Játra nikomu neztuční z tuků a to ani nasycených. Tohle dokážou jenom sacharidy a zejména ovocný cukr fruktóza. Tahle skutečnost je ale známá už minimálně 15 let! Takže buď je pan doktor úplně mimo nebo si to tam přidala "snaživá" redaktorka.
Lépe bych to neřekl, naprosto zavádějící informace je, že za tohle mohou tuky. Jestli tohle tvrdí doktor, ať odevzdá diplom, bohužel jich je více, důsledky jsou pak na obyvatelstvu zřejmé.
Mám ztučnělá játra. Dle sonografického vyšetření, které moje obvodní lékařka bez komentáře založila do karty. Snažím se jak se dá, ostropestřec, tučné nejím... Přesto bych vítala odborné rady. Kde je při dnešním stavu zdravotnictví vzít?
Problém vidíte sama v tom článku, že pan Dr. píše naprosté nesmysly, které odpovídají 70. tým létům 20. století. Zkuste se podívat na internet na Dr.Robert Lustig USA, videa, knihy. A pak zkuste na 4-6 týdnů snížit množství sacharidů ve stravě na minimum. Tuky nemůžou za tučná játra, to je problém sacharidů, ne tuků, bohužel nevzdělaní lékaři, kteří zaostávají i ve svém vzdělání napáchají více škody než užitku
To je sice částečně pravda, ale pořád je to věc vedení obce, že tam nemá lékaře a zubaře. Příkladem je malá obec ve východních Čechách, kde žije cca 1600 lidí. Zajistili jak lékaře tak zubaře ze svých prostředků ve spojení s okolními vesnicemi. Je to o lidech ve vedení obcí.
No vy máte také pouze částečnou pravdu. Ano je to o lidech. Ale sociální a zdravotní pojištění platím státu, nikoliv obci. Není to náhodou to co oni tam chtějí? Pokud to bude nastavené tak, že tam tyhle položky půjdou do místní kasy, tak ano ať si obec platí doktora sama ale tak to fakt není. A není žádný důvod, aby lidi v Praze byly zvýhodňováni oproti lidem v Aši. Už jen to, že se z rozpočtového určení dává někomu více a někomu méně je dost špatně.
Rozhodně minimálně všechny děti v celé ČR by měly mít nárok na svého lékaře, zubaře, školu, autobus... Pokud tomu tak není a zdá se že ne, tak to opravdu je o tom, aby to stát řešil, protože jinak je to opravdu ostuda. Není žádný důvod z dětí v některých regionů dělat občany 3. kategorie. Pokud to tak stát dlouhodobě dělá, pak není čemu se divit, že v dospělosti mají exekuce, resp. někteří tu pak nadáváte do socek. A to se rozhodně nezastávám těch dospělých, co nepracují.
Tak mě by zajímalo, jestli nechtějí platit daně, tak jestli o ty dotace budou žádat někde jinde než v ČR, respektive jestli ty dotace nepůjdou ze státní kasy, protože když do státní kasy neodvádím, tak si z ní samozřejmě nemohu brát.
Bohužel to je tak, že ten kdo neodvádí většinou bere. Pokud by tomu tak nebylo, tak to by byla paráda: Státní kasa by se zavřela, nebylo by potřeba státních zaměstnanců - jako je třeba lékař, učitel, hasič. Každý by si platil dle svých možností svůj důchod, svojí péči v nemocnici, či svého učitele. Protože to nejde, tak holt se přerozděluje. Jistě budete souhlasit s tím, že třeba děti by nic platit do státní kasy neměly. Ale zároveň by asi měly mít nárok na stejnou zdravotní péči, tj. brát všichni stejně ze společného, nebo ne? To tady evidentně neplatí, když nemají doktora, takže z dětí v tomto místě dělá stát občany 3. kategorie? Jaký je k tomu důvod??
Maso stačí občas, základem jídelníčku s plným spektrem esenciálních aminokyselin jsou živočišné produkty - tvaroh, vejce, smetana, jogurty.. Tohle žádné veganské ultrazpracované výrobky nenahradí.
