Z celého článku mě zaujala jediná věc: za českými hranicemi v příhraničí sousedícího státu pracují i čeští doktoři a je tam spousta specialistů, kteří by mohli přijímat pacienty. Co je v zahraničí tak jiného, že tam v příhraničí pracují naši a že tam se uživí a přitom u nás v příhraničí nechce pracovat nikdo a je nutné hledat i praktiky, natož specialisty? Proč stát místo blbnutí s pojištovnama nezařídí, aby český doktor chtěl pracovat v našem příhraničí a aby náš stát zajistil dostupnost péče pro své lidi u nás? Jinak pro lidi v příhraničí je to dobrá zpráva, budou mít konečně možnost najít lékaře pro děti i sebe. Otázkou bude cena a kvalita péče... jak ji nastavit, aby platila stejná cenová politika v obou místech stejně, aby pojištovny neplatili za stejný úkon lékaři za hranicemi víc než u nás a aby kvalita byla stejná.
No jako registr toho, kolik je ve státě učitelů a co učí - ok - ale myslím si, že to se snad už ví, mají ředitele, mají jiné databáze. Taky snad mají výsledky o tom ,dko aproboval a s jakým diplomem. Ale co je komu po tom, jakou mám pracovní dobu, plat, jaké má moje dítě známky .... tohle je naše věc a jim do toho nic není. Nepomůže to ani v plánování rozvoje školství, v ničem. V životě se situace střídají, nemusíme pracovat podle výsledků - tedy jestli jsem vystudovaný učitel a učím nebo uklízím je jedno. Taky je jedno, jestli má dítě jedničky a předpoklad a zájem o určité povolání. Po pár měsících může být všechno jinak. Takže za mě jen vyhazování peněz a zbytečné odhalování soukromí lidí.
Uff ano článek je o místech ve školkách co nejsou. Můj příspěvek je o tom co dalšího se s tím dá dělat. Vás je plný vymluv proč to nejde.
Hele to jako fakt nezvladnetr přečíst manuál na realitního agenta? Jak se prodává nemovitost je cca 2 hod googlování. Ve formě vám dají školení. Jen se podepíše pár smluv a hotovo. Žádná matematika nikde. Ivet jen výmluvy.
Fajn dobrý nechcete to dělat no. Tak si pak nestěžujte že nemáte flexibilní pracovní dobu.
Stejně tak je to volba tech ženských o kterých furt říkáte jak nemají žádnou jinou možnost než trpět. Mají. Je to jejich volba že dělají co dělají. Můžou jít dělat něco jiného. Proč nejde uklízečka radši do call centra? Nebo třeba proc nejde do firmy kde ji naučí třeba síťařinu od základu? Ono totiž dělat uklízečku a brečet u toho je jednodušší. Na to aby změnila práci musí vyvinout dost úsilí a to je fujky. Nebo neví jak na to a místo toho aby to zjistila tak bude dál brečet. Osobní zkušenost, nabízím kariérní poradenství zdarma v nejhorším místě republiky a až na jednu paní jsou to furt jen výmluvy a výsměch. Prostě tady lidí nejsou zvykli pracovat sami se sebou.
