Je pravda, že jezdit vlastním autem vyjde levněji než využívání veřejné dopravy. Vyjma letadla! Ale není pravda, že by rozdíl v ceně byl dvojnásobný. Autorka zapomněla do nákladů na cestu započítat všechny náklady. Při zakoupení jízdenky je v ceně zahrnuta energie (elektřina, plyn, nafta), odpisy dopravního prostředku, náklady na servis vozidla, mzda palubní čety (strojvedoucí, vlakvedoucí, stevard,...), mzdy dispečerů, poplatek správci tělesa (koleje, silnice), daně a další náklady, závěrem ještě nějaká marže. Když jedu autem, tak koupí benzinu nebo nafty pokryju kromě energií i silniční daň, ale musím si to ujetých kilometrů rozpočítat splátky vozu (mám-li jej na leasing nebo úvěr), pravidelný i nepravidelný servis vozidla, údržbu, provozní kapaliny, ztrátu ceny opotřebením,... Při započtení všech nákladů jsem již při takových výpočtech došel k tomu, že cena vlastním dopravním prostředkem činí asi 95 % z ceny veřejnou dopravou. Při započítání většího pohodlí rozhodně vítězí auto, ale není to tak jednoduché, jak píše autorka.
Ceny železničního personálu mne nezajímají, ty mají právě zakomponované v ceně jízdenky. Silniční daň se neplatí, pokud nejede po dálnici, tak ani dálniční známka, leasing budete platit i když bude auto v garáži. Takže ikdybych počítal 7kč/km, tak vaše cena nesedí ani náhodou. Nehledě na časovou úsporu oproti vlaku a mhd, čas je nejdražší komodita. A pokud nemá vlak v místě bydliště, tak se k němu musí také nějak dopravit.
Stalo se mi to nedávno, objednal jsem si zboží za 1700kč naštěstí jsem si to nechal poslat na Zásilkovnu kde jsem si balík zkontroloval a zjistil že tam není to co jsem si objednal, balík jsem si nepřevzal a nic neplatil. Každý má tu možnost před zaplacením si zásilku zkontrolovat.
Tak určitě vás nechají otevřít balík před zaplacením. Teď tu o Červené Karkulce...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Opravdu byly řopíky uvnitř obložené dřevem?
5 odpovědí