Koukám kolik je tady některých odborných "komentářů" ohledně kojeňáků, tak taky jeden přidám. S mojí ženou máme v náhradním rodinné péči 4 děti od ročních miminek bílého etnika, některé jsou v adopci a některé v poručnické péči, kde byli rodičové zbaveni rodičovských práv. Dnes už to jsou velké děti a hlavně štastné. Ale není to žádná procházka růžovou zahradou. Je to martyrium posuzování, školení a poté běhání s miminama po doktorách. Ale popořadě. V roce 2008 jsme si z kojeńáku vzali krásného ročního kluka, bohužel ve třech letech diagnostikovaný autismus, pro ženu to byl tehdy šok který obrečela.I když je takto postižen tak dnes má 16 let a je úžasný. Je velice chytrý a i když chodí do speciální školy, tak má obrovské vědomosti, akorát moc nemusí lidi a neumí si namazat rohlík či zavázat tkaničky u bot. Jeho biologická matka se v těhotenství stahovala a těhotenství skrývala a poté skončil v kojeńáku. Poté jsme si za rok vzali z kojeňáku holčičku, aby syn nebyl sám a nebyl jedináček. Taky martyrium vyřizování a hlavně chození po doktorech, neboť dcerka měla od malička problémy s dýcháním a plícemi vůbec. No a během soudu o poručenství jsme se dozvěděli, že dcerka má sestřičku v jiném kojeňáku. Takže už u soudu jsme se ženou na sebe koukli a věděli, že do toho půjdeme potřetí. Ta na tom byla nejhůř, špatně jedla, nevyvíjela se protože díky své bio matce se narodila ve 24 nebo 26 týdnu těhotenství. Takže má dodnes 70% procent ztráty sluchu protože se ji nedovyvinulo něco v ouškách, manželka s ní jako s miminkem musela pravidelně cvičit Vojtovu metodu.
Tak kterýpak to vlastně byl? Zajcev, Zaitsev nebo Zajcjev. Nejsem hnidopich, ale to už bije do očí. Autore, autore, trochu kontroly by to chtělo. V Ostravsko-opavské operaci bojoval na našem území v rámci 4.Ukrajinského frontu též takový " Zajcev". Jmenoval se Vitalij Mefodijevič Bezgolosov a pocházel z Kazachstánu. Padl v boji o Ostravu dne 30.4. 1945 a je mu přiznáváno na 279 odstřelů. Je pochovaný na hřbitově sovětských vojáků v Hlučíně. Odkaz
No nevím, já bych čistě jen do TČ nešel. A to nemám nic proti TČ. Aspoň k tomu ještě třeba krbová kamna a komín. Zůstat na jednom druhů topení a nechat se vydírat od nenažraných společností. Mám rovněž starý dům asi 100 let, když jsem se tu v roce 2010 nastěhoval, tak tu byla jen 30 let stará emka. A topilo to na samotiž, dole mám litinové radiátory a nahoře plecháče. Celkem 14 radiátorů a topí to perfektně dodnes a nevidím důvod to měnit. Já jsem pouze v roce 2012 vyhodil emku a dál nový kotel opět na ruční přikládání, který fachčí opět na samotíž. U baráku byla plynová přípojka, takže mám i plynový atmosférický kotel. Barák jsem částečně zateplil a vyměnily se stará okna za dvojskla. Po té masáží ohledně TČ jsem taky uvažoval že úplně zruším tuháč, ale nakonec jsem se rozhodl jinak a kotel si ponechal a šel do klimošek čili Tč vzduch-vzduch . Mám 5 vnitřních jednotek na 3 venkovní. Dole 4 a jednu nahoře. Dobře se tím přitápí v přechodném období a nemusí nabíhat celý otopných systém. Málokdy jedou všechny. Většinou jedou 2 vnitřní jednotky dole a jedna nahoře. Dole jsem nechal napojit vždy 2 vnitřní na jednu venkovní. Takže jedna série je vlastně v záloze. V podstatě jedou celý rok, v zimě přitápí v létě chladí. Když je opravdu ouvej, tak jede plyn či Viadrusek, který má zásobu dřeva a koksu. Prostě si podle počasí vybírám čím budu topit a nemám jeden zdroj topení. Do těch klimošek jsem narval 130000 Kč v roce 2018, nový vlastně dnes už podle europošuků starý Viadrus mě stál v roce 2012 40 000 Kč.
