Prosím vás, co to tu blábolíte, zem. Půda ubývá hlavně kvůli halám, parkovištím, nákupákům a jiným hovadinám, eroze funguje tak, že někde se větrem ubere, jinde to spadne, vodní eroze by nebyla, kdyby se oralo... ať si ti co pozemky pronajimaji je pronajmou někomu jinému a ne tomu, kdo jim vysolí nejvíc peněz.. je to soukromá věc a nikomu jinému do toho nic není..!!
Máte pravdu, že zemědělská půda m.j. ubyla kvůli halám, parkovištím, nákupákům a zapomněl jste hlavně na ta solární pole. Jen nevidíte taky jiné špatné věci:
1) Z hodně bývalých polí jsou louky a to nemyslím ta pole, co bývala v podhůří na opravdu špatně přístupných místech (ale i přesto je dřív zemědělci a farmáři před nimi obhospodařovali jako pole). To myslím ta dobře přístupná. Přesto jsou z nich louky.
2) A je faktem, že většina současných zemědělců se chová stylem "po nás potopa", i když to v mnohém mají snažší než ti před nimi, včetně různých dotací, které dřív nebyly. A i za těch komunistů bylo přece jen dost remízků, které byly rozorány, aby vznikly velkolány, na kterých se používají špatné agrotechnické postupy, takže na nich čím dál tím víc dochází k vyhladovění a splavování půdy.
Hm, pole má 25 ha, uprostřed je 2 ha svážek a ja tam budu dělat remízek a odjíždět to....
Jestli děláte hlubokou orbu po vrstevnici, tak vám to snad pomůže, pokud je to jen svážek. Jestli ne, tak si raději necháte splavit půdu lijáky 🤷🏻♀️To, co jsem napsala, se týká především těch argobaronů a jejich obrovských polí.
Máte vy nebo někdo blízký zkušenost s obděláváním pozemků? Pracujete v zemědělství?
Že bych byla zaměstnaná v zemědělství, to tedy ne. Jsem už spokojená důchodkyně. Ale od svých cca 7 let do cca 24 let jsem pracovala na políčkách, tzv. záhumencích, babi a dědy, co jim po kolektivizaci byly ponechány (brambory, obilí, kukuřice) od jara do podzimu a hlavně o prázdninách (mandelinka, vyorávání, sbírání, vázání snopů, mlácení na mlátičce, sbírání klasů, silážování, hnojení), česání chmele, nošení psaníček mezi horní a dolní hospodou (tedy česaček ze zdrávky a česáčů ze strojárny ubytovaných na sálech, kde se jinak pořádaly tancovačky), chození na trávu, dělání šrotu, krmení slepic, králíků, prasátka, občas nějaké husy a kachny, protipožárních hlídek na polích, sušení hub a ovoce ... bylo toho hodně, všechno si pamatuji. A dobře si pamatuji, jak postupovali zemědělci z místního JZD (chov krav a pěstování všech možných plodin a chmele na polích) při ošetřování půdy na polích, pěstování plodin a jejich sklízení, hnojení, hlubokou orbu po vrstevnici, tím ochranu před "vyhladověním" půdy a jejím splavováním atd. atd. A také si pamatuji ráz krajiny tehdy, kdy bylo plno remízků a život na nich a polích mezi nimi (zajíci, bažanti, koroptve, srnčí zvěř, plno ptáků a hmyzu). Mohla bych pokračovat ... To všechno vidím, jako by to bylo včera. A také vidím všechno, co je dnes, včetně různých zhůvěřilostí současných zemědělců. Asi někteří toho moc o přírodě a jejích zákonitostech nevědí. Naštěstí jsou i jiní. Takoví, jací byli moji prarodiče a ti z tehdejšího JZD. Pořád tam jezdím, i když už ne často. A k mé radosti se objevují nové remízky a soukromník je zemědělský machr.
Předseda Asociace soukromého zemědělství Jaroslav Šebek m.j. říká „Často je to navíc tak, že pozemek je z poloviny rovný, z poloviny příkrý, přitom celý spadá do pozemků ohrožených erozí. To nedává smysl. Farmář by měl mít volné ruce a rozhodovat, jak bude erozi na pozemku řešit“.
Jednoduché řešení je nasnadě. Pozemek rozdělit do dvou ochranným pásem. Prostě udělat remízek, který by vodu i potencionálně splavenou půdu z příkrého pozemku zachytil a neohrozil se tak pozemek rovný.
A příslušná ministerstva zjednodušením postupu jdou zemědělcům naproti Odkaz 1
Souhlasím, byl se už někdo z těch rádoby ekologů a papírových ochránců podívat jak to vypadá na těch místech kde dosáhly úspěchů?
