Já na protest budu jezdit podle předpisů. Kdo se přidá? 🙂
Ale vážně, bylo by užitečné, kdyby nám policisté také vysvětlili, jak svou práci stíhají policisté ve většině ostatních evropských zemí, kde je policistů na 100 tis. obyvatel často i výrazně méně. Jestli je zádrhel v přemíře byrokracie, tak dává smysl to řešit a byrokracii snížit. Atd. Není vždy jediným možným řešením "nasypat víc peněz".
Krom toho, co již bylo zmíněno jinými diskutujícími, v zahraničí některé složky vykonávající "policejní práci", nejsou přímo pod policií a tudíž se neobjeví ve statistice. Německo má např. Bundesamt für Güterverkehr BAG, Bundeskriminalamt BKA, italští Carabinieri, Francie Gendarmerie nationale, atd.
OK,
prosaďme ať poplatky za platbu kartou platí zákazníci a bude to vyřízené.
Oni sami si spočítají, zda se jim vyplatí platit hotově nebo kartou s poplatkem 🙂
Nedivme se však jakémukoliv obchodníkovi, že jestliže prodává věc např. za 18690,- Kč / a k této plné částce se váže i DPH / tak raději chce dostat zaplaceno hotově 18690,- Kč a ne bankou 18596,55 Kč / poplatek 93,45 Kč. To je ze současného výpisu.
Jsem dalek od toho radit jim, jak se mají v tomto případě chovat
A kdo jiný než zákazník ty poplatky platí ? Samozřejmě, že si je každý zakalkuluje do ceny 🙂
V kvízu jsou chyby. Brahmaputra je delší než Ganga a trojúhelník může mít i 3 pravé úhly, když neleží v jedné rovině, ale je narýsován např. na kouli (známý příklad takového trojúhelníku je ten s jedním vrcholem na pólu a dvěma na rovníku, kdy jeho strany tvoří právě rovník a dva poledníky kolmé na sebe na pólu). Takže autorovi či autorce bych doporučil lépe formulovat otázky a pracovat se zdroji.
Také jsem na to teď koukal, všude udávají Ganga cca 2500, Brahmaputra 2900.
Plán Barbarossa byl připraven nekvalitně, bez stanovení cílů. Napoleona překvapili taktikou spálené země, aby Francouze vyčerpali, bez ohledu na obyvatelstvo.
Plán Barbarossa byl připraven velmi dobře. Německý generální štáb pracoval velmi profesionálně viz obsazení Francie. Naštěstí pro nás se do toho neustále montoval osobně Hitler a proto celý zkrachoval.
Protože to může napsat jen někdo, kdo poznal pouze Bibione (no tak dobrá, ještě Rimini nebo Zlaté Písky) ... 🙂
Vždycky záleží na tom, s kým tam jedete a co od té dovolené čekáte. Pokud chcete relativně levnou dovolenou u blízkého mělkého moře, není na tom nic špatného. Ne každý má chuť děti někam táhnout letadlem. Mimochodem, já bych tam také nejel, ale chápu, že to má svoji cílovku.
Základní problém asi nebude její ústroj, ale to že leze do fontány. Svým vstupem by ji mohla poničit. Na to jsou velmi hákliví. Však taky neuvádějí jako zdroj pohoršení její nahotu, ale to, že leze na historickou památku.
V příspěvku se řeší hlavně nahota. Poničit by se tím asi čistě teoreticky dala. Na druhou stranu je to kámen, který vydrží tlak vody uvnitř, běžně na kraji fontány (nevím jestli zrovna téhle) sedí lidé... Není to určitě nic, co by bylo obdivuhodné nebo následováníhodné, jen mě překvapuje ta míra odsouzení u takový klasický mladistvý blbiny.
Paní se tváří hrozně zcestovale, ale zjevně moc zahraničních turistů neviděla. Podobné chování zažije úplně u každého bez ohledu na národnost. Co se týká nevychovaných a rozmazlenych deticek, na to jsou na západ od nás experti. Krádeže na pokoji nebudu hodnotit, to samozřejmě nevím. Namátkou Němci si u snídaně úplně v klidu namažou sendvič k svačině a vůbec jím to nepřijde divný. Lidé si po přistání stoupají, taky proto, že jsou od sezení celý ztuhlý a chtějí si konečně protáhnout nohy...a tak bych mohl pokračovat 😉
To si radši ani nepředstavovat,
jak by příslušné destinace dopadly bez turistů...
Ono hodně záleží na způsobu regulace. Pokud snizite kapacitu ubytování, pravděpodobně se zvýší jeho cena a přitáhnete bohatší klientelu. Přestanou vám tam jezdit např. partičky ožralý mládeže a vůbec to nemusí být na úkor zisku.
Vůbec nechápu smysl těchto článků. Co je komu po tom, jak si kdo zařídí dovolenou. Proč by si kdokoliv nemohl udělat na dovolenou pár řízků, přibalit pár paštik a plechovek piva? Ať si na dovolenou každý jezdí, jak mu to vyhovuje. Někoho baví tlačit bagety z benzínky, někdo se staví v mekáči a někdo si vezme jídlo s sebou. Proč ne?