Tak ted chápu váš postoj, jste ovlivněna prostředím, ve kterém pracujete a podle toho soudíte ostatní. Fajn. Já samozřejmě jsem schopná přečíst manuál a nestěžuju si, že nemám flexibilní pracovní dobu. Psala jsem, že matkám nepomůže to, že RD končí ve 3 letech, ani to, že vám drží místo do dvou let věku respektive 3 let věku. Taka jsem zdůvodnila, jak jsme my řešili naši situaci. Nabízím jen další pohled na věc, se kterou jste vy jaksi nepřišla do styku jinak, než na nějakém 2hodinovém školení. Poradit jak si zlepšit kariéru potřebují ve vyloučených lokalitách ne já. A chápu, že tam hold lidi na to kašlou a vás to štve. ale objektivní věc je - místa ve školkách nejsou a nebo je jich málo. Pokud potřebujete do práce, stává se, že musíte nastupovat ve chvíli, kdy ještě školka není otevřená a nemáte hlídání a nebo vám prostě nepočkají a faktem taky je, že pokud nastoupíte do zaměstnání at je jakékoli, tak žádnému zaměstnavateli se nebude líbit, že co 14 dní jste doma s dítětem na OCR. Je jedno kde pracujete, takové zaměstnance nepotřebuje žádný zaměstnavatel. Kdybych měla reagovat jako vy, pak bych musela o všech lidech psát, že je jen jejich problém, že si stěžují na kvalitu zdravotnictví a školství, protože si za to můžou sami. Sami o sebe nepečují a nebo nejsou vzdělaní. Ale to bych házela všechny do jednoho koše a nemohla bych s takovýma lidma pracovat. Kdyby vaše verze "jak to vyřešit" fungovala, pak by ve vládě byli všichni spokojení, všichni by dělali všechno i čemu nerozumí, jen proto, že si udělali nějaký kurz, ze kterého papouškují a nebo opisují postup práce.
Ale to je zas výmluv proč ne. No tak nechcete jasný. Vaše volba. A přesně o tom je můj původní příspěvek. Možnosti máte nechcete je využít. Vaše volba.
Vy pořád vidíte jen to, že ženská má dělat na HO a vybrat si jinou práci, aby mohla zajistit dítě. Uvědomte se, kolik ženských je v takové situaci a kolik je pracovních míst, nehledě na lokalitě. Nevymlouvám se, ale vy nechcete vidět realitu. Možná byste mohla nejdřív sama jít v mých stopách, být v mé situaci, než mě začnete tady obviňovat z vymlouvání. Já vám klidně budu dělat realitaka a prodám váš dům a nebo vám budu vést učet v bance, ale nechtějte po mě, aby to bylo dobře. Vy jako zákazník si pak budete stěžovat na kvalitu. podle vašich představ může dělat každý všechno. No asi jste z generace, které vtloukali do hlavy, že můžou všechno, že na všechno mají talent a všude na ně čekají s otevřenou náručí. A právě takoví jako jste vy pak nám ostatním - odborníkům v našem oboru - nám kecají do toho, jak dělat svou práci. Jasně že všechno víte nejlíp. Proto je plný net radilů, kteří říkají jak jde zdravotnictví a učitelství do pr ... Protože pokud někdo dělá něco, čemu nerozumí, tak to pak tak dopadá. Tím bych asi ukončila tuto konverzaci. Jsem ráda, že do školství jsem nakonec nenastoupila, hádat se s takovýma rodičema, jako jste vy by mě vyčerpávalo. Vy máte svou pravdu, ale v mojí pozici nejste. Článek je o tom, jestli je dost míst ve školkách pro tříletáky a faktem je, že ne.
Naplánovat práci je snad zásadní věc ne. Když chci na HO a flexibilitu tak nejdu na učitelku. Jdu třeba do call centra nebo prodávat nemovitosti. Ani na jedno nepotřebujete žádné matematické schopnosti. Stejně tak na to bankovnictví, vy nic nepočítáte dělá to za vás program, jen sázite vstupní data do PC.
Hele já vám vaší volbu neberu ale je třeba být objektivní. Pokud si vyberete něco co se na dálku prostě dělat nedá a je jasné že to ani nepůjde, tak je pak dost zbytečné brečet že to tak máte.
Celá diskuze tady je o tom, že lidu ty možnosti mají ale nevyužívají. Přesně jako vy. Můžete dělat z domu když si vyberete jinou práci, ale vy nechcete. Okej.
Já mám třeba práci podle rodiny. Nebaví mně ale je dobr placená a dostatečně flexibilní.
Jo a když se budete dost dlouho učit tak tu matiku taky zvládnete. Já nejsem na jazyky a přitom pracuji v Americké firmě a mluvím každý den 8 hodin anglicky. Je to jen o píli.