Tvaroh, smetana, jogurty jsou též ultrazpracované potraviny, nehledě na to, že velká část lidí vůbec tyhle věci na bázi kravského mléka nedokáže trávit. A velká část lidí o tom ani neví. Vejce ano, pokud jsou od slepic krmených trávou a co si budeme povídat, kolik takových vajec na trhu je? Několik procent
Prosím nepoužívejte hloupé termíny jako "ekoterorista". Fakt je používají pouze hlupáci. Nevím, co myslíte masivní stavbou? Odkaz nelze otevřít. Jinak kromě samotné fyzické životnosti je dnes mnohem aktuálnější morální životnost stavby. Většinou se dnešní administrativní budovy staví na 10-20 let a poté jdou dolů, protože už jsou zastaralé. 80 let dnes není vůbec žádný časový horizont, který pro stavby můžete používat. Trend a rychlost doby předbíhá požadavky na konstrukční řešení. Pokud se staví s CLT dřevěných panelů, tak je životnost stavby irelevantní. Tato konstrukce prakticky nestárne. Výhodou dřeva je potom to, že absorbuje uhlík, což je pravý opak než procesy veškerých ostatních materiálů, pro jejichž výrobu je naopak nutné uhlík produkovat. Což je hlavní problém, o kterém se tady bavíme.
Masivní stavba je každá která není z lehkých materiálů jako třeba dřevo. Takže např. vápenopískové cihly, ty se nepálí.Spotřeba energie na jejich výrobu je ca 5x nižší než normální cihly a přitom po celou dobu životnosti karbonatují = přijímají z ovzduší CO2 Karbonatuje momochodem také beton. Kvůli tomu se výztuž musí schovávat hluboko do betonu, kvůli karbonatac.. Takže je to přesně opačně než píšete. Dřevo po skácení již žádný uhlík neabsorbuje, a zároveň v místě kde strom stál se díky jeho skácení rozloží všechny zbytky biomasy, které by se nerozložily kdyby tam strom stál. Tím se uvolní více uhlíku než je ve stromě uloženo. Na rozdíl proti tomu právě třeba beton, či vápenopísková cihla karbonatují, tj. uhlík přijímají po celou dobu životnosti stavby. 80 let je standardní průměrné stáří domů v ČR, za 20 let by nikdo budovu nesplatil ani hypotekáři ne. Stárnou veškeré stavby je jedno z čeho jsou. Zároveň je mylná myšlenka, že se ve dřevě uloží nějaký uhlík a zůstane uložen. Ano zůstane, ale v konečném důsledku na kratší dobu, než kdyby se strom nekácel. Normálně by žil 200-300 let a přitom by absorboval stále více uhlíku, jak přibývají zvětšující se letokruhy. To my ale nedopustíme, proto pořádně rychle kácíme. No a co se stane potom? Podle Vás se po 20 letech budova bourá, já myslím, že po 80, to je jedno. Víte jak se recykluje dřevostavba? Tak že se spálí.Takže uložený uhlík je zase ve vzduchu mnohem dříve, než kdyby strom žil. Odkaz ještě jednou: (dejte si na začátek https) ttps://Odkaz
Takže definitivně je lepší topit uhlím a dřevo nechat růst?
Moc nerozumím Vaší otázce, chtěl jste porovnání, dostal jste jasnou odpověď v neprospěch dřevostaveb. O uhlí a jiných zdrojích jsem nic nepsal. Pokud se zeptáte takto hloupě, pak ano - lepší topit uhlím než pálit dřevo, stromy nechat růst a další sázet a místo toho, aby se do benzínu lilo více řepky, tak toto rozhodně zakázat. Devastace půdy je tím extrémní.
Tak to nedělají miliony lidí ale vyšší statisíce. Někoho z nich se zeptejte proč to dělá. Jistě na někoho takového někdy narazíte, není to málo lidí. Zkuste někde na vesnici, tam by někdo takový mohl být.
Když to nejde porovnat, tak už to definitivně porovnávat nebudeme a nechte si to v hlavě ve formě názoru.
