Fajn. Nerozumím tomu proč. Zřejmě jen snaha, aby odpadl jeden z argumentů proti zvýšení věku odchodu do důchodu. Nemyslím, že je problém si zajít na prohlídku.
Argumenty, že se musím nějak v 68 dostat do práce, tak teda nedává smysl se nechat v 65 kontrolovat u doktora jestli vůbec můžu řídit, je naprostá hovadina. Pokud nesmím řídit, protože tím ohrožuju sebe a okolí, tak je moje pohodlí naprosto druhořadý.
Měli by naopak řešit, že razítko způsobilosti dostanou kolikrát bez toho, aby vůbec u doktora byli, protože panu doktorovi na vesnici je taky 76 a paní máma mu donesla vajíčka, tak co by to potvrzení pro tátu s demencí nedal.
Vy snad nejste normální. Kr….e. Můj pes také zakousl sousedovi slepice. Tak jsem je prostě i s omluvou zaplatila a bylo to vyřízené. Nedovedu si představit, že by po něm střílel. Takový de..l soused není.
Až můj pes zakousne vašeho, taky bude ok když po vás hodím pár stovek?
Nebo v čem je slepice méně než pes?
Především se hodně mladým lidem nechce dělat rukama.¨
Totiž práce rukama bolí a to je ten probém.
Právník., analytilků a poradců máme asi nejvíce na světě, ale řemeslo u nás vymizelo a je to chyba všech polistopadových vlád, ale vezměte si z té armády papalášů co to zavinili něco.
Práce hlavou bolí Jaromíre. Práce rukama prostě jenom nic nevydělá.
Podnikání si vždy poradí. Například balíkové přepravní služby mají většinu řidičů smluvních. Získávají tím pružnost, a podnikatelé sami mohou rozhodnout, jestli třeba chtějí pracovat i víc hodin denně. Česká pošta toto také může udělat, ale vstupují do toho za prvé politické ohledy, ale především to, že musí poskytovat kvalifikované služby (doporučená psaní, dodejky, finanční služby) - a k tomu prostě potřebujete zaměstnance s vyplývající odpovědností. (Nechme stranou, že smluvní partner by možná odpovědnost ve skutečnosti cítil víc, já hovořím o tom, co požaduje zákon.)
Pardon, neměl jsem na mysli přepravu. Vynucování zákoníku postihne veškeré služby (respektive všechny sektory, ale žádný není tak náchylný jako služby). Čili například obchody. Teoreticky to může přispět k obrodě lokálních maloobchodů bez regionálního přesahu, ale mám určitou pochybnost, že postižené regiony budou takové transformace schopny.
Každopádně si nemyslím, že jsou to vhodné zásahy do řízení podniku a mzdové ujednání by mělo být ryze na domluvě mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem.
Zavřít pobočku je zcela korektní řešení, stejně jako nastavit cenu služeb tak, aby dávala smysl. V dnešní době, kdy už poštou chodí v podstatě jen úřední korespondence, a je potřeba využívat zaručeného doručení (rekomando), a to stojí méně než hromadné balíky bez garance čehokoliv, je to špatně. Samozřejmě cena psaní poroste neustále s tím, jak papírové agendy ubývá. Nebo to stát musí začít dotovat jako službu občanům, podobně jako kdysi dotoval zavádění telefonů a telefonní budky.
Souhlas. Pak se ale bavme o ostatních službách, u kterých bude následovat stejný scénář.
Je samozřejmě krásné, takové Robin Hoodovské, že by měli mít zaměstnanci v horní dolní stejně. Za 5 let budou regiony zcela vyprázdněné s vysokou nezaměstnaností a žádnou pracovní příležitostí.
Celý článek je nesmysl. Platy jsou tabulkové a týkají se veřejné správy. Česká pošta nevyplácí plat, ale mzdu. Pokud by se jednalo o plat, tak by se u soudu nic neřešilo, byl by určen platovou tabulkou. Mzda je smluvní. Že si to pletou obyčejní lidé v hovorové řeči, se nedivím. Novinář by si plat a mzdu plést neměl.
.
Zákoník práce vyžaduje, aby stejná práce byla odměňována v rámci stejné firmy stejně. Česká pošta může využít třeba úkolovou mzdu, kdy se dá zohlednit, že v některých regionech mají pracovníci menší zátěž. Nebo může mzdy rozlišit podle jiného objektivního měřítka - například by podle mě šlo obhájit počet zákazníků ve spádové oblasti. Není ale možné, bez dalšího argumentu, dát Pražákovi větší odměnu než Brňanovi. České poště není nic do toho, kde jsou jaké životní náklady. To už by mohla Pošta rovnou zjišťovat, kdo ještě žije u maminky, a tomu platit méně, protože má nižší životní náklady.