Nevím od kdy plánujete práci .. já od cca 15 let, kdy jsme si vybírala povolání. V té době jaksi neřešíte rodinu a děti. Když něčemu věnujete kus života - třeba 10 let, pak je těžké změnit směr. Neříkám, že to nejde. A právě kvůli rodině jsem plánovala i to učitelství - dítě odvedete, přivedete, místo bývá celkem v každém okrese nebo vsi. Jenže, když to vystudujete, zjistíte jiné okolnosti. Není výmluva, že nechci dělat co mě nebaví - ale nemůžu dělat bankovnictví, když nerozumím spoustě věcí, to by mi klienti asi nevěřili, stejně tak je to i v realitách. Vyzkoušela jsem si samozřejmě více povolání. Co se týká učení matematiky - no co je podle vás dost dlouho - práci potřebujete třeba do pár měsíců - ale věřte mi, že já na tom s matikou nejsem dobře a trvalo by mi to roky a do té doby co? Podle toho ,co vy tu tvrdíte, tak by mohla každý dělat všechno, pak i blbci s diplomem dělají doktory a odoperují špatného pacienta. V dnešní době může v Americké firmě pracovat kdokoli, kdo umí říct pár vět, to není umění a jak říkáte, anj moc neumíte. A vidíte, já pracovala taky v zahraničí. To že mluvíte 8 hod anj neznamená, že ten jazyk umíte, ale prostě si ti lidi kolem vás zvykli na vaši" anj" i s chybama. Nějak vás to uživí, nezapomeňte, že americké firmy fungují trochu rozdílně. Nemluvte mi tady tedy o píli, protože pokud denně mluvíte 8 hodin, neměla byste o sobě psát, že nejste na jazyky. Měla byste být profesionál. A co se týká call centra - tam je moje sousedka a taky má problém umístit dítě ve školce, pracovní doba je jiná, než jakou by potřebovala, aby mohla dítě zajisti.
Tak udělat si účelu s představou jak to bude flexibilní a budu pracovat z domu je dost nesmysl a sama to dobře víte. Málo či je tak rigidni a špatně placené k tomu.
Proč nejdete třeba do call centra? Nebo do IT? Já že mnoho IT firem bere lidí z venku a pak je zučí. Jo je to dřina na pytel ale dá se to dělat z domu. Proč jste se radši naučila něco o bankovnictví nebo realitách když jste chtěla pracovat z domu nebo mít flexibilní práci? Proč učitelka?
A to je přesně to o čem já mluvím. Plánování předem a ne pak divení se že to je na pytel.
A když jsou kolem vás taky samé takové zoufale matky proč jedna z vás nehledá třeba 4 děti ráno a večer a ty tři ostatní ji platí? Moc složité?
Abych vám odpověděla: Já jsme tak trochu oldies člověk, nesnáším moderní věci i techniku takže nemám chytrý telefon a pc používám jen proto, abych nějak byla ve spojení se světem. Takže pro mě je IT hodně nereálná věc, protože slova jako aplikace, IG twitter a tak považuju pomalu za sprostá. Co se týká bankovnictví - ne každý má nadání na ekonomiku a počty. Já jsem zaměřena humanitně - takže práce ve zdravotnictví ideál, plus proč učitelka - bo jsem na tuto ideu byla přivedena dětma, které jsem doučovala jazyky. Není problém mluvit a naučit se jazyku, ale matiku po mě nechtějte. A děcka se divily proč neučím, že jim to ode mne prostě jde od hlavy. Tak jsme spojila dvě věci - koníček - studium filologie a následně učitelství. Realita při studiu mi otevřela oči, proč to momentálně nedělat jako práci, ale max jako doučko. Nevím jak moc víte o tom ,komu svěřit vlastní dítě a nedej bože nemocné. Nehledě na to, že hlídání ani v této formě není zadarmo a nikdo vám to jen tak dělat nebude - každopádně to zjistíte brzy sama. Ani jako oplátku hlídání za hlídání. Plánování - jak chcete plánovat dítě jinak, než tak, že byste ho nikdy neměla, kdybyste věděla, jak složité to je. To byste se nedočkala, kdybyste čekala až něco naplánujete, život hold plánovat nejde, roky utíkají a schopnost mít dítě a eventuelně jiná hlediska - ale to už je dost soukromá záležitost na rozebírání tady v diskuzi. Každopádně my to plánovali předem, ale nenaplánujete to, co schválí vláda.
