To mi připomíná dobu, kdy nám učitelům hospodářka řekla, že budeme mít plat 7000,-, čili zhruba jednou tolik než té době. A já jsem jen tak bez rozmýšlení pronesla, že jsem zvědavá, jestli si za to koupíme aspoň tolik jako za tehdejší plat. No, nekoupili, ceny letěly nahoru. Takže možná si i vyděláme jako Němci, osobně tomu nevěřím, ale určitě si za to nekoupíme tolik jako Němci.
Tak to bylo, je a bude, v každé rodině je to jinak. Dcera to vyřešila šalamounsky s tím, že Ježíšek přijde tam, kde na něj děti věří, a kluci se takřka až v dospělosti přiznali, že někdy od 2.třídy nevěřili, ale nechtěli si kazit vánoční atmosféru, tak pilně psali dopisy Ježíškovi ještě několik let. 🙂))).
Určitě se to stát může, ale učila jsem na víceletém gymnáziu přes 20 let a takový případ nepamatuju. Od začátku jsem dělala s dětmi anonymní dotazníky ve smyslu: co se vám tu líbí, nelíbí, vrátili byste se na ZŠ, co byste změnili v našich hodinách..... a 95% vycházelo jednoznačně pozitivně. Za těch víc než 20 let se na ZŠ vrátilo minimum dětí, možná bych je spočítala na prstech rukou. Většinou šlo o kluky, kteří byli chytří, ale ještě hodně hraví, takže sociálně nezralí, rodiče pak bez problému souhlasili s návratem na ZŠ. Někteří to nevzdali, smířili se s horšími výsledky a začali se zlepšovat kolem těch 14-15 let, prostě dozráli.
Nějak nechápu, kde se bere tolik dětí s logopedickými vadami, když dětí se podle statistik celkově rodí málo. Jsem ročník 52, takže jsme byly silné poválečné ročníky a chodil s námi 1 spolužák, který, když byl nervózní-např.u tabule, tak koktal, ale to je všechno. Sama jsem 40 let učila, ale na střední škole, kde už děti s logopedickými vadami nebyly, ale dcera učí 1.stupeň a ten nárůst potvrzuje. Vím, že narůstá počet autistů, kde ten problém zřejmě souvisí s touto diagnózou, ale proč je obecně ten nárůst tak velký, to je pro mě záhada.
To snad autor nemůže myslet vážně. Proč nemají problémy Vietnamci a většinou ani Ukrajinci, ale pouze migranti především z islámských zemí. Nechtějí se přizpůsobit životu v nové zemi, naopak vyžadují, aby se např. ve školách přizpůsobili jim, jejich postoj k ženám je pro nás nepřípustný, prostě jde o naprosto odlišné kultury, které nemají šanci existovat spolu bez problémů. O obohacení bych si vůbec netroufla mluvit.
Pan premiér si neuvědomuje, že ti, kteří zvonili v roce 89 klíči, byli naivní, chyběla jim zkušenost s kapitalismem, takže mnozí uvěřili řečem, že do 5 let doženeme Rakousko. Dnes už máme dost dlouhou zkušenost, takřka stejně dlouhou jako se socialismem, takže se už nedáme tak snadno obalamutit. Docela by mě zajímalo, jak bude toto období jednou hodnotit generace našich vnoučat a pravnoučat, ale toho už se nedožijeme.
Já si to představit neumím, ale rodiče kupovali lednici někdy v roce 1960, do té doby se chodilo nakupovat denně, máslo se dávalo v létě do studené vody, maso se kupovalo jen na víkend, ovoce se zavařovalo, vejce se nakládala do vodního skla..., prostě nedělaly se zásoby. Totéž bylo u babičky a o prázdninách nás tam bývalo i 6 vnoučat.
Hezky napsaný článek. Jen dodám, že tato diskuze se vede už od mého mládí /jsem ročník 52/, jen bez sociálních sítí. Za sebe můžu říct, že mám převážně pozitivní zkušenosti a to nemám hůlku:-))). Došla jsem k závěru, že asi hodně záleží i na tom, co člověk "vyzařuje"-úsměv, zamračenost, naštvanost. A za nabídnuté místo poděkovat by měla být samozřejmost a to i v případě, že si sednout nechci.
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Tahle bláznovství se naší rodině naštěstí vyhýbala, nikdy jsme tomu nepodlehli.