taky mne to napadlo, ze je bez zavazku,mladý chlap relativne,tak si mohl vydelat penize v zahranicí a mít do zacatku penize kdyz se vrati do cech. Je to zvlastní...
V článku se píše, že chce navázat kontakt se synem, kterého delší dobu neviděl, takže úplně bez závazků není a je možné, že na syna finančně přispívá, proto mu nezbývá na vlastní bydlení.
Místo souzení jiných, byste se měla vrátit do školy a naučit se porozumění psané u textu.
taky mne to napadlo, ze je bez zavazku,mladý chlap relativne,tak si mohl vydelat penize v zahranicí a mít do zacatku penize kdyz se vrati do cech. Je to zvlastní...
V článku se píše, že chce navázat kontakt se synem, kterého delší dobu neviděl, takže úplně bez závazků není a je možné, že na syna finančně přispívá, proto mu nezbývá na vlastní bydlení.
Místo souzení jiných, byste se měla vrátit do školy a naučit se porozumění psané u textu.
Tak pokud si někdo prací v zahraničí nevydělal na bydlení, tak nevím, ale buď mu to takhle vyhovuje, nebo spíš asi moc nedělal, nebo ve článku hodně věcí není tak úplně pravda. A že bývalý vězeň se ještě chlubí, že jezdí náklaďákem bez řidičáku, tak to je taky bomba. Ale co, hlavně, že na novinkách se diskutující mohou strhat v tom, jak je to teď strašné. 🙂 A penízky z reklam se hrnou.
Když pracujete v zahraničí, musíte tam také někde bydlet, něco jíst, občas si koupit nové oblečení, zajít si ke kadeřníkovi, ve volném čase pojedete třeba někam na výlet, do kina nebo si v létě zajdete do bazénu.
To je nic, proti tomu, vypočítat nejefektivnější cenu toaletního papíru, nebo třeba kuchyňských utěrek. Byť je uváděnà cena za kus, popřípadě balení, někdy ale za metr, je potřeba porovnat počet ústřižků, a jejich velikost. Což je někdy nemožné. A pak posoudit, zda zbytečně velké ústřižky opravdu využiji, či budou- li natolik malé, že skoro vždy budu muset použít.na jeden úkon ústřižky dva. Takže počítat plochu a počet ústřižků. No a pak to aplikovat na 2, 3 či 4 vrstvy a porovnat mezi sebou.
Kuchyňské utěrky jdou zbytečný luxus a jejich jednorázové používání není ekologické. Před 35 lety a více také nebyly a hospodyňky se bez nich obešly.
A paní četla co má pokladní od zaměstnavatele v náplni práce? Pochybuji, jen plácá nesmysly.
Jako zákazník očekávám, že si vyberu nákup, který zaplatím u pokladní. Nejsem zaměstnanec supermarketu, takže samoobslužné pokladny nepoužívám a používat nebudu. Jakou mají zaměstnanci náplň práce mě nezajímá. Každý může jít pracovat někam jinam, když se mu jeho práce nelíbí. Máme přece volný pohyb osob, zboží a služeb.
Což o to, odhodlání pomoct má asi většina, důležité je taky vědět jak, to dost lidí pořádně neví.
Masáž srdce je důležitá, dýchání z úst do úst můžete, ale nemusíte. Pro nezdravotníka by mohl být problém obojí (masáž srdce a dýchání z úst do úst). Dále je důležité zavolat záchranku. Pokud je na místě vícero lidí, mohou se střídat. Důležité je také vždy myslet na vlastní bezpečnost (třeba v noci na opuštěném místě uvidíte nehodu, tak oznámit nehodu, ale nemusíte vystupovat z auta a riskovat svou bezpečnost).
Ve vlaku ne, ale občas jezdím do práce autobusem kde je neustále plno a tedy si rezervují místenku.
Svoje místo jsem opakovaně poskytl starším lidem, kteří si místenku nekoupili, myslím, že já tu cestu ve stání přežiji.
Pustil jsem na svoje místo i maminku s dítětem, takový sem naivní človek a to jsem mohl celou cestu sedět.
Starší lidé nebo maminka s dítětem si můžou také koupit místenku, protože také předem ví, že bez místenky budou možná delší dobu stát. Něco jiného je to v MHD pustit starší lidi, těhotnou ženu, rodiče s malým dítětem nebo postiženou osobu sednout, tam žádné místenky nejsou. Ale pokud se jedná o vlak, dálkový autobus, má každý cestující možnost si předem koupit místenku, aby mohl sedět.
To je sice pravda s tím zastavováním na dálnici, ale pokud vidím havarované auto a nikoho okolo, měl bych zastavit. Pokud nemám třeba zrovna plné auto lidi, děti, apod. Takže spíše je důležitý selský rozum.
I s plným autem lidí nebo dětí je možné bezpečně zastavit, podívat se, co se stalo a zavolat záchranáře, popř. začít s první pomocí. Děti můžou čekat ve voze. Jak by se Vám líbilo, když budete mít s plným autem lidí nebo dětmi nehodu a nikdo nezastaví, protože má plné auto?
Mám problém s vrácením.
1)Nemám doma prostor na ukládání nestlačených lahví.
2)Nemám čas lítat si obchodu s taškami plnými lahví.
3)Ano, jsem si jistá, že přijde zdražení Obchody budou muset platit zaměstnance, kteří ten bordel budou muset zpracovat.
Nechápu, k čemu je to dobré. Jsme nejlepší v třídění, takže proč zavádět tento nesmysl? Je to jen další šikana a buzerace lidí a způsob, jak z nich dostat víc peněz..
