Nepleťte do toho zdravotnictví, o tom řeč vůbec neni. Spoření na důchod je něco zásadně odlišného.
To sice ano, ale uvádím to jako příklad toho, co je u nás a není všude. Podobně jako penze. A snažím se Vám vysvětlit, že Vaše řešení není v naší civilizaci proveditelné v praxi. Funguje na jiných principech, tam, kde je velká solidarita uvnitř rodiny. V našich podmínkách by se stát opět musel postarat o lidi, kteří by zůstali bez prostředků.
Ve světě penze nejsou běžné. Stači se zeptat, jak to funguje tam a bude jasno. Ať si každý lehne jak si ustele. Spousta lidi celý život odvádi na důchod a nedožijí se ho a penize sežere skoro celé stát, to mi připadne divné. Za služby státu se plati daně, možná by byly o něco vyšši, ale pořád by ten systém byl spravedlivějši.
Ano, penze nejsou všude běžné. Ani solidární systém zdravotní péče není všude běžný. Chcete se dostat tam?
Nejlepši a spravedlivé řešeni by bylo, aby se postupně systém státnich důchodů stal dobrovolným. Ať si každý vybere, jestli bude od státu něco brát, až se mu nebude chtit pracovat. Když stát tvrdi, že systém je prodělečný, tak by do něj nemèl lidi nutit a ušetřil by. Ostatně dřiv ani u nás státni důchody nebyly, na počátku byly jen pro státni zaměstnance a lidé taky žili.
Myšlenka krásná, ale neproveditelná. Jak zaručit, aby ti, co nebudou přispívat, se pak skutečně o sebe postarali sami a nepotřebovali nic od státu? Také by se mohlo stát, že řada těchto lidí zůstane na ulici nebo bude stejně využívat náš sociální systém.
To mě se zdálo že můj zesnulý tatínek přijel v černém autě otevřel dveře a držel je otevřené a smutně koukal najednou se zamnou objevila moje maminka a šla k němu nastoupila beze slova do auta a odjeli …. Za dva dny mi maminka zemřela …. Ještě se mi nikdy nestalo že by se mi zdali naprostý kraviny …. Vždy mě sny mají nějaký důvod a chtěj mě na něco připravit a to mě velice velice deptá …. Protože občas se stane že ten sen se stane skutečností … asi jsem zralá do Bohnic 😄
Mám to podobně jako Vy.
2) Tyto náklady se promítají do ceny zboží a paraziti OSVČ si je mohou odečíst od daňového základu!
Nemocenskou by měli paraziti OSVČ také, kdyby si ovšem platili odvody na nemocenské pojištění. To si neplatí a chtěli by nemocenskou, na kterou si platí zaměstnanci?
Pokud si parazit OSVČ, který neplatí plné odvody na zdrav.pojištění, někde na lyžích zlomí ruku, tak bude chtít celou sádru ne jen zlomek. Pokud mu ukradnou auto, bude chtít, aby jednala policie posléze justice. Pokud mu chytne barák, bude chtít, když přijedou hasiči a barák zachrání a děti do školy taky pošle předpokládám. A z čích peněz, když sami tomu státu nic neplatí???? Z čích peněz??????
Tak za prvé: OSVČ nemocenskou platit ze zákona nemusí, většinou ji ani neplatí, protože vědí, že v případě nemoci jim nemocenská nepomůže, a musí se spolehnout na úspory. Většinou si navíc platí drahé komerční pojištění pro případ dlouhodobé nemoci.
Za druhé: Jak jste přišel na to, že OSVČ neplatí zdravotní a sociální pojištění a daně?
A za třetí: Otazník za větou se píše pouze jeden.
vy chcete srovnávat kolik stojí stát vystudovaný lékař třeba se vzděláním SŠ ekonomické :- ????? .... tak to se opravdu nedá srovnat ....
To je dobrá demagogie. Já vůbec nesrovnávám cenu za vzdělávání jednotlivých profesí, koneckonců ji ani neznám / asi na rozdíl od Vás/. Tady snad nejde o částku, ale o princip.
