Popisujete to ještě hodně decentně. Není to strašne ale strašidelné. V prvním ročníku na střední škole 30 % žáků neví, jak vypadá čtverec, 90 % žáků neví, co je to trojclenka, pravopis děsný, všeobecné znalosti 0000.
Ono také záleží na tom, jak se děcka snaží! I my jsme za našich let se museli doma připravovat a učit, pokud nám nebylo úplně shora dáno a chtěli jsme něčeho dosáhnout. Jenže byla jiná doba. Dnes mají děti zcela jiné zájmy a jejich neúspěchy jsou často přičítány škole. Ať si rodiče sáhnou do svědomí.
Měla byste si uvědomit kolik je jí let. V 62 letech už opravdu metabolismus nefunguje jako ve 20. Hormony, menopauza, genetika. To všechno má vliv. Pokud si pamatuju, tak ve svém pořadu měla mladší ročniky u kterých se dá váha ještě stravou a pohybem dobře ovlivnit
Dají se ovlivnit i v pozdějším věku. Je to v hlavě.
Potraviny jsou určitě dražší, děti spoustu věcí nejí, takže to není lehké vytvořit jídelníček. Na druhou stranu jsem se tento týden dívala na nabídku jídel v naší základní škole. Ani jeden den v týdnu není žádné jídlo bez lepku. A když je i ražnici s bramborem s lepkem, tedy s použitím mouky, tak mi to také nepřijde v pořádku.
Ale v naší školní jídelně vaří, kromě běžné stravy také diety na míru dětem i dospělým, kteří mají jiná stravovací doporučení.
Období vánoc svádí k nestřídmosti ... přemíra jídla, nevhodné kombinace jídel, minimální pohyb. Nabraná kila, to se dá časem shodit, horší jsou žlučníkové záchvaty, kosti v krku a pocity nepohodlí...
Každé Vánoce se snažím udržet chutě a přejídání hlavou a sportem i o Vánocích. Jde to, ale hlava je u toho to zásadní.
Každému hrdinnému Čechovi jako jste vy bych přála tu ukrajinskou svoloč v patře nad vámi, vedle vás, pod vámi, ve vchodě, potkávat je o víkendu ožralý u vody, na procházce, na rybách, na nákupech, před školou, na hřišti ...ono se totiž 90% těch ukrajinských ban.... vůbec neumí chovat....jsou to ve většině případů nevychovaní a agresivní neadrtálci vychovaní tím jejich faš..... režimem..... a o těch jejich hrdinných přepadáváčkách ze zadu a v přesile člověka povalit a kopat hlava nehlava ani nemluvit.....jen si tleskejte....a ty kecy jak jich je 80% ženy a děti, a ty kecy jak odvádějí ty miliardy do toho našeho sociálního systému, to už je taková třešinka na dortíku lží.....
Máme v poslední době problémy s financováním zdravotní péče. Zarazilo mě, když mi známá Ukrajinka vypravovala, že malému synovi příbuzné s poruchou sluchu na Ukrajině museli koupit naslouchátko za vlastní peníze. Nyní sem přijeli a v Praze mu udělali operaci za 800 tis. Kč. Potom se ale nemůžeme divit, byť je to malé dítě.
Proč musí učitel u tabule pořád blábolit o něčem, co dnes v sekundě vyjede každý průměrný chatbot? Všechno je to otázka informací, technologií a financí. Dřív měli informace k dispozici zejména učitelé, dnes je může mít každý žák a student ve stejném rozsahu a kvalitě ve svém mobilu nebo tabletu. Pomocí hypertextových odkazů ve Wikipedii nebo Kiwixu lze nastudovat jakékoli téma i s kontextem a souvislostmi. Možný je i výklad a správná interpretace obsahu, pokud není zřejmý jeho přesný význam. Buď se dá doptat dobrého chatbota, nastudovat online zdroje z referencí nebo zadat pokročilý dotaz do vyhledávače. Možností je mnoho. Takto si lze osvojit téměř každý tematický celek, zvláště pokud jde o popisné vědy. Jak je z textu výše zřejmé, až 80 procent školních procesů lze už dnes efektivně nahradit používáním moderních elektronických prostředků a jejich aplikací. Digitální obsah má mnohé výhody. Pomocí hypertextu lze obsahem brouzdat kontextuálně, najít potřebné souvislosti a vysvětlit obsahové nejasnosti. To bývá častý problém při frontálním výkladu, a proto se žáci často tak málo naučí. Maturita z češtiny a angličtiny po 14 letech výuky je jen akt zoufalství. Moderní chatbot dnes vyjede jakoukoli zpracovanou maturitu do tří minut. Součástí jsou i dobové reálie, kontext a doplňující otázky. Takto se splaskne 14leté studium tak do 10 minut. A pak tady někdo vyčítá dětem, že nemají zájem o učivo a dělají si radši svoje. Nikdo ale nedělá rád práci, která nakonec vyjde nazmar. Za pomocí chatbotů už nebude příští rok kvalitní domácí výuka jen pouhým snem, ale stane se realitou.👍
Už jste se vykecal? Jste totálně mimo realitu. Sorry.
