Ano, byla jsem na výběrovém řízení. S majitelem firmy jsme rozmlouvali. Vlastně jsem splňovala jeho podmínky až na jednu. Jeho poslední věta zněla: "My jsme stejný ročník narození, ale pro moji firmu jste stará". Nejdříve jsem se urazila, pak jsem měla chuť smát a nakonec jsem s úsměvem a s přáním hezkého dne odešla. Při další schůzce na ÚP jsem paní řekla, že už na další výběrka nebudu chodit, protože mám jen jedny nervy a nehodlám se nechat ponižovat a urážet.
Ale pokud to bude na doporučenku a nepůjdete tam, paní z ÚP vás vyřadí.
Je to určitá část lidí a ne málá, která v dnešním Česku orpavdu nemůže ovlivnit výši svého výdělku. Jsou to dělníci ve fabrikách a dělníci v kancelářích. Od soustružníka, přes fakturantku po řadového zaměstnance kanclu v korporátu v Karlíně. Jejich sociální predispozice, IQ a rozhled jim opravdu a objektivně neumožňuje bouchnout do stolu a říct a dost. Teď jdu makat a vydělám víc. Tito lidé jsou objektivně závislí na tom, co jim kdo zaplatí.
Jsem přesvědčený o tom, že v německé firmě je prduktivita čechů stejná, jak v německé firmě v německu, přesto tomu platy neodpovídají - proč by taky měly? Nutí je k tomu někdo? Odborům stačí mít 5 dobře placených pozic, služební auto atp. V tomto jsou hezkým příkladem docela dobré škodovácké odbory vs. vysoké mzdy ve Škodovce.
Jediný, kdo to může změnit je politik. Není to práce pro jednoho člověka a není to práce na jedno volební období.
Nejsem levičák, sám mám fabriku pro nejnižší vrstvu obyvatel a platím jim stejně jako ostatní - málo. Jen vidím, že to celé povede k další dělnické revoluci...
Intenzita práce je stejná, ale produktivita je vyšší, protože si svou práci Němci nechají náležitě ocenit.
Dobrý den, úplně se mi nelíbí že všechny nájemníky shrnujete do jednoho takto nelichotivého pytle. Já bydlím v nájmu a s dovolením se za odpad nepovažuji. Prostě jsem po škole šla od našich, kde jsou ještě mladší sourozenci, kteří pomalu dokončují školy. Nejsem z bohaté rodiny, z chudé, naši nevlastní žádnou nemovitost, do začátku jsem neměla ani groš. Takže jsem byla ráda, že jsem si vydělala na kauci a provizi (nepodařilo se mi sehnat bez realitky). Ale s cenami nájmů vs mzdy řadových začínajích zaměstnanců ... No vlastní bydlení ještě alespoň pár let mít nebudu (třeba tak těsně před důchodem, zda li se dožiju).
A jako nájemník bych se též mohla pustit do generalizace majitelů že to jsou jen vyžírkové co by inkasovali nehorázné částky, ale že by aspoň nechali vymalovat tu společnou chodbu ... Ale vím, že jsou majitelé a majitelé. A taky "správcovské" agentury (ty opravdu spravují tak akorát aby byl zaplacený nájem).
Moje maminka dostala v roce 1966 mzdu 820 korun čistého, a za pronájem pokoje platila 110 korun měsíčně. 820 korun byl plat knihovnice s maturitou, zatímco dojička v kravíně tehdy brala 1100 korun čistého.
Asi jste socik nezazil, tehdy totiz žádné sociální davky nebyly a stát nechával lidi chcipat hlady. Naštěstí tehdy ještě fungovaly soudrzne velké rodiny, takže si pribuzni pomohli. Jak jinak by třeba přežily obě me babicky, které měly duchod kolem 400 Kč (coz by v přepočtu na dnešní situaci znamenalo nějakých 6 000)
Přídavky na děti byly.
Tomu odpovídá i nastavení rodičovského příspěvku, který lze čerpat až do čtyř let věku dítěte, tedy prakticky nejdéle na světě.
A je to spatne pro dite a jeho vychovu, ze mama je do tri ci ctyr let u nej?
Davat Nemecko jako vzor je zcestne. Porodnost maji nizsi nez Cesi, zachranuji to pristehovalci z jinych statu, casto mimo Evropu. Jinymi slovy jejich system funguje hure nez nas soucasny.
Je to škodlivé pro zaměstnavatele, hlavně montovny.
Ani za Husáka propopulační politika nefungovala.
Ta dokáže jen vyrobit natalitní vlny, ale nikdy nezvýší dlouhodobě přírůstek obyvatelstva. Výsledkem jsou náklady navíc. Jednou se musí zakládat nové školy, které se za 10 let musí opět uzavřít a podobně.
Krom toho ve Vašem případě by nešlo o pár miliard, ale spíš o bilion CZK...
Pak to ovšem následující generace odnesou. Ale děkuji za vysvětlení!
