Za starých časů mívalo školství své vlastní chaty, které třeba nebyly na nejatraktivnějších místech a děti spaly ve společných ložnicích se záchody a koupelnou na chodbě, ale zato se tam za víceméně režijní cenu odbyly lyžařské kurzy a během roku sloužily pro školy v přírodě. Tyto chaty pak byly prodány soukromníkům nebo zpustly. Konkrétně třeba středočeský KPÚ měl tyto chaty v Příchovicích a Janově nad Nisou. První dnes patří soukromníkům, druhá je v troskách.
A u manžela ve škole si kantoři podle rozpisu kuchařek nakoupili a vezli si tam pak i svoje kuchařky.
Hm, zřejmě "jiný kraj, jiný mrav". 😉. Když jsem byl potom, asi za čtyři roky znovu na vojně, na tzv. cvičení, dorazila do kasáren asi stovka kluků z Ostravska na "pětiměsíční" základní voj. službu. A tam bylo těch ženatých (procenticky) již poněkud více. Vzpomínám si že asi tři. Jako "funkcionář" a šarže jsem za ně bojoval, aby se dostali častěji na "opušťák". Zkrátka - ženit se před vojnou nebylo nic rozumného ani zralého...
S tím souhlasím, ale hned po vojně už se ženilo hodně kluků 🙂))))))))), manželovým spolužákům jsme jezdili na svatby:-)))). Vojna tehdy představovala takové potvrzení dospělosti 🙂)))).Pravda je, že ti kluci opravdu dozráli, odtrhli se od rodin, osamostatnili se, museli zvládat nepohodlí, náročné situace , bohužel někteří i šikanu, která se nám teď rozšířila i do škol.
Dobrá. Já jenom reagoval na tu pitomost pana Hrabalíka podobným způsobem. 😉 Vite, já byl na vojně písařem u praporu, a měl jsem přehled o asi třista mládencích, kteří byli, jako zhruba dvacetiletí kluci na vojně. A v tom r.1970 tam byli ženatí pouze dva.. Trochu málo, na Hrabalíkovo tvrzení, žejo?
Nemám Vám to jak vyvrátit a ani nechci, každý máme jinou zkušenost. Já jsem v roce 77 nastoupila jako kantorka na zdrav.školu a maturovalo 19 matek v různém stupni těhotenství ze 3 tříd zhruba po 36 studentkách, takže to byly holky 18-20 a měly podobně staré partnery. Maturitní rozpis se dělal právě s ohledem na ně. Byla jsem tam 11 let a nebyla to výjimečná situace, dokonce se muselo zakázat, aby hned po šestinedělí nastupovaly zpět do školy, protože jim často babičky, možná i prababičky /babičkami se ženy stávaly kolem 45/ vozily mimča na kojení a na to škola připravená nebyla,. To byl opravdu boom. A před měsícem měla "děvčata" sraz a většina z nich zůstala v tom prvním vztahu.
Je to zajímavé. Já osobně se těšil, až mi bude 18 a budu si rozhodovat sám o sobě. Od devatenácti jsem i sám bydlel.
To těm mladým dnes nevadí, že si nemají kam vodit holky ?
Nebo ty jejich matky jsou tak tolerantní, že si je můžou vodit domů, kdykoliv mají chuť ?
Ano, máte pravdu, taky jsme se těšili/y, až budeme bydlet sami, sami si řídit život.
Za socialismu chlapi v 18 max 20 letech už byli soběstační a měli rodinu! U žen to platilo také!
Ano, tak to bylo, kluci byli prostě zralejší, i když samozřejmě ne všichni. A naše dcery/dnes 46, 40/ se obě stěhovaly p VŠ kolem 23.roku. Bylo nám sice smutno, ale vydělávaly, musely se postavit na vlastní nohy.
Nojo, ale ve dvadvaceti byli všichni rozvedený...
Není to pravda, já jsem se vdávala v 25 po VŠ a vlastně jsem byla stará nevěsta, v 26 stará prvorodička a těch rozvedených kolem nás moc nebylo, určitě to nebylo každé 2.manželství. Jsem ročník 52 a většina mých spolužáků je stále se svým prvním manželem/manželkou.
Klíčové slovo je "doporučit" návrat na ZŠ. Za svou dvacetiletou kariéru na gymnáziu jsem zažila jedno jediné dítě, které se vrátilo na ZŠ. Zbytek zůstával a mnohdy prudil. Někteří se odebrali až po kvartě, tedy po skončení povinné školní docházky.
