UNRWA nepracuje na základě, této dohody, ale na základě rezoluce OSN. Tady Izrael požádal UNRWA o pomoc, když plně okupoval Palestince v 1967. Čímž přenesl svoji odpovědnost dle ženevských konvencí o zajištění potřeb Palestinců na OSN. Ve vyměných dopisech se ujistili o právu pracovniků OSN včetně imunity. Výpověď těchto dopisů, nemění nic na přetrvávajícího zmocnění URNWA a statusu pracovníků OSN, dle mezinárodního práva a statusu daném chartou OSN a dalších smluv.
UNRWA byla založena 1949 a činnost zahájili 1950. Pásmo Gazy až do 6 denní války v 1967 spravoval Egypt. Pak okupoval Izrael. Protože to však stojí spoustu peněz, tak Israel požádal UNRWA o pomoc. Israel se defakto nikdy plně nestáhl, protože si ponechal kontrolu nad hranicemi.
Mimo to Podle americké diplomatické depeše z roku 2008, zveřejněné serverem WikiLeaks, usiloval Izrael o to, aby byla ekonomika v Gaze „stále na pokraji kolapsu“.
To máte naprostou pravdu, ale soudního smíru. Smíru uzavřeném před soudem Smír je v občanském soudním řízení dohoda mezi spornými stranami, kterou na jejich návrh schválí soud a která tím získá účinky pravomocného rozsudku Druhou možností je pak to, že řízení už běží u soud, ale žalobce a žalovaný se rozhodnou, že vyřešit svůj spor by mohli jinak, třeba i tím, že si jen podají ruce. Pomyslné podání rukou musí písemně, tedy černé na bílém, předložit soudu ke schválení. K tomu případně Babiše nedošlo.
Nejste trošku víc mimo? Proč by pak jakože navrhovali ten lex Babiš...
Babiš je žaloval a nikde se nepíše o zpětvzetí žaloby.
Nejvyšší soud České republiky (”Nejvyšší soud”) se ve svém rozhodnutí ze dne 22. 9. 2021, sp. zn. 23 Cdo 1056/2020 vyjádřil k podstatě a výkladu obsahu tzv. soudního smíru.
Připouští-li to povaha věci, mohou účastníci skončit řízení soudním smírem. […] Soud rozhodne o tom, zda smír schvaluje; neschválí jej, je-li v rozporu s právními předpisy. […] Schválený smír má účinky pravomocného rozsudku.”
V této věci nebyl žádný rozsudek vynesen. Věc týkající se Babiše nebyla žalována. K soudu v této věci nedošlo. Soud smír neschválil a ani jej neprojednával. Pokud by jej projednával je zde možný opravný prostředek, jako proti každému rozhodnutí soudu nižší instance. Smír je pouze mezi Ministerstvem vnitra a Babišem aniž došlo k soudu. Za 35 let praxe snad o tom něco vím. Nemyslíte.
Nejvyšší soud České republiky (”Nejvyšší soud”) se ve svém rozhodnutí ze dne 22. 9. 2021, sp. zn. 23 Cdo 1056/2020 vyjádřil k podstatě a výkladu obsahu tzv. soudního smíru.
Smír mezi Ministerstvem vnitra a Burešem není rozsudek. Je to jen písmenná dohoda, kterou lze kdykoliv napadnout. V rámci principu právní jistoty v takové věci má rozhodnout nezávislý soud. Velkouzenář je stále veden jako agent StB a žádný smír to nesmaže z archivu.
Nemáte pravdu, považuje se za věc rozsouzenou. Není opravný prostředek a nelze se odvolat ani znovu žalovat. U nás se k tomu vyjadřoval i nejvyšší soud. Je tam překážka rozsouzene věci.
Mírové jednotky OSN měli za úkol zabránit teroristům ostřelovat Izrael, těmto úkol nesplnili takže bude lepší nezaclanet a oblast opustit.
V rámci urovnání konfliktu při Izraelsko Libanonské válce, UNIFIL vyplňoval prostor stahujících se izraelských vojsk, tedy odděloval jej od Libanonské armády, aby se náhodou nepofackovali. Současně Libanon má/měl převzít kontrolu nad daným územím.
UNIFIL je tam spíše pozorovatel, a převzít státní moc je na Libanonské vládě.
Chápu to, že v OSN má právo veta russko, které vede agresívní, útočnou válku a OSN se bojí přijmout usnesení, že je russko agresor a páchá válečné zločiny.
Ono to platí i obráceně s USA. Prostě ne vždy RB OSN má možnost rozhodnout.
Pokud RB OSN nemůže/nechce rozhodnout, někdy rozhodne valné shromáždění. To je ale spíše jen politická deklarace bez závaznosti a pak se ostatní vztekají co si to jako valné shromáždění dovolilo. Viz přijetí Palestiny jako pozorovatele.
Mimo to valné shromáždění OSN již v případě Ruska rozhodlo 2.3.2022 a vydalo rezoluci A/RES/ES-11/1.
OSN? Ta zase ukázala jak je bezzubá a navíc prolezlá kde jakým neřádem. Zbytečná a dnes vlastně i kontraproduktivní organizace, která ročně polyká miliardy za nic.
Zjevně nechápete možnosti OSN.
