Hospodářskou komoru zakládal pan Rudolf Baránek že Sdružení podnikatelů. Pro podnikatele a živnostníky měla sloužit. Skládali se svými příspěvky na provoz HK. Potom se prezidentování chopili lidé jako Michal Dlouhý neúspěšný kandidát na prezidenta ČR. Nechal se slyšet při zavádění eet , kdy měl říct - Naposledy kryju záda Andrejovi. V televizi pak vystupoval na obhajobu eet tudíž proti živnostníkům. Dnes je to provládní organizace pro koryta politiku.
Tolik komentářů a nikdo nenapíše, jak to s důchody udělat , aby je měli i ti mladší..Češi chtějí plný servis ve všem, ale je jim fuk, kde se na to vezme...Mnozí by doporučovali opětné znárodnění , koalici s Ruskem a uzavřené hranice s kulomety..Také řešení..
na co důchodovou reformu. Musí víc lidí pracovat. Máme tolik státních úředníků a ti co pracují tak je neuživí. rozklikněte si např ministerstvo životního prostředí, nebo státní fond životního prostředí a uvidíte kolik státních úředníků musí živit ti co vytvářejí hodnoty. a hned by bylo na důchody. důchody jsou jen zástěrka , že Fiala je popleta co neumí řídit stát. Neumí hospodařit . Jen sám pro sebe sebral dotaci za projekt za práva žen v Barmě. Je 50 milionů
Hospodářskou komoru zakládal pan Rudolf Baránek a pan doktor Somr ze Sdružení podnikatelů. Všichni členové se složili a převedli se na založení i členské poplatky. Původně tedy byl prezidentem Hospodářské komory doktor Somr. Až teď se to zvrtlo jen na lukrativní korýtka bez kontroly členů. Zajímalo by mě kdo tu komoru teď financuje.. V době když tam prezidentoval pan Dlouhý tak se traduje věta. Naposledy jsem kryl záda Andrejovi - a to byl souhlas s EET. Nyní si Hospodářskou komoru privatizuje pár lidí.
Ne - vím, že syn si jako OSVČ nemocenskou nepřiplácí a také nečerpá. Když je nemocný, pracuje na tom, co může dělat z domova. Dovolenou si udělá kdy potřebuje, protože hodně věcí z domova udělat může a nebo taky nemusí. Přizpůsobí si den k programu malé dcery a vše funguje jak má. Jako OSVČ si zase můžete dát do nákladů dost věcí, které ale jako zaměstnanec nemůže - typicky cesty autem, telefon a další. A ne, nebudu to studovat, stačí mi vidět moje okolí.
Aby bylo od čeho odepisovat musím nejdřív vydělat. A ne nevydělám když si budu často na nemocenské jako zamestnanec.
Četla jste svůj komentář? Kritizujete, že se lidé hodí marod kolem Vánoc a nějakých svátků - to že si člověk vezme jeden den PN před nebo po víkendu neznamená, že se hodil marod schválně. Třeba jen nechce komplikovat provoz a za tři, čtyři dny se vyleží a je mu lépe. OSVČ si když si bude doplácet PN, tak jí taky dostane - proč by ne.To že to lidi nedělají, protože je to drahé....no jo no, je. Krátkou PN platí zaměstnavatel a jestliže mu zaměstnanec "lehne" vždy kolem Vánoc nebo státních svátků, má určitě možnost si to pohlídat a zkontrolovat.
OSVČ má náhradu od státu až 15 den nemoci němé zaměstnavatele který mu nemocenskou hradí. Nejak se v tom špatně orientujete. Jen papouskujete že OSVČ málo platí a asi nevíte co.
Četla jste svůj komentář? Kritizujete, že se lidé hodí marod kolem Vánoc a nějakých svátků - to že si člověk vezme jeden den PN před nebo po víkendu neznamená, že se hodil marod schválně. Třeba jen nechce komplikovat provoz a za tři, čtyři dny se vyleží a je mu lépe. OSVČ si když si bude doplácet PN, tak jí taky dostane - proč by ne.To že to lidi nedělají, protože je to drahé....no jo no, je. Krátkou PN platí zaměstnavatel a jestliže mu zaměstnanec "lehne" vždy kolem Vánoc nebo státních svátků, má určitě možnost si to pohlídat a zkontrolovat.
