Buzerace vůči členským státům EU, ze strany předsedkyně EK vonvon Leyenové, která ani náhodou nepociťuje veřejně připustit vazby svého rodinného klanu na nacizmus! Stejně tak prosazuje sankce vůči zemím, kterým se příčí násilnické manýry, ne nepodobným cílům Adolfa Hitlera! Rodinným minulostem Leyenové v pravdivých souvislostech v souladu! Opět na její pokyny, budou nepohodlné skupiny lidí veřejně označovány a posílány do lágrů?! Tahle kreatura má možnost vládnout osudy lidí v Evropě?
Nastudujte si, prosim, legislativni proces na urovni EU …. o povinnostech, ktere se budou tykat subjektu v clenskych statech, rozhoduji clenske staty (tedy i Ceska republika), nikoliv Komise, natoz pani von Leyen, Komise jen pripravi prislusny pravni predpis, ktery se nasledne obecne schvaluje Radou (zastupci clenskych statu) a Evropskym parlamentem (i nami volenymi poslanci)
neda...prave proto vytvorili ty dotacni tituly aby jednou mohli rict,ze jste je mela vyuzit...je treba se tomu postavit a v blizicich eurovolbach tam vhodit lidi jako je treba Filip Turek a potom uz se o zadnych dotacich,elektroautech atd nemusime vubec prit...
Jak si muzete myslet, ze Filip Turek a podobni mohou neco v EP zmenit. Nejdriv si prectete, jak vubec EP funguje a jak probihaji jednani, hledani kompromisu, vytvareni alianci k prosazeni rozhodnuti atd. … pokud verite vykrikum podobnych kandidatu ve smyslu, ze neco zrusi, zmeni, na coz se uz prumysl na Zapad od nas nekolik let pripravuje a vzal si to za svy, tak jste hodne naivni … proc uz se treba Volvo rozhodlo nevyrabet auta se spalovacimi motory … nikdo neni na ty zoufalce z party byvalych policajtu (Prisaha), ceskych nacku a motoristu sobe a zajmum Babise v EP zvedavy, koho tam jako spojence pro sve plany asi najdou? politika na urovni EU je oproti vnitrostatni politice jina uroven
Tak to jsem ráda, že žiju v Čechách. Moje dcera mívala čtyřicítky horečky od dětí, co měly jen rýmu. Nemyslím, že takováto bezohlednost by měla být jako vzor a že je to jinde v pořádku. Je nutné spíš přehodnotit, že nemocné děti do kolektivu prostě nepatří. Nikde.
Pro me to byl na zacatku take sok, ale musite se s tim poprat … jedina alternativa je vzdat se na par let prace a tudiz i prijmu, coz je pro radu rodin i na Zapade nemyslitelne … kazdopadne si myslim, ze toto bude brzy i realita v CR
Akorát to neví Jurečka a feministky. Ty pořád horu ji pro to, aby se maminky hrnuli co nejdřív do práce. TohLe dětské období je právě ta doba, kdy se dětský imunita posiluje, ale děti si tím musí projít.
Horší je, když dítě po nemoci oslabené přijde znovu do kolektivu - a tam další bacil. Někdy je ten pobyt v kolektivu už velký nápor.
A predstavte si, ze na zapad od nas zeny ani takovou dlouhou rodicovskou nemaji a vraci se do prace, kdyz maji jejich deti 3 mesice (Francie), 6 mesicu (Belgie), 12 mesicu (Nemecko). Kdyz jsou deti nemocne dostanete osetrovacku max. na 2 dny a pak jde dite do jesli nebo skolky a vy se modlite, aby nemelo horecku, aby Vam ho nevratili, babicky bud pracuji nebo bydli daleko … musite si poradit sami, pokud dite nevykuryrujete do 2 dnu (chuva, dovolena), nikdo to za Vas nevyresi. Je to drsne, ale deti to nejak zvladnou a Vy take. Je ovsem take nutne prehodnotit pristup skolek v CR, kde Vase dite s rymou nebo kaslem ihned poslou domu. Na Zapade se to bere tak, ze je to u malych deti bezne, v jeslich a skolkach podaji detemni jeho lekarem predepsena antibiotika … dite poslou domu s horeckou, zazivacimi problemy nebo infekci (napr. zanet spojivek). Nase astmaticke dite s chronickou rymou by asi do skolky chodit v CR vubec nemohlo.