V těhle věcech rozhoduje rada bezpečnosti a tam vítězné mocnosti mají právo veta. No a OSN nemá žádné vojsko.
Trochu paradoxní situace, prohlásit někoho za Personu non Grata , která se nenachází v Izraeli, podle diplomatických protokolů lze prohlásit kohokoliv z pracovníků diplomatického zastoupení za nežádoucí bez odůvodnění.
Jinou věcí je, že daný stát nemusí ani diplomatovi udělit vstupní víza. Pokud tedy nebyl přijat jako oficiální zástupce, to by ho museli nejdříve odmítnout a požádat o odvolání.
Nevím co ten člověk konkrétně udělal, ale v případě války se počítá s tím, že bude zajištěn základní chod společnosti včetně práva. Předpokládá se, že se např. samospráva podřídí okupantu a zajistí chod společnosti. V takovém případě nejde o kolaboraci a vlastizradu. Avšak neznám detaily případu této konkrétní osoby. Píšu to z toho důvodu, aby se vnímal rozdil....
Takže, USA letělo "vytlačit" RU z mezinárodního prostoru, protože danou oblast si napsalo do svých papírů jako o Air Defence Identification Zone.
RU stíhačka provedla "agresivní" manévr, ale pokud se podíváme na samotné fotky tak vymezovala přístup US stíhačky k jejich strategickému bombardéru.
Nehodnotím, jen komentuji. V případě, že by jsme prohodili US a RU, tak by se stalo to stejné a US by vytlačovalo RU z blízkosti jejich strategických bombardérů.
Pro íplnou informaci chybí ještě na mapě vyznačení místa "incidentu".
Bez zdůvodnění nevěřím.
Zdravotní pojištění ??? kolik byl výdaj neznáme
Důchodové pojištění je sice teď příjmem, ale v budoucnu nás zatíží výdajem.
Zajímavý by byl údaj i pomoci lidí, kteří přispěli ze svého na potřeby uprchlíků nebo prostřednictví dobročinných organizací. Část peněz vždy odteče a tedy nepodpoří vnitřní ekonomiku.
Je to tak. Od SSSR to byla velká chyba. Přesto, že tím dával najevo, co si myslí o legitimitě rozhodování tělesa, kde z rozhodnutí USA v roli Číny jako stálého člena RB OSN vystupovala Čankajškova vláda. Chráněnec USA, jenž reálně zastupoval cca 2% obyvatel a kontroloval 2 % území. Bojkotovat důležité schůze se nevyplácí.
Mezinárodní politika byla a je složitá. Obdobně jako vznik Izraele, který vznikl díky SSSR a také ČSSR, byl to boj o vliv v daném teritoriu. Po významné podpoře, ze strany východního bloku však Izrael změnil orientaci na západ a proto podpora byla ukončena a místo toho jsme začali podporovat Palestince.
Zajmavý je i případ Krymu, kde ostentativně nikde nepoužíváme jeho celé jméno Autonomní republika Krym. Protože pak nejde použít výkřik Krym je Ukrajina.
Krym je Krym jen je součástí Ukrajiny. Přirovnat by jsme to mohli k Československu, které tvořilo Česko a Slovensko. Nikdo to sice neřešil, ale po rozpadu najednou mnoho lidí co se považovalo za čechy zjistilo, že jsou slováci a muselo žádat o občanství.
no a co to má společného z Ukrajinou?zaprvé to bylo v době začínající studené války za druhé Německo nebylo ve válce
jen to, že Pavel tvrdil něco o neuznaném SRN při jeho vstupu do NATO.
„Podívejme se třeba na Německo. Došlo k rozdělení Německa, které nebylo akceptováno všemi západními státy, a přestože část Německa byla okupovaná Sovětským svazem, tak Německo, tedy ten zbytek byl přijat do NATO, a to už v roce 1955. Takže si myslím, že je tady jak technicky, tak právně řešení, jak umožnit Ukrajině vstoupit do NATO, aniž by se tím dostalo NATO do konfliktu s Ruskou federací,“
Zakládající členové NATO, kteří uznali Spolkovou republiku Německo (SRN), učinili tak v době jejího vzniku nebo krátce poté. SRN byla založena 23. května 1949 a většina zakládajících členů NATO ji uznala ještě téhož roku nebo na začátku 50. let.
Spojené státy americké: Uznaly SRN de facto při jejím vzniku v roce 1949.
Spojené království: Uznalo SRN rovněž v roce 1949.
Francie: Uznala SRN v roce 1949, ale formální diplomatické vztahy byly navázány až později kvůli citlivým historickým vztahům mezi oběma zeměmi.
Belgie: Uznala SRN v roce 1949.
Nizozemsko: Uznalo SRN v roce 1949.
Lucembursko: Uznalo SRN v roce 1949.
Kanada: Uznala SRN v roce 1949.
Itálie: Uznala SRN v roce 1949.
Dánsko: Uznalo SRN v roce 1949.
Norsko: Uznalo SRN v roce 1949.
Island: Uznal SRN v roce 1949.
Portugalsko: Uznalo SRN v roce 1950.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Přečtěte si článek znovu a naučte se názvy jiných států 🤯🤯 když už o nich píšete
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Co to mění na podstatě? Nic...prostě Izrael přebírá plnou odpovědnost za zajištění školství, zdravotnictví a dalších věcí jako okupační správa pásma Gazy.