Řešíte něco,
o čem demografie dávno ví,
že to nikdy nefungovalo, nefunguje a fungovat nebude...
Když to fungovalo za Husáka, proč by to nešlo dnes? Novomanželská půjčka - za každého haranta mínus 10000. Dnes by si takhle mohli odečíst milion z hypotéky. Nebylo by to pro nepřizpůsobivé, protože ti hypotéky nemají. Takže by si někdo např. koupil za 5 miliónů barák, nadělal si 5 děcek a zaplatil pouze úroky, nebo by ho měl úplně zadarmo. To byste viděl, jak by lidi kvůli těm prachům a mamonu souložili - jako za Husáka!
Když chce stát budoucí daňové poplatníky, proč by pro to nemohl obětovat pár miliard?
V článku se píše o délce dožití a v poslední době zejména o dožití ve zdraví. O tom v diskuzi mnoho příspěvků není. Spíše je to stěžování si na něco / někoho jiného. Přitom kvalita vlastního života o které se píše, je plně v režii každého z nás. Za to, že je někdo tlustý, kouří, pije a má zdravotní problémy nemůže Babiš, Fiala ani nikdo jiný. Je lehce dohledatelné (přítel Google pomůže), že přes 70% civilizačních nemocí si způsobujeme my sami svým nezdravým způsobem života. Na genetiku zbývá něco přes 20%. Takže pokud si někdo stěžuje, že po 50 má zdravotní problémy a nemůže pracovat měl by se podívat pravdě do očí a nehledat viníky okolo sebe 🙂
A jak rádi se někteří prochlastajì nebo profetujì k invalidnìmu důchodu...
Jenže v té době, o které se bavíme, nechodily ženy do práce, takže mohly běhat kolem fakanů od rána do večera.
V CR zustavaji zeny s detma nejdele v Evrope. JInak neni pravda, ze s detmi nepracovaly, moje prababicka chodila s detmi pracovat na pole a normalne obstaravala hospodarstvi.
Já jsem to myslel tak, že nechodily do zaměstnání. Pracovaly na svém.
Tehdy s nimi zůstávaly doma ne 2 až 4 roky, ale celý život. A bylo to lepší pro děti a pro chlapa. Taková žena by mě po příchodu z práce nebuzerovala, že jsem zase nevynesl koš.
To neni hlavni problem. Staci se podivat na data - chudsi lide maji vice deti nez bohati, chude staty vice deti nez bohate a nasi predkove - staci se kouknout na generaci rodicu a prarodicu - vychovali slusne vice deti v podstatne horsich podminkach nez dnes.
Ano, babička byla nejmladší z 8 dětí. A byla těhotná prý 11 krát, 3 krát to nevyšlo. Nejstarší museli pomáhat starat se o sourozence (obléknout, nakrmit atd.). Dnes je každé 2.těhotenství rizikové, každá druhá má předporodní nebo poporodní deprese... Když má žena 2 děti, má pocit, že je nezvládne, že je toho na ní moc. Tehdy jich měla 8, a musela to zvládnout. Dnes se akorát fňuká...
Jenže v té době, o které se bavíme, nechodily ženy do práce, takže mohly běhat kolem fakanů od rána do večera. Děti dřív byly mnohem samostatnější, musely se o sebe (a případně o sourozence) umět postarat. Rodiče je nevozili všude autem a jídlo jim nikdo nestrkal rovnou pod nos.
Moje máma přišla v 11 letech ze školy, oba rodiče v práci až do večera. Musela si zatopit, uvařit atd. Uměla i vyměnit propálenou pojistku. Dnes pozoruju rodiče a děti a občas se divím, že jim v jejich 10 letech ještě neutírají zadek!
Proč je dnes trend stát dětem neustále za zadkem? My jsme lítali po venku, a rodiče a prarodiče ani nevěděli, kde jsme. Ale bez samostatnosti není zodpovědnost...
Částečně roste plodnost, ale loni se zase narodilo nejméně dětí za posledních 17 let.
Plodnost je sice vetsi, ale zaroven vyrazne klesa a bude klesat pocet zen, ktere jsou ve veku kdy mohou mit deti. Vysledkem je nizky pocet narozenych deti.
Zenam z pocetne generace Husakovych deti je uz vesmes nad ctyricet, reprodukcni obdobi maji za sebou, a bohuzel deti dost nemely - je tam propad pres 40% z generace na generaci.
Pokud ani soucasna mladsi generace nebude ochotna investovat do vztahu a mit deti - a pokud ma clovek vztah, ma vetsinou i sex, jsme v haji. Budem nahrazeni jinymi kulturami ktere nemaji problem mit deti, o jeste vetsim kolapsu prubeznych penzi nemluve.
Jenže to by museli mladým lidem dát slušné mzdy, a ne žebrácké almužny.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
V minulosti jsem narazil na to, že to dělají všechny větší řetězce v jeden čas.
2 odpovědi
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Tomu se v Česku říká konkurence, v západním světě kartel.