Veškeré vzdělání/ kromě soukromých škol/ platí stát, tak proč by společnosti měli vracet pouze lékaři? Můžete mi říci, jaká kritéria by se dle Vás měla nastavit?
Stylem, studium učitele bylo levnější, tak může odejít, studium lékaře dražší, tudíž musí pracovat zde? Kde je ta hranice, kdy je člověk povinen vracet společnosti vynaložené náklady?
Ale Vy byste patrně nevracela nic, protože to, že se za větou píše pouze jeden otazník, se učí již na nižším stupni ZŠ.
Tak to jste, koukám, dělala ve školství asi vrátnou nebo uklízečku, co?! Každý chytrák pořád argumentuje jen časem, který učitelé odučí. Ale opravy písemek, jejich přípravy, přípravy na hodiny, vymýšlení různých podpůrných metod a her, individuální vzdělávací programy, papírování, komunikace s rodiči atd., to už nikdo nevidí! Tělocvikář samozřejmě písemky neopravuje, ale asi vám neříká nic aprobace, že? Ten tělocvikář učí i další předmět nebo předměty! Na prvním stupni učitel učí všechno, nejenom češtinu a matematiku, příprava je pořádný zápřah!
S volnem také plácáte úplně mimo, deset týdnů doma učitelé nejsou. Záleží hlavně na řediteli školy. O prázdninách jsou ve škole minimálně poslední týden nebo dva, o jarních prázdninách někde volno nemají vůbec, záleží, jaké požadavky má ředitel a co všechno po učitelích požaduje.
A když je to podle vás takové terno, pokud máte vysokou školu, můžete to jít zkusit! Někde vás vezmou i jen se střední školou. Takže všichni chytráci, kteří to vidí tak jako vy, máte možnost! Učitelé chybí skoro všude, můžete ta místa obsadit, nikdo vám nebrání si tu práci snů zkusit na vlastní kůži!
Přesně tak. Zajímalo by mě, kolik z těch kritiků by tuhle práci chtělo dělat. Zvláště v dnešní době přebujelé administrativy a obtížné komunikace s některými rodiči.
Proboha, a co pánské plavky, neměly by se kvůli vaší pohodě vracet jednodílné vrchněspodní? Neřešte laskavě co se děje na vedlejším kurtu, dbejte na to, ať Vám to nelítá do autu.
Co sem pletete plavky, moje pohodlí a případně auty? Jste asi trochu mimo, jinak byste nemohl napsat tak neuvěřitelnou blbost. Anebo potrefená husa se ozvala?
Vychovávat lidi k nějké slušnosti... to je smutné, že tak musí činit města. je snad normální, že mé tělo nikoho na náměstí nezajímá. A to jsem sportovec a dobře udělaný troufám si říct. Né tak nějaké oteklé prasátko. Ale i tak nemám potřebu se exhibovat jinde než na pláži nebo u bazénu. Proč bych proboha měl šmatlat po památkách polonahý. Navíc si případně sednout někam na drink bez trika... na palici, že to lidi nechápou
Vidím to často i na tenise. Pánové bez trička. A to velmi často už jsou spíše vysloužilí sportovci. Na kurtech už také bývají cedule, jak má vypadat tenisové oblečení, a stejně to nerespektují, správce už to ani neřeší. Na upozornění většinou reaguji vulgárně. Je to smutné.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Při péči o seniory? Jak staré? Za mého života moje rodina doprovodila do konce 6 seniorů kolem 80-90 let (infarkt, mrtvice, sešlost věkem, rakovina) a shánět logopeda pro nikoho z nich nás nenapadlo. Nezpochybňuji, že u mladších lidí třeba v případě stavu po mrtvici může být logoped nápomocný, ale v určitém věku mi to už přijde trochu nadbytečné.
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To se velmi mýlíte. Pro seniory je klinický logoped nesmírně důležitý. Troufnu si říct, že ho potřebují častěji než děti. Hlavně po mozkových příhodách, kdy je nutná rehabilitace polykání a řeči.