No Prchalu bych za vzor ctnosti moc nebral. Byl sice zastáncem obrany republiky, ale potom už taky žádná sláva. Když se bránila 12. divize generála Olega Svátka na Podkarpatské Rusi proti Maďarské armádě a čs. vojáci tam ve dnech 14. až 19. března 1939 bojovali o život a o republiku která už vlastně neexistovala, tak jejích velitel a nadřízený generál Lev Prchala už balil kufry a 15. března 1939 už z P. Rusi odjel a nechal tam své vojáky napospas osudu . Poté odjel do Protektorátu nabídnout své služby Němcům. Tohleto je veřejně známé. Poté co ho skopcaci poslali k šipku tak jel údajně na Slovensko dát své služby Ferdinandu Čatlošovi, ministru obbrany Slovenského štátu. Tak to tvrdil historik a spisovatel Ota Holub. Poté co neuspěl ani tam, tak odjel do Polska kde založil Legion Čechů a Slováků, jehož se prohlásil velitelem, ale prakticky mu velel Pplk. Ludvík Svoboda. Při ústupu k rumunským hranicím nechal Prchala svůj Legion rovněž napospas osudu a se svým autem přejel do Rumunska a jeho jednotka i s Ludvíkem Svobodou padla do sovětského zajetí. Když poté Prchala dorazil do Francie, tak se ho Beneš zeptal kde nechal své vojáky. No a po válce už se Prchala do republiky nevrátil a nabídl své služby sudetoněmeckému landsmanšaftu. Tolik asi k Prchalovi.
No řeknu to asi takhle. Můj syn je autista a chodí do ZŠ kterou provozuje Slezská diakonie. Škola je přímo v budově, kde je chráněné bydlení a domov důchodců. Každý rok pořádají pro důchodce a postižené lidi nějaký program a můj kluk tam chodí zpívat. Je už v deváté třídě a žádné trauma z důchodců a mentálně postižených lidí neutrpěl a to je hodně citlivý. Naopak, každému se snaží pomoci.
Pane Zieglere vy jste tomu zase dal na pr..zadek. Takže podle Vás zde byli Poláci utiskováni v zemi která jim nikdy nepatřila a chtěli si ji přisvojit jen proto, že tu v 19.století přišly polské náplavy z Haliče, které tehdy neuměli psát ani číst? Jste normální? To je jak kdyby Moraváci chtěli Prahu, protože jich tam je už většina než rodilých Pražáků a přitom s tímto městem nemají nic společného. Takže trocha historie vážený. Tato oblast byl zemí Koruny České snad od roku 1290, kdy se toto území objevilo na politické mapě a zůstalo jím až do roku 1920, kdy se rozdělilo na české a polské území. V Těšínském Slezsku a potažmo v Těšíně sídlila zemská kancelář, zemský soud a i zemský sněm. Tato oblast měla své vymezené hranice a měli své panovníky. V roce 1592 se toto zemské právo sepsalo i v češtině a užívání češtiny se jako jediného úředního jazyka v této oblasti i používalo. Po Slezských válkách připadla část Slezska Prusku a část Rakousku. Ale tahle situace se Těšínskému Slezsku vyhla a to si zachovalo svou rozlohu i svůj čtvercový tvar. Tak a teď k tomu podstatnému kvůli němuž Poláci vyšilují a někteří až dodnes. V 19.století zde došlo k obrovskému rozmachu průmyslu a za prací zde mimo jiné přišlo spousta imigrantů a to především z polské Haliče. Poláci nejprve směřovali do severovýchodního Těšínska a poté i do vnitrozemí této oblasti. Migrace nabyla takových rozměrů, že se tím zabývala i vláda ve Vídni. Po ukončení I. svět. války se o toto území porvaly 2 státy a to nové Československo a znovuvzniklé Polsko. A Poláci prohráli.
A dnes jsem se koukal na zprávy a právě tyto jednoduché kotle a kamna zachraňují lidem teplo v domovech a pomáhají vysoušet mokré baráky v Jeseníkách. Jak tam říkala jedna paní- kdo má kotel a dřevo, tak ten vyhrál boj o přežití, či tak nějak to bylo. Plyn je v nedohlednu a tepelné zázraky rovněž zničeny.
Jeden takový starší článek k tomuto tématu od pana Stehlíka. Odkaz 1
Co to je za blbý článek. Já mám taky starou atmosféru a když mi odejde, tak ho vyměním za kondenzák. Jinak mám v záloze ještě i Viadrusa se zásobou dřeva a koksu, který jede i na samotíž, takže nepotřebuje elektřinu, zrovna se mi to teď po povodních šiklo, když nebyl proud a v baráku chladno. Jinak nemám nic proti TČ. Sám ještě používám 3 klimatizačních jednotek k přitápění. Ale zcela určitě při dnešních cenách elektřiny bych nešel jen do jednoho zdroje vytápění. A když je to tak výhodné, tak proč se čerpadláři bouří? Odkaz 1
Ještě bych tam dopsal že na 3500-4000 těchto vrahounů z RONA bylo na podzim roku 1944 začleněno do Vlasovovy ROA a byli vesměs přiděleni do Buňačenkovy 1.divize ROA. Takže ve Varšavě dobytci největšího kalibru a v Praze beránci, kteří bojovali a pomáhali Praze. Sám Buňačenko německému styčnému důstojníkovi vyčetl, že mu místo dobrých vojáků posílají takové vrahouny. Své k tomu řekl i historik Eduard Stehlík- „Máme zdokumentováno i to, že vojáci ROA, kteří bojovali na straně Pražského povstání proti Němcům, se o rok dříve podíleli na potlačování Varšavského povstání.“
Zdroj: Odkaz 1
Tak co Pepíci, dopravní terminál kousek od Řípu vám nevoní a nám by jste tu chtěli nacpat korejskou baterkárnu? Na....t. Odkaz 1
Co to píšete za blbosti. Znám v okolí lidi ke kterým nechodí ani kominík a ani revizák na kotel. To jenom já jsem takový bl ...ec, ke kterému chodí každý rok kominík a co tři roky revizák. Taky jsem měl kotel 2.emisní třídy a právě kvúli tomu že jsem spadl v roce 2019 do systému a už se o mně ví, tak jsem si musel koupit přestavbovou sadu na 3.emisní třídu a kotel předělat. Takže ti co se na to vyprdli nikde evidováni nejsou a pokud topí slušně a z komína se line vůně dřeva tak by měli být v klidu. Samozřejmě pokud se něco stane, tak z pojištovny ani kačka. Ale pokud je šikovný chlap na baráku který se o dům a spalinové cesty stará, tak by neměl být problém. Takže jak stát přijde na tyto lidi? Nijak, pouze na udání. A jaký je rozdíl v tom, že někdo ve dvojce topí dřevem a někdo ve trojce nebo čtyřce pálí dřevotřísku? A jinak k těm revizím kotle to je taky pěkná zlodějina. Přijde bobík, podívá se na mého Viadruse, otevře dvířka, koukne vzadu na rouru, koukne jestli topím čím mám, vypíše papír, sebere skoro dvojku a jde do háje. Co taky kontrolovat na litinovém kotli, který jede na samotíž. Jen to jen buzerace a výpalné či odpustky na lidi.