Stačí když si přečtete porovnávací studii TU Darmstadt, na kterou jsem Vám poslal odkaz. To co je porovnáno je jasně v neprospěch dřevostavby a to ve všech porovnávaných ohledech. To co porovnat nejde ten poměr v neprospěch dřevostavby pouze navýší, takže ano, pak je další porovnání již zbytečné. Chápu, že to dřevostavitele těžko potěší, ale pochybuji o jejich sebereflexi, že by snad přiznali, že je dřevostavba hovadina? To nečekám
Já nevím, jestli je možné postavit je ekologičtěji. Jak byste to navrhoval?
Všechny masivní stavby jsou ekologištější. Pokud neuvažujete krátký časový horizont např. 20-30 let, pak jsou všechny masivní stavby ekologištější. Po 80 letech je dřevostavba jasně z hlediska ekologie proti masivní stavbě prohrávající ve všech směrech:
TU Darmstadt není úplně bezvýznamná univerzita. Ale takovéto studie se příliš ekoteroristům neohodí do krámu....:(
Pane prosím nepište nesmysly. Miliony lidí u nás dřevem netopí. Už jen z toho důvodu, že obydlených domů v ČR nejsou ani 2 miliony. Jednoduše se stačí podívat na data z posledního sčítání lidu domů a bytů a víte.
V konečném důsledku je úplně jedno jestli štěpka, pelety nebo kusové dřevo, protože to je biomasa degradována pouze na odpad ke spálení místo toho, aby to bylo považováno (a také placeno) jako extrémně vzácná surovina. Místo toho jsou jen kecy o obnovitelnosti a podobné nesmysly.
A máte pravdu, pokud porovnáte, je potřeba porovnávat porovnatelné.
U betonu známe velmi dobře vše co je potřeba za energie na výrobu, emise atd. U stromu Vy to znáte? Resp. následně u dřevostavby? Naprosto netušíte, co se děje v okolí pokáceného stromu asi málokdo to vůbec tuší. Už jen tím, že se po pokácení 50 let starého stromu na dané místo pustí světlo znamená kompletní změnu mikroklimatu=bakterií, které rozloží okolí a vypustí emisí víc než celý strom má v sobě. Jak toto zohledníte ve svém výpočtu?? Samozřejmě že nijak, protože takovéto údaje ani nemáte k dispozici. Takže to porovnání je na vodě. Další argument pro dřevostavby je pofidérní obnovitelnost. Už jen jednoduše primitivně matematicky: strom o průměru 10 cm a strom o průměru 50 cm přiroste za rok o jeden letokruh každý. Uložené CO2 je ale drasticky jinde. Co to znamená? Nechat stromy růst delší dobu a to čím delší, tím lepší. Výsledek se dostaví, ale ne za 10-20-50 let, ale za 100-200-300 let, to je ten problém. Další problém, proč ekoteroristi prosazují dřevostavby je to, že příklad jak je dřevostavba ekologičtější dávají
na krátkém časovém horizontu 20-30 let, možná 50 let max. tak akorát do splacení hypotéky. Pokud vezmete v úvahu delší časový horizont, 80-100-150 let, je dřevostavba jasně prohrávající.
Chtěl jste porovnání, tak to by jste jako stavař mohl znát, tak si ho nastudujte např. zde. TU Darmstadt asi nebudou úplně ořezávátka, že? Po 80 letech je dřevostavba jasně z hlediska ekologie proti masivní stavbě prohrávající ve všech směrech:
A to není všechno. Pokud by jste chtěl porovnávat skutečně správně, pak by jste musel porovnávat ve skutečně celém životním cyklu stromů a to se bavíme o horizontu 200-300 let a více. V ten moment by se ukázalo, že dřevostavba takový cyklus rozhodně nemá. Uložení CO2 do dřevostavby je horší než běžný přírodní cyklus stromu, protože jak se recykluje dřevostavba? No přeci na štěpku, nebo jinou kravinu, která se spálí. A CO2 uložené v dřevostavbě je kde? No přeci zase ve vzduchu a to mnohem mnohem dřív než je přirozený cyklus toho stromu. Takže je mnohem jednodušší nechat strom na pokoji než vymýšlet nesmysly o ekologii. Je to pouhé odsunutí problému o maximálně několik desítek let, pak se dřevo z dřevostaveb stejně spálí. Takže tohle si porovnejte a uvidíte...