Když budu mít smůlu a budu u benzínového stojanu ve frontě pátý, tak do dvaceti minut jsme pryč všichni s plnou. Elektrikář za tu dobu nabere kolik ? Ti další za ním čekají...
Plne souhlasim nize s panem Horou. Mame presne stejne zkusenosti, jake popisuje. S manzelem se o Teslu hadame, protoze ani jeden z nas uz nechce jezdit s druhym autem (diesel). Nejdriv byste si to mel vyzkouset. Verte, ze vetsina lidi, co ma EV uz nic jineho nechce.
Výjimečná? Pravidelně pro dceru vyzvedávám léky na třikrát, obíhám nemocniční lékárny, posílám recept na Moravu, jestli tam na malém městě ještě lék náhodou mají... každý měsíc. To samé s mými neurologickými léky, za posledního půl roku se mi nestalo, abych odešla z lékárny s tím, že se mi povedlo vyzvednout všechny léky z receptu. Lék na žaludek má výpadek už rok a půl a asi už nikdy nebude, náhrada není. Oční mast sháněla kolegyně po celé Praze 2 dny.... za poslední 2 roky se situace s léky opravdu přiblížila zvykům za totality, až mne z toho mrazí....
Nedostatek leku je i na zapad od ČR, zijeme v jedne z nejbohatsich zemi EU a jsou tam take vypadky leku napr. dlouhodobe na astma, alergie, cholesterol atd., lze je sice nahradit jinymi leky, ale to vetsinou musi schvalit osetrujici lekar … problem je s vyrobou ucinnych latek mimo EU
Tvrzeni o cene rovnatek v Nemecku 7-8 tisic je silne zavadejici. V Lucembursku, kde je cena zdravotnicke pece obecne vyssi nez v Nemecku, nas vysla zameckova rovnatka pro syna aktualne v lecbe pod 4 tis. eur. Cena se stanovi na zacatku lecby, pojistovna ji schvali (tedy zkontroluje, zda cena odpovida) a pojistenec ji zaplati a pojistovna nasledne cast proplati. Jak jsem uz psala v jine diskuzi, detem se neviditelna rovnatka asi vubec nenabizeji. Ja tedy o zadnem diteti v mem okoli nevim, resp. vim jen o jednom pripadu, kde jim je nabidli v Cesku.
Jsem docela v soku z toho, co v clanku zaznelo. Zijeme v zahranici, v jedne z nejbohatsich zemi Evropy. Nicmene u zadneho z mensich deti jsem tam nikdy nevidela neviditelna rovnatka. Na muj dotaz u tamni ortodentistky na neviditelna rovnatka, ktera se v Cesku hodne nabizi, mi odpovedela, ze jimi se daji resit jen lehke vady. Obe starsi deti meli kombinovane vady (predkus, mensi spodni celist, vyoseni) proto zacinaly s vyndavacimi rovnatky a pote nasledovaly fixni. Rozpocet od ortodentistky mimo hlavni mesto na celou dobu lecby byl pro dceru asi 3 000,- eur pred 4 roky, a pred 2 roky pro starsiho syna na 3 500,- eur, za vymenu gumicek neplatime, jen kdyz se dela vetsi uprava rovnatek. ale cena odpovida navsteve zubare. Nehlede na to, ze za sundani jsme urcite nic neplatili. Mame soukrome zdravotni pojisteni se spoluucasti 20-25% v ramci limitu, u zubare je to ale podstatne mene, ale porad nam pojistovna prispela na rovnatka na kazde dite jednorazove asi 2000 eur, i kdyz jsou tam urcita omezeni (max. vekova hranice, delka lecby). Dost me prekvapuje, ze se v Cesku nabizi rovnatka detem ve veku 7 a 9 let. Muj mladsi syn ma ve veku temer 8 let nove zatim jen 2 zuby, takze nechapu, co by mu rovnali. Naopak jsme vzdy slyseli, ze je treba pockat, jak se tam trvale zuby poskladaji/vejdou. Prijde mi to jako pekne odrbavani lidi.
