"Protože lidé, kteří opravdu ničí dětem životy, nejsou takto hluboké abstraktní úvahy vůbec schopni. Pokud jste tedy schopni takový myšlenkový konstrukt vytvořit, jste také schopni milovat své dítě a postarat se o něj."
Aha, takže i když vím, že nejsem schopná dítěti dát mateřskou lásku a péči, tak si dítě mám pořídit, protože podle autorky toho ve skutečnosti schopná jsem? Nebo co tím básník chtěl říct?
Sama jsem vyrůstala s rodiči, pro které jsem byla jenom přítěž a kteří mi svou lásku nijak neprojevovali. Do svých 30 jsem žila jsem s pocitem, že si žádnou lásku (od nikoho) nezasloužím, a že mně nikdo nemůže mít rád takovou jaká jsem. Těžko jim to vyčítat, protože sami v takovém prostředí vyrůstali. Holt v naší rodové linii asi chybí nějaký mateřský gen. Od svých 12 trpím depresemi, protože mám pocit, že na tomto světě nemám místo, že by bylo lepší kdybych nebyla, a že ať udělám cokoliv, nikdy to nebude dost dobré. Mám si v tomhle rozpoložení pořizovat dítě, milá autorko? A vychovat další generaci nemilovaných dětí?
Tohle by bylo asi na disertační sociologickou práci. Je to ten duch normálního světa, kdy ženy jsou krásné, muži elegantní a ženám se koří a zvou je k tanci.
Ten svět jak vidno je stále ještě v pořádku, ty staré dobré časy jsou pořád s námi a v nás. A určitě budou. Agresivní teplý, přešití nebo nerozhodnutí, na tom určitě nic nezmění. 🙂
Možná by pomohlo, kdyby někteří za vším nehledali něco jiného, než co je...Je to taneční show, to jsem jediná kdo se na to dívá kvůli tanci a kvůli show?
Hořčici tam nedávejte, pokud už nejste zvyklí to s ní dělat.
Hodí vám to spíš do chuti španělských ptáčků. Popere se s chutí zeleniny.
Nicméně proti gustu žádný dišputát.
Já už si svíčkovou bez hořčice neumím představit. Dávám jít tam jen trochu, aby nepřebila ostatní chutě, ale bez ní to nějak není ončo.
To místo je velmi zrádné. Sjedete z dálnice ,do kopce je ještě předjížděcí pruh a pak najednou klasická dvouproudovka. Můžete se v protisměru prostě zapomenout.
A vidím sedačku na batole. Maminka se na dítě otočí,protože zavřeštělo,trhne volantem a tragédie je na světě.
Je to strašně smutné,ať se stalo před nehodou cokoli
Tohle se ale stalo v místě ještě před těmi dvěma pruhy.
Dle mě sou reálné a velice pravděpodobné dvě příčiny první stalo se to v zatáčce a silnice byla mokrá to znamená nepřiměřená rychlost a druhá příčina že mladou ženu v zatáčce napadlo se otočit na děti a strhla jak se otočila řízení,zdravotní indispozice je taky možná ale stává se zřídka a dopravních nehodách se podíli procenem 000nic, Pochopitelně velká tragedie,
V tomto úseku je levotočivá zatáčka, takže kdyby byla mokrá silnice a jela moc rychle, tak ji to spíš vynese ven než že by přejela do protisměru...
Problém je v tom, že dnes si generace Z představuje nabytí nemovitosti koupí hotového Bytu (domu), případně jeho zděděním. Dříve se musel člověk ve většině případů na jeho vybudování osobně podílet. Prostě přišel z práce a šel na druhou směnu na stavbu. I dnes je možnost na úvěr koupit stavební pozemek, splácet jej a postupně připravovat výstavbu nemovitosti. S pomocí rodiny a přátel pak postupně realizovat vlastní stavbu. Problém je přístup generace Z k práci . Fyzicky pracovat prostě dnes není v módě. Nechci vás poučovat, já jsem takto dokončil rodinný domek před rokem. Celý proces mi trval 10 roků, vím je to hrozné, ale když něco chci tak taky pro to musím něco udělat a né jen fňukat a čekat až to spadne z nebe hotové.
