Tady ani nejde o to sezení, ale to dojíždění! Zajímavé, že nikomu z těch naoko ekologicky uvědomělých šéfiků ty každodenní přesuny milionů lidí převážně v autech, nevadí. Ani grýndýlistům ne.
Možná Vás to překvapí, ale o tomto problému se samozřejmě diskutuje, stačí se místo nálepkování jen trochu zajímat Odkaz
Ono se to totiž vyplatí vždy, protože
páni investoři akademici teoretici, u bytu musíte počítat jinak než u klasické investice, ta cihla totiž nestárne, ale naopak její cena stoupá! Tedy koupím v Praze byt za 10m, 5 let pronajímám s čistým ročním ziskem 200t, za pět let hodnota bytu 11m. tedy čistý případný zisk a kdykoli,likvidita bytu okamžitá a o nejbezpečnější investici a o jistotě případné potřeby bydlení ani nemluvě , ta se snad penězi ani vyčíslit nedá , za 5 let 2m. Nějakých vašich x let návratnosti dle klasických vzorců je k smíchu. A to před dvaceti lety byly neopakovatelné žně, pořídil jsem tehdy nemovitost za X a teď po 20ti letech prodejní cena plus zisk z pronájmu dohromady 4X!!! Jo to nikde nenastudujete a stejné bláboly jste psali už tehdy! A hlavně a navíc a to nejpodstanější neoddiskutovatelné a nevyčíslitelné, domov si uděláš jen a jen ve VLASTNÍM, v nájmu nikdy!!! Nájmy jsou jen pro grupu maldých, co jim stačí rychlá WIFI a jejich židle a jsou pak happy všude nebo luxusní byty na atraktivních adresách!
Můžete mi prosím Váš výpočet více rozvést? Když si vezmu hypotéku 9 mil, tak mám měsíční splátku 46 000. Takže i když to pronajmu s ročním ziskem 200 000, tak jsem za rok 352 000 v mínusu. Za 5 let je to mínus1,76 mil a to Vám navýšení ceny bytu nepokryje. A to nepočítám případné rekonstrukce a také 15% zdanění příjmů z pronájmu.
Pojistit nemovitost lze už v momentě uzavření kupní smlouvy. Není třeba čekat až na zápis do katastru. Takže chyba vznikla již zde. Další věc je koupě domu v záplavové oblasti, ale to záleží na každém, jak se rozhodne. Podmínky pojišťoven jsou dopředu známé, tak je z toho těžko mohou nějak obviňovat.
Americké ozbrojené síly už dávno neverbují podle schopností, ale hlavně pro co největší diverzitu. Tohle je výsledek. A bílí Američané už ani o službu zájem nemají, protože je americká vláda i establishment opakovaně označují za největší zlo ve vesmíru.
Autor zastává tvrzení, které zároveň sám vyvrací 🙂 Aneb, jak druhou větou popřít tu první.
Pokud na 2/3 území (50000km2) spadne 100mm a více srážek (100mm) pak to dělá 5km3 vody. Volný zásobní prostor přehrad z dnešních přehledů: Povodí Vltavy cca 0,21km3, povodí Moravy cca 0,08km3, povodí Labe cca 0,04km3.
Nemáme nějak málo čísel? Uvedená průměrná výše srážek je za 4 dny, plus se toho mnoho vsákne do půdy, která zatím není nasycená. Pak něco stihne odtéct...
Když neroste HDP, když jde průmysl do kelu, když vázne výběr daní, když se nedaří sousednímu Německu, když rostou počty důchodců, no, nevím nevím. Jedinou záchranou je patrně zvýšení daní, jiná cesta dle mého není.
Záchranou toho, že vláda rozhazuje, by mělo být zvýšení daní? To by mohla také vzniknout nekonečná spirála až ve finále bylo DPH 30%.
Jak se "oficiálně zakládá" společenství? Když s kamarády založíme "společenství" hráčů mariáše, jsme samozvaní, nebo oficiální?
Cituji "K založení sdružení jsou potřeba alespoň 3 osoby, z nichž minimálně jedna bude starší 18 let. Může se jednat o fyzické i právnické osoby. Na začátku je potřeba sepsat stanovy, ve kterých se určí název, sídlo a působnost sdružení. Dále se vytyčí jeho cíle, náplň činnosti, podmínky pro členství a orgány. Je ustaven přípravný výbor, který podá návrh na registraci, a to přímo Ministerstvu vnitra ČR. Návrh stačí poslat poštou, případně je možné jej doručit i osobně" A protože se toto neudálo, pouze se nějak nazývají, jedná se o samozvané společenství.