Nechápu, proč v době online objednání čehokoliv ještě někdo využívá předpotopních, předražených a mizerných služeb cestovek. Stačí půlden brouzdat po internetu a objednáte si letenky, transfer i ubytování přesně podle představ za 2/3 ceny. Já to tak dělám 12 let a nikdy jsem neměl problém, zatímco předtím s cestovkami problémy byly celkem časté.
Pokud jedete do nějaké méně navštěvované destinace tak možná. Pokud jedete Řecko, Španělsko apod. nedostanete se levněji ani náhodou. Neberu teda klasickou katalogovou cenu všechny cestovky mají v podstatě neustale nějaký "akce" Zkouším to pravidelně a cestovka vždycky vyšla levnější.
Nechápu tu vlnu odporu, co se tady strhla. Nikdo přece netvrdí, že práce uklízečky je snadná, nebo dokonce nepotřebná. Nikdo vás dnes ale nebude platit za dřinu. Peníze se dávají za kvalifikovanou práci, odborné znalosti, šikovnost. Nic takového na tu práci prostě potřeba není, může to dělat prakticky kdokoliv a to je přesně ten důvod, proč je ta práce špatně placená. Stejně jako třeba pomocný dělník na stavbě, to je koneckonců také dřina. Pokud je tady nějaká minimální mzda, nevím, kdo jiný by ji měl brát, než právě podobné pomocné, nekvalifikované síly. Pokud se někdo nebojí práce a je alespoň trochu podnikavý, není problém dát si nabídku do nějakých skupin na FB apod., uklízet sám na sebe byty, kanceláře... a pokud bude pečlivý a pracovitý vydělá si možná i násobně víc.
Podzemni pitna voda pod Saharou skutecne je. Deda pracoval v Maroku tehdy jako zamestnanec Geofyziky a nasli a zbudovali nekolik silnych vrtu, ktere by mohli zasobit celou zemi pitnou vodou. Voda byla nalezena asi 50m pod zemi (az 200m). Tedy jeji hladina, nebot se jednalo o obrovske podzemni jezero. Cely pocin byl pod zastitou Marockeho krale. V zapeti ale musely byt tyto vodovody zakonzervovany a zabetonovany (z nabozenskych duvodu-odpor nekterych kmenu). Dodnes je ale zasoba pitne vody pod Saharou obrovska a vrty pouzitelne. Nikdo se ale o tom nebavi, protoze na nedostatku se lepe vydelava, nez na hojnosti.
Kadafi měl v Libii poměrně slušně rozpracovaný plán na vodní dálnici, kterou měla proudit voda z jihu do měst na severu. Už to nějak nestihl.
Takové Japonsko to z rozbombardovane země s totalitním systemem bez surovin a zdrojů od druhé světové dotahlo pílí občanů na úroveň o jaké se těm plundrovatelum národního přírodního bohatství z BRICS ani nezdá a start měli ze strany vítězů války. Nejsem si jistý že dalších padesát let to u nich poskoči nějakým zázrakem k prosperitě pro obyčejné lidi. Podle mě nebude mít pořád půlka jejich obyvatel pitnou vodu bez kilometrovy tůry záchod lepší kadibudky, lékařskou péči na úrovni kováře ve vsi a tak dále. Ale vůdce bude mít zlatou mísu.
Tohle, ale platí spíš o Africe. Zrovna Čína investovala do infrastruktury obrovský peníze. Brics jsou i SAE... Navíc o spoustě zemí máme z našich médií trochu zkreslené představy. Takový Írán popisují lidé, kteří tam byli, úplně jinak, než naše média. To, že někde není společnost orientovaná na spotřebu, tolik jako v Evropě a USA, ještě neznamená, že lidi nemůžou žít spokojeně.
13
Sledujících
0
Sleduje
13
Sledujících
0
Sleduje
Komentář je pravdivý a přesný. Zapomíná ale na jednu věc: my moc nemáme čím a s kým bojovat, kdybychom se chtěli přímo pustit proti Russku. Na začátku se přišlo na to, že třeba Bundeswehr nemá skoro žádné tanky (zato má uniformy pro těhotné tankistky) a to je jen kapička v moři problému. My v ČR sice chceme podporovat, ale kolik máme divizí? Ani tu jednu těžkou brigádu jsme ještě nedali dohromady. Russák to samozřejmě ví. A proto se nebojí. Je otázka, kdybychom tam šli ... jako, že skoro nikdo tady není ochotný bojovat a část lidí by se postavila vyloženě proti ... jestli bychom Russy přeci jen porazili, nebo by pak došli až do Berlína. Neumím posoudit.
Ale je fakt, že teď nejsme ochotní dávat 2% na zbrojení a možná si koledujeme, že pak budeme dávat 50% a stejně to nebude stačit.
Jediná bojeschopná síla je nikoliv NATO, ale USA. Když USA zvolí Trumpa, může se stát, že v tom zůstaneme sami. Není to vůbec jisté, ale taková možnost tu je. A za Ukrajinu se můžeme schovávat, otázka je, jak dlouho ještě.
Rád bych svůj život dožil v míru. Vítězstvím Putina se ale mír nezíská, na to můžete vzít jed.
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Přesně tak, ať se to komu líbí, nebo ne, celé NATO je proti hrozbě typu Rusko bez USA naprosto bezzubý. To je prostě fakt.