Je málo známé že třeba o okolí Čadce a Svrčinovce už bojovala s Poláky i čs. armáda v listopadu 1938. Poté co Poláci v říjnu 1938 schramstli Těšínsko, tak se právě tyto jednotky zapojily do bojů proti jednotkám čs. armády a SOS u Čadce. Poté si i toto území vzali už jako Slovenský Štát zpět. Tím se jich samozřejmě nezastávám, byli to vazalové Německa, ale Poláci též nebyli žádní andílci a čeští lidumilové v té době. Naštěstí už je to dnes zaplať pámbůh jinak. Zde je o tom pěkné povídání k tomu konfliktu v roce 1938-Odkaz
No super, v pátek mám jet do Karlovy Studánky s manželkou na pobyt do hotelu. Asi to odpískám. Nebudu riskovat, asi zůstaneme doma. V lednu jsem si to objednal a zrovna trefím takový chu.....vý víkend. Nemám strach z toho co bych tam dělal, ale z té cesty tam. Asi to nebude nic příjemného. Říká se že nejhorší smrt je z vyděšení, ale straší v Jeseníkách silným deštěm, větrem a bůh ví čím ještě. Tak nevím, uvidím do pátku jak to bude silné. Vzhledem k tomu že do Jeseníků jezdím už 15 let tak to určitě nebudu podceňovat.
Tak autor napsal sice článek pravdivý, ale podle mne se zase vytáhlo co se autorovi hodilo. Takže to zkusíme trochu jinak. Dne 2. května 1935 byla podepsána smlouva SSSR-Francie o vzájemné pomoci, o 14 dní později dne 16.5. 1935, byla podepsána smlouva o vzájemné pomoci SSSR- Československo, která se vázala na onu francouzskou a byla tam ta klauzule kterou si vymínil Beneš ohledně pomoci SSSR jen v případě že přijde na pomoc i Francie. Tyto obě smlouvy a zvlášť ta československá vznikla i z toho důvodu, že v roce 1934 vznikl onen pakt Pilsudski- Hitler. Ono totiž Československo z této německo-polské smlouvy taky nebylo nadšeno. Nebyl to sice hlavní důvod, ale Polsko v té době nebyl suprový stát. Takže se v době 1935-38 rozvinula i spolupráce se SSSR. No a potom přišel Mnichov na který SSSR nebyl ani pozván a byli jsme rozparcelování Němci, Poláky a později i Maďary. Tím to vše padlo a Stalin hledal nové spojence. Dne 18.dubna 1939 předložil Stalin VB a Francii návrh na vojenskou alianci těchto tří států. Ovšem západu se moc se SSSR spolupracovat nechtělo. První jednání proběhlo v květnu 1939 a poslední 17.srpna 1939. Pokračování níže-
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
No to jsme to dopracovali .... S manželkou jsme vychovali tři svoje děti, které už jsou dospělé a vydělávají a odvádí daně. A postupně jsme si vzali i 4 děti z kojeňáku od ročních miminek do adopce či poručnictví, dnes už to jsou puberťáci a předpubertáci, které jsme přijali za své do rodiny a mají i naše příjmení. Tak snad aspoň něco jsme pro ty důchody udělali. Je to děs a hrůza, jsem ročník 73 a za mých mladých let bylo všude děti jako smetí, přišlo se ze školy hodila se taška do kouta a šlo se za kamošema ven, hrál se za barákem hokej, fotbal, na vojáky.... A ani domů se nám nechtělo. Takže já mám s porodností a s výchovanými dětmi svědomí čisté 😄😄
2 odpovědi