Tak jako, ten doktor má peníze za mě, ne já z něj. A prostě v dnešní době vyžaduju prostě nějakou úroveň péče. Naštěstí vstřícnýcch doktorů je dost, aspoň já na ně mám štěstí
Vaše slova: “prostě vyžaduju”. A kdo je pak tady arogantní? Problém některých lidí. Já si “platím pojištění”, tak chci všechno a hned, mám svá práva, ale žádné povinnosti, jak se chovat, jak se starat o své zdraví, a neohlížím se ani na ostatní pacienty.
Přesně kvůli takovým, jako jste Vy, se takové cedule vyvěšují. A přesně kvůli takovým každý den přemýšlím o smyslu své práce. Naštěstí těch slušných pacientů je stále většina. Souhlasím se svým kolegou, obdivuji jeho odvahu a smysl pro humor. Něco podobného by se uplatnilo i v mojí čekárně.
Tak například zde se v případě pneumokoka mluví o 10% přenašečů mezi dospělými a až 40% v dětské populaci: Odkaz 1
A je tam i popsané, co způsobuje, že se přemnoží. Jednoduše oslabení organismu a imunitního systému. Nebylo by tedy lepší pěstovat (chránit) imunitu tak, abychom nebezpečným bakteriím neposkytli příležitost (místo očkování na vše možné i nemožné)? A když už se to stane, tak stále máme k dispozici antibiotika...zatím snad pořád ještě většinou fungující.
Nesmíte věřit všemu, co si kde přečtete. Jediné, v čem s Vámi souhlasím, je, že posilování imunitního systému má velký význam. A pokud jde o antibiotika, nejsou všemocná. Fungují pouze na bakteriální infekty, a také ne pokaždé. Proti virovým infekcím nejsou účinná vůbec. A proti některým závažným virovým infektům /nejen proti těm, které jste vyjmenoval Vy/ je k dispozici vakcinace. Mějte se hezky. Ať Vás Vaše víra ve zdravý životní styl ochrání proti všem nemocem.
Máte pravdu, prokázat příčinnou souvislost je nutné. Nicméně v tomto případě je její matka pediatrička, tedy ne "pouze" všeobecně lékařsky vzdělaná, ale atestovaná lékařka v oboru pediatrie, stejně jako ten ošetřující lékař. To je prostě jen jiný pediatr, u kterého byla ta holčička v péči.
Nicméně tohle bude na znalce.
Pediatričkou se stala po ukončení LF, jestli je atestovaná, to nebylo uvedeno. Takže nemusí mít stejné vzdělání jako ten ošetřující lékař.
Je pravdou, jak tu někteří píší, že každé očkování má nežádoucí účinky, stejně jako to, že v minulosti pomohlo vymýtit některé vážné choroby. Před nástupem očkování byla jak kojenecká, tak novorozenecká úmrtnost mnohem vyšší.
Ovšem poslední dobou se z očkování zvlášť mezi částí lékařské veřejnosti stala až jakási modla. Očkování se doporučuje už úplně na všechno, a to i tam, kde alespoň mému laickému pohledu uniká jeho smysl.
Tak například největším úspěchem očkování bylo vymýcení varioly (původce neštovic), což byl stabilní vysoce nakažlivý virus s vysokou smrtností. Dnes používáme očkování s daleko menším úspěchem proti virům, které bleskurychle mutují (covid, rotaviry, chřipka) a jsou i méně nebezpečné.
Dalším příkladem je právě meningokok, nebo pneumokok, což jsou bakterie běžně se vyskytující v populaci (odhaduje se, že nositeli jsou desítky procent lidí) a za normálních okolností nezpůsobující žádné obtíže. Pouze, pokud se z nějaké přidružené příčiny tyto bakterie v těle přemnoží, dochází k rozvoji život ohrožující infekce. Jinými slovy přítomnost bakterie je sice podmínka nutná, ale nikoli postačující. V drtivé většině případů (nákazy) k rozvoji onemocnění nevede, stejně jako například u klíšťové encefalitidy. Pak se mi ale očkování proti takovému původci zdá sporné, zvlášť když pořádně neznáme četnost a závažnost nežádoucích účinků, nejspíš je ale obojí podhodnoceno (jak dokazuje i tento smutný případ).
A vy dokážete odhadnout, kdy u konkrétního člověka se bakterie nebo virus v těle “pomnoží” ? A z čeho vycházíte, když sdělujete procenta různých bakterií v běžné populaci? Mluvíte o desítkách procent. Vzhledem k tomu, že jako ORL lékařka beru často stěry na bakteriologii u bězné populace, vím, že je nesmysl. Dobrou noc.
Při péči o seniory? Jak staré? Za mého života moje rodina doprovodila do konce 6 seniorů kolem 80-90 let (infarkt, mrtvice, sešlost věkem, rakovina) a shánět logopeda pro nikoho z nich nás nenapadlo. Nezpochybňuji, že u mladších lidí třeba v případě stavu po mrtvici může být logoped nápomocný, ale v určitém věku mi to už přijde trochu nadbytečné.
To se velmi mýlíte. Pro seniory je klinický logoped nesmírně důležitý. Troufnu si říct, že ho potřebují častěji než děti. Hlavně po mozkových příhodách, kdy je nutná rehabilitace polykání a řeči.
