Jen doplním, nevím proč mi tam naskákaly jakési tečky místo cen. Asi to jde přez nějaký textový procesor, naskládalo to tam mezery co jsem neměl a dnešní ceny s tečkou.
Tak doplňuji dnes boty kožené cca za 1600, kuře za 70, káva za 100g asi 25 kč, za flašku piva 25 až 30, chleba za 30 až 50, za mléko 25 až 30.
Tak snad to tady zůstane.
Tak v peněženkách byl obvykle vítr, a jak jsem psal, měl jsem dvě zaměstnání, díky druhému jsem měl na benzin , na dovolenou v CZ a třeba v Maďarsku, a nebo na nějakou televizi, když jsem na ni vystál 3x frontu od 4 ráno v zimě před vánocemi.
Jasně, bytová politika stala tak za prd, že kam se dneska podívám stojí bytovky nebo paneláky z dob socialismu. Antikomunismus za každou cenu vám zatemnil mysl.
Nejak tomu nerozumim, platime socialni a zdravotni.. lekarska pece o toho vice vydelavajiciho je nejak drazsi nez toho mene vydelavajiciho? Nebo nerozumim tem argumentum.. co to je porad za levicacke napady trestat uspech..
Úspěchu dosáhli pouze pro to, že jim stát a společnost vytvořili k tomu prostředí. A to nebylo zadarmo. Udržovat to prostředí něco stojí. Je tedy jejich povinností to té společnosti vrátit a podílet se na udržování takového prostředí i pro ostatní. Aby měli také možnost stát se úspěšnými. Někde v Nigérii by si totiž ani ne škrtly.
Když tehdejší ministr Kalousek chtěl tuto republiku ekonomicky stabilizovat, tak mu mnozí spílali. Dokonce visely i plakáty ,,Zastavili jsme Kalouska". No to tedy zastavili, pravda. Díky diletanské správě veřejných financí se roztočilo tornádo inflace, ekonomický růst se změnil v pokles a ani se mi nechce pomyslet, co bude následovat po volbách. Nejspíše drancování státní kasy a žití na úkor našich vnuků.
Za Kalouska jsem, na rozdíl od všech států okolo, byli jako jediní stále v krizi. Zachránil nás až pád vlády a Kalousek šel od válu.
Vy budete asi takový ekonomický génius jako on. Když nedokážete ani vyhodnotit jednoduché grafy s s výsledky hospodaření.
V celosvětové krizi po roce 2008 byl ministr financí Miroslav Kalousek, udělal řadu opatření na snížení výdajů státu a stabilizaci SR, ta začala platit většinou kolem roku 2012.
V roce 2019 přišla na tento post Alena Schillerová. A jak to dopadlo? Podívejte se na tento graf, státní dluh je ta šedá plocha, třetí graf seshora. A tohle nás čeká v daleko horší formě, těšte se.
Asi neumíte číst z grafu. Růst dluhu začal kvůli covidu. Když skončil, tak okolní státy se začali z té covidove krize dostávat. Ne však my, zde byla totiž vláda ODS s Top09 a opakoval se stejný scénář jak po krizi v roce 2008. Stejné vládní složení a ministr financí ekonomický diletant Kalousek. A zatím co ostatní státy byli z krize venku, u nás se krize prohlubovala, zadlužování rostlo. Zachránil nás až pád vlády.
Jedná se o útoky na celém území nacistického Ruska kdekoliv v dosahu daných raket.
Nacistického Ruska jo?
Tak přesně lidi jako vy jsem měl na mysli.
New York Times to píše jasně.
"Prezident Biden povolil první použití raket dlouhého doletu dodaných Spojenými státy Ukrajině pro údery uvnitř Ruska.
Zbraně budou použity proti ruským a severokorejským jednotkám při obraně ukrajinských sil v Kurské oblasti na západě Ruska"
... "... nechceme jenom šetřit peníze,“ sdílí svou zkušenost.
Já si na byt vydělal za 8 let studia vysoké školy... Možná a právě proto 8 let. A ptám se tedy, proč mladí většinou chtějí rovnou barák a ne byt?
Já koupil byt... když byl splacený... koupil jsem barák... Ono to je totiž jako vyjít základku a nastoupit do firmy dostat služební auto... nejlépe Ferrari a služební byt na Václaváku... To by pak asi uměl žít každý, že? Ale šetřit... vydělat... to už není taková prča
Jak kupoval byt 4+1 ze stavebního spoření a splácel ho 7 let.
Jenže to bylo před více jak 20 lety.
Když to přepočítán k průměrné mzdě, tak by dnes ten byt měl stát cca 650 tis. ne 3,5mil.
Dnes to budou splácet 30 let. A to ještě musí našetřit 700 tis. Aby vůbec dostali hypotéku.
Bytů je dost (nejvíc v naší historii). Problémem je narostlá poptávka - jak po vlastnickém bydlení (zvyšující zejména ceny bytů), tak po nájemním bydlení (zvyšující zejména výše nájmů). Nové zdroje této poptávky jsou mj.: vysoká imigrace ze zahraničí, investiční nákupy bytů bohatými jednotlivci (mnohdy ze zahraničí), nákupy institucemi (např. fondy), investice do bytů za jiným účelem než dlouhodobého bydlení (ponechání bez obsazení, Airbnb...), preference většího soukromí (vytrácí se "třígenerační domácnost"). Většinu těchto faktorů lze korigovat - např. vhodnějším systémem zdanění nemovitostí. Našim mladým lidem by to pomohlo víc než gesta MMR.
Souhlas. Pouze bych poopravil, ceny bytů rostou především kvůli investičním nákupům a s nimi roste i cena nájemného. Ta zajišťuje návratnost investice v předpokládaném časovém horizontu.