Dnešní generace osmdesátníků žila úplně jiným životem, měli jiný základ. Narodili se za války, prožili mládí většinou téměř asketicky. Konzumovali ještě normální potraviny, kravka i slepice pobíhaly venku, sklizeň byla z půdy, která obsahovala živiny. Lidé se přirozeně celý den pohybovali. Jedli přirozeně prospěšné lokální potraviny vyzkoušené po generace. Buď zemřeli mladí, nebo si udrželi zdraví s mírnou podporou až do stáří, smrti. Velká část dnešních mladých lidí má různé zdravotní problémy často už od dětství. Nemají kvalitní stravu, vše obsahuje spoustu chemie. Od útlého věku se stávají pacienty, spotřeba množství léčiv je u nich zcela běžná. Nemají dostatek přirozeného pohybu, nárůst obezity je morbidní. Od předpovědi počasí až po světové konflikty jsou denně vystavováni množství informací navozujících neadekvátní stres. Máme už dokonce i nedostatek dětských psychiatrů. Kvalitní zdravotní péče se stává méně dostupnou. Takže předpověď, že hranice věku dožití se bude neustále prodlužovat, je mírně řečeno, dosti optimistická. Jinak, i udržování chemických zombie s sebou přináší nemalé náklady. Farma společnostem to ale jistě radost dělá.
Máte to krásné nalakované na růžovo. Ta Vaše půda byla až do 60 let hnojená DDT, pak se používalo obrovské množství průmyslových hnojiv, neodsířené elektrárny produkovaly tisíce tun emisí, kyselý déšť zlikvidoval celé Krušné hory, neexistovala žádná ochrana životního prostředí, používaly se freony, prací prášky obsahovaly fosfáty atd. atd. O kvalitních potravinách nemohlo být ani řeči.
Cituji z článku: "Do bojů v Sýrii se zapojily i USA a západní koalice, kteří spolu s kurdskými milicemi bojovaly zejména proti teroristům z takzvaného Islámského státu" Tuto lež myslíte vážně? USA v občanské válce právě podporovaly tyto islamistické organizace, protože se jim to v tu chvíli hodilo proti "zločinci" Assadovi.
Tak nevím, jestli restauratéři dělají dobře. Dám příklad: vydám 200 obědů, každý za 200 CZK. Náklady na potraviny dělají 50%. Poplatek kartou stojí 2%. V případě, že karty neberou přijdu o 10 zákazníků, kteří půjdou jinak. A teď počítejme: v prvním případě je marže: 200*200*0,5-200*200*2%=20000-800=19200 CZK. Ve druhém případě je marže: 190*200*0.5 = 19000 CZK. V mnou uvedeném případě tedy stačí, aby 5% hostů šlo jinam a restaurace na tom bude hůř. Troufám si říct, že to % bude vyšší.
Dobře, takže jsme postavili parkovací dům s 62 místy s tím že každé místo vyjde na 20 tis. měsíčně (lukrativní oblast, rozumím té částce). 62*18000 (odečtu nějakou energii a údržbu) to vychází 1116000 za měsíc * 12 = 13392000 a teď vezmu 145 mil a vydělím to tou částkou a vychází mi návrat za 11 let. Buď tomu nerozumím a nebo se někdo přepočítal :D
Protože špatně čtete. V článku se píše, že objekt se pronajímá za 20 tis. měsíčně, nikoliv 1 místo. To je pak k dispozici za 4,5 tis. ale to už inkasuje tento nový pronajímatel.
Podívejte se na fotku, auta tam jsou (vzadu). Takže nějak se tam dostanou.
Asi by nebyl problém, kdyby si to nechali rovnou schválit jako hřiště. Lepší z hlediska statiky, horší z hlediska bezpečnosti, musely by být schvalovány bezpečnostní prvky na hřišti i na střeše. Ale tomu se podle všeho majitel vyhnul.
Nechci Vám kazit příspěvek, ale to vzadu zcela rozhodně nejsou auta. Podívejte se lépe.
15
Sledujících
0
Sleduje
15
Sledujících
0
Sleduje
Nová pohádka, NOVÝ KÝČ. Nikdy jsem nové neviděl.
Jinak celkový pořad stojí za, plnou plenu.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Zapomněl jste si přepnout profil, zaměstnanče trollí farmy.