Aby podnikání bylo udržitelné, ufinancovatelné a hlavně procházelo nějakým rozvojem, tak to v případě toho softwaru vede na ten pronájem, jiná možnost není. Jinak se řada spotřebitelů chová asi takhle - koupí si třeba Autocad 2010 a budou ho provozovat 20 let. Co naplat že je to středověk, že jak šílenci pořád řeší kompatibilitu, řeší kdo jim to převede do staré verze, je to hlavně ale už nadosmrti zadarmo. A firma má žít těch 20 let z čeho? Z té částky kterou jsem jim dal před 20 lety? Kde nejsou peníze, nejsou investice a není pokork. Aby se někde odehrával pokrok, musí na tom sedět kapitál. A aby na tom seděl kapitál, musí tam být cash flow. A cash flow nevznikne z jednorázových plateb á 20 let.
Takto vytvoříte křehký systém, který je tvořen ne potřebami a požadavky trhu (kupující se rozhodne do čeho dá peníze a co ma tedy pokračovat) ale zvůlí výrobce (který rozhoduje co se bude rozvíjet a co ne, a kupující má smůlu). Představte si, že takový způsob rozvoje do sebe zapracuje třeba školství nebo zdravotnictví... (a že se o to silně pokouší).
Brzo by OSA mohla chtít poplatek od kazdého kdo kupuje brambory, protože tak se dá postavit krystalka a nelegálně poslouchat vysílání...
Co kdyby místo hledání "koho bychom mohli ještě odřít" OSA a jí podobní vyběrači koncesionářských poplatků postavili vlastní portál, na něm zřídili placený přístup a nechali rozhodnout klienty/uživatele, za co chtějí dávat peníze ?
V digitálním světě to lze řešit.
Výdaje na sociální transfery 936 mld, z toho na důchody 717 mld. Takže přes 200 mld jde někam jinam. To je skoro celý "deficit . Chce být vláda tvrdá? Ať sebere ty sociální "transfery" těm, kteří se nijak nepřičinili. A aby to nebylo asociální, mohou jim to nahradit nějakou slevou na dani nebo sociálním pojištění . Jestli daně neplatí už je jejich chyba.
Zásah do černého. Ale tohle nechce řešit od devadesátých let nikdo.
No nevím, podle mě je humor založený právě na situaci, ve které je někdo dehonestovaný (jiným, kontextem a situací, sám sebou). Otázka je o tom kde jsou hranice, ale každý to máme jinak a smějeme se tomu, co zábavné připadá nám a ne tomu o čem se říká že toto a toto má být vtipné a támhle to ne.
Jakákoliv snaha o "korektní humor" podle nějakých pravidel zavání cenzurou a diktaturou toho kdo stanovuje pravidla. A to je špatně a humor tam končí.
Podle mě humor hranice nemá, zato hloupí lidé je chtějí ostatním diktovat.
Nejsmutnější na tom je, že demokratické volby se spokojí s nabídkou kandidátů ve škále "kdo znamená větší zlo pro zemi" a jakýkoliv výhled na škálu "dobrý lepší nejlepší" je po 30 letech politického vývoje opačným směrem nyní už jen fantazie nedosažitelná po dlouhé generace.
Tedy ať si Fiala blábolí co chce, ať si je zvolený nebo ne, důsledek jeho volby pro zemi bude stále záporný.
Volba menšího zla neznamená vložení voličovy důvěry, ale akt voličova zoufalství. Asi jako hledání odpovědi na otázku: mám svému zdraví ubližovat alkoholem nebo kouřením ? - a po pár letech to prostřídat...
43
Sledujících
1
Sleduje
43
Sledujících
1
Sleduje
U této slataniny bylo špatně úplně všechno.Od scénáře až po neherecke výkony 3 pubertálních slečen.
2 odpovědi
14
Sledujících
0
Sleduje
14
Sledujících
0
Sleduje
Přesně tak - připadali jsme si jako diváci na školní besídce, kde herci co to uměli onemocněli před představením a musel to za ně vzít záskok.