A to je takový problém si vzít hypotéku za eura? Pokud prodávající akceptuje platbu v eurech, tak přece není problém, ne?
Splátky v EURECH by snad mohla akceptovat německá či slovenská banka, když je to jejich defaultní měna 👍
I když splátky v eurech mohou být u slovenské nebo německé banky akceptovány, dlužník v Česku (s příjmy v korunách) nese riziko změny měnového kurzu mezi eurem a korunou. Pokud česká koruna oslabí vůči euru, splátky se mohou výrazně zdražit, což zvýší celkový náklad na hypotéku. Toto kurzové riziko je významné, protože měnové kurzy se mohou dramaticky měnit v závislosti na globálních ekonomických podmínkách.
Dalším problémem je že Německé či slovenské banky nemusí standardně poskytovat hypotéky na nemovitosti nacházející se mimo jejich území nebo pro klienty, kteří nemají v dané zemi bydliště. Hypoteční banky často vyžadují, aby byl dlužník daňovým rezidentem nebo aby nemovitost byla v zemi, kde banka působí. Některé banky mohou mít speciální produkty pro zahraniční klienty, ale tyto produkty mohou mít vyšší úrokové sazby nebo další omezení.
Každá země má svá vlastní pravidla pro hypotéky a bankovní sektor. V ČR podléhá hypotéční trh českým právním předpisům a regulacím, které mohou zahraniční banky omezovat v poskytování úvěrů na českém trhu. I když Německo a Slovensko jsou v EU, jejich bankovní pravidla a regulace mohou být odlišné.
Jako jediná alternativa by místo zahraniční banky mohla být pro některé klienty varianta úvěru v eurech nabízený některými českými bankami, pokud mají klienti příjem v eurech. Některé české banky totiž poskytují hypotéky v eurech, ale pouze pro ty klienty, kteří mají stabilní příjem v této měně (např. z práce v zahraničí).
Tak pak nechápu, proč si Češi, Moraváci a Slezané neberou hypotéky v cizině - samozřejmě pouze v EU - mimo EU by to asi bylo krapet složitější, ne-li nemožné. Ale jsme součástí rodiny EU, tak ji využijme plnými doušky 🤗👍
________
V naší milé Evropské unii máme jednotný svobodný a volný trh, takže by neměl být problém si vybrat přesně tu banku v EU, která nabídne nejlepší hypoteční úrok či celkově nejlepší podmínky 🤗👍
Tak pane Ruprechte pár základních bodů z ekonomie.
Bod 1. Měnové riziko: Země, které nejsou součástí eurozóny (jako ČR s českou korunou), čelí měnovému riziku při obchodování s eurovými zeměmi. Kurz koruny vůči euru se může měnit, což zvyšuje nejistotu pro investory a banky. Aby si banky kompenzovaly toto riziko, mohou zvyšovat úrokové sazby na hypotéky. V eurozóně, kde je jednotná měna, toto riziko neexistuje, což umožňuje nižší sazby.
Bod 2. Náklady na financování: Banky v České republice si často půjčují peníze na mezibankovním trhu (často v eurech) a poté je poskytují klientům v korunách. Při takovém postupu mohou být vystaveny nákladům spojeným s konverzí měn a ochranou před měnovým rizikem (například pomocí derivátů), což se může promítnout do vyšších úrokových sazeb na hypotéky.
Bod 3. Měnová politika ČNB: Vzhledem k tomu, že Česká republika nepoužívá euro, Česká národní banka (ČNB) provádí vlastní měnovou politiku, která může být odlišná od politiky Evropské centrální banky (ECB). Rozdíly v měnové politice, zejména v nastavení úrokových sazeb, mohou vést k rozdílným nákladům na financování hypoték. Pokud ČNB drží vyšší úrokové sazby než ECB, konverze mezi korunou a eurem může být pro banky dražší, což se opět promítá do vyšších úrokových sazeb.
