Když se podíváme na mapu, existuje obrovská část Ruska (Sibiř) - větší než Evropa, která nemá dodnes ŽÁDNÉ železniční ani silniční spojení se zbytkem světa. Jsou odkázáni pouze na převoz lodí před řeku. Když na jaře tají ledy, je po několik týdnů tato část světa zcela odříznuta. Již z dob Sovětského svazu je lidem slibováno, že přes řeku stát postaví MOST... Nestojí dodnes, ač na Krym most již Rusové mají.
_____________
EU investovala obrovské peníze do rozvoje infrastruktury do nových evropských zemí. (Byly by dávno dálnice a jejich napojení na síť v Polsku i u nás, nebýt všech možných i nemožných "obstrukcí".)
Být součástí demokratického (západního) světa se vyplatí. 🙂
Lipavský přinesl svou demisi poté, co oznámil svůj odchod z Pirátské strany. Ta vládu opouští. Fiala jej přesvědčil, aby kabinet neopouštěl, a Lipavský demisi stáhl.
Viz: Odkaz
Papež František oznámil, že letošní 7. říjen vyhlašuje za den půstu a modliteb za mír ve světě: Odkaz
Tento text mi přijde lehce "proruský", kde "přání je otcem myšlenky". Pokud někdo někoho zradil, je to především Pirátská strana ve vztahu k České republice. Autor textu zde vůbec neřeší nefunkční stavební řízení - tj. to, co EVIDENTNĚ pokazila Pirátská strana. Brát si stát jako "rukojmí" svých ambicí, TOTO je zradou hodnot i poslání, které tato strana měla plnit ve vztahu k lidem. 🙁
Člověk.
0
Sledujících
0
Sleduje
Člověk.
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Že by se na vzniku samostatného Československa podílel Lenin je spíše přáním, které bylo "otcem myšlenky". Když Rusko uzavřelo "dohodu" s nacistickým Německem, Slovensko se stalo samostatné a přiklonilo se na stranu Německa. Stejně v současnosti. Pokud Rusko nějaký zájem má, není to Čechy a Slováky spojovat, ale naopak spíše ROZDĚLOVAT.
V textu vůbec nebyl a není zmíněn vliv ŔÍMSKO-KATOLICKÉ církve (Je-li autorem textu historik, snad to nebylo opomenutí záměrné.). I když se na Arcibiskupství pražském konal křest knihy "Spiknutí" bývalého prezidenta ČR, a doslov ke knize napsal bývalý arcibiskup (kardinál Duka), je na místě vzpomenout slova Msgr. Jiří Reinsberga: Odkaz 1
"Když je to dobře zabalené, můžeš podat i císařpánovi hovínko. ... A to můj pradědeček mu ho podat musel. To bylo tak: když vznikala Republika (1918), usoudila česká šlechta, že by měl někdo zajet do Vídně vysvětlit, jak se věci mají. Od české šlechty by to císařpán nepřijal, proto přišli s tím, že by to měl udělat "někdo z církve". A protože pradědeček (Msgr. Jiřího Reinsberga) byl spolužákem z gymnázia tehdejšího pražského arcibiskupa, tak si vzpomněli na něho. Dostal vagón (ten co je dodnes vystavován v technickém muzeu na pražské Letné) a s českou delegací vyrazili do Vídně."
Že byli úspěšní dokazuje svátek (28.10.), který zítra slavíme.