Jasně že nebudete pacienty brát na HO, nicméně mate možnost pořídit si jinou práci kde HO rozhodně jde. Stejně tak vás manžel. Jasný že ne všechny profese jdou na HO a že ne každý zaměstnavatel vás může uvolnit. Ale rozhodně by měl pokud mu v tom nebrání závažné provozní důvody. Okej to že stojí výroba pochopím že asi změnit nejde.
A právě proto jsem na mateřské a během těhotenství studovala druhou vysokou, - učitelství - s představou, že to půjde, jenže - nejdřív nebylo místo a když bylo ( dva dni před začátekem září, když už jsem přijala práci v nemocnici), byl problém s tím, že jsem měla dítě doma každé dva týdny nemocné - a to mi nikdo suplovat nebude. HO mi taky nedali, je nutné učit děti ve třídě ne online - takže asi tak. A v jakém jiném oboru, který neznám jsme se mohla dostat na HO? Kdo mě zaměstná, když nevím nic o bankovnictví, realitách, a pod oborech, kde jde dělat z domu? Ani kdybych začala podnikat jako učitelka online - za prvé vysoké náklady, za druhé sehnat klientelu trvá pár měsíců. Manžel neumí nic jiného než zámečnickou co dělá celý život - proto šel podnikat v tomto oboru - což už dřív dělal, odešel z dobře placené práce kvůli mě, abych mohla nastoupit do nemocnice. Takže jen tak to šlo řešit. Proto říkám, že nějaké školky typu otevření 12 hod a pod jsou k ničemu. Dokonce jsme zvažovali najmou sílu na 24/7 co by s náma bydlela a pečovala o dítě, když jsme v práci. Jenže to už můžu být doma sama s dítětem, jelikož ji zaplatím to, co vydělám a ještě přijdu o čas s dítětem. Takže mateřskou měli nechat do 4 let. Kdo chtěl, místo si našel v mezičase mezi 3 - 4 rokem, kdy už si dítě zvykalo na školku a po 4tém roce už plně pracoval. Tahle aby ženská začala pracovat mezi 2 - 3tím rokem a nutila dítě se aklimatizovat na jesle nebo školku dřív, než je připravené - a pokud jste někdy byla v jeslích, věděla byste, že to není nic příjemného. - Mám vlastní zkušenost z praxe zdrav sestry
No český zákoník práce má mnoho výjimek pro rodiče s malými dětmi. Jen to většina těch rodičů neví. Po dobu 3 let vám taky musí držet fleka. Tedy pokud máte před početím smlouvu na dobu neurčitou a znáte svá práva tak není problém.
Jinak pokud máte dobré portfolio dovednoatí tak vám ruce utrhnou i s malými dětmi. Kvalitních zaměstnanců je málo.
Všichni kdo teď mají děti by teortieticky měli umět anglicky a na PC. Vzdělání k tomu dostali adekvátní, za půl roku doma není problém se naučit. Mohou tedy pracovat pro společnosti že všech zemí světa na dálku. Jak je možné tě je NIKDE nechtějí. Že on bude ten problém jinde....