Přečtěte si vy původní článek. Obvykle zaměstnanci se hodí marod to OSVČ nemůže. A to kvůli práci, musí si denně vydělat. Jsou na to statistiky.
Současný sociální systém je Ponziho schéma. To je neudržitelné. Není možné se spoléhat na to, že bude více lidí pracovat. A není to možné ani vynucovat. To by byl socialismus.
Je mnoho státních úředníků co jen sedí v úřadě. Tolik jich nebylo ani za socializmu. Pro ně je socializmus právě teď. A ti co nepracují a berou jen dávky tak ti mají komunismus.
Každý, kdo umí počítat a má rozum, ví, že důchodový systém je neufinacovatelný bez velkého snížení počtu osob starobní důchod pobírajících anebo bez velkého snížení důchodů, popř. bez kombinace těchto dvou řešení. Zvedá se věk dožití a klesá porodnost. Víme, že bude v příštích desetiletích růst počet důchodců a zároveň klesat počet ekonomicky aktivních osob, které důchodce v průběžném systému živí. Kdo je proti, je buď hlupák, populista anebo egoista.
Pracovat jako soukromník se nevyplácí. Státní úředník nemusí mít zodpovědnost, nemusí mít žádnou produktivitu práce a bere větší plat.
Obávám se, že jediná možnost je postupný až třicetiletý proces, při kterém se začne měnit poměr mezi tím kolik z odvedeného pojištění půjde na současné důchodce a kolik na vlastní důchod. Nějaká část tam vždy zůstane, pro případy invalidních důchodů apod., ale bude to už jen tak 5%. Také bude nutné připravit dnešní generaci dětí, aby počítali, že už si šetří na vlastní důchod a podle toho by se měli učit, vybírat zaměstnavatele. Ne, že oznámí třicetiletým, že se jim posune zase důchodový věk. A už vůbec ne čtyřicetiletým nebo starším. Co jako s tím ti lidé mají dělat? Dále bude nutné vlastní pojištění. Pokud to budou lidé vědět a dělat od 20 let, tak ta měsíční částka není nijak závratná a může mít nějaké rozdělení na spoření a investiční pojištění. Dále může být zapojen zaměstnavatel, který bude odkládat drobnou částku do penzijního fondu. A opět by zde mělo fungovat, že si lidé váží firmy, která dává do penzijního fondu více. Stejně tak jako firma si váží zaměstnance a proto mu tento příspěvek platí.
Musí víc lidí pracovat a odvádět do státní kasy , teď to řeší tak, že nakládají víc a víc daní na ty co pracují. Nejvyšší produktivitu práce musí mit OSVČ u státních úředníků je to nekontrolovatelné.
Bohužel, spousty lidí nejsou schopny pochopit neúprosnou matematiku založenou na demografických datech. Počet odvádějících do systému bude klesat, počet čerpajících bude růst a neustále se prodlužuje i doba čerpání. Už dnes se musí důchodový systém dotovat vyššími desítkami miliard. Je jen několik možných řešení:
1) Snížit důchody
2) Zkrátit dobu pobírání (posun věku odchodu do důchodu)
3) Najít finanční prostředky jinde (nové daně, nebo na úkor jiných výdajů v řádech stovek miliard)
4) Kombinace výše uvedených možností
5) Tvrdit že se nic neděje a že současný stav může fungovat donekonečna
Ať se zvolí cokoliv (možnosti 1-4), nebude se jednat o mezi lidmi populární řešení, proto mnozí politici volí právě možnost 5, protože důchodový systém se sesype až už nebudou u moci.
A co takhle snížit stavy zbytečných státních úředníků, zrušit politické neziskový, zrušit zbytečnou výuku zbytečných oboru, poslat do práce ty co stále pobírají dávky, sloučit malé obce kde jsou placení starostové, zrušit dotace , snížit počty lidí na magistratech a krajských úřadech, nebo jak se rozrostl Úřad pro zastupování státu, nebo víte ják si hoví v kanclech ženský na OSPODu - nikde žádná produktivita práce ta je jen u OSVČ. Zrušit zbytečně ministry, snížit platy soudcum a poslancům.atd atd atd
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Polibek smrti - přiznat Zdechovskeho. To bude její konec.
1 odpověď