Green Deal změkčen nebude, protože většina občanů Evropy si to nepřeje. Česko nikdo poslouchat nebude. Postupy do roku 2030 jsou již uzákoněny a pro jejich změnu by musela být nejen nadpoloviční většina poslanců EP, ale i nadpoloviční většina členů rady Evropy, a to je nereálné. Kupka to musí vědět. Dá dohromady možná 20%, ale ne 51%. Volby ukázaly, že na postupu EU nechtějí obyvatelé Evropy nic zásadního měnit. Předsedkyní evropské komise je Ursula a komisař pro životní prostředí je nadšenec pro tvrdý postup Green Dealu. Nicméně politicky vypadají kroky Kupky pro české fosilní fanatiky dobře. Nic sice nedosáhne, ale alespoň se snažil a zdražení bezínu bude kvůli zlé EU.
Nic bych neměnil. Ať zdraží smradláky nebo vyrábějí konkurence schopné elektromobily. To je jediná cesta. Fosilní eurošílenci raději zničí planetu než aby pro ni něco udělali nebo si kvůli ní něco odepřeli. Smradláky je třeba vyhnat ze silnic. Nakonec až povolenky konečně zdraží benzín a naftu, zmizí ze silnic většina smradláků přirozeně. Nakonec trh zařídí zmizení smradláků podobně jako zařizuje mizení uhlobaronů.
V Bruselu si musí klepat na čelo. Češi objevili Ameriku. EU zavádí povolenky na benzín a naftu proto, aby se cena těchto komodit zvýšila a následkem toho se jich kupovalo a tedy i spalovalo méně. Češi teď zjistili, že se zavedením povolenek cena benzínu a nafty zvýší a chtějí záruky, že k tomu nedojde. Ale kvůli zvýšení cen benzínu a nafty se povolenky zavádí. Skutečně v tom Bruselu se na nás musí dívat jako na nesvéprávné opice.
VW skončí se spalovacím motorem. To je osud i ostatních gigantů, jako je Ford a GM. Prudký nárůst CO2 v atmosféře a s tím související prudké oteplování planety prostě nedovolí dále spalovat ropné deriváty. Je to podobné, jak by metanol chutnal lépe a byl levnější. Také ho lidé nemohou pít, protože je ničí. A stejné je to s benzinem a naftou. Může být spalovací motor, ale pouze na syntetická paliva a jen pro ty, kdo si je dokáží zaplatit (200 Kč/litr). Pro ostatní lidi budou elektromobily nebo vodíkový pohon.
A ještě jsem zapomněl tyto věty z článku:
"Ve světě se od začátku roku prodalo přes 17 milionů aut s hybridním nebo čistě elektrickým pohonem, což je meziroční nárůst o 22 procent. Z toho 6,8 milionu byly čistě elektrické vozy. Prodeje aut s konvenčními motory naopak klesly o desetinu."
Smradláky končí. Elektromobilita nastupuje.
Pro ty, co se nedostali dále než k zavádějícímu nadpisu předkládám malý výtah z článku:
"Ve světě se od začátku roku prodalo přes 17 milionů aut s hybridním nebo čistě elektrickým pohonem, což je meziroční nárůst o 22 procent."
"Letos se v ČR v prvním pololetí prodalo téměř 5000 čistě elektrických aut. Meziročně to představuje růst o 44 procent,"
„Evropské automobilky se více či méně připravují na nová přísnější klimatická opatření EU platná od příštího roku, proto budou v roce 2025 posilovat své prodeje elektroaut, aby více zezelenaly."
"Nejrychleji by přitom měl růst zájem o čistě elektrické vozy, kterých bude jezdit 32 milionů, což je nárůst o 182 procent".
Ten zákon vznikl v roce 2005 proto, že Česko se tehdy zavázalo, že zvýší výrobu elektřiny z OZE do roku 2010 na minimálně 12% své spotřeby. Stát mohl vzít peníze daňových poplatníků a postavit ty elektrárny za cca 200 mld sám. Stát by si musel na to půjčit a především by to postavil za dvojnásobek, pokud vůbec, jak je zde zvykem. Místo toho stát vyzval zákonem investory, aby do OZE investovali. Investoři tedy investovali 200 mld a teď logicky chtějí nejen vrácení peněz, ale chtějí z těch peněz i IRR, tedy výnos nebo také úroky, což je jen logické. Současné retroaktivní kroky státu jsou neobhajitelné a samozřejmě stát všechny soudy a arbitráže musí prohrát. Je to akorát velice drahá ostuda, která dělá z Česka zemi velice nedůvěryhodnou, které se budou i domácí investoři obloukem vyhýbat.
Teď bude platit stát v arbitráži za solární daň cca 750 milionů. Další platba bude cca 20 mld za arbitráž s Diag Human. Jak myslíte, že dopadnou arbitráže k zákonu, který byl přijat, aby se účelově snížily platby solárním elektrárnám, když účel je prokázán tím, že stát rovnou vyřadil peníze z rozpočtu? Ty arbitráže musí stát prohrát. Nemělo by to projít ani Ústavním soudem. Stanjura se ani netají tím, že to bude šikana. Navíc je to v rozporu s evropským právem, které předepisuje průzkum celého sektoru a ne jednotlivých elektráren. Tedy je to jenom velice drahá ostuda Česka, která nemá ve světě obdoby. Občané to draze zaplatí a investoři se budou Česku obloukem vyhýbat. Například Pavel Tykač sám prohlásil, že 95 - 99% svých investic směřuje mimo Česko, protože Česko je nestabilní a nepředvídatelné.
Jsme zahraniční - britská - společnost a koupili jsme loni fotovoltaickou elektrárnu z roku 2009 s tím, že máme garantovaný výnos do roku 2029. Jednak skutečně nevlastníme účetnictví firmy, od které jsme to kupovali, tedy těžko můžeme něco předkládat, jednak jsme pod ochranou smlouvy o ochraně investic mezi Českem a Velkou Británií. Myslím, že podobný osud má většina středních a větších elektráren v Česku. Mně to připadá jako klasická blamáž, která postihne drobné majitele jako obce a podobné a velkých se vůbec nedotkne, což ovšem vládní patlalové musejí vědět. ODS už příště rozhodně ne.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
To je dojemná starost uhlobarona o českou energetiku. Krásně straší v době, kdy se dožaduje dotací na spalování uhlí. Je to ubohá PR.