Teda čekal jsem nějaký pádný důkaz, ale tenhle komentář vůči jeho viceprezidentovi mi tedy jako nějaký důkaz čehokoliv moc nepřijde. Ze strany žalobce mi to připadá jako spíš evidentní snaha něco za každou cenu vymyslet a soud, který na tuhle argumentaci přistoupí, mi nepřijde moc nestranný. Upozorňuji, že Trumpa moc nemusím a rád bych viděl na straně repulikánů někoho normálního, ale tyhle důkazy jstou hodně ubohý konstrukt, ať už se snaží o cokuliv.
To je překvapení.Tak o tom napíšeme, trochu si popláčeme, a jede se dál, všechno pořád stejně. Ale všichni jsou strašně překvapení, že tady v ČR nikdo nechce jako lékař pracovat a pokud tomu nebrání rodinná situace, raději odejde do zahraničí a všichni vymýšlí hovadiny o školném pro studenty medicíny.
Když už publikujete názor "expertky" z malé lokání univerzity, která se nestydí dávat na roveň křiklouna Anrewa Tatea a profesora psychologie z McGill a Harvardu Jordana Petersona, škoda, že nedáte šanci vyjádřit se i jemu. Novinařina by měla být nestranná a na seznamu jsem měl doposud celkem pocit, že se toho snažíte alespoň trochu držet.
Tady paní expertka předkládá jakýsi ideální názor na poměrně zásadní otázku, která je ale předevšim otázkou politickou a tedy otázkou společenského konsenzu, přičemž se tento konsenzus v podstatě snaží vynutit označováním jiných názorů za ... a hlavně tím naprosto vylučuje, resp. zakazuje, jakoukoliv diskuzi.
Článek úplně špatně. Staví na tezi, že je pro vyšší odměny je třeba podávat "vyšší" výkon, aniž by racionálně! definoval metriku požadovaného výkonu. Argumentovat nárůstem množstvím peněz vyplaceným na zdravotnictví v porovnání s nárůstem HDP, bez udání toho, na co přesně vyplacené peníze šly, je velice hloupý argument. Všiml si autor, jakým způsobem se zvýšily ceny zdravotnického materiálu? Všiml si autor, kolik nových biologik se za tu dobu dostalo do běžné praxe a kolik je jejich průměrná cena? Budeme tedy dle autora léčit raději zastaralými neúčinnými metodami, bez ohledu na to, že daný pacient se nebude schopný vrátit do pracovního procesu a bude pobírat invalidní důchod, případně vyžadovat drahou péči na LDN, ale hlavně že to bude levnější?
Je mi líto, nerad to říkám, ale samy špičky policie přiznávají, že v kritickém momentě hrubě chybně vyhodnotili situaci, mimo jiné proto, že nedůvěřovali názoru středočeských kolegů na situaci na místě činu vraždy otce pachatele. Nikdo by je neměl chtít za chybu v situaci, která tady v ČR nikdy v téhle formě nenastala, trestat, to je nesmysl (a mám pocit, že o to se hraje v tom jejich mlžení). Měli by ale být schopni z toho vyvodit osobní důsledky a nehrát tuhle komedii, jakože všechno bylo ťip ťop a jenom Olympijští bohové nebyli nakloněni....
Jsem opravdu jediný, kterému přijde tahle hra na šetření, vzhledem ke kontextu mladé lékařky, jako úsměvná? Zajímalo by mě, co dělá za obor, protože pokud je opravdu tak mladá, že vydělá jen 45 tisíc, zanedlouho se její plat minimálně zdvojnásobí a pokud začne brát noční služby, pak i ztrojnásobí. V tomhle případě, dokud nemá rodinu, neměla by se službám vyhýbat, je to jediný způsob jak si pořádně vydělat, pokud tedy myslí svou snahu alspoň trochu vážně (pomíjím, že se v těch nočních hodně naučí - i pokud je z nějakého paraklinického oboru, může na LSPP v nemocnici pracovat pod dohledem)
Řekneme si otevřeně, že dětské exekuce jsou především projevem hyenismu úředníci a úředníků obci a měst, které proti těm dětem tyto exekuce vedou. To, ze to díra v zákoně umožňuje neznamená, ze je nutné ji využít. Slušného člověka by to ani nenapadlo, ale protože se to stalo běžnou praxí, začali to dělat všichni. Zákonodárce by měl explicitně zakázat vymáhat dluhy rodičů po dětech, které vznikly v době, kdy ony byly nezletilé. Respektive tyto dluhy vymáhat pouze po rodičích a nemít možnost je přenášet na tyto děti. Bylo by to sice legislativně komplikované, ale jistě by to šlo je nějak z povinného ručení za dluhy rodičů vyjmout.