Víte, je hezké co říkáte, ale realita je jinde. Místo mi sice drželi do tří let věku dítěte, jenže to se narodilo v srpnu, škola nastupuje od září - nepokryté 2 týdny, kam ho dát. Musím nastoupit hned druhý den po narozeninách dítěte tedy v srpnu, abych nedostaal výpoved. S mojím vzděláním mi sice ruce utrhnou, ale - když řeknu, že mi nemá kdo odvést dítě do školky a ze školky - tak mě nevezmou - pracovní doba 6 - 18 - 18:30. školka 6:30 - 16:30. To jaksi nekoreluje. Jazyky umím na PC taky - tak nevím ale pacienta si z ARO domů nevezmu - že bych ho jako na dálku ošetřovala. A že by mě zastoupil manžel .. to taky nešlo nechtěli mu přizpůsobit pracovní dobu ,aby mohl zavést a odvest dítě - a to "jen" opravuje stroje - tedy pokud ta oprava začne o chvilku později, tak se vlastně nic nestane - jenže dle zaměstnavatele to není možné, stojí výroba a tím i nejsou peníze. Prostě nevyhověli. Nezbývalo nic jiného, než aby jeden z nás šel podnikat. To by bylo v republice podnikatelů, kdyby každý musel vykrývat školku takhle.
Taky to nechápu. Proč už nemá jesle nebo jednu třídu každá nemocnice nebo třeba škodovka? Vždyť v nemocnicích dělají převážně ženy a na směny.. stát v tomhle vůbec nevytváří tlak a nedává firmám žádné výhody.. aby těm ženám tu práci umožnil.
to jsme v práci řešili - birokracie ze strany státu na hygienicka pravidla - nemožnost sehnat učitele, kteří budou pracovat 12 hod plus, jelikož zdravotník nastupuje v 6 ráno - školka začíná běžně o pul sedmé, končíte večer po 7 - když jde vše dobře - a školka zavírá mezi 16 - 17 hod. A ty baby co mají pracovat ve školce mají taky děti a potřeby je vyzvednout. A kdo by dělal noční školku .... tohle bylo řečeno nám.
Myslím, že nebudete se mnou všichni souhlasit, ale přednost by měly mít 3-leté děti, kterých maminka pracuje. Jsem také přesvědčena, že maminkám, kterým se podařilo dostat dítě do školky, by moc pomohlo, kdyby měly školky provozní dobu delší, nejlépe do 17. hodiny.
A jak má jít matka pracovat, když teprve ve 3 letech jde dítě do školky. Adaptační proces nějakou dobu trvá. Takže vy ráno první den ve školce zavedete dítě do školky, odjedete do práce a do hodiny vás volají zpátky .... to vás budou v práci chválit, že jim hned první dny odcházíte a nebo nejste schopná ani dorazit, bo vaše dítě má problém s adaptací. Myslím si, že by matka měla nastoupit do práce po adaptaci dítěte na školku, což bývá po 3tím roce nejdřív. Školka do 17 hod? To nic neřeší. Můj vlastní případ: Do práce odcházím v 5 ráno a vracím se o půl osmé večer - nepřetržité směny, víkendy, svátky .... manžel trojsměnný provoz - ranní, odpolední, noční... Do práce odjíždí taky v 5 ráno na ranní, z odpolední se vrací v 10 - 11 večer o noci ani nemluvě - v 5 odpoledne odcházím já na noční a vracím se ráno o půl 8, manžel odchází v 9 večer a vrací se nejdřív v 7. S takovým zaměstnáním je vám školka k hov- nu. Ani soukromá vám to nepokryje. Ani vám nikdo nepřijde hlídat a vodit dítě do školky před pátou ranní, obzvlást ne na vesnici. A to nemluvím o dopadu na dítě. Jednou si pořídí člověk dítě, aby ho měl a ne aby ho pořád odkládal škola - chůva - hlídačka .... A když ho nemůžete mít kvůli práci a tomuto systému, tak vám řeknou najděte si jinou práci - ale kde, to abyste před mateřskou začali studovat obor, kde máte bussines hours - to by ženský byly omezeny ve volbě povolání - to je taky dost na hlavu. Takže pokud nepodnikáte a nemůžete si chodit do práce jak chcete, je vám školka do 17 hod k ničemu.
