Páni noviáři, nemohli byste ty titulky dávat takové, aby odpovídaly obsahu článku? Podle toho textu se rodičovský příspěvek nezvýší, jen malé skupině lidí se zvýší maximální měsíční částka jeho vyplácení. Ale za celou dobu vyplácení tohoto příspěvku stejně dostanou v součtu 300000 Kč. Tzn. že dosud měli 10000 měsíčně 2,5 roku, teď buď budou mít stejně, nebo 13000 měsíčně necelé 2 roky. A většina lidí, kde aspoň jeden rodič pracuje/pracoval si stejně už teď mohla tu měsíční částku vzít vyšší, ale po ještě kratší dobu, aby to zase v součtu bylo těch 300000.
"Pokud by byl další jazyk dobrovolný, hrozilo by podle vyučujících, že jazykáři nebudou mít koho učit, jak uvedla Olga Nádvorníková, předsedkyně sdružení vysokoškolských učitelů francouzštiny Gallica."
Ano, takže není důležité, jak se k tomu staví dětští psychologové, jestli druhý jazyk u některých dětí způsobí to, že ani jeden se nenaučí pořádně a různá další hlediska. Důležité je hlavně, ať učitelé jazyků nepřijdou o práci - na dětech přece nezáleží, ty to nějak zkousnou. Tady se ani nedá argumentovat tím okřídleným - když jsme to zvládli my, zvládnou to i dnešní děti. Většina dnes dospělých totiž na základní škole měla jen 1 povinný jazyk.
Na jednu stranu řekne, že netřeba se bát o místo, že se případně zřídí místa navíc. A na včerejší tiskovce vlády na dotaz novináře, zda se kvůli tomu navýší rozpočet školství byla odpověď, že ne. To jsem docela zvědav, jak se jim podaří zaintegrovat navíc desítky tisíc dětí (možná i stovky tisíc, protože psali, že dětí je víc než polovina a už je tu skoro 200 tisíc uprchlíků a přibývají) a nezvýšit náklady na školství.
Citace z článku: prezidentovo onemocnění je „samo o sobě obtížně léčebně obnovitelné“
Tak oni se mu ve skutečnost snaží lékaři to onemocnění obnovit? To přece takový problém u cirhózy není, stačí předepsat pravidelné užívání ethanolu. 😉
Trochu jiný problém je, že je těžko "léčebně ovlivnitelné" se z té cirhózy vyléčit.
V článku se píše: "V prvních třech měsících budou výdaje patrně ve výši jedné dvanáctiny předchozího roku." Jinde jsem našel: "V období provizoria nelze zvyšovat platy a schvalovat tarifní tabulky." Znamená to, že nenastane od ledna ani to zvýšení platů poslanců, senátorů,...? Nebo oni si pro sebe najdou nějakou obezličku, jak toto omezení plynoucí z rozpočtového provizoria obejít?
Jsem očkovaný a jsem pro testovat všechny, ale primárně v zaměstnání a ve školách jako to bylo na jaře. Testování jen pro vstup na akce, restaurace apod. je problematické v tom, že tam ne každý chodí i normálně a při nutnosti testů se ještě zvětší počet těch, co si to raději odpustí. Takže otestována bude zase jen menšina a pořád se to v práci, v rodinách a ve škole bude šířit. A navíc už teď je problém najít termín na test, když je budou potřebovat i očkovaní, bude kapacita testovacích míst nedostatečná.
Často tady čtu, že covid roznáší očkování, protože se netestují. Ale za mě je to velké zjednodušení a ne zrovna pravdivé. Za včerejšek bylo provedeno cca 120 tisíc testů, část z nich očkovaným, jinak by se ve statistikách nemohli objevovat očkovaní. Tedy naprosta většina neočkovaných je taky bez testu. Sice třeba nemůžou do restaurace, ale do práce i do obchodu apod. chodí úplně stejně, jako očkovaní. Tím vůbec nechci říct, že bych byl pro Rakouský model. Jen chci říct, že roznáší to jak očkovaní, tak neočkovaní a v největší míře nezodpovědní (kteřï jsou zastoupeni mezi očkovanými i neočkovanými). To jsou ti, kteří si při příznacích covidu nebo po vědomém rizikovém kontaktu neudělají test, neomezí své kontakty s dalšími lidmi atd.
