Za chvíli začne jezdit na medvědovi po horách.. kácet stromy rukama a další kousky 😯 Babiš není pro každého volitelný, ale tohle volit jen kvůli tomu, že nechci Babiše je tragédie. Já v minulosti hodil hlas oběma na střídačku, ale už odmítám vybírat kohokoliv mezi těmito nabubřelci. Proč v naší zemi nemůže být normální důstojná politická scéna 😭
Likvidace a zákaz knih nikdy není v pořádku. Mimochodem, můj brácha četl Orwella na 1 stupni ZŠ.. Stejně tak Kurta Vonneguta... Proč ne, pokud to mentálně zvládne?
V pohodě beru, věřím že literárně nadané dítě může číst i tohle, každopádně takto sečtělé děcko si svoji knížku sežene i mimo školní knihovnu. Jak píšu níže, jsou to rádoby aktivisté, kteří hledají problém tam, kde není a urputně ho řeší.
Nevím jestli jste vůbec četl 1984. A myslím si, že je to pro všechny děti. Nejenom desetileté. Ale zřejmě jste se nepoučil.
Přiznám se že nečetl, pouze poslouchal audioknihu. Nicméně třeba závěrečná pasáž mučení za pomocí krys a pár dalších momentů nejsou úplně do dětské knižní sekce. Knihy se zakazují ve školních knihovnách, kdo chce si tedy Orwella sežene i venku. Jednoduše bych to tak neprožíval, některé školy v Americe mají ve svých řadách morální aktivisty, ti běhají i u nás.
To co si dohodne maloobchodní prodejce a velkoobchodní dodavatel je jejich věc do toho by neměl nikdo, ani stát zasahovat. Pokud se někomu dohoda nelíbí, třeba tomu maloobchodnímu prodejci, zboží nemá prodávat. Pokud se cena nelíbí konečnému zákazníkovi nekoupí, celkem jednoduché. Pokoušíte se srovnávat regulační zásah státu a obchodní snahu soukromé firmy, to jsou dvě naprosto rozdílné věci. Ten soukromník / firma tím svým rozhodnutím obchodní politikou by měl riskovat jen to, že své zboží neprodá / prodá zboží méně.
Ale teď si vemte, že se vám takto domluví veškeré korporace a další výrobci například potravin, že jejich produkty se budou prodávat za nesmyslně vysokou cenu. Například, že psí konzerva bude stát 400 Kč. Najednou máte situaci, že tedy nekoupíte jídlo pro psa na den za méně než 400 Kč. Nové mobilní telefony, ať si stojí klidně nesmyslných 40.000 Kč, ale u potravin pro lidi či zvířata a určitých základních produktů pro život by měl být určitý dohled.
Jestli je po podobných zásazích do obchodování ve společnosti poptávka, tak se řítíme zpět do komunismu - do regulovaného hospodářství. Pokud maloobchodníkovi dodavatel nevyhovuje tak nenakupuje. Nabídka a poptávka se tomu říká.
Nikdo by vám, ale neměl určovat pravidla vašeho dalšího prodeje. Například koupím někde másla za 80 Kč a budu je u sebe prodávat za 20 Kč, řekněme, že jsem se zbláznil, ale co je komu do toho? Najednu stranu odsuzujete regulované hospodářství, ale když je to regulace v režii soukromé firmy, je to v pořádku?
V rozhovoru padlo, že e-shop na dálniční známky stál 400 milionů a v podstatě totožný e-shop na jízdenky stál stovky tisíc. Ze státní pokladny zmizelo zbytečně téměř půl miliardy do něčích kapes a nic se neděje. Je smutné, že politici spolu drží basu a zpětně se nic neřeší. Všechny zlodějny se zametou pod koberec.
Pár dní zpět se zde psalo opravdu o pěkném novém modelu škodovky určeným pouze pro indický trh. Cenovka cca 220.000 Kč. U nás by stála tak 1.200.000 Kč. Mě tohle stačí, abych se ujistil, že v Evropě momentálně neumíme ekonomicky uvažovat. Jsme téměř nejhorší hospodáři světa a jdeme na slepo, nemáme žádnou vizi a plán, vše děláme unáhleně bez rozmyslu. Vůbec nehrajeme s Čínou, Ruskem, USA partii, kdežto oni jí hrají. Jsou dva tahy dopředu. Jsme jako nováček u pokerového stolu, kterému každý čte karty. Hlavně, že se chceme starat o Gruzínce, Moldavce, Ukrajince a další. Co my jsme pro ně za výhru? Británie dobře věděla, proč vystoupit z tohoto spolku.
Většina tu nechce mladé hochy z Afriky. Pak se objeví článek o našich vojácích v Keňi a hnedle je oheň na střeše "co tam dělají?! To je z mých daní!" Vojáci z Evropy, potažmo Ruska atd. v Africe jsou jedinou šancí, jak zabránit masové migraci do Evropy. Vytvořit státům silné bezpečnostní složky a udělat z nich civilizované země. Například automobilky a spousta jiného průmyslu by mohla být v Africe, mít pracovní sílu mnohem levnější než u nás v Evropě a doma mít klid namísto strachu v ulicích. V Africe není práce, různé milice a gangy se pasují na vůdce regionů, opravdu špatné místo k žití. Zjednat pořádek, udělat řád a můžou se tam začít mít taky dobře. Jenže nikdo tam nepostaví fabriku, aby mu přijelo deset tamních fešáků v Jeepech a prohlásilo fabriku za svůj majetek.. Jenomže to chce spolupráci na světové úrovni, nikoli aby tam Rusko mělo své zájmy, Čína své, USA své a Evropa své. Bohužel tohle světové organizace a světoví státníci nikdy nezorganizují.
Žijeme v kapitalismu, každý si může koupit, co chce pokud na to má. Zda to nejsou čisté peníze, je to v kompetenci úřadů, aby to prověřily. Tohle je pouhý výstřel do tmy a zbytečný útok na Síkelu. Neznám ho, je mi úplně buřt, ale tohle je hon na čarodějnice. Novodobí marxisté chtějí mít přehled o pohybu každého halíře.Dum za 20 milionů má dneska, kde kdo, nějaký apartmán za 24 milionů je tu předkládán, jako by si Síkela koupil půlku Špindlu. Je to politik, ždíme stát za pohodlnou práci a nic nedělání, budiž mu to přáno. Tohle není investigativní novinařina. Vytáhnout něčí daňové přiznání, stáhnout výpis z katastru a dát dohromady pět vět o vlastnících, které jsou veřejně známé.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Však my Pepci zaplatíme. Zaplatíme co si řeknou, protože na výběr nemáme a Fritz potřebuje prachy, aby platil zaměstnance v krachujících továrnách a neměl tam nepokoje.