Všechny ty komentáře od kohokoliv jsou akorát na dvě věci. Prostě rodina je nějaké společenství, kde se musí společně plánovat a každý člen podle možností se starat, aby se vedlo co nejlíp a zvládlo se vše potřebné. Když někdo nefunguje a může, poznamená to všechny ostatní. A je úplně jedno, kolik členů taková rodina má, případně jsou- li v ní dvě mámy nebo dva tátové, zásadní princip je spolupráce, kompromis a zastupitelnost, dále vzájemná úcta a důvěra.
Učitel, který své povolání vykonává se záměrem naučit a neodradit žáky, je schopen různé metody nasazovat podle potřeby a cíle. Když se některým žákům nepodaří zvládnout učivo jednou metodou, neznamená to, že je nezvládne vůbec. Nezatracuji tedy žádnou metodu, která může přivést k cíli. Ano, pak třeba musíte vymyslet alternativy pro obsažení nového učiva a to pro každou skupinu žáků jinou. Máte na jednu vyučovací hodinu více příprav. Z vlastní zkušenosti vím, že to jde.
A s tím, že jsou vysokoškoláci, co " neumí" spočítat útratu, nesouhlasím tak zcela. Někteří plavou v aritmetice, přijde algebra a najednou to jde. Opět vlastní zkušenost.
Četla jsem velmi pozorně článek i komentáře k němu. Veřejnost, kterou netvoří vystudovaní historici, je velmi jednoduché zmást polopravdami. Stačí nějakou faktickou událost přiřadit k jinému datu. Někdy stačí posun o pár dní, někdy se události prostě jen vztahují k danému období. A pak si řeknete: " No jo, on má pravdu!" Ale že to není pravda úplná, že je to účelově transformováno tak, aby to vyhovovalo manipulaci, to už pozná málokdo z těch, co přesná data neznají.
Osobně pokládám za hyenismus, když nízkopříjmovým domácnostem společnost nabízí, že žádost typu příspěvek/doplatek na bydlení vyřídí a " bude spravovat" za ně a za tuto " službu" si účtuje 1000,- Kč ( zkusmo jsem do kalkulačky zadala údaje, kdy příspěvek by činil cca 2000,- Kč). Považujete za správné, když vám pak takoví takypodnikatelé půlku vezmou? Ano, lidé si mohou podat žádost sami, jistě. Mě zaráží spíš to morální bahno vydělat na těchto lidech a potažmo na státu. Trochu to připomíná ty chytráky, co nasadili vysoké nájmy ve svých ubytovnách.....
Moji prarodiče se narodili mezi lety 1901 a 1906.Ani jeden z dědečků se nedožil 60 let, oba celý život pracovali - jeden ve fabrice, druhý v zemědělství. Babičky se sice dožily 79 a 85 let, ale jedna z nich musela pracovat až do 66 let ve fabrice, protože jí nezapočítali léta, kdy sloužila a pak pracovala u sedláka. Její důchod byl 900 Kč/ měsíčně. Druhá babička také sloužila, poté pracovala v zemědělství a důchod měla 450 Kč. Ani jedna z nich si vyskakovat nemohla, obě žily velmi skromně. Ani jedna si nikde nepůjčovala. Obě říkaly, že se nemají špatně, protože obě dvě zažily 1. i 2. válku, kdy musely rodiny opravdu šetřit i jídlem. Já sama si pamatuju, že na zimu jsme v našem velkém bytě využívali jen kuchyň a jeden pokoj, aby se moc neprotopilo. Maminka vařila sezónní jídla, většinou zeleninová nebo husté polévky. Maso bylo tak 2x týdně. Přišlo mi to normální, neměla jsem pocit, že bychom nějak strádali. Spíš mě překvapilo, když jsem přišla na návštěvu ke kolegyni z práce a ta ve všední den dělala k večeři kotlety, hranolky a oblohu, přitom to u ní nebylo sváteční jídlo. Jsem už pár let v důchodu, jsem sama. Jo, nemůžu si koupit, co kde vidím, ale na dobrý život a trochu kultury i zábavy mi to stačí, i na koníčky zbyde. A souhlasím, nechtěla bych se vrátit do dob, kdy jediná strana a vláda určovala, jak mám žít.
Potíž je, že se tohle neděje jen v armádě. A praktika taky není nová. Nahrazování dražších materiálů levnějšími - ovšem za cenu dražších, atd. V letech 2009-10 výměna oken a zateplování škol. Výsledek na jedné z nich - víc než za 900 000 Kč náhrad a nedodělků. Firma za patřičných komentářů vedení nakonec většinu dodělala...Ale těch objektů se tehdy opravovalo víc. Nevím o tom, že by někdo byl potrestán.
Šetření potravinami je jen v pořádku, jistě existují rezervy i jinde. Jen bych řekla, že přístup do potravinové banky nemají jen senioři a titulek je zvolen naprosto nevhodně. Myslím si, že rozdmýchávání vášní a hloubení příkopů ve společnosti mají na svědomí z velké části ti, kteří umocní text takovým senzacechtivým nadpisem. Navíc když se podívám na zprávy seznamu, není tam zpravidla žádné téma bez jehož přečtení bych nemohla žít...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nemohl z pozice, kterou zastával, jednat jinak.....Nesoudíme režim..... Ale on mohl přece odejít z armády, dělat jinou práci. Takže ta zvěrstva dělal s plnou zodpovědností, věděl přesně, co dělá a necítí se vinen? A co svědomí? To zjevně nemá. Ale jinak bezúhonný... no, myslím si o tom svoje, a ostatně o soudu taky.