Však jsem se taky ani jednou nebavil o peletách. Předpokládal jsem, že víte co je to štěpka, pelety a kusové dřevo. Já o kusovém dřevě a štěpce, vy o peletách. Peletami žádný šílenec netopí v teplárně.
Proč lidi topí dřevem? Ne peletami ale dřevem. Dřevem jako dřevem. Běžte se někoho zeptat, dělají to miliony lidi u nás. Někdo vám to snad řekne.
Sám říkáte, že je úplně jedno z čeho je postaven. To samozřejmě jedno je. Materiál nosné konstrukce je to poslední co je důležité. Tak potom nechápu proč to nedává smysl ze dřeva když je to jedno. Aby se vyřešil vliv na životní prostředí, bylo by potřeba provést výpočet celkového dopadu stejné stavby z různých materiálů na životní prostředí. U dřevěné zohlednit že se pokácí strom, u betonové zohlednit, že se při produkci spálí mračno odpadu a vyprodukuje mračno CO2, které zaměstnají ten strom, který v porovnání s dřevostavbou sice zůstal, ale je zaměstnán tím, že se musí postarat o ty emise z pálení cementu, díky kterým byl ušetřen a nemůže se podílet na eliminaci jiného CO2. Máte nějaké takové porovnání? Bez toho fakt neporovnáte jestli je z hlediska emisí lepší barák z betonu nebo ze dřeva, to je akorát věc názoru bez podkladů. Já jsem žádný takový rozbor nečetl.
Co je ale velká mýlka spousta lidí, že emise vzniklé při výrobě kamenné vaty se nikdy neušetří úsporou paliva. Není těžké spočítat si jaká tepelná ztráta je přes 30 cihelnou stěnu a přidat k ní 25 cm vaty. Pokud se bude topit plynem, emise z ušetřeného paliva vs. emise z výroby vaty jsou zpět v řádu nižších jednotek let. To prostě beze sporu smysl má.
Pane prosím nepište nesmysly. Miliony lidí u nás dřevem netopí. Už jen z toho důvodu, že obydlených domů v ČR nejsou ani 2 miliony. Jednoduše se stačí podívat na data z posledního sčítání lidu domů a bytů a víte.
V konečném důsledku je úplně jedno jestli štěpka, pelety nebo kusové dřevo, protože to je biomasa degradována pouze na odpad ke spálení místo toho, aby to bylo považováno (a také placeno) jako extrémně vzácná surovina. Místo toho jsou jen kecy o obnovitelnosti a podobné nesmysly.
A máte pravdu, pokud porovnáte, je potřeba porovnávat porovnatelné.
U betonu známe velmi dobře vše co je potřeba za energie na výrobu, emise atd. U stromu Vy to znáte? Resp. následně u dřevostavby? Naprosto netušíte, co se děje v okolí pokáceného stromu asi málokdo to vůbec tuší. Už jen tím, že se po pokácení 50 let starého stromu na dané místo pustí světlo znamená kompletní změnu mikroklimatu=bakterií, které rozloží okolí a vypustí emisí víc než celý strom má v sobě. Jak toto zohledníte ve svém výpočtu?? Samozřejmě že nijak, protože takovéto údaje ani nemáte k dispozici. Takže to porovnání je na vodě. Další argument pro dřevostavby je pofidérní obnovitelnost. Už jen jednoduše primitivně matematicky: strom o průměru 10 cm a strom o průměru 50 cm přiroste za rok o jeden letokruh každý. Uložené CO2 je ale drasticky jinde. Co to znamená? Nechat stromy růst delší dobu a to čím delší, tím lepší. Výsledek se dostaví, ale ne za 10-20-50 let, ale za 100-200-300 let, to je ten problém. Další problém, proč ekoteroristi prosazují dřevostavby je to, že příklad jak je dřevostavba ekologičtější dávají
V lesích se bude hospodařit i nadále a že se vám to nelíbí, ničemu nevadí. Jde o udržitelnost a ta je dost možná tam, je že potřeba více sázet.