No vidíte, a já zas takových jako vy znám jenom pár, takže se prosím netvařte, že celá vaše generace si musela postavit bydlení sama. Mimochodem, kolik jste tenkrát zaplatil za pozemek, na kterém jste stavěl? Většina těch co znám, se k pozemku dostali náhodou, nebo jej zdědili. Dneska i za blbý pozemek do 1000 m2 zaplatíte minimálně 2 miliony.
Přesto si Gen Z bude dál tvrdošíjně trvat na tom, že dělají všechno lépe a že ti jejich rodiče a prarodiče jsou dinosauři, kteří to dělali špatně. Očividně ne ve všem. Inovace a nové přístupy jsou důležité, ale stejně tak sebereflexe. Schopnost si o pravdě umět zhodnotit výstupy. Výstupem pro onu mladou generaci je bohužel to, že je rekordně deprimovaná, zadlužená, necítí se v bezpečí, má úzkost z budoucnosti a postrádá mnoho dalších jistot. Chce to prostě vrátit se zpět na rozcestí a zkusit to jinak.
Dobrým příkladem byli Piráti. Strana často volena mladými. Zrovna ona slibovala vyřešit bytovou situaci. Ti mladí jim na to naletěli a ve skutečnosti reálným programem této neomarxistické strany byl přesný opak. Politika, která vzhlíží k masovému sdílení, minimálnímu vlastnictví a ekologickému extremismu, který by prodražil naprosto všechno a navíc prakticky pod tíhou regulací by znemožnil mladému člověku pomýšlet na vlastní stavbu.
Pokud Gen Z slyší nějakou kritiku, měla by se občas zamyslet, pro čí je to ve skutečnosti dobro. Čím víc si budou trvat na něčem, co evidentně nefunguje, tím menší je pravděpodobnost, že se budou mít líp.
Jojo, za to předchozí generace pěly na své rodiče a prarodiče jenom chválu :)
Názory p. Stojanové považuji za aktuální a nejvíc odpovídající dnešní situaci a našim mladým. Tvrdě vybudovaný dům splácený až do důchodu, kdy si člověk trochu vydechne.. A ejhle, mladý muž-syn řekne, že s námi(2bytový dům) bydlet nikdy nebude a protože na hypotéku nemá, vypráví o tom, jak je v domovech seniorů všechno pro lidi zajištěno. Bez jakékoli snahy o údržbu, vylepšení domu, prostě jen zadarmo brát...
A syn vás nutil postavit si 2bytový dům?
Ja bydlel s dalsimi nejdriv 5 (jeste na VS), pak 2 kolegy. I to k tomu holt patrilo a patri, nebyt rozezrany a spolubydlet abych usetril, abych nasetril.
Znovu si pomohu prikladem Brna, 3+1 nekde na periferii, i s energiemi je dnes 20-22k. To je 7k na osobu na mesic. Pred 15 lety byl podobny typ spolubydleni za 4-5k / mesic. Slo to tehda, jde to pri vyssich platech dnes.
Nebýt rozežraný...chtít mít pro sebe a pro partnera třeba 40 m2 2+kk je rozežranost?
Ze statistik dlouhodobě vychází ze 2/3 vlastníků bydlení v ČR na ně dostalo výrazný příspěvek od rodiny. Ve vlastním u nás bydlí přes 70% lidí (některé statistiky uvádějí i 80%). Z toho vyplívá, že by popisovaná situace neměla být úplnou zvláštností.
Pořád je ale dost rozdíl dostat příspěvek nebo celý byt. Jestli dostanete X tisíc a pořád musíte řešit hypotéku (třeba 12 000 měsíčně), nebo dostanete celý byt a těch 12 000 dáte třeba do investic nebo za ně pořídíte jinou nemovitost, je v dlouhodobém horizontu sakra rozdíl.
