Podle Potravinářské komory se navíc české mléko často vyváží do zahraničí, kde je zpracováváno v německých a rakouských mlékárnách. Zpětný dovoz smetany do Česka tak navyšuje náklady na výrobu másla, což podle Zemánka ještě více zdražuje výsledné produkty.
Proč tedy čeští zpracovatelé nezaplatí za mléko zemědělci stejné peníze, jako ty německé nebo rakouské mlékárny? Někde je asi chyba, když něm. a rak. mlékarny dokáží zaplatit za mléko více, smetanu pak prodat českým zpracovatelům a ještě z toho mít zisk.
Že by nenažranost českých zpracovatelů? nebo pohodlnost? Raději koupí hotovou smetanu, než svážet mléko od jednotlivých zemědělců, vždyť český spotřebitel to rád zaplatí.
A ještě k těm poplatkům, poplatky se platí z célé částky, to znamená i z nákladů na provoz, nejen ze zisku a zisk není jen rozdíl mezi nákupem a prodejem. Do částky mezi prodejem a nákupem materiálu ještě musíte vtěsnat nájem, energie, kuchaře, servírku, u točených nápojů Biogon, servis výčepu atd atd a až co zbyde, tak to je pro provozovatele hospody. Takže pokud vydělá dejme tomu 1 000,- a po odečtení všech těch nákladů na něj zbyde dejme tomu 100,- tak při poplatku bance např 1,5%, je to pro hospodkýho mínus 15,- z každé utržené 1 000,- což je 15% ze zisku.
A jak autor ví, že ti hospodští neplatí daně? On viděl jejich účetnictví, nebo je to jen jeho doměnka?
Doporučuji autorovi otevřít si někde na vesnici hospodu, na pivo už se skoro nechodí a těch pár obědů, pokud není někde u frekventované silnice, kde je pravděpodobnější, že karty brát budou, z hospodskýho milionáře neudělají.
Ruskem znovu získaných sto kilometrů čtverečních území Kurské oblasti odpovídá 13 procentům teritoria, které ukrajinské jednotky získaly pod svoji kontrolu od 6. srpna, kdy vpadly na území Ruské federace.
Tak pokud UA zabralo dle zpráv nějakých cca 1300km2 a Russáci získali zpět 100km2 tak to není 13% ale pouze nějakých necelých 8%.
Chtělo by si to zopakovat matematiku.
Například Billa vykázala předloni v Česku čistý zisk 459 milionů korun. Pokuta necelý milion korun tedy pro firmu znamená ani ne dvě procenta ze zisku.
Já myslím, že 2% ze zisku už by je bolela, tohle je ale bohužel nějakých cca 0,2% a to už opravdu tolik nebolí, to díky těm nekalým praktikám si ten zisk spíše zvedli.
„Máme rády kluky, kteří jsou vysocí, svalnatí, tetovaní a hezcí. A co je hlavní, musí být laskaví, nohama na zemi a s velkým smyslem pro humor,“ upřesnila April. „Chceme se společně procházet po pláži, společně chodit nakupovat. Doufejme, že mu nebude vadit nosit naše tašky,“ dodala.
Jestli to nebude tím, že budou rády, když takového vola seženou alespoň jednoho, natož dva.
Většina lidí zde diskutujících nechápe systém voleb, pokud pí. Pecková (STAN) udělá koalici se SPOLU, tak budou zastupovat většinu voličů. Pokud ANO přesvědčí SPOLU do koalice, bude mít většinu ANO + SPOLU a budou vládnout oni. Žádný podraz to není.
To, že ANO získalo nejvíce hlasů ještě neznamená, že zastupují většinu voličů. Je to vše o vyjednávání.
Na chlup stejný článek jsem tady četl před cca týdnem. Trochu rychlá recyklace.
Jak připravit guláš, aby nezhořkl?
Kupi
*Odkaz . kupi. cz › clanek › 29115-gulas-pripra*
5. 9. 2024
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Zajímavé, že dokud byly velcí zvýhodňovány před malými, tak jim to nevadilo. Velcí mají sílu si dohodnout, nižší ceny u hnojiv, postřiků, osiva... Co se týče dotací na stroje, většinu vybírají velcí, protože malý na to nemají prostředky (stroj se musí nejdříve zaplatit a pak čekat na peníze ze SZIFu) a povětšinou sami nedokáží celým procesem projít, takže si musí najmout externí firmu.