Mňa hlavne dostal kľúčmi. „ máme 16-ku a 20-ku" Ale on možno také má asi používa atypické. Ja mám 14, 15, 17, 19, 22... Ale Láďa je Láďa.
Tu šestnáctku si pamatuju, někdy před revolucí Škodovka v rámci úspor a nebo nějakého zlepšovatelského hnutí začala používat pro M12 závit 16 mm matice, u Š125 ta šestnáctka klíč byla součástí sady nářadí. Ale pak to asi nějak vyšumělo.
"Komunita u jezera Anjikuni žila v oblasti nejméně od konce 20. století." ... "Příběh o zmizení inuitské vesnice se poprvé objevil 27. listopadu 1930 v deníku Danville Bee ve Virginii ve Spojených státech."
.
Je to záhada, navíc spojená s cestováním v čase - v roce 1930 se psalo o jejich zmizení, ale žili tam nejméně od konce 20. století. Jen pro jistotu, dvacáté století, to je to století, které se psalo 19xx.
Musíte ale počítat i s účinností pohonu. Elektromotor v autě funguje s účinností přes 90 procent, zatímco i ty nejdokonalejší spalovací motory s turbem dosáhnou sotva na 35 procent. Dvě třetiny paliva se tedy během jízdy naprosto bezúčelně promění na teplo.
A i přesto, že Čína staví nové uhelné elektrárny, jaderné a obnovitelné zdroje buduje ještě mnohem rychleji. Zatímco ještě před nějakými třemi lety byl podíl uhlí v čínském energetickém mixu hodně přes 75 procent, letos v květnu už to bylo jen okolo 50 procent.
K té účinnosti elektromotoru lidé jako vy s oblibou "zapomínají" připočíst (ne)účinnost výroby elektřiny. Protože jinak byste s tou efektivitou elektromobilu byli na velmi podobných číslech, jako u spalováku.
Většinu lidí CO2 absolutně nezajímá, což naprosto chápu. Nicméně, alespoň by je mělo zajímat, co dýchají jejich děti, když stojí u ranní kolony kvrdlajících studených nafťáků. Jestli by se nějaký majitel zavřel do garáže a nechal třeba hodinu běžet svoje auto. Někde jsem slyšel i názor, že moderní nafťáky čistí vzduch. Nevím jestli to někdo doma zkoušel....
Když čtu tyhle pitomosti o zavírání v garáži, tak si říkám, kolik majitelů eletromobilu by se tak zavřelo do komína uhelné elektrárny 🙂.
Cena akumulátorů jde momentálně raketově dolů. A čím víc se jich bude vyrábět, tím budou levnější. Vzpomeňte si třeba, kolik stály první ploché TV nebo první chytré telefony.
S klesající cenou (zvlášť s tou raketově klesající) jde bohužel často ruku v ruce také klesající kvalita/životnost. To platí obecně, nejen u akumulátorů.
.
U menších/jednodušších zařízení je možné při masové výrobě aplikovat "úspory z rozsahu", ale u větších/složitějších produktů (domy, automobily, letadla,...) to takhle nefunguje, protože výraznou část ceny tvoří různé fixní náklady.
Ta otázka má smysl, podle článku dítě nebude mít otce, ale zato dvě matky a mě by taky zajímalo, jakým biologickým procesem vznikne dítě ze dvou matek bez přispění otce.
.
Samozřejmě vznikne zcela klasicky, takže bude mít otce i matku (jednu), jen toho otce "vyzmizíkují". Ale stejně jako adoptované děti v dospělosti často pátrají po genetických rodičích, tak i tyhle děti "vyzmizíkovaných" otců se v dospělosti budou ptát "kdo byl můj táta?".
Zdroj toho, jak se delala kontrola CAKu? Nikde jsem to nenasel.
Třeba zde: Odkaz 1
.
Prostě od Policie (a FAU) dostala AK podnět, že se s účty manipuluje a hraje "letadlo", Suková předložila falešné výpisy a AK z toho došla k závěru, že Policie a FAU si to vymyslely a není potřeba nic řešit.
Proc by mela Komora, tzn. jini advokati, platit nahradu skody za shnile jablko? Nemaji s ni nic spolecneho krome toho, ze musi byt ze zakona zapsani ve stejne profesni komore.
AK byla na podezřelé transkace upozorněna (nechce se mi dohledávat, jeslti policií, nebo bankiu, nebo FÚ, použijete Google) a kontrolu provedla stylem "paní kolegyně, vy prý zpronevěřujete peníze vašich klientů, je to pravda?" - "ne to je lež a sprostá pomluva, já mám všechno křišťálově čisté" - "tak pak je všechno v pořádku, děkujeme a už vás nebudeme obtěžovat".
.
Kdyby AK svoji kontrolní činnost dlělal pořádně, tak se na podvod přišlo už před lety a škoda by byla podstatně nižší.
Jsou staří, to se moc stěhovat nechce, není to jenom se fyzicky přesunout, ale také změna adresy na všech potřebných dokladech. Do toho se staří pouštět nebudou, spíš v dáli vyhlíží dům s pečovatelskou službou.
To samozřejmě všechno chápu, všichni budeme jednou staří. Na druhou stranu, všichni víme, že na nás to stáří čeká, takže se na něj máme čas připravit a podobné problémy řešit dřív, než se stanou akutními a případně neřešitelnými.
.
Prostě jako v těch pohádkách - až se Zima zeptá, co jsi dělal v létě...
Mají nasysleno 5.000.000, za dovolené ročně utrací 500.000, ale mají strach, že se ocitnou bez příjmu 😄 Podobné příběhy beru s rezervou.. Mají tři garáže, které by mohli pronajmout, za 5.000 měsíčně jednu, ale zatím to nedělají.. To by mě zajímalo, kde se ty garáže nacházejí a v jakém jsou stavu. Za tyhle prachy jedině na dost lukrativním místě v Praze..
Je to výmysl, podle paní z článku s FVE a tepelným čerpadlem platí za elektřinu 96 tisíc ročně (8 tisíc měsíčně), to by tam museli mít pěstírnu konopí. A kruci, že oni tam mají pěstírnu konopí? 🙂
V devadesátých letech jsem chotil s dotazníkem při sčítání obyvatel.. Podobných volovin tam bylo víc než dost. Lidé se rádi předvádějí.
Předvádět se tím, že mám FVE a tepelné čerpadlo a přesto platím ročně za elektřinu 96 tisíc? Spíš ta paní vůbec netuší, kolik za co platí a jen si to tak plusminusautobus "odhaduje". Jen se divím, že se nad tím nepozastavila ani "novinářka". Článek tím poněkud ztrácí na věrohodnosti.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ale pan Longin to myslel tak, ze k tomu prece neni zapotrebi hned ministerstvo. Ano, nejaka sprava ale ministerstvo?
2 odpovědi
25
Sledujících
1
Sleduje
25
Sledujících
1
Sleduje
Chápete, že ta správa se jmenuje "ministerstvo"? A že i když se bude jmenovat třeba "koule", tak bude pořád mít na práci stejný rozsah agendy?
.
Někdo tu práci udělat musí, o jméně to fakt není.
1 odpověď