Řidič, který dlouhé sekundy kouká za sebe aniž by měl přehled co se děje přímo před vozidlem si přímo říká o malér. On se tam ten chodec neteleportoval, byl tam hodně dlouhou dobu bez reakce řidiče autobusu. Kdyby tam byl místo chodce druhý autobus, narazí do něj? Když se rozjíždím nebo zatáčím, musím mít přehled co se děje okolo vozidla - za tu dobu co je na videu bych se rozhlédl čtyřikrát kolem dokola.
Takže vám přijde v pohodě, že lidi chodí mezi jedoucíma autama / autobusama a nedávají pozor? Každý by se měl o svou bezpečnost starat především sám. Když vlezu na vozovku, nemůžu se pak divit, že mě něco přejede. Ten chodec mohl klidně chvilku počkat, než ten autobus odjede a v klidu přejít.
A váš argument o druhém autobusu je mimo. V tu chvíli tam žádný jiný autobus nebyl a ani nemohl být, protože v tomhle místě odjinud přijet nemůže, takže nebyl důvod koukat někam jinam než doleva, kam se autobus připojoval.
Skvělé. Že mě to nenapadlo. Jsem malíř pokojů a hned zítra dám zákazníkovi štětec do ruky aby mi pomohl a uspořil čas tím, že jeho byt bude rychleji vymalován. Blbost píšete vy. Tím ,že si kupuji zboží si kupuji i službu, obsluhu. V USA vám nejen vše spočítají ale i naskládají do tašky.
Když bude chtít, tak proč ne? :)
Sleva při nákupu u samoobslužné pokladny už měla být dávno samozřejmostí. Tím, že se sám obsloužím dělám práci, kterou má dělat prodávající, náleží mi sleva.
To by mě zajímalo, jakou slevu byste si tak představoval. Kolik času tak strávíte prací na samoobslužné pokladně? 5 minut? Průměrná hodinovka prodavačky je nějakých 150 Kč, tzn. za 5 minut práce byste si vysloužil tak 12 Kč.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Musím souhlasit s článkem. Ženy v jiných kulturách skutečně chodí hezky oblečené nejen venku, ale i doma nebo spíše hlavně doma. A to platí i pro muslimské ženy, které venku chodí zahalené, ale doma jsou hezky oblečené pro své muže. Není normální, že v této post-komunistické zemi, se ženy hezky oblékají, když jdou pryč z domova, ale doma pro svého muže a děti chodí jako cuchty... V jiných kulturách mají ženy více dětí než dvě, často se starají ještě o staré rodiče, prarodiče, žijí v mnohem chudších a tedy náročnějších podmínkách. Třeba nosí vodu, dělají ručně na poli atd. Většinu dne tráví vařením, péčí o mnoho členů rodiny, domov a přesto jsou oblečené hezky. Nebo spíše jako ženy. Dříve to zde taky tak bylo než nastoupili komunisté. Uvažujte trochu, proč je v této kultuře tolik nevěry, tolik rozvodů? Když spolu lidé začínají chodit, dbají na sebe, hezky se oblékají. Muži se neseznamují s ženami, které na sebe nedbají, mají rádi hezké, upravené ženy. Pak se vezmou a žena chodí doma, tak, jak ji dříve neznal.. Je to určitě veliké zklamání. A navíc, co si má muž myslet, když se žena hezky obléká pro cizí muže na ulici, v zaměstnání a doma pro vlastního muže to neudělá? Opravdu nevidím důvod, proč doma nemít třeba hezké džíny, halenku a hlavně vždy hezké spodní prádlo, to muž vždy ocení... Ženy se často ptají, proč už svého muže nepřitahují? Třeba proto, že jim vlastní muž nestojí za to, aby se kvůli němu hezky oblékaly i doma. Antonio
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak vám nevím, když se o sebe žena stará, tak muži nadávají, že zbytečně utrácí peníze za nové oblečení, make-up a kadeřníka. Když se o sebe nestará, tak zas nadávají, že jim vlastní muž nestojí za námahu. Že vy chlapi taky nevíte co chcete? :)