Dost bych pochyboval o pravdivosti titulku (i když nějaký vliv na to Trump pořád bezpochyby má). Spíš bych ten růst přičítal jak stále hezky rostoucímu kapitálu do ETF, tak v netrpělivě očekávaném vyplacení věřitelů padlé FTX burzy. Roli v tom budou hrát nejspíš i opce na spotové ETF Bitcoinu. Těch věcí (pozitivních) se teď děje tolik, že se nejeden "btc maxík" nestačí divit 🙂 Otázkou je, kam až to vyleze nebo jestli/kdy zas (ne)přiletí nějaká ta black swan 😮...
A propo, kde vlastně jsou piloti, ponzáci a stavitelé pyramid? 😄
Je to pořád stejný, partička trolů a re*ar*ů, co to furt nechápe ale neustále mají potřebu se k tomu vyjadřovat.
Tak si to ještě jednou pěkně shrneme (+/-):
Výhody BTC: 1) decentralizace (nikdo ho neovládá a neřídí), 2) je ho omezená nabídka (nikdy ho nebude víc než 21 mil), 3) je dokonale přenositelný (můžete si ho vzít s sebou kamkoli), 4) je extrémně bezpečný (právě díky technologii blockchainu), 5) je nezničitelný a nezcizitelný (nedá se spálit, ztratit, zničit, ukrást - ztratit nebo ukrást sice lze peněženku, potažmo klíč ale to je vždycky především chyba majitele). A našli bychom výhod mnohem víc.
Nevýhody: 1) omezené využití (ačkoli se s ním samozřejmě dá v pohodě platit, tak jej většina držitelů stejně jen hodluje), 2) technická náročnost (pro laiky je stále relativně složité jej využívat na denní bázi - oproti např. fiat měnám). Obojí je do velké míry jen otázkou času, resp. postupující adopce i edukace.
Běžně se sice ještě uvádí jako zásadní nevýhody: volatilita, energetická náročnost a hrozba regulací - ale to je diskutabilní. Za mě to jsou spíš charakteristické vlastnosti. Energetická náročnost je současně i "výhodou" posilující bezpečnost, současně BTC naopak paradoxně pomáhá vytěžit a stabilizovat el. energii a sítě na místech, kde je to problematické. Díky volatilitě je celá tahle "hra" tolik zábavná. Regulace jsou zatím asi jediným reálným problémem a současně vznikají vlastně jen díky tuposti a zabedněnosti některých (vlivných) lidí - což je vlastně stejný jako ty kydy "odborníků" zde (a jinde) v diskuzích. Doporučení: vzdělávejte se 😉
Pěkný den
Díky rostoucí adopci a kapitalizaci, díky ETF i stále většímu zájmu finančních institucí, stejně jako odborné veřejnosti, se z BTC stalo regulerní aktivum (což sice nebyl původní záměr tvůrce S. N. ale tak už to v životě chodí), ať už se nám to líbí nebo ne. Mnozí jej přirovnávají k digitálnímu zlatu, za mě má spíš blíže (alespoň prozatím) k technologickým akciím. Těžko říct, co bude dál. Cena pravděpodobně poroste dál, s ní se bude zvyšovat kapitalizace a volatilita by se naopak měla postupně snižovat. Pokud do toho "někdo" nebo "něco" vyloženě nehodí vidle (brutální vládní regulační zásahy, narušení bezpečnosti blockchainu, nějaký globální průšvih), asi neexistuje síla nebo vůle, která by to zastavila či srazila na nulu! BTC má své nesporné výhody ale také nevýhody. Určitě není moudré do něj sypat všechen svůj majetek, stejně tak ale není chytré BTC zcela ignorovat a neukousnout si z tohoto koláče alespoň kousek (dokud to jde). Současně je zde na místě, důsledně rozlišovat Bitcoin a altcoiny (z nichž je bohužel většina scam), což většina lidí bere jako jedno a totéž a to je špatně! PS: všem letadlářům, pilotům, stavitelům pyramid a ponzi-guruům doporučuji - místo plkání nesmyslů, si o daném tématu nejprve něco nastudovat (jste-li toho schopni, protože pak nejspíš radikálně otočíte)! PS2: toto rozhodně není žádné investiční doporučení! Howgh
Střídmost by rozhodně prospěla zdejším autorům, protože tohle je ukázkový příklad toho, že "méně je někdy více". Původní myšlenka bezpochyby zajímavá je, bohužel článek už sám o sobě hodně klame tělem (i nadpisem). Čekal jsem asi něco hlubšího, větší tah na branku, ale dostal jsem jen přehršel (rádoby chytrých) blábolů, ať už přímo či nepřímo v podstatě oslavujících konzumní maximalismus (na straně jedné) nebo obecně minimalismus (na straně druhé). Obojí je špatně. Autor (i většina populace) evidentně nechápe prapůvodní smysl všech těch úvodních pranostik, které nejsou (a nikdy nebyly) o tom, že se máme celý život omezovat, jako spíš o tom, že bychom se neměli soustavně "přežírat" - ať už doslovně či metaforicky! Uf, taky slušná porce keců, že? Zkrátka, vše má být v rovnováze - život nevyjímaje, jinak máme problém... Howgh!
