Chybí mi tu video jak hoří Ambrans v Kursku, proč dáváte jen ruské ztráty? Zřejmě Ukrajinci jsou nesmrtelní., včetně jejich techniky. Vždyť kdo má zájem si to na internetu najde. Proč nás tady pořád masirujete. Nejde o podporu rusaku ale o pravdivé a vyvážené zpravodajství. Nejsem proruský šváb ani kremelský špion ale občan který chce pravdivé zpravodajství. Když píšu o ruských ztrátách proč nedáte i UA ztráty?
Četl jste ten článek? To video je tam proto, že se o tom v článku mluví (o Ruské taktice). Kdyby jste chápal psaný text, tak byste nemohl napsat takovou hloupost. Článek se snaží vysvětlit, jak to na frontě vypadá, a myslím, že po přečtení si člověk může udělat obrázek sám. Každopádně nic o tom, že ukrajinci ztráty nemají, se v článku nepíše. Např. Perpetua, o kterém se v článku také píše, analyzuje ztráty jak ukrajinské tak ruské. Je to celkem spolehlivý zdroj. Např. v okolí Avdiivky zaznamenal třikrát větší ztráty techniky na Ruské straně než na Ukrajinské. Což vzhledem k taktice Ruska není překvapivé (viz video).
Nemyslim si. Nevim jakou zkusenost mate vy, ale ja neznam firmy, ktere maji vlastni programatory, kteri by se starali o soft. Ani banky. Neco jineho je firemni IT oddeleni, starajici se o site a pc obecne. Ale urcite nepisou a neupravuji kod obsluznych programu. Za ty vzdy odpovida dodavatelska firma.
V naproste vetsime s dodanim programu nasleduje starost o jeho provoz. Ale muze to byt i tak, ze o provoz se stara firma jina, pokud si na to troufa.
No jde o to, co je produktem. Pokud máte např. stroj a k němu software pak ano. Ale u nějakého software podobného té státní správě? Projděte si nabídky práce na JAVu, skoro vždy jde o inhouse vývoj, jsou tam prakticky všechny velké banky i telefoní operátoři. Jde o to, že ten produkt těžko prodáte někomu jinému. Jste tedy jediný zákazník. Nedává smysl platit ještě za prostředníka. Navíc to, co říkám já je, že část úředníků je pak zbytečná. Dříve, pokud úředník například vymyslel nějakou metodiku, tak ji napsal někam na papít a existoval postup na implementaci téhle metodiky na které se podílí další lidé. V digitální firmě jde o to, že se to rovnou naimplementuje. Není to tak, že se stávající proces zachová a pak se vypíše výběrko kdo to dá do digitálu. Původní proces nedává smysl.
Naopak. Samozrejme ze nemuzete psat zakazku na miru jedne firme. To pak letaji cifry.
Ale pri normalni soutezi, dosahnete ceny nejnizsi mozne.
Kdezto stat neumi ani jeden aspekt projektu, je to drahe, casove dlouhe a kvalita spatna.
Problém je právě v tom co píšete. IT spousta lidí vidí jako službu. Napište mi software pro xzy a já za to zaplatím. Takhle to ale nefunguje. Zdaleka nejtěžší není program napsat, ale dohodnout se jak to má fungovat. Zadávat to cizí firmě vede vždy k tomu, že objednatel dostane zpravidla něco jiného než chtěl. Nejlépe vždy výjde, pokud ten, co ví co chce, to bude umět i naprogramovat. Navíc takový software není houska na krámě, je potřeba se o to starat, zadat to více firmám vždy přinese problémy. V soukromém sektoru jsou programátoři prakticky vždy součástí firem, pokud potřebují specializovaný software tohoto typu.
Progresivní zdanění je levičácká zlodějina v přímém přenosu.
Bohatší už vyšší daně platí.
Lidovci jsou škodiči národa, vždycky byli u těch nejhorších zákonů.
Pletete se, bohatí lidé platí procentuálně méně kvůli stropu na sociální pojištění. Nejvíce (procentuálně) platí střední vrstva. A to už vůbec nemluvím o procentuálních odvodech u OSVČ.
To se snad ani nemůžete ptát. Základna Nato na Krymu, vstup do Nato, aby měli Rusáci Usáky za zadkem.
NATO je obranná aliance, to, že se jí Rusko nemusí bát, ví. Důvod proč nechtějí aby v něm Ukrajina byla je ten, že pak by si nemohli dovolovat. Nehledě na to s NATO mají dost dlouhou hranici. Estonsko, Finsko, USA...
Hloupý příklad. Na další odpovědět neumíte? Další otázka! Čím provokují země světa USA že tam organizují převraty, popřípadě je USA napadne?
A nesnažte se argumentovat demokracií. O tu nikdy USA nešlo. Oni znají jen peníze.
O zisky jim jde až v první řadě!
V čem je hloupý? To co předvádíte je whataboutismus, nebojte nesnažím se vás přesvědčit, píši to tady kvůli jiným potenciálním čtenářům. Nějak nechápu na co jsem vám neodpověděl. Pokud jde o aktuální konflikt, tak USA pomáhají Ukrajině proto, že se k tomu zavázala v Budapešťském memorandu a proto, že o to Ukrajina stojí. Odkaz Nebo myslíte, že mezinárodní dohody se plnit nemají?