Asi dostanu samé šklebivce, ale ta tříletá rodičovská platí až pro letos narozené děti a dále, tedy pro historicky nejslabší ročníky ne? Nebude těch míst ve školkách čím dál více a udat dítě už nebude takový problém jako třeba před rokem, dvěma?
No já si nemyslím, že je to ok. Sice to platí pro letos narozené děti, ale jak říkáte - historicky nejslabší - tím pádem předpokládám, že spousta rodičů bude chtít své děti udržet ve školkách co nejdýl - hlavně z důvodu toho, jak se děti vyvíjí. Taky spousta matek nebude chtít čekat na dobu 3 let, ale bude chtít umístit dítě dřív, protože by to logisticky bylo blbý. Př: narodí se vám dítě v říjnu a listopadu - školka od tří let - tedy nástup po novém roce ne v prlběhu roku, jenže do práce abyste šli hned. Taky to dítě nemusí být odplenkované, připravené do školky ... co pak bude matka dělat? Platit školku od září, nebo pustí dítě do školky dřív než ve 3 letech, aby měla nějaké místo - pokud ji to dítě teda přijmou, modlit se, že dítě za tu dobu bude nachystané ... a taky do práce se lidem líp nastupuje od nového roku a ne před koncem, většinou vás chtějí v takovém období právě po novém roce. Jak říkáte - míst bude víc - ale ne proto, že by odcházely děti ze školek do škol, ale protože tento systém způsobí, že už tak slabé ročníky porodnosti budou navázány ještě slabšími, protože tato situace je ještě více demotivující plodit děti. Tím pádem se uzavírá začarovaný kruh - nedostatek dětí - nedostatek školek - práce pro matky - nedostatek financí --) méně dětí - více míst ve školkách - jenže nižší příjmy státu - nejsou děti - nejsou pracující - tedy danoví poplatníci....
Než se začnete chlubit vzděláním, tak holt je v tomto významu s t.
Asi nechápu Vaší reakci na konci textu - zkuste to rozvést (.. významu s t.). Každopádně asi nechápete, že nejde o vzdělání, na co se snažím poukázat. Jde o rychlost vlády postarat se o lidi a dostupnost zdravotní péče - chtěla jsem tím říct: "člověče pomoz si sám." Nemusíte hned narážet na to, že nejsem hloupá a snažím se se sebou něco dělat, třeba pracovat venku, naučit se nové věci, studovat a zlepšovat si kvalifikaci.
Od prázdnin má zubařka mé dcery a manžela na dveřích lístek, že neordinuje a datum .. jen řada otazníků, kdy asi začne. Dozvěděla jsme se to tak, že jsem 14 dní volala a chtěla je objednat na prevenci. Žádné vysvětlení - jestli zdravotní důvody, dovolená .. nic. Přitom je to ženská v produktivním věku, takže když jsem je k ní přihlašovala před pár lety, měla jsme pocit, že snad uzavření ordinace nehrozí. No hned jsem zavolala svému doktorovi, chudákovi v důchodu, který je super, ale má svůj věk a spoustu pacientů a u něj jsem čekala, že uzavře ordinaci dřív. Naštěstí svolil, že je vezme alespon na tu prevenci - uvidíme jestli i dál. Ale než dcera dospěje, bude pod křížkem a já stejně budu muset hledat doktora. Pediatr je taky důchodový, naštěstí ho tom střídá i mladší kolega a dokonce doktorka, co léčila už 3 generace v naší rodině - moji mámu, mě a její mámu - tak si dokážete představit, že nebýt těch veteránů ve zdravotnictví, jsme v pr.... Už ted se budu muset poohlížet po někom, i kdybych to měla platit - to jsme ochotna podstoupit v případě, že péče bude odpovídat ceně a kvalitě. Ne jako v soukromé ordinaci, ze které jsme utekla, jelikož tam byli strašní a to jsme zvyklá platit nemalé částky ze zahraničí, kde jsem musela cash uhradit u zubaře všechno, ale ta kvalita -- klidně bych v tom pokračovala i tu, kdyby byl stejný přístup. Hold asi budu muset vystudovat třetí vejšku a stát se doktorem, abych mohla pro sebe a své děti mít někoho, kdo je bude léčit. To bude rychlejší než se doprošovat vlády a pojištovny.