Myslíte si, že se mi vyplatí zateplovat dům, pokud topím hn.uhlím novým kotlem s podavačem(pořizovaný přes kotlíkovou dotaci) pokud protopím cca 35t Kč, mám zateplenou střechu, plast.okna i dveře? Zateplení by mne stálo cca 800t Kč až milion. Podle mých výpočtů po odečtení této dotace z pořizovacích nákladů budu na nule po cca 25 letech, pokud bude uhlí stoupat nějak radikálně tak po 20 letech. Za mne se tato dotace normálním lidem prostě nevyplatí.
Tak ja jako Vas soused bych Vam prisla podekovat, pokud byste si zvolil jiny druh kotle … u svagrove sousedi topi v novem kotli uhlim a v zime se neda vyjit na zahradu
O energetické efektivnosti budov a slibu EU víte, že? Němci řvou už teď, vy to chcete poslat na školy, úřady atd. Kde nikdo nebydlí. Sbohem...
Moc jsem Vasi odpovedi neporozumela. Nechapu, proc by zatepleni nemovitosti, kde bydli treba jen 1 clovek, melo mit prioritu pred zateplenim skoly, nemocnice apod., kde se pohybuje nasobne vic lidi na metr ctverecni. Navic z domu s nejvyssi energetickou tridou (vetsinou prave dum po babicce) nikdy nizkoenergeticky dum neudelate. Jsou to neefektivne vynalozene verejne penize. Pokud uz do toho nekdo chce jit, at to ma formu vyhodne pujcky.
Pardon, ale jak se to liší od toho, co jsem řekla? Zateplení = snížení energetické náročnosti. Budovy (státních) organizací = veřejné budovy. Co tedy není pravda?
V neposlední řadě - odkazujete se na obecné určení celého fondu, nikoliv jednotlivých dotací vypsaných EU.
Ale Vy pisete, ze to nemuze jit ani na zatepleni budov organizaci - jako jsou skoly, nemocnice, urady atd. ale prave na to to mohlo klidne jit a mohlo to pomoct vsem, nejen jednotlivcum. V odkazu se pise: V lednu 2021 vláda schválila programový dokument Modernizačního fondu, který nastavil devět základních programů podpory, a jednim z nich je snizeni energeticke narocnosti budov. Dotace nevypisuje EU, ale ministerstva a ta si nastavuji parametry, aby byly v souladu s vyse uvedenymi programy.
Zalujte EU. To nemá s vládou nic.
Jak zalujte EU? Predne EU jsme my, viz legislativni proces v ramci EU. Ceska vlada si sama stanovi programy, na ktere prostredky z Modernizacniho fondu pouzije. Nejdriv si k tomu zjistete informace, nez pustite neco do eteru. Ano, mojla je pouzit na zatepleni treba skol, skolek, nemocnic uradu, kolektivni fotovoltaiku apod., namisto toho je posle jednotlivcum bez toho, aby bylo jasne, jak budou prostredky efektivne vyuzity - vynalezavost Cechu pri obchazeni jakychkoliv pravidel je znama.
To je tak, když vláda potřebuje utratit evropské peníze v souladu s evropskou legislativou a přitom si to dopředu nepřipravila.
Daleko logičtější by bylo ty prachy investovat do zateplení škol, úřadů či nemocnic. Ale vláda raději vymyslí hloupost, kterou následně upravuje dalšími a dalšími podmínkami. Mimochodem, pokud by platilo to, co je v článku, tak pokud nějaký člen domácnosti umře, tak je třeba vrátit celou dotaci.
Vlada si v roce 2021 stanovila 9 programu, na ktere maji jit Ceske republice pridelene prostredky z Modernizacniho fondu viz zde Odkaz … to jen lidovci si zvolili reseninpro svuj elektorat
Nemůžou. Tyto peníze jsou určené jedině na zateplení. Ani to nesmí jít na zateplení budov organizací.