Na to jim tak nějak nezbývá čas. Tam kde už nejsou trempové chodí turisti. Podle toho to tam vypadá.
Jiný diskutér k problému na Kokořínsku uvedl: "Trampové byli popotahováni a pokutováni za první Republiky, za Komančů i dnes. Nic se nemění."
Odpověděla jsem mu, že pokud někdo porušuje zákony, tak by se neměl divit, že je popotahován a pokutován a že správný tramp odsoudí to, co většina těch rádoby trampů na Kokořínsku provádí.
Myslela jsem tím termínem "správný tramp" ty trampy a čundráky, co vyznávají ty prapůvodní principy trampingu, t.j. přijít, přespat, udělat si něco teplého k jídlu, zahladit po sobě stopy, jít krajinou dál a ctít přírodu.
A zákony platí pro všechny. Tedy nejen pro trampy, ale i pro turisty. Problém je v tom, že většina těch, co chodí do přírody, jí nectí, ale chovají se, jako by jim patřila. Výchova sounáležitosti s přírodou zcela u nás chybí. Další problém je, že je málo strážců přírody a jak je vidět jsou i takoví, kteří ochranu jen předstírají. To co se u nás děje v přírodě jako takové a ve vyhlášených chráněných lokalitách, je do nebe volající, ať se to týká rádoby trampů či turistů. V mnoha zemích kdyby se takhle jedni či druzí v přírodě, potažmo v rezervacích a národních parcích chovali, byli by za to tvrdě postiženi. U nás se jen ekologům a strážcům přírody vysmívají nebo je jsou schopní i fyzicky napadnout. Smutné.
Když je toho moc, není to dobře, a proto je dobré najít nějaký vkusný střed, a tak najít řešení pro obě strany. Myslím, že vše je jen o domluvě. Na lásku musí být vždycky 2. Mě se takové kempy hodně líbí, a chválím vztah těch lidí k přírodě a, že se také nechovají jak uměli lidé z velkoměst, ale opravdu to chce vše dobře vymyslet, a neustále mezi sebou nebojovat. Nepořádek je rozhodně špatně. Tramping je něco neuvěřitelného, a mělo by být pro takové lidi nějaké pochopení. Drogy jsou větší svinstvo 🌲👍
Takové jako na Kokořínsku ?? Hmm. Prostě nasáčkovat se kamkoli, kam budu chtít a nikdo mě nebude omezovat v čemkoli, co tam budu chtít dělat. A schovávat se za tramping, ten skutečný tramping !
Jj dneska je trendy zakazat vsechno a vsem. Spravny tramp o prirodu pecuje, bohuzel se mezi ne zamotaji pseudo pras atka co jim kazi povest. Takze kvuli par jedincum zakazeme tramping uplne a vsem bez rozdilu?
No těch jedinců už není pár a to je ten problém. Tady nejde o zakázání skutečného trampingu.
Zajímalo by mě co je opravdu za dnes už jasnou snahou zlikvidovat tramping. Všichni ti lidé co brojí proti něčemu tak nezávadnému, všichni ti ochranáři, ekologové, novináři, Březinové (Co ty pražce na vaší chatě u potoka pane Březino?...slouží dobře 😄), co je žene?! Všechno co jsem kdy od těchto lidí četl je prostě účelové, násobně přehnané, nenávistné, prznící, lživé, fanatické, blbé...slovník by nestačil na snahy těchto lidí. Nejsem vůbec žádný myslitel, ale normální člověk, který jen kroutí hlavou nad těma ubohejma cancama od nejspíš nešťastných lidí. (u některých názorů bych klidně použil mnohem jadrnější slova) Proč to děláte? Chcete ochranu přírody, chcete být vidět, potřebujete si do někoho kopnout, máte v hlavě zmatek, prostě můžete...no tak co je to s váma? Dávno je každému jasné, že "papír" snese všechno a že je tuna lidí, kteří to "všechno" na ten "papír" naháží a další tři tuny lidí se toho chytnou a slepě to dávají dál🙂 Nikdo z těch lidí nenapsal nic opravdu objektivně uceleného a pravdivého. Ne tak aby to od prvního do toho posledního písmene bylo celé pravda. Tramp není a nebude nikdy škůdce a ani jeho snahy v přírodě nebudou nikdy "zkázonosné". Myslet si to je prostě už v základu pitomost a každý kdo tohle aktivně podporuje nebo přímo tvoří mi dělá starost. Každý z těch lidí je "schovaný" a nikdy by něco takového neřekl přímo do očí někomu z trampské komunity...ne skutečně a určitě ne s tím zápalem jako v médiích. Proč se vy všichni co máte proti trampům nějaké "námitky" nedáte dohromady a nevyříkáte si to. Zatím jen používáte "férovku nepřizpůsobivých"
Jak který tramp.
