko se narodilo... Mami, jak to je dál. A
kolegové se měli půl roku na čem bavit. 🙂)
Doba byla, jaká byla. Já vzpomínám jak jsem v zimě podupkávala ve frontě na exotické mandarinky, ty budeš vzpomínat na něco jiné. Ale přestože se teď na tom bavím, přiznám se, že kdyby se měla zhmotnit všechna slova, která jsem v té frontě vzpomínala, tak to před tím zelovocem dodnes vypadá jako v ordinaci u gynekologa. 🙂)
Když vezmeme v úvahu ekonomický růst v USA 3% ročně, za poslední tři roky a evropský růst 0,3% a předchozí propad, tak proč by měla mít Amerika o Evropu zájem. Trump vsadil na kartu jenom to co je dobré pro Ameriku a Američané na to slyší. Navíc Amerika je unavená z diktátu progresivistů, tak cokoliv co zní konzervativně je dobré. Levicové názory prostě nejsou u střední vrstvy in.
Paní nebo slečna Jana to napsala za mě. Tak jsem to myslela. Bolševismus jen situaci využil.Ruskou společnost tvořili převážně rolnici. Rolníci v sobě neměli vlastnosti člověka moderní společnosti a byli snadno ovlivnitelní. Taktéž průmysloví dělníci se více méně rekrutovali z rolníků a průmyslovým podmínkám se přizpůsobovali pomalu.
Kvalita života na západě je dnes ošajslá věc. Hospodářské kazatele říkají, že mají i dvojnásobnou životní úroveň než my, ale na druhé straně bezpečnostní situace stojí za houby.
Např. v takovém Švédsku dříve nezamykali domy, a teď tam (hlavně v Malmö) mezi sebou bojují imigrační drogové gangy a mladí imigranti tam jen tak beztrestně každý víkend vyrážejí demolovat zaparkovaná auta, protože se nudí.
No a jak byste nazvala vy tu sociální podivnost ve Skandinávii? Kapitalismus tam mají, ale také sociální stát, který nasype každému povaleči, a to více, než u nás. To vše díky obrovskému zdanění podnikatelů, které umrtvuje podnikání.
Vystihl jste to. Migranti ti využívají a i ti, kterým se nechce dělat.
Pěkný článek, autorka nestudovala filosofickou fakultu nadarmo.
Nicméně v zahledění do tradice řešit jen západní společnost opoměla zmínit Čínu, která žila v marxismu-leninismu také, a nakonec to také nevydržela, nicméně místo revoluce, kterou provedlo RVHP, šla cestou evoluce a mírnyx týrnix se změnila v kapitalistickou ekonomiku, řízenou komunistickou stranou.
A dnes při pohledu na rozvoj totalitní Čínu je těžké věřit v přednosti demokracie.
(Zato Kuba a Severní Korea na něco podobného neměly koule, a tak jen zahnívají.)
To západní demokracie jde opačnou cestou než Čína - svůj klasický kapitalismus už změnila na socialistický kapitalismus (nejvíc Skandinávie) s příznaly totality a pokračuje na své připitomělé cestě ke kapitalistickému socialismu, kde už o její totalitě nebude pochyb.
Velice zajímavý postřeh. Myslíte, že to není v Skandinávii nějaká odnož sociální demokracie ale socialistický kapitalismus? Kvalita života tam není špatná.
0
Sledujících
2
Sleduje
0
Sledujících
2
Sleduje
Odpad z papíru, konkrétně papírový kapesník, noviny nebo kancelářský papír, se v přírodě rozloží až po 5 měsících.Déle už to trvá slupce od banánu, ta potřebuje cca 5 měsíců, a u takové slupky od pomeranče si na celkový rozklad počkáme přibližně celý 1 rok.
Podstatně delší je doba rozkladu u jednorázových plen – trvá neuvěřitelných 250 let.
Nyní k „maličkostem“. Ač to bývá neobvyklé, občas je prostě potřeba i z komára udělat velblouda, protože tihle komáři mohou nadělat pořádnou paseku!
Takový malý nedopalek cigarety (lidově „vajgl“) totiž potřebuje k celkovému rozkladu zhruba 15 let.Obyčejná žvýkačka dokonce až 50 let!
1 odpověď