Proč lidé topí dřevem? Fakt nevíte? Tak se někoho zeptejte. Dřevem topí opravdu hodně lidí.
Štěpka se u nás používá ne žádná z Rumunska, ale jako odpad ze zpracování dřeva. Krnov, Frýdek a Zlín vozí štěpku z Jeseníků.
Nepotřebuju si studovat co je pasivní dům protože jsem to studoval 5,5 roku a taky v něm bydlím. Nemám o 80% nižší spotřebu než kdybych měl zateplení pouze dle normy a nic navíc. Mám celkovou spotřebu energií 6 MWh (z toho 3 pokryju z FVE) kdybych měl zateplení pouze dle normových požadavků, budu mít spotřebu do 10 MWh.
Já bych si taky přál aby všechny budovy byly pasivní. Předělat stavbu z 50. let do pasivního standardu, to je zajímavé harakiri. Podívám se jak vyřešíte podlahu nad terénem. Bez ní to pasivní dům tak nějak nebude. Celkově to bude stát ranec peněz. Kdo to zaplatí? Chcete lidem nařídit předělat si do roka všechny domy na pasivní? Nebo zbourat a postavit nové pasivní? Za mě rozhodně lepší výsledek než opravovat staré. Ale teda super ekologie.
Možná se někde používá k topení nějaký odpad ze štěpky, který je z lokálního zdroje. Otázkou je, zda je tato surovina odpadem k pálení, ale to s Vámi nemá smysl rozebírat, to by jste evidentně nepobral. Faktem je, že v Německém OBI se běžně prodávají pelety, které nejsou z žádného odpadu, ale ze zdravých velkých stromů v Bulharsku a Rumunsku - zajeďte se podívat. A víte proč to tak je? Protože nějaký de..il řekl/nařídil někomu, že to je eko. Takže výsledkem je zdevastovaná země ta která je chudší. Takže vím, proč se topí dřevem, prostě proto, že si ho nevážíme, to je celé. Pokud jste studoval něco o pasivním domu, tak jistě víte, že je mnohem důležitější to, jak je dimenzován než to z čeho je postaven. V pasivním standardu dřevostavba nedává už vůbec žádný smysl, protože masivní stavba je naprosto stejně ekologická, nebo spíš vychází ještě lépe.
Ja Vam rozumim, co rikate. Nemam problem s Vasim nazorem. Je obdivuhodne se snazit rozsirit respekt ke stromum jako k zivemu organismu. Uplne tedy nerozumim, ze konzumace a sekani travy do toho tedy nepatri? Jde tedy pouze o stromy z Vaseho uhlu pohledu? Prijde mi, ze trava je stejne zijici tvor jako strom?
Určitě je potřeba mít respekt k životu jako takovému a všem živým organismům. Člověk by měl více využívat pro sebe neživé věci než masakrovat vše živé - jedno jestli tím, že otráví vodu, vzduch, půdu. Samozřejmě i k tomu nerostnéme nebo neživému bohatství je nutné přistupovat s pokorou. Stromy mají svůj životní cyklus třeba 200-500 let, a několik generací, které jsou potřeba k nějakému jejich rozvoji je už v řádu tisíců let. To je časový rámec, který člověk není schopen chápat v dostatečných souvislostech. U té trávy je tomu přece z tohoto hlediska jinak ne? Ta může suchem uschnout přes léto a příští rok jí můžete vypěstovat. U stromu to tak není, z toho hlediska je to mnohem složitější organismus, který je soběstačný viz fotosyntéza atd. atd. To člověk není schopen napodobit ani vzdáleně. A samozřejmě bez konzumace původně živých organismů se neobejdeme. Člověk je všežravec, takže je prostě v pořádku konzumace jak rostlinné, tak živočišné stravy. A to je právě to, čemu se nevyhnete, zde je využití jiných forem života na místě. U dřevostaveb tomu tak rozhodně není. Ty lze postavit ekologičtěji na základě neživých věcí. Není to problém. Problém je ty dřevostavby nařizovat.