To je o poučení z minulosti a přemýšlení !
Porovnáváte naprosto neporovnatelné věci. Navíc argumentuje i hloupostmi, jako organizováním převratů. Tady doporučuji třeba knihu o Karlu Koechrovi (Český krtek v CIA). Je tam dobře vidět propastný rozdíl v přemýšlení lídí z tajných služeb. Abych se vrátl k původnímu tématu. Třeba si na to přemýšlení vzpomenete, až vás někdo přepadne, zmlátí a okrade. Taky ho jistě budete obhajovat, že jste ho provokoval, protože jste měl peněženku u sebe.
A proč kecaly USA do rozmísťování raket na Kubě? Když sami je už měly instalovány v Turecku a Itálii? Proč USA organizovaly převraty v různých zemích světa (včetně Ukrajiny)? Proč USA určovaly (a neustále se snaží určovat), kde a kdo v různých státech světa bude u moci ?
Samé otázky.... Ale tohle není jaksi o USA, že?
My chceme mír! No, ten chtěli jistě na Ukrajině také, smutná zpráva je, že to na nás tak úplně nezáleží a generál Řehka na to rovněž velmi důrazně upozorňuje.
Co si myslíte že se stane, když neustále budete provokovat silnějšího? Navíc, když se k té provokaci uchýlíte po dohodě a s pocitem ochrany někým silnějším!
Na Ukrajině žádná války být nemusela, kdyby měli noví politici na Ukrajině a jejich našeptávači mozek v hlavě!
Provokovat silnějšího 😄. Tak je to suveréní stát a pokud se rozhodne, že chce např uzavřít nějakou mezinárodní dohodu, tak se má ptát silnějšího souseda? Podle této logiky si Maďarsko a Slovensko zadělává na válku....
A ten závod se odehrává mezi kým? Asie, EU, USA nebo někde jinde? EU má nějaké dostatečné soběstačné zdroje pro výrobu energie, která se dá lehce ukládat a regulovat nebo bude stejně vždy závislá na dodavatelich z více či méně nepřátelských režimů?
S Čínou nebo USA se ten závod nedá vyhrát , vzhledem k naší birokracii ve všem,kterou si vyrábíme sami a mohla by se vyvážet. Nebo EU peče úplně něco jiného, než zbytek světa? Akumulátory, pro které máme dostatek surovin v Evropě apod?
Ale vyhrát se dá. Je to věc technologií. Ta situace ohledně energií a byrokracie se nemění. Problém je v tom, jestli o ty výrobky má někdo zájem nebo ne. V minulosti to bylo vidět. Evropská auta expandovala do USA a Ćíny kvůli ceně, nebo díky technologické převaze? Suroviny vždy nějak seženete, zde je hlavní diverzifikace zdrojů. Pro nás je nejdůležitější je držet si know how, a o to postupně přicházíme vlastní vinou.
Nejsem si tím moc jist. A navíc existují státy, které útočily nejen na své sousedy, ale i na další po celém světě. A je ticho...
Já neobhajuji jiné státy, ani je nesoudím, a myslím, že je to irelevantní, jelikož pro nás nejsou hrozbou. Navíc když vezmeme posledních sto let, tak moc států, co se pokouší zvětšit své hranice silou tu nevidím. Je tady ale stát, který nás má na seznamu nepřátel. Má slušný arzenál a i touhu bojovat. V minulosti jakéhokoliv slabšího souseda anektoval, nebo donutil k poslušnosti. Jsem přesvědčený o tom, že pokud by si byli jistí, že vyhrají, tak už je tu máme. Zatím se musí spokojit s postupným rozkládáním.
Souhlas, ale to násilí a rychlost přechodu na EV (apod)nemusí být tak rychlý. Zejména kdyz ty špinavé energie teď tak drahé nejsou. Hlavně mít dostatečnou zásobu , aby Evropa nebyla vydíratelna například plynem před nastupující zimou. A samozřejmě postupně pracovat na alternativních zdrojích.
V tom postupném přechodu ošem hrozí, že vás ostatní předběhnou co se týká technologí (mají to kde zkoušet a ladit). A získají rozhodující konkurenční výhodu.
Njn, jenže zrušit to takhle před začátkem platnosti se může dost vymstít. Jak k tomu příjdou ty automobilky, které investovali např. do hybridů a tou směrnicí by prošli oproti těm, co se na to vykašlali a nedělali nic s tím, že tohle si prolobují až na to příjde. To pak už nikdy neudělají nic. Mohou hrozit nějaké žaloby atd. Je taky otázka co se s těmi penězi udělá. Pokud se to vrátí např. do vývoje, tak to má určitě smysl. Rušit to je ale spíš kontraproduktivní.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Zní to dobře, ale pracujeme ve firmě se státní správou na denní bázi a je skoro nadlidský úkol jakýkoliv úředníka přinutit něco dělat v kanclu, natož kdyby se válel doma. A představa moudrého šéfa ve státní správě (na úrovni vedoucích odborů) je skoro oxymoron 😂 právě díky těmto "šéfům" vypadá státní aparát jak vypadá. Jedna politická trafika vedle druhý. Zmar
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ano, protože kdo by taky lezl do státní správy, když tam nedostane ani home office.