Já jsem jich zažila o něco víc, ale máte pravdu, že víc jich odešlo po kvartě, ale důvody byly jiné, většinou zájem o konkrétní obor-konzervatoř, strojní průmyslovka, letecká škola-učiliště?, nikdy nešlo o dítě, které by "prudilo". A ani u těch studentů, kteří odešli dřív, nešlo o špatně zvladatelné chování, spíš o hravost, neschopnost soustředit se a z toho pramenící špatné studijní výsledky. Popravdě nepamatuju dítě, které by opravdu "prudilo" , když to srovnám s tou ZŠ. Nedávno jsem si to počítala a odučila jsem takových 11-12 prim, takže vzorek dětí dost velký. Ale je pravda, že mluvím o době před 10 lety, kdy jsem odešla do důchodu a už jsem jen vypomáhala na jiných školách.
Na nižším gymnáziu žádná hrozba vyhazovem neexistuje. Dítě tam plní povinnou základní docházku. Nelze jen tak vyhodit.
To je sice pravda, ale lze doporučit návrat dítěte na ZŠ. Učila jsem na víceletém gymnáziu přes 20 let a několikrát rodiče k tomuto kroku sáhli, protože jejich dítě, častěji kluci, bylo inteligentní, ale ještě nezralé. Poznámky jsem také nepsala, větší problémy jsem řešila mailem , popř.schůzkou, pokud měli rodiče zájem. Ale jako důchodkyně jsem 2 roky vypomáhala na ZŠ a situace tam je diametrálně odlišná. Naopak jsem byla vedením upozorněna, že mám rodiče poznámkou informovat o nevhodném chování dětí, aby si pak nestěžovali, že o ničem nevěděli, takže za ty 2 roky jsem napsala /na stará kolena/ víc poznámek než za celý svůj čtyřicetiletý kantorský život. Kantořinu na gymplu jsem měla moc ráda, ale být celý život na ZŠ, neříkala bych to. Kantorky na ZŠ upřímně obdivuju, s gymplem je to naprosto nesrovnatelné.
Kdysi jsem si koupila italské lodičky a hrozně brzo se začaly loupat. Bylo mi asi 16, reklamovat boty šel se mnou taťka a uzemnil nás dotaz prodavačky, jestli jsem je nosila často, protože to jsou boty jen do společnosti. A něco podobného jsem zažila s kozačkami a dotazem, jestli jsem je nosila v tomhle počasí- zima, čvachta....Ale většina bot opravdu vydržela i několik let, kožené kozačky jsem nosila asi 5 let. Děti po sobě boty dědily /dnes se to nedoporučuje, vím/ a byly nepoškozené, prala jsem je i v pračce.
Pikantní na tom je, že zboží na Temu za cca 65 Kč se objevylo na našich e schopech jeko exkulzivní se slevou 80%, to jest z 800Kč na 400 Kč. Kde myslíte, že to ti naši "šmejdi" asi nakoupili?
Tak to je opravdu "pecka". Ale kdysi dávno po revoluci jsme sháněly šaty do tanečních- v butiku za výlohou asi 1500,- a u Vietnamců naprosto tytéž za polovinu, takže stále stejný binec. 🙂))))))
Zvláštní pozornost je věnována také věrnostním programům Temu, které by svou koncepcí mohly vyvolávat závislost. To by podle Evropské komise mohlo mít negativní dopad na fyzické a duševní zdraví uživatelů.
No to se podívejme, EK má obavy o mé fyzické a duševní zdraví! Zbytečně, spíš mé fyzické a duševní zdraví ourožují neustálé výmysly EU, hlavně ten jejich skvělý gryndýl!
Ale na rovinu, EU se obává levné konkurence, viz cla na čínská el. auta, aby jejich velmi přitažlivá cena neměla následek na nače fyzické a duševní zdraví. A koncern Wolkvagen nemusel zavírat továrny v tom Německu, protože díky tomu gryndýlu /emisním normám/ se jeho autíčka stávají neprodejná.
Takže slavná EK, starejte se o své fyzické a duševní zdraví a ne...te nás obyčejné lidi, máme toho již plné zuby, těch vašich výplodů chorých mozků!
To je přesně to první, co mě napadlo a docela mě "pobavila" ta slova o závislosti a rychlost, s jakou to chtějí řešit, rychleji než drogy, energetické nápoje atd. Nikdy jsem na Temu nic nekoupila, jen pro úplnost. Takže opět jen peníze, strach z konkurence.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Odpovědi na 10. otázku jsou špatně všechny tři. Jak jsem potkal ryby napsal Ota Pavel, jak je správně uvedeno v jedné z možných odpovědí na otázku č. 11, která zní úplně stejně jako otázka č. 10. Ten, kdo kontrolovat test před zveřejněním, nebyl pozorný.
2 odpovědi
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Taky mě to zarazilo, takřka šokovalo 🙂, ale když nezaškrtnete nic, nepustí vás to dál.)))