Např. u nás na pracovišti je počet očkovaných nad republikovým průměrem (přesný podíl nevím, ale z těch, se kterými jsem se o očkování bavil je 100% očkovaných). A případy Covidu se 2 mezi očkovanými objevily (lehký průběh), což svědčí o tom, že se otestovali (neplatí tedy to zjednodušené, že očkovaní se netestují). A taky u nás i očkovaní po kontaktu s nakaženými (ať už v práci nebo v rodině apod.) zůstavají na nějakou dobu doma a preventivně se testují.
Citace z článku: "následně je čekal nabitý program"
No, nevím. Začali ve 14:00 a cca v 15:00 to přerušili až do středečních 10:00. U mě tedy nabitý program vypadá jinak, než hodina práce jeden den a následující den volno.
P.S. Vím, že poslanci neměli na ustavující schůzi podle zákonů a jednacího řádu na výběr. Spíš nechápu tu větu z článku o nabitém programu.
A teď to ještě dotáhnout do konce a v rámci boje s "populistickými" kroky Babišovy vlády zrušit i navýšení důchodů nad zákonnou valorizaci a plánované navýšení mezd státních zaměstnanců. Vždyť to bude přece jen NÁHODA, že ten boj s populismem zákonodárcům oproti Babišovým návrhům peníze přidá, ale důchodcům a státním zaměstnancům ubere.
„Zatím to podle všech indicií není způsobeno zásadnějším snížením produkčních schopností, ale nervozitou na trhu mezi spotřebiteli, firmami a dopravci, a tedy vysokou poptávkou,“
"Stát podle něho hodlá nakoupit AdBlue do rezerv pro složky státu."
Takže nedostatek způsobený vysokou poptávkou vyřešíme tím, že poptávku ještě zvýšíme nákupy do státních rezerv.
Do rezerv to nakoupíme až teď v době vysoké ceny způsobené velkou poptávkou. Rozpočet to unese. Před pár měsíci bylo politikům jasné, že benzín a naftu ve státních rezervách pro potřeby výpadku musí mít, aby měly složky IZS na co jezdit. Ale že hodně těch vozů potřebuje i AdBlue a bez něj je tedy ta nafta v rezervách celkem k ničemu v té době asi nevěděli.
„Byl to takový paradox. Jeden týden se celá rodina usnesla, že se nepůjdou očkovat a další týden skončili s covidem v nemocnici,“
Já jsem pro očkování (dobrovolné, ale dostupné všem zájemcům). Ale tahle věta mi přijde trochu mimo mísu. To jako, kdyby se v té chvíli rozhodli, že se očkovat nechají, tak za týden v nemocnici nebudou? Vždyť se tvrdí, že trvá cca 14 dní po dávce, než vznikne aspoň částečná imunita a plná je až 14 dní po druhé dávce.
"Tisková konference" to podle mě nebude - pod tím názvem si představuji, že jsou možné i otázky od novinářů. Již 2x svolali konferenci a potom to bylo prosté "tiskové prohlášení" (které navíc nic moc neřeklo). Podle mě se to prohlášení bude týkat předávání vyznamenání na 28.10., jen nevím, jestli oznámí, že to předá sám nebo že se to odkládá.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Uvítal bych, kdybych se na jednom místě mohl dostat ke svým záznamům od různých lékařů. A to včetně například hodnot rozborů mé krve, které aktuálně dostane do ruky jen lékař, který si rozbor vyžádal, a sdělí mi z toho jen to, co sám uzná za vhodné.
Neměl bych problém, kdyby do těchto záznamů mohl nahlížet jakýkoliv lékař z EU, ale jen ve dvou situacích:
Pokud by se všechny přístupy logovaly (tedy pacient by viděl, kdy a kdo k jeho záznamům přistupoval) a při přístupu mimo dvě výše uvedené situace by lékaři byli výrazně postihování, aby se předešlo zneužívání dat, tak bych s takovým systémem neměl problém a naopak by se mi zdál užitečný.