pokud jezdíte opatrně kolem lidí, tak cajk. Co jsem jezdil s kočárkem (a stejně když teď chodím s dítětem), nejhorší nejsou auta, ta dávají na přechodech pozor, ale cyklisté na chodnících.
Největší problém je na cyklostezkách určených pro chodce a cyklisty zároveň. Na těch jezdim nerada, protože psi, děti, lidi, co chodí zásadně v protisměru. Tady kolem Hostivařské přehrady je to dost častý problém. Ja jezdim na koloběžce celkem pomalu, ale pak se vám za zády vyřítí cyklista jedouci 30 a nemáte kam uhnout. Takže tento adrenalin si celkem ráda nechávám ujit a jezdim tam, kde nepotkávám tolik lidi. A občas to po chodniku beru taky, protože po čtyřproudové silnici nepojedu. Tady je dost problém s návazností jednotlivych cyklostezek, kdy prostě kus po silnici člověk musi, aby ye dostal na další.
Pár věcí nechápu,s to,kde ukrajinci vzali zubaře, pediatra, místo ve školce? Vždyť toto vše bylo těžce nedostatkové už před tímto konfliktem. Jenom zubaře marně roky hledá každý 4 Čech. To samé jak je možné že na stejnou nabízenou pracovní pozici je mzda pro Čecha o mnoho menší než pro pro ukrajince v některých případech i okolo 50% každý si to může ověřit. Neříkám že všechny ale už jsem jich pár viděl na Facebooku. Tak co to je? To jako Češi jsou za svojí národnost ve své zemi beztrestně za prohlížení vlády druhořadými občany!
Tak zubařů je dost, ale soukromých. Na pojišťovnu bych už po mých zkušenostech nikdy nešla. To co jsem za ty roky péče/nepéče mého zubaře ušetřila, jsem po letech mnohonásobně investovala, protože bych díky jeho příkladné péči už byla bez zubů.
Já zastávám názor, že každé dítě má právo na školku a kolektiv. Ale na druhou stranu vás jaksi bez možnosti hlídání do práce nikde nevezmou. Takže asi by zaměstnané matky nějaké plusové body mít měly. Ale zase aby to pak nebylo tak, že do školky budou chodit jenom děti zaměstnaných matek a zbytek bude sedět doma. Školka není hlídárna, ale vzdělávací instituce.
Mám doma obojí, je to úplně stejné. Zdálo by se, že horkovzdušná fritéza je menší a tedy i úspornější, není to až tak pravda, dával jsem na přívod měřák, spotřeba je nepatrně výhodnější u fritézy. Na druhou stranu je to věc, která zabírá místo v kuchyni. Koupil jsem horkovzdušnou fritézu Tefal actifry, má vevnitř míchací lopatku, takže hranolky, nebo stripsy bez práce a nutnosti obracení, ovšem cena 5 tisíc.
Také máme actifri. Bez lopaty bych nechtěla. Nefunguje to stejně, jídlo není udělané tak rovnoměrně.
Tak z článku jsem nabyla dojmu, že žijeme někde v Africe. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale jestli někdo nemá 60,- měsíčně na vložky, tak je něco opravdu špatně. A ano moje dcera používala menstruační kalhotky, ale ne proto, že by se narodila se zlatou lžičkou v puse, ale proto, že začala menstruovat hodně brzy a tak jsem jí chtěla ušetřit výměn vložek na školních záchodech.
Má to jediné řešení. Posílit počty nultých ročníků ve školách pro děti, které nejsou ještě zralé na školu,ale školka už by jim nic nedala. Vyhovělo by se všem. Děti by se intezivně připravovaly na školu a ve školkách by bylo víc míst. Někteří rodiče, kteří mají prazdninové děti dávají odklady z důvodu, že jejich dítě by bylo třeba nejmladší ve třídě. Bohužel příbývá hodně dětí, které jdou do školy až v osmi letech. Takže je tam mezi dětmi třeba rozdíl 2 roky. Což mi přijde dost šílené. No hezky jsme si zlikvidovali speciální školství, zavedli povinnou inkluzi a teď si to pěkně vyžereme nebo spíš děti si to vyžerou.
Dnes čerstvá zkušenost.
Pacientka: "Pane doktore, mám dle domácích testů covid. Mám se zajít na PCR? A co pak?"
Doktor: "Dyť je to běžná chřipka, léčí se to stejně. Takže zůstaňte doma, vyležte se."
Pamatujete, kdy se za covid nazývaný běžnou chřipkou pranýřovalo? V některých státech se braly lékařské tituly, někde se to trestalo jako šíření dezinformací. Po třech letech další hoax pravdou. Jen spousta oveček podlehla experimentu, který ještě může mít následky, hlavně u mRNA vakcín. A Válek si dovolí zase manipulovat a strašit?
