Tak to jste byla asi jediná, co vím, školky byly zavřené
No, jediná jsem určitě nebyla, školka se šesti třídami by určitě nefungovala kvůli jednomu dítěti. Doteď mám v paměti, že jsme si museli nandavat respirátory už před brankou na školní dvůr a dítě poslat paní učitelce čekající mezi vstupními dveřmi.
Ano, to polovina dětí nebyla z rozvrácenýchodin a učitel se nebál zadávat domácí úkoly.
Do první třídy jsem nastupovala v šesti letech, když se rodiče rozváděli. Jsem tedy z ,,rozvrácené rodiny" a můj ročník narození byl poměrně bohatý na děti, takže jsme se do školy tehdy nevešly a musely chodit střídavě jeden týden dopoledne, druhý týden odpoledne. Což moje maminka nechtěla a tak mě nechala přeřadit do školy mimo mé bydliště a já jsem od poloviny první třídy jezdila do školy sama autobusem. Pravda, bylo to jen pět zastávek, ale od autobusu přes křižovatku do školy. Žádného asistenta jsem nepotřebovala ani já, ani nikdo z mých spolužáků, takže ty s prominutím,,kecy" o rozvrácených rodinách jsou úplně mimo.
Za covidu ale byly MŠ zavřené, ZŠ a SŠ měly distanční výuku. Za co by tedy měly učitelky dostávat ? Vždyť snad byly doma za 100%, nepletu- li se. Ti zdravotníci byli v plné palbě. Oni byli denně vystaveni nákaze. Učitelky to asi nebyly.
Nevím jak kde, ale i za covidu jsem vnuka vodila do školky. Jen jsem ho předávala učitelce mezi vchodovými dveřmi. Vstup do budovy byl zakázán.
Děti se narodili obě v porodnici. Jedno ve Vinohradské a druhé v Podolí. Nemohu si na nic s partnerkou stěžovat , byl jsem u obou porodů a 100X raději v lékařském zařízení, kde mají v případě nenadálých komplikací vybavení než někde doma na gauči, ale je to každého věc.
Asi jste přečetl jen nadpis 😉, v článku se jedná o porodní gauče v porodnici nikoli doma 🤔
Teď jste mě zmátla, ichtyolka je černá mast na kožní problémy, mám ji doma , tohle byla zelená a uvědomila jsem si, že jsme jí říkali větrová mastička a "voněla" jakoby kafrem. Ale možná je něco podobného i na ty prdíky, ani nevím, co používala dcera.
Omlouvám se, za zmatení a máte pravdu. Jsem popleta 😉, ale jak se zelená mastička jmenovala si nevzpomenu 🫣
Já se pamatuju na takovou zelenou mastičku, kterou se mazalo bříško a pomáhala, popř. bříško ještě nahřát. Ale název té mastičky jsem už zapomněla, je to 45 let 🙂)))))).
Ano, ta mastička se jmenovala Ichtiol(možná jsem nenapsala správná i/y😉)a také jsem jí hojně používala. Dcera má též teď nějakou na stejném principu, ale na malého moc nezabírá.
Tak to je síla. Doufám, že už to hrozné je za vámi. Držím vám palce.
Moc děkuji, ono to za mnou je i není. I když už je to třicet let, úmrtí malého bolí s věkem snad čím dál víc a co se týče mého exmanžela, tak to je pro mne uzavřená kapitola. Mám sedm vnoučat a on ani jedno nezná, a ač obě dcery léta bojovaly o to, aby s ním byly v kontaktu, on jim jasně dával najevo, že o to nestojí a tak bojovat přestaly. Mějte se moc hezky. 🍀
Každý to cítí jinak. Možná, že to pro vašeho "EX" to byla taková tragedie, že nevěděl jak se s tím vypořádat a zvolil toto vůči vám kruté řešení. Neberte to jako moje obhajoba vašeho bývalého. Pokud se zachoval takto, tak je to odporný tvor.
Možná máte pravdu, ale pokud by ho to opravdu tak vzalo, našel by si svobodnou ženu bez dětí a snažil se zapomenout, ale on si našel rozvedenou se třemi dětmi, těm dával několik let svou péči a na svoje si vzpomněl jen někdy, stejné to bylo s placením alimentů. Ale tahle story je dlouhá a nebudu vás tím zatěžovat. Pro mě to je slaboch. Hezký večer.
Myslíte, že milující otec to má lehčí? Já vím žena nosí dítě v sobě devět měsíců, ale milující otec většinou to těhotenství prožívá více psychicky. Žena fyzicky a psychicky. Pro oba to je stejná tragedie.
Ne, pro každého muže je ztráta dítěte tragédie 😢Když nám umíral sedmiměsíční chlapeček, bývalý manžel si místo podpory našel milenku a nechal mě v tom samotnou, ještě, že jsem měla už dvě malé dcerky, které mě držely nad vodou.
Vám se to fakt nikdy nestalo? Mě jednou, ujela jsem asi 50 metrů, projela křižovatku (nevím jestli na červenou?) a ten návrat do reality byl docela děsivý. Ono Vám nikdo před jízdou neřekne "nesedej teď do toho auta, jsi unavený a mohl bys usnout". Vy si prostě myslíte že to zvládnete. Už jsou hotové softwary které umí mikrospánek rozpoznat. Byla jsem na prezentaci a myslím si že by to mohlo pomoci.