Jako zaplať pámbu za pokus posunout se v tomhle trochu směrem k civilizovaným zemím, ale ty částky? 48 tisíc si člověk může odečíst z daní za rok a 50 tisíc vám může za rok přispět zaměstnavatel, které sice zdanit musí, ale nemusí odvést sociální a zdravotní. A za to na ty peníze nemůžete 10 let sáhnout. Nevypadla tam soudruhům na ministerstvu jedna nula? Za ty částky, co stát dovolí ušetřit na odvodech a daních, si dnes člověk nezaplatí ani nájem za garsonečku v horní dolní. K čemu vám ty drobné budou za 30 let, kdy tohle možná bude stát dva obědy v restauraci?
Hezký článek. Pokud někdy zavítáte v USA do státu Iowa, určitě zajedte do městečka Spillville, kde Dvořák žil a tvořil. Vedle úchvatné expozice nádherných vyřezávaných skříňových hodin bratrů Bílých (vč. Orloje s pohyblivými figurkami podle vyprávění jejich rodičů) tam je i skvělé Dvořákovo muzeum. Co mne mrzí, že není nic v domě, kde Dvořák žil v New Yorku. Pokud tedy nepočítám malou kovovou destičku, jejíž nápis začíná nějak jako: “Tuto desku financovala vláda ČR na paměť…” Hanba by mě fackovala, pokud bych měl něco takového na ten dům pověsit.
Pan profesor má řadu zajímavých myšlenek a asi bychom si rozumněli. S některými pohledy ale mám trochu problém. vedle toho, co se týče názoru prof. Pafka, každý to asi myslí jinak, ale Pafko má dle mého s tou prestiží pravdu. Muži jsou v průměru! výrazně více kompetitivní. Vybírají si obor v průměru! mnohem více pokud mají šanci v něm získat respekt (prestiž) nebo peníze, nejlépe oboje. Ženy se rozhodují pro obor protože se jim líbí, ostatní moc neřeší. Že prestiž lékařského oboru klesá můžeme popírat jak chceme, ale pokud si člověk projde názory lidí na internetu a pokud taky občas slouží praxi (nejenom učí studenty na fakultě), pak ten pokles respektu musí jednoznačně vnímat. Zda si to lékaři zaslouží nebo je jen systém tlačí do situací, ze kterých nemohou vyjít nikdy s čistým štítem nechám jako otevřenou otázku...
Ve vší úctě pane Čabane, ale ohnutí systému by bylo, kdyby platilo, to co si vy laici stále dokola zcestně představujete, a sice, že lékaři jsou snad placeni ze státního rozpočtu. Nejsou, a nikdy nebyli. Jsou placeni, a vždy byli, z plateb pojišťoven poskytovatelům. Jedině toto řešení, která se zvolilo, že konečně vyrazně podstřelenou cenu za zdravotní služby mírně navýší pojišťovny z pěz na péči, bylo jediné řešení, které systém neohnulo.
Možná bude důvodem, že ani žádného lékaře nehledají. Já když tohle čtu, říkám si, že bych mohl občas přijet a tuhle pohotovost odsloužit. To, že mne nikdo neoslovil přímo chápu... ale že ani aktivním hledáním po internetu jsem nenašel absolutně žádný inzerát snažící se lékaře sem sehnat znamená absolutní selhání vedení polikliniky. V Irsku pokud nemocnice hledá lékaře, inzeráty jsou ve všech lékařských periodicích, na inzertních portálech, ve všech časopisech atd. Tady zřejmě mají pocit, že pokud si to řeknou doktoři mezi sebou, že to bude stačit. Probuďte se proboha z té letargie! Nikdo vám nic nebude servírovat na zlatém podnose, musíte se trochu snažit.
9
Sledujících
0
Sleduje
9
Sledujících
0
Sleduje
Nečekal jsem, že se i pan profesor medicíny doputí argumentačního faulu s nesmyslem kolem zdvojnásobení množství peněz, které jdou do zdravotnictví, bez zvýšené výkonnosti. Ony se za posledních 10-15 let nezdvojnásobily ceny všeho, aby do zdravotnictví neměly jít dvojnásobné peníze pro zachovaní alespoň stejné výkonnosti? Pokud toto pan profesor a jeho kolegové v různých komisích nechápou, pak je další diskuze zbytečná a budeme muset počkat na další generaci.