Zajímavý příběh, ale nereálný. Kdyby proti nim stálo 100 střelců, nedokázali by pod tak těžkou palbou vystřelit ani 2x. Jediné co se dá pod tak silnou palbou dělat, je krýt se a ustupovat. Mohli obstát, tak proti 10-20 střelcům. To se s dobrým výcvikem a vybavením dá zvládnout. Ale proti stovce, to si opravdu hodně přisadili, navíc spočítat kolik proti vám stojí střelců, když se neustále přeskupují, kryjí za budovama v obydlené oblasti, je prakticky úplně nemožné. To vážně nejde !
Při střetu pravidelné armády máte samozřejmě pravdu. Ale berte v potaz, že to nebyla jedna skupina 100 střelců, ale několik skupin zbabělců, kteří přišli vraždit, mučit, pálit domy a auta a unášet lidi. A tito nevěděli kolik Izraelců po nich střílí, zřejmě nebyli schopni se zformovat, neznali terén a především při první známce odporu se jako zbabělá prasata raději stáhli.
Pro Američany je to neřešitelný problém.
To je problém, který bych fakt nechtěl řešit, protože všechen ten stres, frustrace, nízké IQ, poruchy osobnosti a extrémismus vám ve společnosti udělají šílenej masakr.
Proto máme v Evropě situace, kdy někdo vjel do lidí automobilem, případně použil nůž ... protože ke střelným zbraním se tak snadno nedostanete. A ačkoliv není jednoduché střílet po lidech, tak je to rozhodně snažší, než používat auto, nebo mačetu.
Krom toho, Evropa má silné zkušenosti se socialismem, který - oproti tvrdému kapitalismu - občana více podporuje. No, nechtěl bych v té zemi "snů" žít.
Plus je vždy nemalá část armády zapojena do nějakých válečných operací - a jak známo, válka lidi nešlechtí, PTSP si přiveze každý druhý voják 🙁
Inu, aby tento paskvil článek dával smysl, je nutné přečíst si původní zprávu zahraničních médií. Loď byla katamarán, tedy žádné pořádné podpalubí. Při bouři přišel o zásoby, plachtu, ovládání a poškozena byla především KOMUNIKACE, tedy nemohl vyslat ani S.O.S. Následně byl dva měsíce unášen proudem - takto lze pochopit, že byl skutečně trosečník, nikoliv námořník s "poškozenou elektronikou"...
Na tomto TV paskvilu je nejsmutnější, že tvůrci nemuseli vařit z vody - mohli čerpat inspiraci nejen z knih, ale i z vynikající herní trilogie, která knižní postavy neprznila, ale navazovala na ně. Netflix však nedokázal zkrotit ego a výsledek je, že ztrácí nejen skalní fanoušky Geralta (ty už ztratil někde ve druhé řadě), ale i ostatní diváky, které odrazuje plochý příběh, postavy metající kotrmelce ve svých rozhodnutích a nakonec i ve výpravě, která působí neskutečně uměle a neuvěřitelně. Jedním slovem: škoda.
Tak ono to začíná a končí u toho, že policie v mnoha případech supluje práci zcela jiných oborů: doručuje písemnosti, často zcela zbytečně zastává práci bezpečnostní agentury, když vyjíždí na X objektů pod signálem PCO a v neposlední řadě i práci pojišťoven, jejichž loby vedla právě k oné magické částce 100.000,- Kč, což je dnes směšná hranice. PČR by měla řešit pouze dopravní nehody se zraněním, s újezdem jednoho z účastníků, případě u škody majetku 3. osoby. Místo toho musí ze zákona řešit například i cyklistu, který sám upadne a vykloubí si palec..
Jsem matkou několika školou povinných dětí.
Sama jsem měla odklad. Jen tak, aby mi rodiče "prodloužili dětství". Na základce premiantka, co se jí brejličky mlžily a jedničky množily, děsná nuda a šikana na denním pořádku, vysoká ukončena ve 26 s bakalářským titulem, protože ten magisterský se prostě nestihl.
Škoda toho roku, chyběl.
Pokud studujete na bakaláře 6 let, tak by vám ani ten rok navíc patrně nepomohl 🙂
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Upřímně: zajímavé téma, ale velmi chabě zpracované. Žádné představení výzbroje a výstroje, nástin pekelného týdne, nebo nároků na přijetí, či alespoň stručné shrnutí zahraničních misí (a že některé za zmínku stojí např. Afganistán 2007 a záchrana českých diplomatů). Ani slovo o tom, že cvičí a zastřešují práci všech policejních vyjednavačů, chrání diplomaty, potažmo se podílí na ochraně ústavních činitelů, nebo ozbrojených doprovodech. Omílat dokola, že máme skvělou speciální jednotku (což máme), nezakládá kvalitní a informativní video.