Poptávka po nájemním je důsledek problémů s dostupností mít vlastní bydlení. Těm lidem nic jiného nezbývá.
Co je MMR?
Přesně tyhle věci jsme zrušili a jaký to byl řev těch, co bydleli za pár korun v regulovaném nájemném.
Zaveď progresivní zdanění, online půjde minimum a zbytek bokem v hotovosti. Počet členů domácnosti kontrolovat nelze a každý má rozsáhlé příbuzenstvo. A dokaž to, jak je to doopravdy. Jsou mnohem důležitější věci v tomhle státě, které nikdo neřeší.
Jdi se podívat třeba do Teplic - jaké pěkné lázeňské město, ale polovina baráků na prodej, zatlučené výlohy obchodů každých pár metrů. Tam by byli rádi kdyby se pár tisíc lidí přistěhovalo. Celé Sudety plné levných nemovitostí, do práce autem max 30-45 minut. Proč o to nikdo nestojí? Nemůže bydlet každý v Praze.
V TP to trochu znám a o žádných vámi popsaných barácích tam teda nevím.
Dění dojíždění 30-50 km není vůbec levná záležitost.
Možná jsem to nesrozumitelne napsal. Měl jsem na mysli 1 byt na osobu. Ale jelikož máte ještě třeba byt po rodičích a chcete si ho nechat pro své nezletilé dítě a neplatit proto to zvýšenou daň, tak můžete. Pouze pro tuto danavou úlevu k bytu rodné číslo toho dítěte. Když jich máte 5, tak pět bytů. Takto bylo myšleno podle počtu členů domácnosti.
Pokud někdo bere peníze bokem, znamená to, že je nedání. V zájmu nájemníka je tedy toto nahlásit.
Pokud se k tomuto přistoupí, tak samozřejmě k tomu patří i postihováni těch kteří se to snaží obejít.
Chápu, že tohle ODSáctví je prolezlé celou společností, a lidí už s tím dopředu počítají.
Ale někde se s jeho vymýcením začít musí. A důsledným výběrem daní by se s tím mohlo začít.
To samozřejmě nebude fungovat. Byty se rozepíší na členy rodiny nebo se na každý založí samostatné s.r.o. Regulovat výši nájemného v demokratickém státě dost dobře nejde. Funguje tu trh. Progresivní zdanění už máme a nájmy do toho spadají. Problém je úplně jinde. Je tu zcela zoufalé právní prostředí, kdy trvá roky vystěhovat neplatiče. Řada bytů je tak prázdných, protože se je lidi bojí pronajímat. Pokud budou tyto byty na trhu, nájemné klesne. Vlastnické bydlení problém není, nikde na světě na něj nedosáhne každý. Není na něj prostě nárok a je to tak v pořádku
Nájemné neklesne. Odvíjí se od ceny bytů. Výše nájemného je podstatná pro investiční záměr. Tedy pro návratnost investice v daném časovém horizontu.
Posílení práv pronajímatelů povede pouze k zhoršení stávající situace.
Zaklínání trhem proběhlo v 90letech. Trh v tomto případě evidentně sklamal.
Tudíž je potřeba zasáhnout.
Progresivní zdanění nemáme u ničeho.
Zde by bylo potřeba, aby pronajímatele neprenaseli náklady z vysoké daně z nemovitostí na nájemníky.
Která domácnost má třeba 10 členů? Myslím že žádná. Čtyř člena domácnost, táta máma a 2 děti, by mohla vlastnit pouze 4 byty. Víc už by by přinášelo více problémů nežli zisku.
Vlastnictví bytů, v svj, nebo druzstevnich bytů, společnostmi s.r.o by od daní neosvobozovalo.
Vlastnictví celého domu s nájemním bydlením by mělo daňové zvýhodněno.
Regulace nájemného nemá s demokratickým zřízením nic společného. Samozřejmě průchodnejsi je to vysoké zdanění.
Celý problém je, že byty se stali investicí.
Spousty lidí se snažili ochránit své volné peníze před inflací tím, že kupují byty. Spousta lidí si z toho udělali lukrativní byznys. Z vysokého nájemného, mnohdy placeného z příspěvku na bydlení, nakupují další byty a tlačí tak ceny nahoru i v regionech s nižší kupní silou.
Je potřeba upravit systém tak aby se vlastnictví investičního bytu nevyplatilo. Zdanit vlastnictví více jak jednoho bytu na osobu, přesněji více bytů než je členů domácnosti. Regulovat výši nájemného, nebo zvlášť danit zisk z pronájmu bytu a to progresivní daní. Vrátilo by to na trh obrovské množství bytů od investorů jenž parazitují na mladých lidech. Cena by sklouzla na přijatelnou úroveň a na straně poptávky by byli pouze lidé kteří chtějí bydlet.
3
Sledujících
1
Sleduje
3
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
To nejlepší co by se Ukrajincům mohlo stát je spadnout do sféry vlivu Ruska. Většina Ukrajiny by pak zůstala Ukrajincům.
Jinak je čeká vraceni půjček západu, hlavně USA. A jediné čím může Ukrajina splácet jsou státní aktiva. Tudíž přijde úplně o všechno.
Nejsmutnější na tom je, že představitele velkokapitalu s vidinou obrovského byznysu klidně rozpoutají a podporují válku v které umírají statisíce lidí. A spoustu lidí tomu ještě fandí.
K tomu jsem nedošel na ruských webech. Ale z hodnocení situace Robertem F. Kennedym.
Které je mnohem relevantnější nežli plky hňupů co označují Putina za nového Hitlera a píší Rusko z dvěmi "s"
1 odpověď