"Komunita u jezera Anjikuni žila v oblasti nejméně od konce 20. století." ... "Příběh o zmizení inuitské vesnice se poprvé objevil 27. listopadu 1930 v deníku Danville Bee ve Virginii ve Spojených státech."
.
Je to záhada, navíc spojená s cestováním v čase - v roce 1930 se psalo o jejich zmizení, ale žili tam nejméně od konce 20. století. Jen pro jistotu, dvacáté století, to je to století, které se psalo 19xx.
Asi by taky mělo záležet na tom, jakým způsobem se v dané organizaci o dovolenou běžně žádalo. Pokud bylo potřeba vyplnit a podepsat nějakou papírovou/elektronickou žádanku, pak se ta SMS jeví problematicky. Ale ve spoustě firem to probíhá ústní formou - zaměstnanec to prostě řekne svému vedoucímu a ten mu to v nějaké nedlouhé lhůtě buď potvrdí, nebo zamítne, vesměs taky jen ústně. Pak by ta SMS mohla být zcela v rámci obvyklé komunikace.
Jen tak ze zvědavosti, kolikrát si tu Teslu dokáže nabít z vlastní FVE v obodobí od 1.11. do 31.3.? Protože v tomhle rozmezí jen ten barák spotřebuje za měsíc víc elektřiny, než kolik jí za stejný měsíc vyrobí ta FVE. Jinými slovy, půl roku musí dobíjet ze sítě, protože FVE žádné přebytky nemá.
.
Ano, při výrazně nadprůměrné shodě příznivých okolností (pasivní dům, tepelné čerpadlo, na slunce nadprůměrná lokalita a vhodná poloha a orientace FVE) může mít i v listopadu a březnu nějaké přebytky, řádově v destíkách kWh. Ale tím to končí a 90 % fotovoltaik v ČR tak příznivé podmínky rozhodně nemá.
.
Takže ať se nám pan teslista pochlubí třeba 15.12., kolik kWh mu jeho FVE doplnila do teslí baterky za předchozí dva týdny. Tipuju čistou nulu.
Vezměte nohy na ramena a utíkejte co nejdál. Ten člověk se nezmění, takže pokud se nechcete do smrti tahat s touhle koulí na noze, tak pryč a to hned.
.
Z jeho strany nic nedostáváte, jen dáváte vy jemu, ukončete to. Děti se osamostatnily, tak rozvod, majetkové vypořádání a už jen váš život bez parazita.
Takže ani unikát, ani omyl století, jen dočasné řešení laxního přístupu vlastníka lampy k jejímu přemístění.
.
Ve finále tam lampa samozřejmě nezůstane a bude přemístěna, jen stavebník nechtěl nebo nemohl s výstavbou čekat do doby, až to město jako její vlastník milositvě udělá nebo schválí. Tak to zatím vyřešil takhle, senzace se nekoná.
Jen dvě drobosti. To označení 93 a 95 sám Saab přezentoval jako "devět tři" a "devět pět", proto taky jsou ty čísice vůči sobě výškově posunuté. Saabisté by to mohli vědět.
No a co se týká tuzexových bonů, dostávali v nich výplatu třeba také dělníci, kteří pracovali v zahraničí na tzv. "montážích" - třeba stavba curkovaru někd v Africe. Takže i celkem úplně obyčejní lidé, nejen ti "co maj v přízni emigranty".
Sorry jako, ale ABS mají i 20 let staré nákupní tašky, to zase pisálek netuší, o čem píše. 15 let staré šunky už mají vesměs i stabilzační systém, od 2014 byl povinný pro všechna auta.
.
Ale nic z toho neřeší nezdravé sebevědomí a nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky. Fyzikální zákony prostě stále platí.
Jste v hotelovém pokoji, jediným východem a možností úniku jsou dveře, kterými se na vás dobývá a následně je vyrazí a žene se na vás manžel vaší milenky. Máte k dispozici legálně drženou pistoli a můžete si promyslet,. jak budete na vpád rozuřeného manžela reagovat. Nevíte, jestli není ozbrojen např. nožem. Opravdu by mě zajímalo, jak by v dané situaci postupovali ti soudci...
"Podstatně bohatší Německo zvládá bez problémů jak zbrojení, tak výstavbu dálnic. "
.
Německo nebylo ve třicátých letech bohatší než Československo, natož výrazně bohatší 🙂 Německo mělo za sebou hyperiflaci a nebylo schopno ani splácet válečné reparace. Veškeré zbrojení a výstavba ve třicátých letech v Německu se realizovalo na dluh a na konti 30. let si Německo mohlo vybrat ze dvou možností - buď státní bankrot, nebo dobyvačná válka. A abych parafrázoval známého politika, vybralo si válku, dostalo obojí.
.
Dálnice v Československu jsou zajímavé téma a zaslouží si pečlivější a na faktech založené zpracování, tenhle článek je bohužel jen povrchní bulvár a fakta v něm zcela chybí. Nestavělo se jen ve Chřibech, mnohem více úseků bylo ve stejné době rozestavěno mezi Prahou a Jihlavou. Koho to zajímá, tak ta fakta najde třeba zde Odkaz
Citace z článku:"M26 Pershing byl oproti Shermanům lépe pancéřovaný, pohyblivější a byl vybaven silnějším dělem ráže 90 mm (tedy srovnatelným s ráží děla Tigrů, které byly 88 mm a předčil Panthery s ráží 75 mm)."
.
Autor píše o něčem, čemu nerozumí. Tankové kanóny, resp. jejich výkon a učinnost se nedají jen tak jednoduše hodnotit podle ráže. Záleží na mnoha dalších faktorech, třeba délce hlavně, ale také na použité munici. Protože třeba ten "slabý" 75 mm kanon Pantheru byl svými výkony zcela srovnatelný jak s 88 kanonem Tigrera, tak i s 90 mm kanonem Peshingu.
25
Sledujících
1
Sleduje
25
Sledujících
1
Sleduje
Přidám jeden z mých oblíbených.