Nekteri ucitele berou povolani, jako poslani. Coz je v poradku. Na druhou stranu vi do ceho jdou. Pokud jsou platy podprumerne, tezko se neco zmeni a budou najednou naprumerne. To pochopi i dite 8. tridy. Proto ucit, ale specializovane predmety, které jsou zajemci ochotni poradne zaplatit. Jenze studium tezkych fakult nezvladne kazdy..... selekce studentu je neuprosna, na rozdil od jinych VS skol, kde projde vetsina studentu.
Ano, studium technických předmětů je obtížné a většinou je zvládne jen technicky zaměřený člověk. Studium 1. stupně je určitě lehčí, ale ukažte mi mladé lidi, kteří jsou dokonalí jak ve všech oblastech TV, HV, i VPV. Při těchto studiích musí prokázat všestrannou zdatnost snad ve všem, co existuje. Vyhodí vás např. z gymnastiky, přestože bravurně zvládáte všechno ostatní a to i přesto, že ve finále děti učíte v praxi pouze kotoul. A jestli jste se v 8. třídě zajímal pouze o to, co Vám přinese hlavně peníze, tak to vám gratuluji. Asi jsem svoje děti vychovávala špatně. A kdyby se tímto měl řídit každý, tak ty chudáky děti opravdu nemá kdo učit.
Jiste, vasi dceru obdivuji v podstate. VS ucitel co umi napr. VS matematiku bere soukrome i 1500Kc na hodinu, jen info.
Ano, ale učitel na prvním stupni učí základy všeho. Musí dobře zpívat, hrát na piano, tělocvik, matematiku, český a anglický jazyk, prvouku a výtvarku. Vím, že se mohla specializovat, ale chtěla učit malé děti. Svým způsobem je každý strůjce svého štěstí, ale ty malé děti také někdo učit musí. A díky nízkým nástupním a tabulkovým platům chce studovat málokdo. Případně v dobré víře studovat studovat jde a když potom na praxi zjistí, co to obnáší za ty peníze, do školství raději nenastoupí. Bohužel, někdo to chápe, někdo si myslí, že jsou to lehce vydělané peníze!
OK, ale ať v seniorském věku po státu nežádají důchod. Stále totiž máme průběžný systém a odvody výdělečně činného jedince nejdou na jeho vlastní důchod, ale na důchody již existujících důchodců.
Děti mám, ale nevidím důvod, proč by bezdětný senior neměl mít nárok na důchod, když třeba 40 let pracoval pro stát.
Proč musí učitel u tabule pořád blábolit o něčem, co dnes v sekundě vyjede každý průměrný chatbot? Všechno je to otázka informací, technologií a financí. Dřív měli informace k dispozici zejména učitelé, dnes je může mít každý žák a student ve stejném rozsahu a kvalitě ve svém mobilu nebo tabletu. Pomocí hypertextových odkazů ve Wikipedii nebo Kiwixu lze nastudovat jakékoli téma i s kontextem a souvislostmi. Možný je i výklad a správná interpretace obsahu, pokud není zřejmý jeho přesný význam. Buď se dá doptat dobrého chatbota, nastudovat online zdroje z referencí nebo zadat pokročilý dotaz do vyhledávače. Možností je mnoho. Takto si lze osvojit téměř každý tematický celek, zvláště pokud jde o popisné vědy. Jak je z textu výše zřejmé, až 80 procent školních procesů lze už dnes efektivně nahradit používáním moderních elektronických prostředků a jejich aplikací. Digitální obsah má mnohé výhody. Pomocí hypertextu lze obsahem brouzdat kontextuálně, najít potřebné souvislosti a vysvětlit obsahové nejasnosti. To bývá častý problém při frontálním výkladu, a proto se žáci často tak málo naučí. Maturita z češtiny a angličtiny po 14 letech výuky je dnes jen akt zoufalství. Rodina aby mohla trochu slušně žít, musí předat do tohoto nefunkčního školského systému děti už kolem třetího roku. A pak se pokračuje v tom marasmu často až do 25 roku. Nadto je zde špatná sociální politika s drahými novými byty a vysokými půjčkami. Není toho opravdu moc pozitivního, co by přimělo mladé ženy mít dítě. Je to sice radost, ale i spousta starostí. Vláda se stará jen o sebe, vše ostatní je jí jedno.😔👎
Celý článek jste obrátil pouze proti učitelům! Nejspíš máte nějaký problém! Článek je o nízké porodnosti a vy ihned napadáte školství.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Bože, neotravujte s ní pořád. Koho zajímá, že je neschopná?