Nepleťte do toho zdravotnictví, o tom řeč vůbec neni. Spoření na důchod je něco zásadně odlišného.
To sice ano, ale uvádím to jako příklad toho, co je u nás a není všude. Podobně jako penze. A snažím se Vám vysvětlit, že Vaše řešení není v naší civilizaci proveditelné v praxi. Funguje na jiných principech, tam, kde je velká solidarita uvnitř rodiny. V našich podmínkách by se stát opět musel postarat o lidi, kteří by zůstali bez prostředků.
Ve světě penze nejsou běžné. Stači se zeptat, jak to funguje tam a bude jasno. Ať si každý lehne jak si ustele. Spousta lidi celý život odvádi na důchod a nedožijí se ho a penize sežere skoro celé stát, to mi připadne divné. Za služby státu se plati daně, možná by byly o něco vyšši, ale pořád by ten systém byl spravedlivějši.
Ano, penze nejsou všude běžné. Ani solidární systém zdravotní péče není všude běžný. Chcete se dostat tam?
Nejlepši a spravedlivé řešeni by bylo, aby se postupně systém státnich důchodů stal dobrovolným. Ať si každý vybere, jestli bude od státu něco brát, až se mu nebude chtit pracovat. Když stát tvrdi, že systém je prodělečný, tak by do něj nemèl lidi nutit a ušetřil by. Ostatně dřiv ani u nás státni důchody nebyly, na počátku byly jen pro státni zaměstnance a lidé taky žili.
Myšlenka krásná, ale neproveditelná. Jak zaručit, aby ti, co nebudou přispívat, se pak skutečně o sebe postarali sami a nepotřebovali nic od státu? Také by se mohlo stát, že řada těchto lidí zůstane na ulici nebo bude stejně využívat náš sociální systém.
To mě se zdálo že můj zesnulý tatínek přijel v černém autě otevřel dveře a držel je otevřené a smutně koukal najednou se zamnou objevila moje maminka a šla k němu nastoupila beze slova do auta a odjeli …. Za dva dny mi maminka zemřela …. Ještě se mi nikdy nestalo že by se mi zdali naprostý kraviny …. Vždy mě sny mají nějaký důvod a chtěj mě na něco připravit a to mě velice velice deptá …. Protože občas se stane že ten sen se stane skutečností … asi jsem zralá do Bohnic 😄
Mám to podobně jako Vy.
2) Tyto náklady se promítají do ceny zboží a paraziti OSVČ si je mohou odečíst od daňového základu!
Nemocenskou by měli paraziti OSVČ také, kdyby si ovšem platili odvody na nemocenské pojištění. To si neplatí a chtěli by nemocenskou, na kterou si platí zaměstnanci?
Pokud si parazit OSVČ, který neplatí plné odvody na zdrav.pojištění, někde na lyžích zlomí ruku, tak bude chtít celou sádru ne jen zlomek. Pokud mu ukradnou auto, bude chtít, aby jednala policie posléze justice. Pokud mu chytne barák, bude chtít, když přijedou hasiči a barák zachrání a děti do školy taky pošle předpokládám. A z čích peněz, když sami tomu státu nic neplatí???? Z čích peněz??????
Tak za prvé: OSVČ nemocenskou platit ze zákona nemusí, většinou ji ani neplatí, protože vědí, že v případě nemoci jim nemocenská nepomůže, a musí se spolehnout na úspory. Většinou si navíc platí drahé komerční pojištění pro případ dlouhodobé nemoci.
Za druhé: Jak jste přišel na to, že OSVČ neplatí zdravotní a sociální pojištění a daně?
A za třetí: Otazník za větou se píše pouze jeden.
vy chcete srovnávat kolik stojí stát vystudovaný lékař třeba se vzděláním SŠ ekonomické :- ????? .... tak to se opravdu nedá srovnat ....
To je dobrá demagogie. Já vůbec nesrovnávám cenu za vzdělávání jednotlivých profesí, koneckonců ji ani neznám / asi na rozdíl od Vás/. Tady snad nejde o částku, ale o princip.
Veškeré vzdělání/ kromě soukromých škol/ platí stát, tak proč by společnosti měli vracet pouze lékaři? Můžete mi říci, jaká kritéria by se dle Vás měla nastavit?
Stylem, studium učitele bylo levnější, tak může odejít, studium lékaře dražší, tudíž musí pracovat zde? Kde je ta hranice, kdy je člověk povinen vracet společnosti vynaložené náklady?
Ale Vy byste patrně nevracela nic, protože to, že se za větou píše pouze jeden otazník, se učí již na nižším stupni ZŠ.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Když k vám domů přijde návštěva, taky ji předáváte letáček, že potřeba se vykonává na wc a ne v kuchyni, před jídlem se umyjí ruce, a že vám nemá prohrabávat skříně a odnášet talíře sebou? Ano, normální lidé se takto chovají. A nemusí jim to říkat žádná pasivně agresivní cedulka.
163 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Návštěva většinou ví, jak se chovat, protože si mohu vybrat, koho pozvu. To u pacientů neplatí. Většina je slušných, ale jsou takoví, kteří nerespektují ani lékaře, ani ostatní pacienty, ani základní pravidla slušného chování. Cedule je vtipná a výstižná.