Cena akcie je tam, kde se protne nabídka s poptávkou. Tedy naprosto jednoznačně je tam, kde je vyrovnaný podíl těch, kteří si myslí, že je nadhodnocena a těch co si myslí, že podhodnocena.
Že někdo s velkým kapitálem dokáže hýbat cenou akcie, je samozřejmě pravda. Jen to vůbec ničemu nevadí. Když držím akcii, je mi jedno, kolik stojí právě teď. Mě zajímá, kolik stojí, když ji kupuju, a kolik stojí, když ji prodávám. Pokud s cenou akcie, kterou vlastním, někdo manipuluje, tak na tom můžu jen vydělat, protože když její cenu srazí dolů, tak není důvod ji nepřikoupit (když jsem v minulosti vyhodnotil, že je výhodné ji koupit třeba za 50 dolarů, za 30 dolarů ji koupím o to raději), a když cenu vyženou do pro mě nesmyslnných výšin, tak ji úplně jednoduše prodám. Na akciích prodělávají jen hlupáci.
Taky názor, ať se obchody daří...
Tohle jsou jen žvásty přitroublých analytiků. Kdyby si trh myslel, že půjde dolů, tak by už dole byl. Tedy se dá říci, že počet těch, co si myslí, že trh půjde dolů je stejný, jako těch, co si myslí, že půjde nahoru. Kdyby si ty investiční banky myslely, že trh půjde dolů o 24 %, tak už ze svých pozic dávno vycouvaly.
Ono se dá vydělávat i na poklesu. Investiční banky a šikovní investoři mají "pojištěny" oba směry (např. opcemi). Článek je o predikci bank. A pokud očekávají recesi a pokles, bude jejich zajištění nebo shortování výraznější. Tak jak tak vydělají na obou směrech. Co banky umí je vydělávat na trzích... S tak velkým kapitálem není problém i trhem (jednotlivými akciemi) hýbat požadovaným směrem a retail pak udělá černou práci (=přijde o peníze aby je dostaly banky)...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A dyk jim nezaviďte 😉
1 odpověď