Povím vám tajemství: Někteří dospělí prostě děsně neradi tlačí olbřímí košík se kterým musí pořád dávat pozor, aby s ním něco nesrazili. Prostě se jim dobře jede s tím malým. Nikde totiž není napsáno, že je výhradně určen dětem (na rozdíl od těch parkovacích míst, kterými do jablek zatahujete hrušky).
Já tedy nevím,ale nikdy jsem neviděla dospeleho člověka s dětským vozíkem. Jak by ho vezl? Ne všechny mají tyčku. Půjde shrbený? To těžko. Zase výmysl jak naštvat důchodce. Už nic jiného nikdo neumí?
Viděla jsem víckrát, pravda jen ty s tyčkou, ale prostě si to veze za tyčku a nemusí se strkat s velkým vozíkem.
🙂 No jo, ale asi to nabourává představy, které si o něm některé obdivovatelky jeho díla vytvořily... u mužů to asi takové pobouření nevyvolává.
Přitom obecně platí, že ta nejskvělejší díla vytvářejí lidé, kteří jsou všechno jiné než konformně usedlí. Že Bedřich Smetana trpěl syfilis je všeobecně známo a stejně tak je nabíledni že si ho neuhnal sezením na prkénku na záchodkách v nákupáku. :)
Jen tak pro zajímavost doporučím si před psaním podobných článků nastudovat nějaké odbornější věci než "jedna paní povídala". Při pasterizaci není zas tak masivní ztráta vitamínů "a vlastně všeho" jak se snaží článek tvrdit.
Doporučím aspoň pro povrchní seznámení se článek na Institutu moderní výživy, tam si totiž autoři všechno poctivě ověřují. K přečtení tady: Odkaz 1
Najdete tam i odkazy na studie, které se tím zabývaly. Skutečné studie, ne odkazy jako je Healthline - zrovna USA je země, kde spoustu věcí mají úplně jinak než my v Evropě a jejich nařízení týkající se zemědělských produktů a potravin jsou ve srovnání s Evropou velmi tristní.
Já vždycky miluju, když někdo, kdo o zvířatech neví nic, píše, že to zvířata mají tak a tak. 😄
Většina všežravců žere průběžně. Chodí a sbírají vše, co snědí. Jo, mají období aktivity a období odpočinku, často se střídají několikrát za den či noc.
To samé většina býložravců, velkou část aktivity stráví pasením se.
Jediný, kdo opravdu přijímá žrádlo spíše nárazovitě, jsou masožravci - lovci. Uloví, sežerou co jde, pak mají čas bez potravy.
Jenže lidi (a můžou si vegefanatici myslet, co chtějí), jsou všežravci. Většinu času stejně jako jiní primáti tráví průběžným jídlem.
A že v přírodě nejsou zvířata obézní? No nejsou, mají omezené zdroje, ale není to tím, že by převážně nejedli "jak to příroda zamýšlela".
Držte si to chcete, ale když už o tom hodláte veřejně psát, aspoň do toho nezaplétejte pohádky o zvířatech.
Kočka není narcis, kočka zdá se trpí úzkostmi a vy místo toho, abyste zjišťovala, co se pro ni dá udělat, ji začínáte nesnášet. Jako by ona mohla za to, že jste z ní vychovali nevyrovnané zvíře. Doporučila bych konzultaci s nějakými zkušenými specialisty na kočky jako je MVDr. Načeradská.
A ano, jak píše jiný komentář, možná by jí přítomnost jiné kočky pomohla necítit se tak úzkostlivě. Ale v prvé řadě je potřeba přijít na to, proč se tak kočka chová.
Úzkostlivé chování koček původem z nedobrých podmínek není divné, stává se to. Když už jste byla tak k uzoufání hloupá, že jste si pořídila kotě od množitelky místo od chovatelů, tak byste měla hledat pro sebe i kočičku odbornou pomoc a ne ji dávat pryč. A jistěže vás za to dcera bude nesnášet o to víc.
