Myslím si, že hlavním cílem kampaně je upozornit na to, co se obecně ženám v dopravních prostředcích děje a často to okolí ignoruje a ženy se nezastane. Mám pár vlastních zkušeností z dopravních prostředků od těch nepříjemných až po ty opravdu hnusné. A nechci, aby se to stávalo i mé dceři. A autorka má pravdu, že bylo normální takové jednání zlehčovat větami "ty naděláš", "však tě neubude", "jsi přecitlivělá" atd.
Před několika měsíci jsem četla rozhovor s někým od Cermatu (nepamatuji si, kdo to byl). Ale jedna věc mi utkvěla v paměti - není úplně triviální zajisti tisk tak, aby se k zadání nedostal nikdo předčasně a nemohl ho tak zveřejnit, a aby bylo zároveň zadání k dispozici v potřebném množství na všech školách. Řekla bych, že tohle je asi jeden z těch případů, kdy většina má svůj názor opřený o minimální zkušenost.
Vůbec nechápu, jak může někdo tyto činy zlehčovat a pachatele omlouvat. Mám hned několik nepříjemných zkušeností včetně následného zlehčování ze strany okolí. A to mám "štěstí", že mě nikdo násilně nenapadl. (Slovo štěstí píšu záměrně do úvozovek, protože by mělo být normální, že se lidé fyzicky nenapadají.)
Takhle bych mohla ještě pokračovat. A to se mi vlastně "nic nestalo". Ale naprosto chápu, jak je těžké se ozvat (když jste mladá, nezkušená a dotyčný je vůči vám v mocenské pozici), a když už se ozvete, jak to může občas okolí bagatelizovat.
"Ježkovy voči" .. pokud dceru nevezla na jednání na vládní náklady, tak je všem po tom s prominutím "nic". A je mi úplně jedno, jaké politické názory paní zastává. Příklad z vlastní minulosti. Manžel 4 roky pracoval v Plzni (bydlíme v blízkosti Znojma). Takže jsem se o prázdninách ubytovala se synem na týden ve stejném penzionu jako manžel a trávili jsme s ním alespoň snídaně a večery. Hradili jsme to z vlastní kapsy. Není to totéž, ale je to velmi podobné.
Loni o prázdninách jsem vzala děti na víkend do Prahy. A během procházky jsme si všimli, že na Střeleckém ostrově probíhá nějaká akce. Šli jsme se podívat - a byla to alternativa k Pride Parade (resp. klasická Pride Parade se to léto nemohla uskutečnit a místo toho se odehrávala v komornějším a alternativním provedení na Střeleckém ostrově). Syn se rozhodl, že s námi jít nechce a že si sedne na lavičku a bude si číst, já s dcerou jsem vyrazily. Bylo tam příjemná atmosféra piknikového charakteru. Stánky různých organizací zabývajících se problematikou související s postavením LGBT+ u nás i ve světě. Nikdo nám nic nevnucoval, když jsme se někde zastavily a měly otázky, dostaly jsme i pragmatické a pokud to mohu posoudit tak i daty podložené odpovědi. Obě jsme se pak s dcerou shodly, že to patřilo k těm nejpříjemnějším zážitkům z toho víkendu. Nikdo nikoho k ničemu nenutil. Já s dcerou jsme nenutily syna jít, on nás nenutil nejít, nikdo nás nenutil podepisovat petice (i když já jsem jednu podepsala 🙂) nebo se nějak vyjadřovat. Drtivá většina LGBT+ komunity jsou běžní lidé - pracují, bydlí, milují. Nic nikomu nevnucují, jen chtějí mít stejná práva. Naprosto legitimní požadavek. A jen tak na okraj - ještě před sto lety neměly ženy ve většině zemí volební právo. A bez boje by ho taky hned tak nedostaly. Vidím tady podobnost.
Ano, nadané dítě je většinou dítě se speciálními potřebami. Údaj, za jehož správnost neručím, protože ho mám z druhé ruky, ale který by podle mé osobní zkušenosti mohl být pravdivý nebo přinejmenším hodně blízký faktům: Na každých 500 Kč vynaložených na inkluzi dětí se znevýhodněním připadá 1 Kč na podporu nadaných dětí. Tím nechci říct, že bychom měli vyčlenit děti se znevýhodněním. Naopak, jsem pro, ať je třída rozmanitá. I když je to nápor pro učitele. To by zase mělo zohledňovat platové ohodnocení. Případně asistenti, kteří se kromě těch slabších budou věnovat i těm nadaným. Prostě jen nesmíme opomíjet nadané děti. Protože investice do nich se nám vrátí mnohonásobně.
Za mě - každá matka, která se snaží o své dítě starat co nejlépe (a tohle dítě podle zjištění nebylo zanedbávané, prostě jen žilo s matkou v nevyhovujících podmínkách) si zaslouží pomoc. A je mi absolutně jedno, jestli je bílá, růžová, tmavá, ukrajinka... je to matka, která se v rámci svých možností o své dítě stará.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Po více než 20 letech jsem se vrátila do školství. A protože si nechci nosit práci domů, neodcházím že školy, dokud nemám vše hotové a připravené. Je začátek listopadu a počet dnů v tomto školním roce, kdy jsem byla v práci méně než 9 hodin, bych spočítala na prstech jedné ruky. Průměrně trávím ve škole 9-10 hodin denně. Nestěžuju si, konstatuji. Mohla bych to "odfláknout" a jít domů dřív. Ale nechci. A takových jako já je kolem mě hodně.
1 odpověď