Poznat se to dá. Jsou i jiná kritéria bez známky.
Můžete se o ně podělit? Jaká kritéria hodnocení učitele máte na mysli, pokud vidíte učitelku na začátku roku a to na třídních schůzkách a sotva tak hodinu? Pokud teda nenasloucháte jen názorům žáků .. která mohou být hodně zkreslená. Třeba já mám zkušenost, kdy jsem byla ve třídě na praxi a jejich učitel byl strašně oblíbený, snad dával i dobré známky .... a co žáci - názor proč mají rádi učitele? Odpovědˇ - nechá nás si pod lavicí stavět bunkr, hrát hru a to vše během vyučování. Bohužel jsem toho byla svědkem, protože hned druhý den jsem tu třídu měla učit já a tak jsem se zeptala, jestli byli tak rozjívení proto, že jsem jim narušila klima svou přítomností. Odpovědˇ - ne, vždyť byli hodní. Dokážete si představit co to bylo pro mě jít je druhý den učit? Ve třídě to běžně hučelo jak v úlu, bylo tam cca 5 - 7 IVP kvůli dis-problémům a mě každý říkal - ty vypadáš jak jedna z nich, ti tě ušlapou. Byli to osmáci. Já měla jinou představu o tom, jak má hodina vypadat a to i z jiných tříd a škol. No a druhý den, až pochopili, že je učím já byla totální změna - špendlík by bylo slyšet spadnout. Jeden žák je syn našeho kamaráda a odpoledne jsem se za ním vydala zeptat se, co to mělo znamenat, jelikož si tykáme a známe se dobře, tak se mi otevřel a já slyšela, jak jsem na děti působila. Čekali, že si s nimi budu taky "hrát" jak pan učitel a všechno dovolím a oni byli celí paf. Po této zkušenosti jsem šla ještě jednou do stejné třídy, pak praxe končila. O půl roku později na školu nastoupil nový chlap učitel - mladý, který nebyl takový kamarád a i ten starší pochopil, že takto ne.
Žák "na to nemá", nebo nechce mít, lajdá, rodiče nepomohou. Ano, to je možné. Ale celá "30 hlavá" třída?! To už, paní Šmídová, možné není! Tam už, abych tak řekl, je namístě "podívat se na zoubek trenérovi"...
kde je psáno o třídě 30 žáků, kteří neprospívají?(jestli jsem to teda nepřehlédla) Je psáno o učitelce, která byla vystavena hloupým komentářům rodičů. O výsledcích žáků toho prvního stupně tam nic nebylo, pokud vím. Jen o tom, že přišli rodiče a měli komentáře k nové učitelce a srovnávali ji se "starou" učitelkou. V dnešní době vám mohu jen říct, že ano, bylo by divné, kdyby celá třída byla na propadnutí. Ale taky vím o třídách, které byly sestavené z "horších" studentů všemožných "potřeb", "kultur" a tam jedničkáře moc nenajdete. Začalo to inkluzí a takto to končí.