Však to je chřipka. Dva dny mi bylo blbě jako u každý jiný chřipky. Teď už mám jenom rýmu a kašel a protože jsem slušná, tak sedím doma a léčím se a do práce půjdu až v pondělí. A imunitu mám až do jara. Když už to děti domu dotáhly, tak to má aspoň nějaký výhody.
Ani mě nenapadne se ještě někdy v životě nechat očkovat na covid. Zrovna jsme ho s dcerami prodělaly, protože ho donesly že školy. Dva dny mi bylo špatně jako u chřipky a teď už jenom rýmečka a kašlíček a máme imunitu až do jara. Po očkování mi bylo tak blbě, že jsem myslela, že umřu a stejně jsem ho chytila.
Světla na kole? Nemám. Ovladač? Jeden na rádio. Zbytek nechám na vás. Vy se vozte na mopedu. Já budu na kole.
Vy jezdíte bez blikačky a předního světla? To teda hodně riskujete a navíc je to proti předpisům. Já používám blikačku a světlo i na koloběžce. A jinak elektrokolo nebo elektrokolobezku bych si nekoupila. A to mám problémy se zády, ale raději hezký na vlastní pohon
Naprostý souhlas - dělala jsem lečo, papriky jsem koupila za 39,-/ kg a rajčata v Albertovi za 26,90/ kg...
To, že pan Krampol někde napsal, že jsou rajčata za 700,- byl naprostý blábol, ale hned tu začali lidé nesmyslně kritizovat vládu, že s tím něco neudělá.
Nemusím kupovat ovoce a zeleninu na tuny, ale koupit se dá obojí za solidní cenu - jen to nekupuji na trzích, kde je to kolikrát dvakrát i třikrát dražší, než v neustále kritizovaných marketech...
Na trzích je to dražší, ale jsou to česká rajčata. Takže raději koupím u farmářů za víc, ale vydrží v lednici celý týden a mám z toho lepší pocit a člověk si opravdu na nich pochutná. Ty z marketu často nemají pořádně chuť a dovezena jsou kdoví odkud.
Strašné kecy v tomhle článku.
Takže když Rusové používají na Ukrajinském území zastaralou kazetovou munici, kde selže (tj. zůstane nevybuchlé) podle některých odhadů až 40% submunice, tak se autor nepohoršuje. A když Ukrajinci na SVÉM území použijí kazetovou munici, kde selže 2.3% submunice, hned jsou ti špatní.
Navíc, vzhledem k velkému množství položených min a nízkému procentu selhání Ukrajinské munice Ukrajinci jejím použitím pravděpodobně snižují celkové nebezpečí - pokud jeden dělostřelecký granát, který obsahuje třeba 48 kusů submunice, odpálí 5 existujících min, ale přibude jeden selhalý granát z jeho submunice, měl by se autor článku radovat, lidské životy možná byly zachráněny 🙂
Teda radoval by se, kdyby nebyl placen z Moskvy.
Chodím na mamograf pravidelně, a nikdy jsem výsledky do ruky nedostala. Možná kdyby se jim něco nelíbilo. Výsledky se vždycky posílají lékaři,který vás na vyšetření poslal. A vy když dostanete výsledky jakéhokoliv vyšetření tak se můžete rozhodnout co s tím? Je to tak,že vám na další vyšetření opět vypisuje žádanky lékař,ten také výsledky vyhodnotí. A pokud paní lékař řekl,že je to v pořádku,tak to tak prostě brala.
Tak já chodím do Mamacentra a tam je dostanu do ruky vždycky. A lékařce je odevzdávám sama.
Kterých? Mate nějaké zdroje?
Zatím se věci shodují na životnosti zhruba 20 až 25 let a nájezdech zhruba 2 000 000 kilometrů.
To v případech že nabijite například do 70% kapacity baterie a v případě že nabíjíte malými výkony. V případě že nabíjíte vysokými výkony a často do 100% pak je životnost zhruba 1 000 000 kilometrů nebo 15 let. Ostatně i rakouská Dekra to potvrzuje přesným měřením velmi starých elektromobilů od Tesly. Tam ta auta mají najeto přes 600 000 kilometrů a degradace baterie není ani 20%.
Některé dnešní levnější Tesly (i mnohá Čínská auta) dnes mají LiFePO4 baterie, které mají životnost ještě úplně jinde než u těch starých Tesel - tam při kvalitním teplotním managementu může být 2 000 000 km klidně možné i při denním nabíjení do 100%.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
naštěstí to ještě nedorazilo k nám
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Bohužel dorazilo.