Bod 4. Na nemovitost v cizí zemi Vám nikdo nepůjčí pokud nemůžete ručit nemovitostí v té dané zemi kde si berete hypotéku.
Pan Macenauer si ráno nevzal prášky?? To co uvádí v posledním odstavci, je neuvěřitelné. Tak já budu investovat statisíce, jen proto, abych přispěl k vyšší udržitelnosti energetiky?
Investice je proces alokace peněz (kapitálu) s očekáváním získání budoucího zisku.. Ne abych dělal milodary státu nebo ener. společnostem.
Vůbec není úkol lidí ve společnosti řídit udržitelnost energetiky. A když lidé do toho investovali ( jak se chtělo v letech 22) kvůli nedostatku energie, soběstačnosti a lepšímu ovzduší do budoucna, aby platili méně a pomohli s dostatkem energie, tak teď se jim hází klacky pod nohy.. Spíš by se pozornost měla zaměřit na solární parky, kde se za výkupy těmto parkům platí + 10 kč za kWh a to jsou daleko větší hybatelé ze sítí.
1. Poločas rozpadu kokainu: Kokain má relativně krátký poločas rozpadu, přibližně 1 hodinu. To znamená, že polovina dávky kokainu je eliminována z těla během jedné hodiny.
Neuvěřitelné jak je tento článek neobjektivní a co pro senzaci dokáže redaktor napsat. Tak za prvé - Poslanecká Sněmovna je chráněný objekt, který podléhá určitému režimu ochrany. Kolo, které člen NERVu přivezl do Sněmovny, nelze protáhnout rentgenem (pokud se jedná o klasický rentgen), proto nelze pořádně zjistit a zkontrolovat, zda třeba v rámu kola nemůže být zbraň. Ptám se tedy, proč cyklista z NERVu nepřipnul zámkem své kolo ke stojonu na více jak 50 kol vedle Sněmovny, tak jak to dělá každý návštěvník Sněmovny.
Za druhé - redaktor píše o tom, že v západních zemích je to asi jiné, ale pane redaktore, upozorňuji Vás, že kontrola v západních zemích je ještě o chlup přísnější, dokonce před hromadu Parlamentů se ani autem, ani na kole nedostanete. Další lež, kterou redaktor v tomto případě nechutně vyblil, se týká vozíčkářů. Redaktor moc dobře ví, že Sněmovna je na všech vchodech bezbarierová a ve Sněmovně se z 80% dá pohybovat jako vozíčkář. Je asi 20% míst kam se vozíčkář nedostane, ale to jen proto, že jsou to historické budovy, a né všude se dá s vozíčkem dostat, ale jsou to většinou místa veřejnosti nepřístupná. Tento případ je evidentní provokací ze strany jak Municha, který by spíš než lovení senzací a vkládání dětinských příspěvků na FB (asi sbírá lajky), by se měl věnovat práci - jako člen NERVu. A pane redaktore, nemyslíte, že ve Sněmovně jsou důležitější věci o kterých psát, které jsou pro obyčejného člověka podstatnější? Ale chápu, hon za kliknutím..
185
Sledujících
0
Sleduje
185
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ale bavíme se tu o EU, kde je jednotný trh. Není to tedy porušení pravidel jednotného trhu?
Copak moravská banka může mít jiná pravidla pro Moraváky a Čechy? Podle mne i kdyby měla, tak to smete soud.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Už jen krátce trochu si to nastudujte co jednotný trh znamená. Jednotný trh, který se zaměřuje především na volný pohyb zboží, služeb a osob. Tento jednotný trh znamená, že podniky a lidé mohou volně obchodovat a poskytovat služby v rámci celé EU bez výrazných překážek. Platí to zejména pro obchod se zbožím a poskytování služeb.
Nicméně finanční sektor, konkrétně bankovní služby, hypotéky a pojištění, je o něco složitější. I když v EU existují určité harmonizační pravidla a směrnice jako kapitálová regulace bank nic víc. Velice mi vadí přeregulovanost EU,ale to je na jinou kapitolu hezký večer.
1 odpověď