I když té číče by to možná prospělo, nic neškodí zvířatům tolik jako hloupý majitel.
Farmáře mezi známými nemám, automat na mléko jsem viděla maximálně v televizi a farmářské trhy u nás v širokém okolí žádné nejsou. Do Prahy mám daleko, paní chytrá, jet kvůli flašce snad lepšího mléka přes sto kilometrů, to bych musela být padlá na hlavu. Trvanlivé "mléko" nekupuji a to, co se dnes nazývá mlékem lze použít maximálně na vaření. Pít se to fakt nedá, ani do kafe. Je to hnus, velebnosti. To, co se prodávalo kdysi ve skleněných lahvích, to bylo mléko na pití.
Tak ale to zase není můj problém, že bydlíte evidentně na pustém ostrově a nejste schopná si koupit mléko, které by vám chutnalo. Holt kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Tak to píšete taky kraviny pěkný... nejhorší jsou zrovna ty, co si vzpomenou párkrát do roka že existuje něco jiného než město a pak to tak po těch lesích a parcích vypadá, když přijdete na místo po mě, kde jsem přespal, tak to nepoznáte, ale za to z lesů odnesu dost bordelu po těch nebudu je nazývat... a taky dneska už lidé moc neumí držet v přírodě klid a řvou tam jak v lunaparku...hovada
Já to psala nikoliv vám, ale pánovi čundristovi, co vykládá, že v Krkonoších není co chránit.
Píšete blbosti. Vždyť s tím mlékem má pravdu! Proč myslíte, že vám vydrží? Protože je nadopované chemií. A o chuti bych raději pomlčela. A i kdybych si chtěla koupit mléko od farmáře, jako že nechci, protože je vysoce rizikové, tak nevím kde.
Ne, není nadopované chemií. Mléko je tak levné, že nějaký doping chemií by ho leda prodražil. Je normálně ošetřené proti kažení, najděte si UHT technologii. Jo, UHT má vliv na chuť, mně třeba taky trvanlivé nechutná, ale to není nějakou chemií nebo co si myslíte za nesmysly. Vím jak chutná čerstvě nadojené (pěkně hnusně, když je nevychlazené), vím jak chutnají běžně dostupná mléka i trvanlivá. Výběr je fakt široký.
Mléko od farmáře se koupit dá buď přímo u farmáře, nebo si najděte prodejní automat, na farmářských trzích, mají je i řetězce, dokonce jde objednat na on-line shopech... Šetrně pasterové, čerstvé nehomogenizované mléko, tak se jmenuje to, co hledáte.
Ale ono je snazší se rozčilovat, že je v něm nějaká vymyšlená chemie, že? 🙂
Nekupuji nejlevnější. Problém je v nových postupech, kdy potravinářský chemik narve do prýtu kyselinu fosforečnou, aby mu vázala vodu, a aby vodu nevyudil, párky jen namáčí do uzené vody.
Vlastně máte pravdu - tohle vše dělá párky lacinější. A do dražších párků s tradičními postupy průmysloví chemici nejdou.
A vám někdo přikázal nakupovat u "průmyslových chemiků"? Přece existují řemeslná řeznictví a uzenářství, každou chvíli se někdo holedbá tím, že používá staré receptury a technologie. Kupte si párky u nich a uvidíte.
Většinou tady každý píše svoje dojmy. Od toho ostatně tyhle blogovací platformy jsou. I vy píšete svoje dojmy. Ano, nic než jen dojmy, protože kdybyste znala fakta, tak byste zase nenapsala takové hlouposti.
Přísné normy byly. Šulilo se to, jak mohlo. To říká spousta pamětníků, co v tom pracovalo. Separátovo-éčkové hnusy? Jasně, separát se tomu možná neříkalo. Éčka nebyla, protože jsme nebyli v EU a nemuseli jsme povinně označovat látky E-kódy. Přídatné látky se samozřejmě používali i tehdy. Plus tu a tam i obsah věcí nechtěných, jako třeba rezidua širokoplošně využívaných pesticidů.
