Super, bomba, paráda. Asi jediný článek na internetu, který je sepsán podle pravdivých informací. Bohužel už dlouho toto všechno vím. Když jen např. na seznamu něco takového napíšu, příspěvek mi smažou a pohrozí mi. Svoboda slova a názoru bohužel neplatí, a to jen kvůli tomu, jak si ta vládní sebranka ohýbá ústavu a zákony. Byl jsem hrdý Čech, který se momentálně za Česko stydí a nechápu, kde jsme to až dopracovali. Na DNO.
Pohyb. Téměř nic jiného než pohyb, potažmo manuální práce. Středomořská strava je zdravá, nicméně při dnešním zamoření moří plasty bych i pochyboval, zda ještě je. Ze sádek? No, když víte určitě! čím je krmí tak prosím. A. Olivový olej je běžný ve středomořských oblastech (teplých) a obsahuje v obrovském nepoměru Omega3 ku Omega6. Tento nepoměr ale vyrovnávají mořskými plody a ty pro změnu mají opačný poměr O3 ku O6. U nás se ryby moc nejí, ale někteří lidi by i olivový olej i pili. Pro mně je to jediný olej, co nikdy nepoužívám. Smrdí mi a při čtení jak se pančují díky, ani nechci. Většina rostlinných olejů ve větší míře může mít spíš negativní vliv na zdraví. Nastudujte si něco o vlivu omega kyselin na zdraví. Zvlášť Omega3 a Omega6. Nikdo taky nestuduje obsah cukru v džusech, sodovkách atd. Maras. A že většina populace tlouste? Kdo za to může. Je mi přes 40. Kouřím, piju (mam joo odpité), jím co vidím, 250g škvarek na posezení není problém. Dle vyšetření nemám ani krystal v ledvinách. Tlak ukázkový. Váha ideální. Pravidelné vyměšování 😃. Tělo samý sval. Jsem jen dennodenně v pohybu a zátěži +- 16h.
Je nás 5 v domě. Ročně zaplatíme za vodu cca 8 tisíc. Máme nádrž 12 kubíků s autom. vodárnou v zemi. Bez napojení na rozvody. Jen na zalévání zahrady. Cca 5 let staré, kdy byly ceny nižší než teď a na klíč to stálo 80 tisíc. Tj. 10 let min. návratnost a to ještě bude víc, protože se voda na osobní hygienu a vaření moc použit nedá, takže bych např. platil 4 tisíc. Návratnost 20 let. Počítal bych tak 30 let s napojením na rozvody, filtry atd. A 50 let návratnost s instalací čističky pro možnost využití i na osobní hygienu. To jsem bral reálné hodnoty z provozu domu a faktur. No a pisatel má nadzemní nádrže, kde je výskyt plísní a řas větší než u pozemních nádrží. Malý objem pro 4 člennou rodinu pro dennodenní používání. V létě týden bez deště a jste na suchu. A v zimě? To máte další měsíc/e bez vody z dešťovky. Atd atd atd
Také bych bral sklo s 20-ti kwp na m2. Úžasný výkon. Drobné rozdíly mezi křemíkem a perovskitem? Křemík co se týče účinnosti končí tam, kde druzí začínají. Pokud vím, vše co pisatel napsal se týká stále vývoje. Degradace panelu s perovskitem je větší než u křemíku a tento problém se různé vědecké skupiny snaží úspěšně odstraňovat. Ale že by byly komerčně panely nebo fólie dostupné?
Viz níže. Fotovoltaický versus termický. Bohužel pisatel ani neví, že v termických panelech v 9 z 10 případů je nemrznoucí směs, žádná voda. Ta by v zimě zmrzla. Jedna firma má ale ohřev přímo vody v termických panelech, ale návrh tohoto řešení je mírně odlišný a nejsem si jist, jestli to nemají patentované. Že FVE v zimě vyrábí mírně méně? Blbost. Sluníčko je nízko, je krátký denní osvit a z FVE toho moc nedostanete.Tenhle vyloženě lživý a dezinformační web by měli zakázat. Dělají opravdu hlupáky z lidí, ale hlavně ze sebe.
Kde na to vzít? Snížit te vládní sebrance platy. Zrušit náměstky. Zrušit poslancům náhrady jako ve Skandinávii. Transparentní financování čehokoli ve vládě. Žádné černé díry na naše peníze. Snížit přemrštěnou byrokracii a tim pádem snížit počet úředníků. Přestat vyhazovat peníze na Ukrajinu, stejně je to k ničemu. Neříkejte mi, že Rusko, velká jak celá Evropa, s arzenálem jak svět neviděl, tak tahle země kdyby opravdu chtěla, tak už Ukrajina není. Probuďte se už lidi. A k tomu šetření. Mám pokračovat? Kolik peněz se utopí v korupci a to co je v médiích, to bude jen špička ledovce. Jako v Číně, nezlobte se. Úředník zpronevěřil státní peníze. No už ho neuvidíme. Mně by stačily sazby za korupci tak 20-30let, s tím, že se zabaví majetek, uhradí vzniklou škodu a bude si spolufinancovat výdaje na vězení.