Aniž bych se chtěl zastávat chat a bud, které už zavání mastňáctvím, dovolím si upozornit na fakt, že CHKO Kokořínsko vznikla v roce 1976 a tramping tam byl již předtím. S trochou nadsázky tam trampoval už Karel Hynek Mácha.
Jistě tramping už tam byl před tím, ale ne v takové podobě. Taky jsem před vyhlášením CHKO na Kokořínsku byla na trampu. Pískovcové převisy, pod nimi pískovcové lavice nastlané listím na přespání, sem tam trochu očouzený převis a hromádka nalámaných větví pro příchozí. Ticho a klid. Prostě trampové přišli, přespali, maximálně uvařili něco teplého a šli dál. Tak to tam vypadalo tehdy. Žádný kemp, jeden vedle druhého.
Trampové přírodě nikdy neškodili, naopak. Když jsem si ráno ohřál v ešusu čaj, nebo večer polívku, do deseti minut nikdo nepoznal, že tam někde hořel ohýnek.
Běžte se podívat na Malou Morávku v Jeseníkách, na tu devastaci přírody ve jménu zlatého telete, takovou spoušť nemá trampské hnutí na svědomí od počátku své existence.
Tihle rádoby trampové, kterých je čím dál tím víc, nemají se skutečným trampingem, putováním přírodou beze stop, nic společného. V tom je ten problém. Svým chováním devastují to, co ještě z přírody zbylo. O to je to horší, že si vybírají lokality, které pro svou diverzitu stojí za to chránit. Je třeba s tím něco dělat. To píšu s plným vědomím jako bývalý tramp.
Napište to Seznamu pokud máte námitek na článek z jejich stránek. Pokud ne, nekomentuje ani tyhle.
Dodnes jste nepochopil (a nejste jediný), že Medium.cz na internetovém prohlížeči Seznam.cz je platforma, kde může kdokoli cokoli napsat k jakékoli věci. Stačí mít na Seznamu účet a na Medium.cz se zaregistrovat. Ten váš odkaz je na článek, který napsal jakýsi Karel Dolejší, že prý Sanders s Muskem chystají odzbrojení Západu 🤭
Chcete nám něco dlouhého hlubokomyslného sdělil o čemkoli mimo diskuse pod články napsanými redaktory Seznam.cz ?? Máte možnost. Tak do toho.
Další, kdo u této ochutnávky zřejmě byl, že ví, jak moc tvrdé ty perníčky byly ... A co se týče zdobení, to je snad na vkusu každého, ne ? Přece není jen jeden jediný správný způsob, který by bylo nutno všem ostatním vnucovat 😉
Perníčky tvrdé byly. Bylo slyšet chrupnutí při ukousnutí a chroupání při rozkousávání. Nakonec o tvrdosti perníčků se několik degustátorů zmínilo. Můžete si to poslechnout ještě jednou. A co se týká zdobení, upřednostňuji klasické vánoční či velikonoční tvary s jen bílou polevou. Různí barevní pajduláci nebo tučňák 🤣, jak nazval Singapurec krtečka, tedy ne.
Ale nic nikomu nevnucuji. Jen jsem napsala svůj názor na nepovedené perníčky 😉 Nepekla a nezdobila jste je nakonec vy, že jste taková podrážděná ?? 😄
No pohledově perníčky nic moc, nebyly asi ani pořádně proleželé a tedy měkké, barevně a tvarově přeplácané, normální byla jen srdíčka. Tak tohle se vám nepovedlo. Co se týká účastníků degustace, tak máte většinou štěstí na praštěné Australany. Ta Australanka překonala všechny dosavadní 😄 Někteří moc vzdělání neukázali. Nepřekvapuje Singapurec, ale překvapuje Angličanka, prý české výrobky z Kazachstánu 🤣 A hurá, Tushar se dal do pořádku 👍🏻To oceňuji.
Není to tak dávno, co neexistovalo potraviny a nápoje balit do nějakého plastového obalu a šlo to. Proto nechápu, proč je teď tolik křiku okolo snahy omezit co nejvíce používání plastu v obalovém sektoru a tím výrazněji snížit plastový odpad. Proč nepřejít na jiné typy obalu, kde to nevadí z hlediska trvanlivosti nebo ho úplně zrušit a proč neomezit velké poloprázdné krabice plné bublinkové fólie se zbožím, kterému nehrozí při dopravě poškození ??
5
Sledujících
0
Sleduje
5
Sledujících
0
Sleduje
Jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet 😠
Oba dva si dělají nárok na území, které jim nepatří, chtějí si ho vzít silou a vyhrožují s tím, že je to nutné pro jejich národní bezpečnost.