Přemýšlím jak můžou odbory odmítat uzavření továren respektive jak si to můžou prosadit. Ve finále když to majitel prostě zavře neudělají vůbec nic. A když se ti zbylí zaměstnanci budou bouřit a nebudou makat dopadne to nakonec tak, že to zavřou celé a nikdo nebude mít nic respektive majitele nějak dožijou to bych se nebál 😄
Jednoduše. Prostě vyhrožováním s vidinou ještě větších škod pro akcionáře firmy.
To je celý problém referend. Referendum se zavedlo do zákonů, ale nikdo nenaučil obce jak si zákon právně vyložit. Pak vzniká tento kocourkov. Tady nejenže nebudou mít příjem z větrníků, ale zcela určitě budou mít dluhy na několik rozpočtů až jim investor vyčíslí škodu. Aby se obce nedostávali do těchto problému museli by se u každé plánované stavby občanú ptát jestli o tom chtějí hlasovat v referendu. Jinak hrozí, že si občan xy na referendum vzpomene až po podpisu smlouvy. Logicky by v takovém případě nemělo být referendum možné, ale zjevně na to zákon nemyslí. Takový postup nejen stavby pozdrží, ale i prodraží. Proto se ptám jestli ještě pořád máme zastupitelskou demokracii nebo jsme tak nějak bez povšimnutí přešli na demokracii přímou ?
Zatím je škoda minimální. Z článku vyplývá, že proinvestováno není dosud fyzicky nic, jen se připravuje dokumentace EIA, což jsou maximálně nižší stovky tisíc Kč. A navíc tyhle "smlouvy o spolupráci" (které platí v zásadě jen do dostavby záměru, pak je nahrazena smlouvou, která specifikuje finanční participování obce na záměru a to jsou částky obvykle o 1-2 řády výše) mají spíše rámec memoranda, prostě je to smlouva o tom, že investor bude posílat nějaký drobný roční bakšiš/všimné obci (např. 300 tisíc Kč ročně), pokud tomu jeho záměru bude obec až do okamžiku fyzické výstavby průběžně tleskat a podporovat to. Je to prostě jen smlouva o spolupráci, žádná smlouva o světovém odzbrojení.
Jinak tyhle větrné farmy mají šance jen v minimu obcí, v zásadě pouze tam, kde je max. do několika stovek obyvatel, a je možné to "odsunout" někam za kopec (v zásadě k sousední obci), kde to nikomu pohledově nevadí. Větší obce mají už celkem objemově hmatatelný rozpočet, s kterým se dá nějak vyžít i zakouzlit, takže peníze bokem od nějakého investora pro ně nejsou až tak velký interest. A u větších obcích je taky vyšší riziko, že tam nějaký aktivní jouda založí občanské sdružení proti větřákům. Pokud se takový jouda najde, tak je to konec pro větřáky, protože na svou stranu stáhne nerozhodnuté a případné referendum vyjde jak vyjde. Hodně lidem jsou větřáky v zásadě u pr---, dokud se jich někdo nezeptá osobně na jejich názor (co oko nevidí, to mozek netrápí).
elektrifikovaná...
Elektrizovat můžeš leda vlasy nebo oblečení.
Užívá se názvu "elektrifikace" pro označení výstavby elektráren a rozvodných sítí až ke spotřebitelům elektrické energie, kdežto názvu "elektrizace" pro pojmenování takových úprav různých zařízení, aby se k jejich pohonu mohlo užívat elektrického proudu.
Vymyslí se opět nějaký účetní trik. Stanjura je kouzelník. Např. minulý týden se slavnostně zprovozňovala elektrizovaná trať Brno-Zastávka, bohatě stačí, když to prohlásí za mobilizační trasu prvosledových jednotek, a můžou si to zvesela napočítat jako výdaje na obranu a 2 % budou splněny. A takhle lze přistupovat prakticky ke všem investicím.
Pořád všechno přepočítávat na peníze... Běžte s tím někam. Je problém, pokud se někdo "hází na neschopenku" jen proto, že se mu do práce nechce. Určitě takoví lidé budou, ale kolik jich je? Zdraví máme jenom jedno.
Troufám si říct, že třetina až polovina. Říkal mi kdysi šéf od popelářů, že se každej den klepe, aby mu přišlo vůbec dost chlapů do práce, aby se dalo vyjet.
Lékaři dnes napíší neschopenku na požádání takže nastávají situace kdy lidé marodí místo dovolené . Tento způsob levicové politiky bude pro EU likvidační
Bohužel i já jsem se s tím setkal. Doktor se vás prostě a jednoduše zeptá, jestli chcete snad neschopenku. Já nechodím ale k doktorovi pro neschopenku, ale proto aby mi sakra pomohl.
17 dní je moc, zvláště pokud je to průměr. Hodně lidí je totiž na nule. Takže kdyby se vyškrtli nulaři, tak si troufám říct, že by to vyskočilo někam k 25 dnům. Rok má cca 250 dní, takže takový zaměstnanec de facto 10 % pracovní doby promarodí. To není normální. To má chřipku 3x do roka a každý druhý rok leží se slepákem? Zdá se vám to pořád málo?
Nejhorší jsou ti, kteří chodí usoplení do práce. Jsou to nezodpovědní sobci. Sami třeba to nějak dají, ale kolem nich existují lidé, kteří to nedávají. Zdraví je to nejdůležitější. Čert vem prachy.
Málokdo je nemocen (usoplen) tak silně, že by musel ležet doma zpocenej pod peřinama. Blomcá doma. Takže může blomcat klidně i v práci. Sice podává výkon o 20-30 % nižší, ale i to se počítá.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Fico by měl minimálně respektovat to, že o tranzitu plynu skrze Ukrajinu mají plné právo rozhodovat prostě Ukrajinci a nikdo jiný. Stejně tak má Slovensko plné právo blokovat přijetí Ukrajiny do NATO a EU. A to by měl Zelenskyj taky respektovat a pořád kolem toho nedržkovat.