V životě jsem neslyšel o tom, že by se Třebíči vyráběla whisky, az do té doby, kdy se začalo mluvit o této firmě a jeji nabidce. Nechápu, kdo by do toho dal peníze... Kdyby to byla palirna a sklepy někde ve Skotsku, tak to chápu, ale toto mi hlava nebere.
Ono se to taky v Třebíči reálně nevyrábělo. Pan Chládek snad nikdy nevlastnil destilační zařízení a nechával to pálit v malých palírnách, nejvíc snad v Bohuslavicích, kam si lidi běžně jezděj nechat pálit jabka.
Tak ono to vypadalo seriózně. Já měl nabídku takto investovat do Rumu. Jenže jsem trval na tom, že ten sud chci mít v doma v garáži. Tak z toho sešlo.
Seriózně nevypadá žádnej výrobce alkoholu, kterej Vám neukáže místo, kde se ten alkohol pálí.
Mít sud rumu na investici doma v garáži je za prvý kravina a za druhý nelegální.
Taky jsem to našel, jen mi není jasné jak poznat, že je to právě ten konkrétní investiční sud.
Pán v reportáži myslim ukazoval kupní smlouvu, že je to právě jeho investiční sud. Každopádně dávat do sudu zrát destilát při 39,18% nedává logiku, protože by to zrání prodražovalo, je ekonomičtější dávat do sudu 63,5% a ředit potom, takže nejlogičtější vysvětlení je, že Trebitsch neměl dost destiláu a sud tak naplnil kupovaným alkoholem.
Pan Koubek má pravdu a není zdaleka jediný kdo si toho všiml, jen mám pocit že to bylo pod 40%.... což
je úplný průšvih. Na FB whisky.cz/sk jsme se tomu smáli docela dlouho. Mimochodem, nebyl to ilustrační záběr, ale reportáž z celního měření obsahu dotyčných sudů.
Jo, už jsem to našel, bylo to 39,18%. Do blendu použitelný, ale jako single cask na investici prostě podovod.
Bylo z toho záběru nějak jasné, že obsah toho sudu má být později prodáván jako whisky? Nebo že to později nesmíchají s jiným sudem na správnou voltáž? Sice taky na první dobrou nevidím důvod proč takhle plýtvat místem a sudem, ale nejsem palírník a moje životní zkušenost je taková že když něčemu nerozumím, tak je to většinou tím že nemám dost informací, ne tím že všichni okolo mě jsou blbci.
No smíchat by to se sudem s vyšší lihovitostí šlo, aby z toho whisky byla. On taky když Chládek zaměstnal novýho master distillera Jána Baloga, tak ten taky usoudil, že se většina dosavadní výroby nablenduje a nebude se tedy prodávat jako single malt.
Problém ale je, že tenhle konkrétní sud s lihovitostí 39,18% byl prodán jako investiční sud whisky jednomu investorovi. Z toho jednoho sudu ale těžko někdo whisky vyrobí.
Já dokonce Trebitsch podezírám (a nejsem sám), že pálili minimum destilátu, neměli ostatně kapacitu (pálili třeba v pěstitelský pálenici v Bohuslavicích), ale že destilát kupovali odněkud třeba z Polska. Do toho pak případně uvidí celnicí.
„Dnešní mladá whisky bude mít za 12, 15 či 18 let několikanásobnou hodnotu. Rozhodně to tedy není krátkodobý investiční produkt, a proto lidé, kteří do nákupu sudů investují, vědí, že v nich mají své peníze uložené na dlouhé roky,“ přibližuje investice Ondřej Chládek, jeden z majitelů firmy Trebitsch.
Výtažek z článku iDNES březen 2021.
Dělám do investic 20 let a přesne si pamatuji, jak jsem si říkal, za jak dlouho se zjistí, že ten fešák patří do “chládku” ale úplně jiného sklepa. 😀
Viď Ondro?!
Navíc se v reportáži Černých ovcí ukázalo v záběru na rodný lid sudu, že v sudu nemá ani tu mladou whisky, ale destilát o 39,18% alkoholu. Takhle se whisky prostě nevyrábí.
A to všechno poznáte z nějakého ilustračního záběru v TV? Šikovnej 🙂
Ilustrační záběr je něco jinýho než reálnej záběr z celního skladu, kde je na sudu 5022015 vidět lihovitost 39,18%. V celním skladu si nemůžete vymejšlet, jde tam o daně a celní sklady jsou přímo kamerami napojeny na celníky.
Destilát o lihovitosti pod 40% jde ještě použít do blendu a smícháním se silnějším destilátem splnit zákonný podmínky pro whisky. Ale sud s takovým destilátem opravdu nemá investiční hodnotu. Od začátku to je pyramida.
V podstatě dělá nové dluhy (větší), aby mohl zaplatit staré (menší). A média ho budou obdivovat, dokud "letadlo" nespadne.
Je to ještě trochu složitější. Dluhopisy vydává firma Rohlík.cz Finance II, což neni Rohlik.cz. Je to firma, která si za peníze z dluhopisů kupuje pro Čupra akcie Rohlíku, Čupr tak navyšuje svůj podíl oproti podílům ostatních akcionářů a dělá to za peníze cizích lidí.
Tleskám:-D Jelikož nepíšou nic o úpravě dsg 500, tak jím to moc dlouho nevydrží. Standartní dsq 500 ma maximální krouťák 600 Nm, takže nadopované turbem na 661 Nm točivého momentu, znamená PÁPÁ DSG:-D
Tu má Kodiaq. Superb má DSG na nějakých 420-430Nm max. I v sérii ta převodovka pracuje na hraně toho, co snese.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Takze kdyz nekdo neco (pod natlakem) odsouhlasi a pak prijde na to, ze je to nejenze nevyhodne, ale defacto neproveditelne, tak se to nemuze odvolat, protoze uz to nekdo odsouhlasil?
Halo, jste normalni?
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To nebylo pod nátlakem. Některý automobilky v čele s koncernem VW si myslely, že pro ně normy nebudou problém a pro konkurenci ano. Viděli v tom šanci na zvýšení podílu na trhu.
1 odpověď