Obarvený tukový blaf se dneska nesmí jmenovat čokoláda, to jste si asi ještě nevšimla. Jasně že "pochoutka z kakaovo-tukové hmoty" je hnus. Ale tak si ji neberte, je to tam jasně napsané, že to není čokoláda.
A ještě na jednu věc nesmím zapomenout - mléko!
Tam je vaše neznalost úplně největší! Dnešní mléko je skvělé, můžu si jeho chuť užívat několik dní a ne to honem vypít do druhého dne, aby nezkyslo a nebylo ke zbl... Když chci kysané mléko, vyberu si dle chuti - a ne jen mléko, ale třeba i kysané podmáslí. Ale to vyznavač té ultranechutnosti jako je škraloup asi nepochopí.
V dnešní době vám ale nic nebrání si koupit "farmářské" mléko, které neprošlo homogenizací. Pak si užijete i ten škraloup, když vám tak strašně chybí. I to zkysnutí. Jenže vy beztak kupujete trvanlivý krabičák za 12.90 a pak se divíte, že máte "bílou břečku".
Uherák (pravý s plísní na povrchu!) z masokombinátu Valašské Meziříčí, nyní Krásno, jsem od socialismu takový luxusní nejedl! Totéž jejich kabanos byl tehdy šťavnatý, chutný, prostě famózní, dnes si ho tam nekoupím. Co jsem se bavil s lidma, co dělali i ve dvou jiných konkurenčních masokombinátech, tak třeba z Makra to po třech týdnech museli stahovat salám (bylo ve smluvních podmínkách) sami přelepit etikety s trvanlivostí o další tři týdny a znovu tam ten samý, přelepený dovézt. Z jiného masokombinátu borec zase vyprávěl, jaké hrozné kýbly chemie musí do uzenin dávat, aby byly trvanlivé. To se za socíku neřešilo tímto způsobem. Dnes nás lobistické skupiny v honbě za mikroby, tedy v tom navozeném trendu zabíjejí přímo, namísto mikrobů!Tehdy se třeba mléko běžně zkazilo, tedy zkyslo na tvaroh druhý, či třetí den v létě, srovnejte to s dneškem! Jogurty ve skence z Olmy, ani nemluvím, takový dnes nekoupíte ani ve speciálce, bylo ho čtvrt litru a normální stál kolem dvou korun a smetanový, jahodový, který jsem od té doby taky žádný takový nikde už nejedl, byl tuším něco přes tři koruny. Když to vynásobím desíti i dvacíti, cena v podobné relaci s dnešními prcky, spíše levnější, kvalita ovšem absolutně nesrovnatelná, tedy upřesněno ta dnešní...
A to jsem těžký antikomunista, ale tvrdím, že dnes jsme krmeni chemickými svinstvy a ne obyčejnými potravinami. Hnusný byznys je nám podsouván, coby ochrana zdraví spotřebitele a záruka kvality. Je to lež! Podívejte se jak stoupá rakovina a genetické choroby, přičemž vzduch máme dnes čistší, ale potraviny a vodu naopak a je jasno!
Za socíku vám ani neřekli, co tam dávají, prostě nasypte z pytle tohle a hotovo. Dneska si to můžete aspoň přečíst, co přesně tam za chemii je.
Mléko se běžně kazí i dneska, jen si můžete vybrat jestli chcete trvanlivé, ošetřené, bez mikrobů, které vydrží měsíce, nebo jestli si chcete koupit mléko čerstvé, které zkysne. I když nechápu proč, když si člověk může vybrat různé kefíry, podmáslí, acidofilní mléko, několik druhů tvarohů... tak na co si kupovat mléko aby zkyslo aby si člověk udělal tvaroh.
Jo a ty vaše jogurty ve skleničce mají v Bille, Albertu, Kauflandu, Globusu a dalších.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Proč chcete dávat Ročildovi peníze?
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Asi "Fialova drahota" došla i na Rothschilda a potřebuje podpořit... 😄