Úspora? Máme úsporný mrazák 323L a 187kwh roční spotřeby. Kolega má do 300L a roční spotřebu cca 800kwh. Rozdíl 600kw X 6kč tj. 3600 Kč jen rozdíl za spotřebu. Pračka od kolegy 6kg prádla, 190kwh za rok (100cyklů) a 8300L vody. Vyměnil jsem teď pračku. Na 100 cyklů 42kwh, 3300L vody a taky na 6kg prádla. Babička pračka 8kg, skoro 200kwh a 10 000L vody. Sušička prádla je další energo žrout. Myčku na nádobí jsem taky odpojil. Pro nás zbytečně a za mně hlavně pro líné lidí co si po sobě neumí uklidit. Lednička jak by smět. Celkově se dá u úsporných spotřebičů opravdu časem dost ušetřit jen za provoz. A zrovna šetřit na led světlech jejich neustálým vypínáním je blbost, protože se sice u led uvádí hodiny svícení, ale větší problém je počet sepnutí ledky. Drtivá většina lidí si zateplí fasádu, ale na střechu kašlou (vata za mně je nejhorší izolant) a naštěstí díky fyzice stoupá teplý (vlhký) vzduch nahoru. Dělám střechy a miluju sledovat při mrazících tepelné mosty na střechách. Ať už staré baráky nebo i mnoho novostaveb. Termostatické hlavice na houby. Mám, nevyužíváme. Pokud někdo má špatně napočítané radiátory dle místností, tak ještě půl bídy na tu regulaci. Ale jinak na nic.
A že pak vláda není chlívek s vepři u koryta. Vlastně ne, někdy to vypadá jako ve školce. Hádají se, žvatlají nesmysly a stejně vyplodí nesmysl co svět ještě neviděl. Ve skandinávii má politik průměrný plat a služební garsonku. Zbytek si hradí sám. A nevím o tom, že by fungovala demokracie. Prázdné slovo s velkým významem. Co lidé nechtějí, to vláda schválí.
"Buď chci šetřit a pak instaluji oba systémy v synergii a nebo šetřit nechci a pak si pořídím přímotop nebo elektrokotel. Ty fungují, stejně jako tepelné čerpadlo, také na elektřinu, avšak ve své ceně a složitosti provozu nezohledňují touhu po úspoře."
Touhle větou se dá jasně a čistě zhodnotit pisatelovu znalost jakýchkoli technologií spojenou s teplem, potažmo energiemi.
Bere teplý vzduch z domu, ale ten teplý vzduch v domě jste vytáhl z klobouku? nebo jste k tomu použil nějaký zdroj tepla. Čistá rekuperace pro Vás bohužel díky fyzice nemůže víc energie vydat (tepla) než do ní dát (nasát). U SEVi jednotek to je např. 86% zpětný zisk (tak nějak) a u centrální to může být až 97%. V druhém případě je to rekuperace s TČ no a jsme opět u toho čerpadla 🙂 . Taky tady udělejte modelový příklad pro rodinný dům (ideálně jako rekonstrukci, né každý má novostavbu) a nakalkulujte výslednou cenu. Stejně tam musíte mít topný zdroj (kotel,plyn,TČ, bojler nebo aku nádrž ( TUV nahříváte čím, ano všechno toto spadá do "komplet kotelny"). Udělejte lidem představu, kolik vyhodí za vzduchotechniku (počítám kvalitně udělanou). O tom se už jaksi nezmiňujete. A samotná rekuperace bez TČ si veme kolem 200w (aspoň co jsem viděl, je to střední hodnota spotřeby) a kolik hodin denně? např. 8h? tj. 0,2kw x 8h = 1,6kwh x 365 dní = 584kwh x 6kč = 3504kč za rok navíc za el. Samozřejmě více hodin denně nebo výkonnější rekuperace bude tuto částku dál zvedat a v případě s TČ to bude o to vyšší. To teplo na zpětný zisk tam ale prostě musíte dodat. A pokud má TČ v rekuperaci COP 4 např., záleží při jakých nastaveních teplot to výrobce měřil, ale poměr COPu 1:4 (1 díl energie, 4 díly tepla) nijak neojebete. Běžné TČ při venkovní teplotě 22C (jako doma, ne?) má běžně COP kolem 5-ti (při 30C i přes 6). Tak nevím co za zázrak se skrývá ve vaší rekuperaci s COPem 25. Jste předběhl dobu tak o 15-20 let 🙂
Topné těleso si dejte před hlavní vchod a vždy jak budete chtít otevřít, tak ho zapněte a nepůjde Vám do domu studený vzduch z venku, jelikož bude předehřát topným tělesem. Nulový únik tepla vchodovými dveřmi. K čemu mu pak jsou ty úsporné akumulační kamna, když stejně pálí elektřinu ve velkém. Přímotop cca 2kw a po jakou dobu to má zapnuté že mu to nahřeje akumulační kamna? 4 články po sobě co jsem tady přečetl a jedna větší kravina než druhá. Kdyby to na mně nevyskočilo, tak na takový dezinformační web ani nepáchnu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Taky pomáhá tělu s regulací vody. Výživově patři k nejhodnotnějším potravinám. Sběr by se měl provádět setřepáním ovoce do plachty. Při kontaktu u ručního sběru nastává rychlá oxidace a znehodnocení plodu. Přes 15 let máme na zahradě.