A to je celá podstata GreenDealu - dlouho vymýšlet něco, co je strašně drahý, složitý na ovládání, nákladný na používání, bez dotací neprovozuschopný, ekologicky nerozložitelný - vzpomínám si, jak si babička sedla na deku z ovčí vlny přehozenou přes židli, nohy dala i v papučích na dolní okraj a kraje si přehodila přes sebe - zkrátka proč dělat něco jednoduše, když to jde dělat složitě
Jeden bojler cca 2 kW. Jeden milión domácností s bojlerem
cca 2 GW příkonu. A to je v době vysoké výroby elektřiny dost velký potenciál k regulaci. A náklady na využití tohoto potenciálu:
Maximálně 2 tisíce Kč na domácnost. Ovládání přes
Google Home. Mám toto ovládání nainstalováno ve své domácnosti.
Prezentujete se jako 65+ technologický nadšenec - jak dostáváte z vašeho bojleru pomocí Google Home elektřinu nazpět do sítě ?
celý článek ???????
pane Pekso, ta elektřina nestojí 800 € protože je zdrojem inovací, ale protože ta elektřina není
pane Pekso, jak si večer rozsvítím, když budu mít akumulováno 2kWh v bojleru ?
navíc ta obrovská spotřeba elektřiny a vody všech těch datových center a systémů, co všechno to přemísťování budou řídit
zdá se, že pan Peksa našel tu správnou cestu ke zničení světa ( nebo alespoň Evropy )
Proč v paneláku nepřipadá TC a FVE v úvahu? Dobré zateplený panelák lze vytápět i TC, a na střechu běžného paneláku se vleze FVE o výkonu cca. 20-30 kWp. A to nemluvím o ploše fasády, či kdyby byly panely na balkonech.
A závěrem, myšlenka, že maji lidé, co šetří energetické zdroje, platit dražší distribuci, je hodna nominace na Darvinovu cenu.
Až budete mít panelák ověšenej ze všech stran, v létě budete platit na přetokách jak mourovatej a v zimě zmrznete, protože nesvítí slunce
5
Sledujících
0
Sleduje
5
Sledujících
0
Sleduje
Ano, oni si hrají na cisariat. Ale jde za nimi veškerá zodpovědnost za všechna chybná rozhodnutí a že jich za ty 3 roky bylo až, až.
1 odpověď
0
Sledujících
4
Sleduje
0
Sledujících
4
Sleduje
Už ta otázka jednou padla - kdo bude tím zachráncem, koho máme volit - víte to ?
2 odpovědi