Nemohl z pozice, kterou zastával, jednat jinak.....Nesoudíme režim..... Ale on mohl přece odejít z armády, dělat jinou práci. Takže ta zvěrstva dělal s plnou zodpovědností, věděl přesně, co dělá a necítí se vinen? A co svědomí? To zjevně nemá. Ale jinak bezúhonný... no, myslím si o tom svoje, a ostatně o soudu taky.
Jsem z Ústeckého kraje takže samozřejmě nejsem nestranný. Co ale my z Ústeckého kraje rozhodně víme je že ČEZ skoupil Severočeské doly a další společnosti které tady těží uhlí a všechen kapitál převádí do Moravskoslezského kraje kde má sídlo a to nás tady všechny docela trápí protože jde o obrovské peníze které tady z toho kraje mizí a myslím si že i velmi chybí. Samozřejmě není to jediné co je potřeba v tomto kraji změnit ale rozhodně jsme montovna a zároveň nás tady krásně všichni vysávají. Tady je jedna z hlavních energetik v ČR ale mimo elektráren, obrovských uhelných dolů a všudypřítomnych rozvodem a drátů to tady z pohledu investic není nikde vidět. Stejně tak je samozřejmě rozdíl právě v tom napojení na univerzity a další střední školy které nejsou propojené s firmami což tady dřív bylo naprosto běžné a nikdo z nás nechápe proč se tady to všechno zničilo. Stejně tak jak dokládá celý ten průzkum který je opravdu pravdivý tak je tady málo lékařů, málo vysokoškoláků, mladí lidé kteří tady vyrůstali odchází studovat do Prahy tak se nazpátek nevrátí. Lidé z Prahy kteří jsou bohatí tak zde kupují levné byty a odváží nám sem Romy například z Kladna, ze Slaného apod. Je jich tady mnohem vyšší procento a to je pro majitele bytů dokonalý byznys kdy jim dají vysoké nájmy a sociálka to všechno zaplatí takže vlastně lidi z Prahy to mají jako investiční byty a jsou placeni státem, a nám tady akorát vznikají problémy s nepřizpůsobivými … kdy způsobují vyšší kriminalitu, prodej drog, děti nechodí do školy apod.
Naprosto souhlasím s tím, že firmy by měly odvádět daně v místě svého působení a podnikání, ne jen v místě, kde mají sídlo. Jsme malá vesnice na západě a veškeré polnosti kolem obhospodařuje zemědělský podnik se sídlem v Praze. Daně tedy sice platí v Česku, ale obec jako taková z toho nic nemá. Přitom přes vesnici jezdí jejich těžká zemědělská technika, na úzkých, věčně rozbitých silnicích je radost potkat se s jejich obrovskými traktory.
Provokujete lidi smyšleným článkem. Kdo má důchod tak vysoký? Ani v Praze ne. Absolutní blábol. Ale dal jste si s tím práci, že?
Ze článku, na který tento reaguje, vyplývá, že paní má důchod něco přes 22000, což tedy nemožné není.Z kalkulačky pro výpočet příspěvku na bydlení vyplývá, že bere- li tento ve výši přes 8000 Kč, má náklady na bydlení kompletně asi 15000. To z mého úhlu pohledu zase není tolik na nájem+ ostatní v Praze. Z důchodu+ doplatku má měsíčně k dispozici dalších 15000, zajímalo by mě, kolikrát měsíčně si představuje chodit do divadla nebo na koncert, případně do kavárny 🤔 Určitě ale neživoří.
Já bydlím kousek a třeba by tam byl dobře placený flek až Liberty zkrachuje, druhá alternativa je sedět pak doma na dávkách.. Takže ne všichni jsou proti
To je to, všichni by chtěli, aby bylo dost pracovních míst, dostatek domů s pečovatelskou službou, dostatek.... doplňte sami..., jen ať to proboha nestojí u nás!!! Ne že by to byl nový přístup k věci. Ve druhé polovině 19. století se stavěla železnice z Plzně směr Domažlice a dál do Bavorska. Horšovskotýnští občané byli zásadně proti. Železnice město minula a ejhle, občané zjistili, že mít koleje je výhoda. A tak se stavěla aspoň přípojka na hlavní trať. A dneska: přes Domažlice vede jednokolejná trať, kam už při nejlepší vůli nelze nasadit víc spojů. A když se začalo řešit zdvojkolejnění - a jeje, potíže - někteří občané Domažlic jsou proti! Takže situace stejná na západě jako na východě republiky. Remcání kvůli všemu.
Všechny ty komentáře od kohokoliv jsou akorát na dvě věci. Prostě rodina je nějaké společenství, kde se musí společně plánovat a každý člen podle možností se starat, aby se vedlo co nejlíp a zvládlo se vše potřebné. Když někdo nefunguje a může, poznamená to všechny ostatní. A je úplně jedno, kolik členů taková rodina má, případně jsou- li v ní dvě mámy nebo dva tátové, zásadní princip je spolupráce, kompromis a zastupitelnost, dále vzájemná úcta a důvěra.
Tedy nechci se v tom nějak patlat, ale ty roky mi nějak nesedí. Dřevo mělo být poraženo podle nějakých kritérií, mělo schnout 10let a varhany měly být usazené v chrámu 2020. Podle let byl v době poražení stromů prezident V.Klaus a výběrové řízení muselo tedy proběhnout za něj.
V roce 2003 jsem měla možnost nahlédnout do dílny mistra houslaře, který vyráběl velmi drahé koncertní nástroje. Ten tehdy uvedl, že zpracovává dřevo, které kolem roku 1950 nakoupil jeho otec. Jednalo se o rod, kde se výroba nástrojů dědila z generace na generaci. Mistr uvedl, že ze dřeva, které on nakoupí, bude jednou vyrábět jeho syn nebo vnuk.
Učitel, který své povolání vykonává se záměrem naučit a neodradit žáky, je schopen různé metody nasazovat podle potřeby a cíle. Když se některým žákům nepodaří zvládnout učivo jednou metodou, neznamená to, že je nezvládne vůbec. Nezatracuji tedy žádnou metodu, která může přivést k cíli. Ano, pak třeba musíte vymyslet alternativy pro obsažení nového učiva a to pro každou skupinu žáků jinou. Máte na jednu vyučovací hodinu více příprav. Z vlastní zkušenosti vím, že to jde.
A s tím, že jsou vysokoškoláci, co " neumí" spočítat útratu, nesouhlasím tak zcela. Někteří plavou v aritmetice, přijde algebra a najednou to jde. Opět vlastní zkušenost.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Soudružko Konečná, když byli u moci vaše vzory v roce 1978, měla jsem jako začínající učitelka plat 1050 Kč, což mi stačilo při ceně 10 Kč na koupi 105 kostek másla. Dneska si jich jako důchodkyně můžu koupit při ceně 75 Kč víc než 300. Tím neříkám, že je cena v pořádku. Jen připomínka pro " nepamětníky".