Protože od toho lesa něco potřebujeme. Když z něho uděláme všude pralesy, nebude to k užitku. Můžeme přestat topit dřevem a štěpkou? Proč to teda tolik lidí a tepláren dělá? Čím budou místo toho topit, uhlím? To bude asi ta ekologie.
Dřevo potřebujeme na spoustu dalších věcí než jen na dřevostavby. Bez dřeva se neobejdeme a eliminací dřevostaveb nepřestaneme v lese hospodařit.
Při inteligentním zacházení nám les může udržitelným způsobem něco poskytovat. Udržitelně znamená že se to dá dělat stále stejně do nekonečna, což se při inteligentním hospodaření a údržbě dá. Jestli je zrovna nějaká konkrétní těžba ta inteligentní, to netvrdím.
Probírka a údržba lesa něčemu vadí?
Rozhodně nemáte pravdu, že prales není k užitku. Pojme mnohem více emisí, než když se v lese "hospodaří". Vám nepřijde jako užitek čistý kyslík, který les vypouští do svého okolí? Nehledě na mikroklima, ale i změnu počasí apod. Užitek není jen z toho pokáceného dříví, jak to vidíte Vy. Máte pravdu, že dřevo potřebujeme na spoustu věcí. Na stavby v mnohem menší míře než je 25% zmiňovaných v článku, už i stávajících 14% je úlet. Právě proto je potřeba stromy více sázet než kácet. Nám už to může být jedno, projeví se to po naší smrti, bohužel takhle člověk uvažuje max. v rámci svého života. Proč člověk topí v teplárnách štěpkou? Protože to je ekoteror. Zajeďte se podívat někdy do Rumunska, Bulharska na nelegální nebo i legální těžbu zdravých stromů - melou se na pelety, které pak pálí ekolog v Rakousku či Německu. Jedna velká paráda! A máte pravdu, inteligentní těžba neprobíhá ani v ČR, natož pak někde v Amazonii, nebo na Sibiři. A dříve možná také inteligentní těžba neproběhla na Sahaře....stačí vymastit pobřežní pás lesa a je to.
Mimochodem 40% veškeré energie člověk spotřebuje v budovách. Z toho část na vytápění, této energie není žádný problém, skutečně žádný problém ušetřit 80-90%, tj. pak žádné vytápění není potřeba. Nastudujte si, co je to pasivní dům, ve střední Evropě žádný problém, publikováno již v roce 1991 Prof. Faist, Darmstadt, Německo. To že se místo toho kácí les a topí štěpkou je jen zaostalost, nic víc
Vápenopískové a pórobetonové se nepálí ale stabilizují se v autoklávu, takže opět spousta energie, těžba, zpracování. Ale to zase nic neříká, potřebuje to konkrétní porovnání kolik energie a emisí na stejný dům z různých materiálů.
Lesy se stejně musí probírat a udržovat. Dřevo se bude těžit ikdyž se z něj nebude stavět.
Proč by se musel les probírat a udržovat? Myslíte, že to sám nezvládne?
Jasne. Tak pak rozumim, ze Vam vadi drevostavby. Ale tento extremni nazor se tady zrovna casto nevyskytuje. Pak je problematicke i sekani travy nebo jakakoliv prace s prirodnimi vecmi. Uplne nevim, jak muzete vubec fungovat. Co treba konzumujete?
O konzumaci ani sekání trávy jsem nic nepsal, to jste si překroutil sám. Nebo nerozumíte tomu, co je to strom? Nelze ho degradovat jen na nějakou obyčejnou surovinu. Co je divného nebo extrémního na tom mít úctu k životu? Uznávám jak rostliny tak živočichy a nevím proč by třeba stromy měly být méně než zvířata. Přečtěte si o stromech nějakou knížku, například nějaké bestselery od Petera Wohllebena, třeba Vám to rozšíří obzor. Dřevostavby jsou stejný úlet jako pěstování řepky, aby se pálila ve spalovacích motorech.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tento komentář byl smazán uživatelem.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Gratuluji, je smutné, kolik lidí se nechá oblbnout takovými houpostmi jako je v článku.