Tady je jedno zásadní nepochopení dopadu srovnání mezd. Mzda musí být konkurenceschopná. Jinak pro tu společnost nikdo pracovat nebude a půjde raději za pokladnu. V konečném důsledku je jedno, jaké jsou nájmy. Podstatné je, jaké jsou mzdy v sektoru v dané oblasti. A pokud je Praze snížím na úroveň Mostu, nebude mít pobočky kdo obsluhovat. Pokud v Mostě zvýším mzdy na úroveň Prahy, tak v Mostě raději zavřu pobočku, protože se mi nevyplatí. Nebo zvednu ceny služeb, které které lidé v Mostě nebudou ochotni platit. V obou případech přenesu problém směrem k zákazníkovi.
Nerozporuju správnost interpretace zákoníku, ale jeho dopad a v tomto bodě je zákoník nesmysl a dostává firmu do nesmyslně složité situace.
Tak to je symbol absolutní nemohoucnosti státu. Stát neumí přinutit řetězce k alespoň trochu morální cenotvorbě, když už ne konkurenční, tak si raději z ceny uzme od sebe. Ve výsledku stát má o 3 procentní body méně, řetězec o 2,99 více.
Ve výsledku tedy stav horší než před změnou.
Ty pokuty, ať už od ČOI, nebo snad v budoucnu i od antimonopolního úřadu, musí být naprosto zdrcující.
Co bude další nápad vlády, která – jak vidíme – rozhoduje koncepčně a vše promýšlí do důsledků? Tipujeme, že příští rok zavede válečnou daň z nadměrných zisků pro zedníky, fasádníky, okenáře a výrobce tepelných izolací.
Tipuji to na další Maliny, ambiciózní firmy, co nasmlouvají dodávky za miliardy, dodají třetinu a následně ukončí činnost.
Záleží na tom? Znamená to, že genetická historie mých předků musí definovat mé kulturní hodnoty, styl oblékání, hudbu a především sympatie vůči ostatním jedincům s podobným genetickým pozadím?
Poslední, pro koho genetika v tomto kontextu bylo téma, byli nacisti, sověti a bílí supremacisté ze spojených států. Všemi skupinami opovrhuji tak, jako většina vyspělého světa.
Čili to co z nás možná dělá slovany není ani tak skutečný původ našeho genu, ale skutečnost, že to u nás vlastně stále někoho zajímá. A určitá ekonomická zaostalost východních, tedy majoritně slovanských států není nijak dána genetickou výbavou, ale historickým pozadím, které mohlo vzniknout právě proto, že pro nás toto téma bylo po válce stále důležité.
Zapomeňme na slovany a budeme štastnější.
V té době byla skupina ukrajinských dětí nedaleko na procházce. „Nejdřív si s nimi zvířata normálně hrála, nebyl žádný problém. ??? Kterej rodič nechá 10 leté dítě si jen tak hrát s cizím psem,natož s vice rottwíkama ?? Co potom mužou čekat,když ty psy neznají,tohle by neudělal žádnej normální rodič.....
Jak někdo může myslet vážně, že by to měla být chyba rodiče. Pokud umožním zvířeti, se schopností zabít, či závažně zranit člověka, běhat volně, pak je chyba vždy na mé straně. Dítěti bylo 10, takto staré děti běžně chodí, nebo cestují do školy samy, nebo se běžně hrají po parcích, hřištích bez bezprostředního dozoru rodiče.
Důvod proč se to děje je jednoduchý. Žijeme v bezpečné zemi. Pokud by rodič věděl, nebo očekával, že se tam budou pohybovat divoký čoklové, tak to nepochybně nepřipustí.
Nese to dva hlavní rysy. Jednak je to nabízení úplatku ve smyslu „buď to vezmete a já budu mlčet“. Nebo je to vydírání, „nevezmete a já budu jednat jinak“.
JURECKA je křivej jak vyvrtka!
Nevím. Pořád je to pracovněprávní vztah a tohle je prostě manažerský instrument. V soukromém sektoru to funguje běžně, tak proč tohle vyvolává emoce?
7
Sledujících
0
Sleduje
7
Sledujících
0
Sleduje
Pracuji ve Švédsku a většinu času trávím na cestách po EU. S rodinou žijeme v Čechách. Ve Švédsku mají Švédskou korunu,v Dánsku Dánskou korunu,v Norsku Norskou korunu,jinde třeba Euro a my máme Českou koruni. Euro jednoduše nepotřebuji. Nikde nemám problém s placením,protože u karty je úplně jedno,jakou menu na svém účtu mám.
4 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
U karty to jedno není. Banky si strhnou 4 % z placené částky za konverzi měn. Problém s placením nemáte, o 4 % nižší rodinný rozpočet ano.
1 odpověď