Tak to, co tvrdite, neni pravda! Vlada sama si stanovila na jake programy se pouziji prostredky nam pridelene z Modernizacniho fondu, mimo jine na snizeni energeticke narocnosti verejnych budov. Odkaz
Nechápu matky které dávají své děti tak brzy do školky??? Proč si je pořizují, když jen co už nemají pliny ,šup s nimi do vzdělávacího systému.Důvody jako, vyhledává starší děti je komunikativní, nejsou relevantni. Kdyby se matky zklidnily a nehonily se za kariérou a opravdu si mateřstvi užívaly,tento článek by nebyl potřeba
Pani Waltr, videla jste nekdy vzdelavaci zarizeni pro deti do 3 let? Dnes to nejsou socialisticke jesle se studenym odchovem a kazdodenni lekarskou prohlidkou. Mam 3 deti, vsechny sly do jesli mezi 15.-18. mesicem, s plenama (ten dril v ČR je na samostatne tema). Pracovala jsem na zkraceny uvazek, takze deti tam nezustavaly do vecera a nemyslim si, ze si nesou nejake ujmy, dostalo se jim v jesli dost individualniho pristupu v zavislisti na jejich potrebach (spanek, jidlo, hrani si atd.). Mne prijde dost bizarni situace v ČR, kde se drzi mantra, ze dite ma zustat s matkou nejmene do 3 let, ale jakmile vstoupi do skolky, tak mama se musi ve vetsine pripadu vratit do prace na plny uvazek a tim padem dite travi delsi cas ve skolce, nez je bezna pracovni doba rodice. Neni lepsi zacit davat deti do predskolnich zarizeni driv a na kratsi dobu?
Proč těm vyžirkum dáváte peníze? M bereme komplet všechny potraviny a vše potřebné z Česka. No a co tak si tam na chvíli věnuji 30 - 60 minut přípravě jídla. Potraviny mám kvalitní, bez éček, a vím jak jídlo připravit. Narozdil od těch jejich restauraci... To tam nějaký brigoš matla z potraviny bůh ví odkud a jaké kvality, éčka neřeší, pesticidy taky ne.. A skladování a hygiena no těžko soudit. A ve finále máte jídlo 10 - 20 eur dle výberu a pivo co se nehodí ani na čištění odpadu. Kdepak od nás nic
A Vam by se libilo, kdyby k nam jezdili turisti nabaleni jidlem z domova a krome ubytovani by neutratili v Cesku ani korunu? chapete, ze sposta lidi je zamestnana v cestovnim ruchu a pro mistni ekonomiku to predstavuje podstatnou cast prijmu? Vzdyt ty ceny v potravinach nejsou az tak rozdilne? Chapu, ze nekdo nechodi do restauraci ani doma, tak tim spis nejdou v zahranici, i kdyz ja to mam osobne jinak.
Dobrý den.
Dobré popsána realita. A není to jen o IT, výzkumu a progresi v technilogiich. Toto nastavení prostupuje všemi vrstvami aktivit.
Například složitost stavebního práva, kteee zasahuje do malých a středních firem tak, že tomoroste nepomohou ustát. System tak posiluje jen silné na úkor malých a středních. Logicky je pak stavba dražší. Vzniká monopolu velkých gigantů a z majitelů (a pracujících) stavebních firem a drobných developerů se stávají zaměstnanci těchto gigantů. To bere motivaci a iniciativu střední vrstvě a tak schopnost rychlému přizpůsobeni se potřebám trhu.
Další vrstvou, která toto nastavení posiluje je populismus a nekomeptence vědní obci a malých měst. Tady to je velmi části jako v Monty Pythonu. Neschopný a nekompetentní, leč populistický politik je vrtěn protřelymi a nevykonnými uredniky. Cele vedení obce se pak řídí pravidlem: Raději nic nedělejme, nic nemůžeme pokazit. A toho kdo se o něco snaží tak dopředu “upozorněme” že pravidla (v jejich podání libovůle a zvůle určujeme my a máme právo je měnit jak a kdy chceme. Že se podle nich nedá žít nikoho nezajímá. Nenesou žádnou odpovědnost.
Je to opravdu všude.
Hezky večer všem.
Nastudujte si zaklady evropskeho prava … stavebni predpisy si vytvarime sami, tam zadna harmonizace na urovni EU neni … jinak by adi byla delka stavebniho rizeni v cele EU stejna … to, jak je to v Cesku, za to si muzeme sami
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Dobrý den Jano,
to co popisujete, se bohužel často v nemocnicích děje. Vychází to ze starších doporučení. Tak přeji, aby vaše další operace, pokud nějakou budete potřebovat, byla stran pití příznivější.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Dobry vecer, kdyz jsem byla na operaci v zahranici, tak jsem si pred zákrokem a po nem mohla misto piti nastrikat pri pocitu zizne do ust nejaky spray, co mi dala sestricka. Nikdy predtim jsem se s nim nesetkala. Pouziva se i v Cesku?
1 odpověď