Varování před únavou jsme měli v autě už tak před deseti lety a fungovalo. Jednou se mi stalo, že jsem byla nucena řídit dlouhou cestu tam i zpět. A na zpáteční cestě pár kilometrů před domovem na mě auto začalo řvát tak mohutně, že to člověka opravdu probralo natolik, že jsem u první pumpy zastavila a prošla se. Nebýt toho, nevím jak bysme na dálnici dopadli.
Zákon mluví jasně, ale nebyly bychom v ČR, aby si ho každý nevysvětloval po svém. Mlhovky tedy nezapínám ani v mlze, protože to nervově labilní jedinci prostě nedávají a jsou schopní mě problikávat celou cestu. Ještě nikdy jsem neviděl přede mnou vozidlo s mlhovkami tak silnými, aby mě to nějak "oslňovalo". Možná bych některým doporučil návštěvu očního.
A už jste někdy slyšel, že každý vnímáme jakékoli světlo jinak? A není to vadou očí. Takže, to že vám nevadí intenzivní světlo mlhovky, neznamená to, že to nevadí ani jiným lidem.
Je to možné. Já myslel, že se tímto způsobem právně nezbaví vyživovací povinnosti, jen nějak podmínečně. Pokud tomu tak není, pak nevidím rozdíl porodit dítě bezpečně pro matku i dítě a prostě jej pak opustit s tím, že si jej domů nebere. Takže bych uvítal nějaký názor odborníka.
Ano, existují anonymní porody probíhající v nemocnici a v takovém případě se dítě odebírá hned po porodu. Babyboxy byly vymyšlené právě proto, když žena porodí doma třeba nechtěné dítě, aby neskončilo špatně. V několika případech bylo do babyboxu odloženo již trochu větší dítě třeba dvouměsíční a v některých případech tam matka s dítětem vložila i dopis, ve kterém stálo, kdy se dítě narodilo a třeba jeho křestní jméno. Přesnou právní úpravu co se týká babyboxů samozřejmě neznám, ale z dostupných informací , matce, která dítě odloží nehrozí žádný postih a dítě po určitých právních úkonech v nejbližší době putuje do rodiny.
Dobře jí tak. Všude jsou baby boxy. Pokud je tak bezcitná, že vyhodila miminko do popelnice, a nebo tak hloupá, že ji nenapadlo nic jiného, je naprosto v pořádku, že ji zavřou a pustí až v době, kdy nebude mít skoro šanci se rozmnožit.
,,.....kdy nebude mít skoro šanci se rozmnožit" ? Vždyť ve 39 si některé ženy teprve pořizují první dítě🤔
Přiznám se, že nevím. Mám za to, že se po ní pátrá z hlediska práv dítěte a její vyživovací povinnosti, jen nemůže být obviněná z žádného tr. činu. Ale když to takhle víte, tak děkuji.
Záměrem babyboxů, je naprosto anonymní možnost odložit dítě. Po nikom se nepátrá. Jen, pokud si to matka rozmyslí, je pro ni asi velmi složité získat dítě zpět.
120
Sledujících
0
Sleduje
120
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Nejsou, rozvrácené rodiny zvyeují riziko zanedbání výchovy dětí. Pokud se vaši právě rozváděli, ještě se to nemohlo projdvit, otázkou bylo, co pak třeba v pubertě. Kdybyste učila, věděla byste, že děti zvrozvrácených rodin jsou problematické a dnes je taková polovina třídy, to je podstatný rozdíl oproti minulosti. A to je jen jeden faktor, zanedbávání výchovy má i další příčiny, jak tzv. liberální výchova, nebo nechávání děfí od útlého věku obrazovkám s negativními dopady na děti jsou další. Další faktor je nízký respekt rodičů k učiteli a z toho plynoucí autorita učitele. Dnes učitel čelí daleko větším problémům při výuce než před lety, proto srovnání toho, co zvládali tehdejší učitelé proti těm dnešním, po kterých vyžadujeme náročnější výuku, nelze srovnávat.
1 odpověď
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Maminka s námi byla víc jak šest let sama. Přesto ze mě a ze sestry vychovala slušné lidi. Já jsem se bohužel též rozvedla a byla s dcerami pět let sama. Nikdy neměly kázeňské problémy, jen ta starší byla přeřazena na jeden školní rok do ,,zvláštní školy ", kde vše potřebné dohnala a mohla se vrátit do klasické základní školy. Všechno je to o přístupu k životu. Asistent ve třídě? Zažila jsem s vnukem zkušební online výuku, když byl nemocný. Bylo to po začátku války na UA a asistentka byla Ukrajinka pro ukrajinské děti. Co se tehdy dělo na obrazovce notebooku, radši tady ani popisovat nebudu. Rozumný rodič, svoje dítě na školu připraví, ti ostatní co se na to vykašlou potřebují asistenty. A pak ti připravení chodí domů s tím, že je to ve škole nebaví, protože je v hodinách chaos a ani nestíhají vše v čase vyučovací hodiny a dohánějí to o přestávkách, kdy pak nestíhají ani svačinu. Naše školství je jedna tragédie.