Pane Hakle, když si chci pochutnat na rohlíku, zeptám se okolo, který pekař je dobrý. Když se spletu, čert to vem. Když chci opravit auto, poptám se po servisákovi. Ne jenom po "měniči", který bez diagnostiky nepřijde ani na chybějící kolo/volant. Tady už nad tím jen tak rukou nemávnu. A když potřebuji vyndat žlučník, zjistím si... Tento příklad zmiňuji pro ty, co si opováží srovnat chirurga s kdekým. No, a pokud chci kvalitní vzdělání pro potomka... Tak mě Vaše bláboly nechávají chladným. Jste - ani ne naivní, jako jednoznačně - hloupý, domníváte-li se, že někomu vadí věk a priori. Lidi dokážou poznat, a to velmi rychle, jestli někdo umí, anebo ne! A pak už pendrek záleží, jestli je ten člověk "hodně mladý", nebo brejlatý, nebo černý, nebo tlustý...
jako máte pravdu v části textu - ale jak chcete hodnotit, jestli je učitel dobrý? Podle známek? Chirurg se pozná podle odvedené operace - pacient přežil, uzdravil se, servisák podle toho jestli auto jede .... Ale ve školství záleží hlavně na schopnostech žáka. Učitel se může přetrhnout, ale pokud žák nemá na to se něco naučit, tak i kdyby vzýval svaté, tak hod to dítě to nepobere a není to o kvalitě práce učitele. Takže poptat se můžete, ale spíš na to, jak se děti snaží, ne jak to zvládl učitel. jdeo jinou práci než uváděly vaše příklady.
Kdyz si poridim dite, je to zavazek a tak bych k tomu pristupoval. Nebudu si delat dite dokud nebudu stabilne bydlet ve vlastnim nebo rodinnem a dokud budu mit zivot neustale rozhazeny studiem a praci zaroven. Nebudu z ditete delat nejakou pritez, ktera komplikuje zivot jen abych mohl flexit, ze ho mam.
hhhhhhhhhhhhh podle komentare je mi jasné, že jste ještě nedospěl do věku, kdy tohle řešíte - My měli ten stejný přístup - a po čase zjistíte, že nemůžete mít dítě, a začnete řešit jak ho mít, všechno co máte dáte soukromé klinice za léčbu, obětujete dovolenou ... a nic, tak prostě začnete řešit kariéru, soustředíte se na zajištění rodiny - zbavíte se hypotéky, cestujete .... prostě všechno, a nakonec vám zbyde to co nám, že vlastně máme všechno a nic. Ve chvíli, kdy už to vzdáte a začnete si plnit sen a studovat, najednou otěhotníte - tedy partnerka mluvím všeobecně - a najednou se nechcete vzdát ani jednoho. Každopádně tento váš názor jsem měla v době mezi 20 - 25 lety, můj manžel mezi 25 - 35 lety. Takže asi tak. Každopádně věřím, že si na tohle vzpomenete, až vám bude ke 40, partnerce taky, nebudete moct mít dítě, nabourá vám to vztah a pak najednou si uvědomíte, že to nej není kariéra a splacená hypotéka, ale že jste přišel o něco víc. Ale na to si budete muset přijít sám s věkem. V době, kdy si na to přišel můj manžel, který nakonec řekl, že kdyby mohl, má dítě klidně v 18ti, po této zkušenosti. Tak vám dám jen poslední dobrou radu - nechte si oba s partnerkou zamrazit vajíčka i spermie, aby to později nedopadlo tak, že dítě mít nebudete vůbec.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Já rodila císařem v OL, všechno v pohodě, neslyšela jsem za celou dobu ani slovo špatného vůči komukoli. Já na pokoji s jinou maminkou - té se nepodařilo rozkojit a já mohla rozdávat půlce oddělení. Chudák z toho byla smutná, hlavně když viděla mě. Vše profesionální. Kdyby mi někdo řekl podobnou větu, jako těmto ženským, tak to by byl cirkus - ne proto, že jsem zdravotník, ale proto, že takové chování nepatří do nemocnice. Tohle si mohou říct někde na sesterně mezi sebou, rozhodně ne maminkám po porodu. Možná to ani tak nemyslely, ale vyznělo to strašně. Radši mlčet. A jak tu někdo píše - sněhové vločky - no tak to rozhodně ne. Tohle nepatří do nemocnice na žádné oddělení a neměli by podobně být adresováni žádní pacienti.