Tak pijte vodu z kohoutku, nemusíte se tahat s láhvemi z obchodu, skladovat a vracet.
Obchod nepotřebuje nové zaměstnance na třídění, protože vše udělá jediný automat, vytřídí vrácené láhve a plechovky, zmáčkne a Vám vytiskne stvrzenku, kterou předložíte u pokladny, kde Vám vrátí peníze. Žiji v Německu, zálohování je tady běžné, prázdné láhve sbíráme do nákupní tašky a při dalším nákupu vrátíme a do tašky dáme nákup.
Kdo vyrobí či uvede výrobek na trh, je povinen zajistit zpětný odběr obalů. V ČR funguje autorizovaná společnost EKO-KOM, do které firmy přispívají a ona přerozděluje peníze obcím, které za to financují náklady na separaci. Plast a plech jdou na třídící linky, kde se vytřídí. PET ještě dle barev (čirá, modrá, zelená...) a další plasty. ČR schází jen pár %, aby naplnila kvóty EU (ještě máme čas na splnění kvót). Do toho nyní vstoupí "Iniciativa pro zálohování", kterou založili (Prazdroj, Kofola, Matoni, Haineken), prý kvůli ekologii a vyšší vytříděnosti plechovek. Doposud jim to roky nevadilo? Proč nebyla žádná osvěta ze strany nápojářů? Kde jinde nejlépe propagovat třídění než na obalu. Proč plechovky nemají výrazný barevný pruh s popisem...patřím tam a tam. Kdo z lidí ví, že plech patří do plastu a vytřídí se na lince. Zálohování: nápojáři přestanou platit Eko - komu, ušetří miliardy, dostanou od občanů nenávratnou půjčku ve formě 4 Kč za každou PET a plech. Úmrtnost/nevratnost je cca 10-15%, což jsou cca 2,2 mld. ročně pro nápojáře. A PET? Stejně skončí na třídírnách, aby se roztřídil dle barev, to automat neumí. Takže pouze vložení mezičlánku se sakra bonusem pro nápojáře a také pro dodavatele automatů, kteří je také budou servisovat. A realita? Koupíte PET nebo plech ve stánku na výletě, ale tam už to nevrátíte, pouze ve velkých prodejnách. Takže ponesete PET či plech celý výlet...když máte děti, atd., tak v batohu budete mít na konci dne třeba 6 PET, do žlutých už patřit nebudou a nedostanou se na třídírnu. Je to jen lobby nápojářů a výrobců automatu.
Jakou nenávratnou půjčku? Tím myslíte zálohu, kterou zaplatíte u pokladny, když si nápoj koupíte? Ty 4 Kč zálohy se Vám vrátí, jakmile lahev nebo plechovku prázdnou vrátíte zpět.
Já vám rozumím, bohužel prasata se najdou všude a pomačkané PETky by se díky těmto barbarům váleli i nadále. Je to vše o působení na lidi a hlavně politika pro lidi , vize, budoucnost, smysl.
Při zálohování se PETKY ani plechovky na ulicích, kolem silnic atd válet nebudou, protože je za odpůrce zálohování někdo rád sebere a vyzvedne si peníze.
To co funguje po světě jako vždy u nás fungovat nebude.Tady se všechno tak zkomplikuje a sešněruje předpisama,že to lidi buď budou obcházet,nebo se rovnou vykašlou.Automaty přestanou fungovat,nebo nebude včas odvoz,v malém krámku na rohu nebude žádný,takže co tam koupím,budu vláčet kilometr do marketu.Byla jsem ráda,že otevřeli malý krámek pár metrů od domu a nemusím tahat ve svém věku nákup daleko,tak teď budu nosit prázdné lahve kilometry daleko ?To mi teda hlava nebere.Kontejner na plasty mám vedle toho malého krámku a pocrivě třídím.
No ono se záloha na lahvích nebo plechovkách moc obejít nedá, ledaže Vám ty peníze nebudou chybět a můžete pak místo vrácení vyhodit. Takže lidé zálohovanou láhev nebo plechovku vracet budou. Lidé se naučili třídit odpad, tak se naučí vracet zálohovanou láhev nebo plechovku.
Basičku mám doma. A když lahev vypiji, tak tam dám prázdnou lahev. Když je basa plná, dám ji do auta a odvezu do nákupáku. Ovšem na plastové lahve basička není. Musíte si ji nejdřív vyrobit. A ty neporušené lahve s přidělanýmni víčky už nikdo nepoužije. A není tady žádný závod, který by vyráběl ze starých lahví nové s použitím 100% recyklátu.
Můžete plastové láhve nebo plechovky sbírat např do nákupní tašky, kterou pak použijete při dalším nákupu.
A zbytek ulice zacoudi jiny, vůz který bude ze vsech obchodů nad 50m, svazet neseslapnute lahve. Vy jste myslitel.
Ten automat ty vrácené láhve a plechovky rozmačká. Vy pouze láhev nebo plechovku vyhodíte do automatu, který za Vás roztřídí a rozmačká vrácené produkty a vytiskne účtenku, kterou Vám u pokladny proplatí.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Řečeno hodně drsně, ale za to, že vás opustí nezodpovědný partner nikdo nemůže. Tady paní bohužel asi jen neuměla řídit a fatální následek své rodině způsobila sama. Navíc obě děti dostanou sirotčí důchod.
7 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nebo raději neměla ta paní vůbec tři týdny po porodu řídit auto. Mohlo se jí udělat špatně. V článku se píše, že jela ukázat třítydenní dítě. Během šestinedělí má doma odpočívat. Její příbuzní mohli přijet k nim a k neštěstí nemuselo vůbec dojít.