Když už děláte test, měli byste si dát víc záležet a držet se faktů!
A) Co-Bao zastřelili vojáci, až poté, co osvobodila Ramba ze zajetí a byli společně na útěku! B) Rambo III se odehrával převážně v Afganistánu a tamtéž drželi v zajetí i plk. Trautmana! C) Nejkratším dílem je Rambo IV (Do pekla a zpět), který má cca 75 minut (btw krásná stopáž).
Jinak jako caparta mě nejvíc braly díly II. a III. (poctivá 80-ková akce) ale až po letech jsem si našel cestu i (v mládí nepříliš oblíbené) jedničce, která má jedinečnou atmosféru a jako jediný díl z celé série i skutečnou hloubku (taky je to víc drama než akční). Samozřejmě všechny díly, kromě posledního (to už je fakt špatný), jsou super, ale hodně tu asi dělá i nostalgie 😉
Ano, opět zcela tendenční a povrchní článek. Autor by si měl minimálně zjistit víc informací a současně si dát s článkem alespoň trochu práce. Takže za prvé, hodinová mzda (nebo plat, v případě státní sféry, ať jsme akurátní) není sama o sobě problém. Někdo maká lépe, někdo hůře, někdo rychleji, někdo pomaleji - ve finále se to +/- průměruje. Důležitá je vyváženost a různorodost pracovního týmu. Za druhé, Pokud někde "něco/někdo skřípe", je na manažerovi (vedoucím směny ap.) aby to řešil a dotyčné "usměrnil". Když to neumí, není to dobrý vedoucí! Za třetí, spousta činností a oborů (umělecké, tvůrčí) je hodně špatně měřitelná jinak než "hodinově". Za čtvrté, nedivím se žádnému šéfovi/majiteli, že chce, aby "jeho lidé" byli v práci "od-do", vždyť je za to platí (navíc, práci jim pravidelně zajišťuje!). A za páté, skutečný problém je spíše v tom, že neustále vznikají nová místa, pozice a oddělení, která jsou ve spoustě případů zbytečná a právě zde odtéká nejvíc peněz (to platí zejména pro korporáty, ale samozřejmě čím dál více též ve státní správě). Shrnutí: jaký si to uděláš, takový to máš - platí jak pro zaměstnavatele, tak zaměstnance (dohodáře, ičaře atd.). Ostatně základem je vždycky pracovní smlouva (smlouva o PD, PČ atd.).
Jo, tak dálka to je. Pamatuju se, že na jednom koncertu Arakainu jsem byl v Chodově u KV. Ale za dobrou muzikou jsme my, „postižení" byli ochotní jet přes půl tehdejšího Československa.
Jinak na téma našich putování po mořích hudebních stylů a domovských přístavech by se toho určitě dalo napsat ještě hodně.
Za mě namátkou třeba Pink Floyd, Guns N' Roses, 'Flamengo, Synkopy 61, Progres 2...
Nebo třeba AC/DC - ty jsem v mládí moc nevyhledával, ale když už jsem se k nim dostal, tak jsem si je poslechl rád. Dneska k nim mám mnohem vřelejší vztah.
Nebo Metallica - to byla asi moje NEJ, ale po tom černém albu z 91. jsem na ně zanevřel, pro mě už to byla najednou úplně jiná kapela. Líbily se mi tam jen Enter Sandman a Sanitarium, a ty dvě odrhovačky mi ji na dlouhá léta v podstatě znechutily (samozřejmě „tu první Metallicu“ jsem poslouchal stále stejně rád). Dnes už ji zase rád poslouchám, ale ty dvě si nikdy dobrovolně nepouštím. Ne proto, že bych je považoval za nějaké nepovedené, ale to tehdejší neustálé omílání snad ve všech rádiích mi je opravdu znechutily.
Buď zdráv, bratře se stejnou DNA 😀.
Vlastne to mam velice podobne.
Metallica uz davno neni co byvala ale treba takovej Megadeth, to je jiny kafe! I po 40 letech, posledni album the sick the dying and the dead... totální nátěr 😉 Ostatní z velké 4ky (5ky) už víceméně důchodují... Ale i tak si to i dneska, na stará kolena, rád poslechnu. A mimochodem Sanitarium aka Welcome home není z "Black alba" ale z klasiky Master of Puppets (1986, silný to ročních)
Neskutečně povrchní a hloupý článek. Ještě tam chyběl argument že btc "nemá žádnou vnitřní hodnotu" 🙂
A když už negativa, co takhle zmínit i pozitiva (ktera imho nenabizi v současnosti zadna jina mena ani aktivum): decentralizace, bezpečnost, likvidita, stabilita (nikoli ve smyslu volatility, ale to je pouze otazka casu)!...
Tohle fakt není investigativni novinařina a znovu a znovu me udivuje, proč mají neustále nutkání se k tematu vyjadřovat lidé, co o tom neví lautr nic?!
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jen malá technická: když už musíte kurz mermomocí furt přepočítávat na Kč (což na jednu stranu chápu), tak dle aktuálního kurzu 100k USD dělá momentálně nějakých 2,44 mil Kč (nikoli 2,36 mil Kč). Kilo sem kilo tam, ono je to jedno 😄