Ringhoffer se sice narodil v Rakousku, ale žil v Praze, kde také později položil základy své velké, ryze české, strojírenské firmy, jejíž výrobní závody se vesměs nacházely v Čechách (Praha, Nové Město, Novojičínsko...). Dá se to jednoduše dohledat. Novojičínská vagónka se na Tatru přejmenovala ještě před tím, než ji Ringhoffer začlenil do portfolia svých ryze českých firem. Z té vaší české antivlastenecké snahy je správně jen ten Hans Ledwinka. To byl skutečně ryzí Rakušák.
Dobrý den,
to že někde žijete nemá absolutní vliv na národnost. Když budu žít 15 let v Nigérii, tak budu Nigerijec? Ringhoffer rozhodně nepoložil základy české společnosti, ani se tam moc česky nemluvilo. Většina Čechu a Moravanů jsou původem Němci. Zapátrejte v ve svých předcích a možná se budete divit.
Nikdo! A v tom je celá logika. Dokud lidi budou dělat užitečný idioty s tím, že mají v práci "poslání", a když ne já, tak kdo, nikdy se to nezmění...Pamatujte, že vztah se zaměstnavatelem a zaměstnancem je čistý byznys. Vy odvádíte práci, on platí. Platí tak, jak to zaměstanci akceptují a jaký je trend na trhu práce. Lidi by si měli uvědomit, že chodí do práce především pro peníze. Ne pro kolektiv, ne proto, že jsou tam 20 let, ne proto, že jsem se vyučil v oboru, tak kam jinam bych chodil, nebo nedejbože, aby se zaměstnavateli zavděčili. Tomu to je v mnoha případech jedno. Zaměstnanci jsou, až na výjimky, pro zaměstanavatele, nahraditelná položka a jen nástroje pro to, aby podnik fungoval. Nic víc. Když bude nedostatek lidí, podnik bude v problémech a budou muset jít s platama výš.
S většinou argumentů se dá souhlasit, jen ta poslední věta nemusí vždy platit. Taky může podnik skončit v likvidaci a žádné platy nezvedne.
Teda jak se dneska píše nějaký článek, to je až úsměvné. Když se píše o anonymním člověku, tak se uvádí, že pracoval jako soustružník celých 30 let. Když se píše o bývalém fabrikantovi, tak se uvádí, že dřel u soustruhu, třeba taky 30 let. Co z toho tedy vychází, že ten vyučený soustružník to jen tak těch 30 let šolichal, nebo pracoval stějně či i více, ale nepoužije se slovo dřel?
Pánové, jsem makléřka a prodávám luxusní nemovitosti. Věřte, že cena je neuvěřitelně mimo, a pokud byste měli zájem - mám v nabídce pár zámečků ve Francii, velké domy v Dubaji, domy s vyhlídkou na Alpy nebo malý hotel s panoramatickým výhledem nad mořem v Řecku, a žádná nestojí tolik 😄 OMG
Dobrý den,
nabídku máte zajímavou, ovšem použila jste špatné označení. Jste zprostředkovatelka nemovitostí. Makléř je obchodník na burze s licencí od ČNB.
Třeba národní podnik domácí potřeby byl založen na okradení těch, co měli takové obchody a pořídili si je za své peníze a komouši jim je zabrali i se zbožím, které v nich měli, nic jim nezaplatili ani nájem jim neplatili a takhle využívali všechno co lidem zabrali, mnoho z toho bylo postaveno ještě před vznikem komunistů a pak se prezentovalo, co všechno se za komunistů vyrábělo, ale že oni se o ty výroby nezasloužili se už neuvádělo. A co se s podniky co nikomu nepatřily mělo udělat?
To já nerozporuji, ovšem je nutné si přiznat, že hodně kapitalistů si za nenávist lidí mohla svým způsobem vykořisťování sama. Je nutné si uvědomit, jaká panovala mezi válkami bída. V jakých podmínkách žili těžce pracující lidé v průmyslu a jakou za to brali mzdu. Plošně rozšíření tuberkulózy bylo v chudých poměrech celkem běžné. Z vícečetných rodin zemřela třeba 1/4 dětí. To asi nebylo moc v pořádku ne? A jinak kupónová privatizace nebyl jediný způsob. Valter Komárek navrhoval jiný způsob, ale nebylo mu dopřáno sluchu a klika kolem Klause (jeho bývalý podřízený), Kočárníka aj., tvrdošíjně razila cestu svoji.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Zase bouře ve sklenici vody. Kdo má normálně uspořádaný život, má trvalý pobyt tam kde se skutečně zdržuje. Kočovnící si tento problém způsobují sami, ale mohou se ho zbavit.