Kryptoměny měly být zbožím a byly schváleny v Americe jako pamětní mince. Hodnota kryptoměny se vyčísluje jak v měně státu prodávajícího, tak v měně státu kupujícího a uvádí se aktuální kurz mezi těmito dvěma měnami do kupní smlouvy. Pochopitelně že prodávající firma zaplatí státu DPH a daň z obratu při prodeji většího množství.
V případě, že nějaká firma kupuje kryptoměny a nesouvisí to s předmětem její činnosti, je otázka účelnosti nákupu otázkou pro kontrolní dohled nad účetnictvím ve firmě.
V případě, že dodavatel nějakého materiálu nebo zboží požaduje platbu v kryptoměně a ne v běžné měně svého státu v příslušném kurzovém poměru, pak je otázka co to je za firmu.
Článek mi připomíná písničku "Poslední kovboj". Pro ty, kdo ji neznají :
"Tak přijíždí poslední kovboj,
sombrero vmáčklé do čela,
schvácená herka líně kráčí,
jako by dál nést ho nechtěla.
Tak přijíždí poslední kovboj
a nerad vráží do lidí,
tak přijíždí poslední kovboj
a nikdo z vás ho nevidí."
Ano už v mládí nás rodiče poučovali :
"Co si kdo uvaří, to si také sní."
"Jak si kdo ustele, tak si také lehne."
"Bez práce nejsou koláče." s malým dovětkem "Kdyby ty koláče nikdo neupekl, nebyly by ani v těch obchodech."
"Dali jsme ti do života to nejcennější, co člověk může mít - mládí a zdraví. Jak se svým životem naložíš, takový ho budeš mít." Otázka, kterou mi položil Bůh Jehova : "Co je divného na tom, když jde někdo na lov a dodnes jen běhá po lese?"
Česky "Miluji tě" se řekne anglicky "I love you" nebo snad "AI love you" ?
Když chce člověk něco stavět, pak nepotřebuje žádnou hypotéku, ale má si zařídit investiční příděl v měsíčních intervalech podle měsíčně prováděné práce. Jsou-li náklady na stavbu například dva miliony korun a práce na stavbě bude trvat 20 měsíců, pak požádám o 100000 Kč měsíčně po dobu těch dvaceti měsíců, v práci si pak vezmu neplacené volno a budu si platit mzdu z peněz na stavbu a to včetně povinných daní a pojištění. Lidé, kteří pracují na stavbách přece u té práce nechcípnou hlady že? Každý stavebník je povinen vést účetnictví a stavební deník jako kdyby byl firma.
Pokud bankéři nechtějí dělat zprostředkovatele financí na stavby od státní banky podle území státu, na jehož území se staví, pak nebudou mít ani poplatky za převody peněz mezi účty.
Pokřikování "úvěr, úvěr,...,úrok, úrok", to ať si státní banka v každém státě nechá.
Nebo snad nevíte, že úroky jsou pokuta za blbost a úvěry kreténstvím?
Úrokové míry se vyhlašují jen vůči zahraničí, uvnitř státu nikdo úvěry používat nemusí. Na stavební a rekonstrukční činnost či montáže technologických celků pevně spojených se stavbou nebo se zemí si má člověk nebo firma vyřídit investiční příděl u svého obecního, městského či městskoobvodního úřadu.
Neznáte podvojné účetnictví? Zaměňujete jej za podojné?
Potom jste byli "podojeni" od bankéřů.
A přesně to vám guvernér ČNB zaručuje.
Revitalizace dolu je dobrý nápad. Ještě by ty dvě věže mohly fungovat jako rozhledna a otáčející se kola na nich vozit turisty výtahem na vyhlídkovou plošinou mezi věžemi.
Dále bych nechal jezdit důlní vláček mezi Gabrielou a Barborou jako atrakci pro děti.
Poblíž Barbory by mohlo stát muzeum důlní techniky.
Peněžní oběh státu je opředen řadou mýtů. Jedním z nich je, že pracující občané prý doplácí na nepracující občany. Není tomu tak. Pracující občané pracují jak pro občany pracující, tak i pro občany nepracující, ale nedoplácejí na to, protože dostanou peníze jak od jedněch tak i od druhých. Pokud se však vláda snaží zkracovat příjmy nepracujícím občanům, je to na úkor možnosti umožnit pracujícím občanům výdělek. Veškeré lichvaření ve státě není totiž nic jiného než sobectví a hamižnost a tudíž znemožňování nákupní a pracovní činnosti. Všechny úroky snižují daňové odvody a vytváří schodek státního rozpočtu. Veškeré lichvaření světa je zločin proti lidskosti, neboť je v rozporu s realitou života i dobrými mravy. Používá se však jako brzda překotného stavitelství.
Ekonomiku řeší už dávno i Bible a z ní vyplývá, že účetnictví mělo být podvojné a nikoliv podojné. Mám dojem, že jenom ti, co vystavují " rohaté " papíry, to stále nevědí. Potom se nedivte, že máte velkou inflaci a znehodnocenou měnu. Byla tu i doba, kdy lichvaření bylo považováno za zneužívání lidstva ( Boha všemohoucího ), a tedy za zločin proti lidskosti (vyděračství, vydřidušství, šikanování). Můžete hádat, proč vás na školách neučí, jak si požádat o investiční příděl na stavby a montáže technologických celků do staveb nebo okolo staveb.
Věda pro výzkum a vývoj plus green deal ( zelená energie ) by bylo velmi zajímavé spojení. Moravskoslezský kraj je do určité míry strojírenskou velmocí. Když však pozoruji, jak některé firmy postávají zatímco se k nám dovážejí například elektrocentrály z Německa, pak mi připadá, že je tady snaha mařit úsilí o green deal. Také různé snahy nahradit jeden typ paliva jinými palivy není nic víc, než snaha dělat obyvatelstvo závislým na dodávkách paliv nebo elektřiny ze sítí. Dát však nějakou tu miliardu na výzkum a vývoj například free generátorů, aby to nebyly jen amatérské konstrukce ve videích na YouTube, tak to se zatím nestalo. Kladu tedy otázku : Co byste řekli na možnost, třeba jezdit elektrickým vlakem po regionálních tratích "zeleně" bez trolejí i bez baterií a nutnosti stavět bateriové gigafaktory?
Nějak mi nesedí dožití a odchod do důchodu. Prý má člověk jít do důchodu po 65 letech věku, ale důchod si má užívat 21 let. Nyní je dožití dle Statistického úřadu pro osobu nar. v 2022 cca 80 let, takže 80-21=59 - v 59-ti důchod. Anebo 65 (důchod) + 21= 86 (tolik se budeme v průměru dožívat?, pochybuji)
Bůh každému oplácí podle jeho skutků. Stojí psáno v písmu svatém.
Jak jste přišel na rozpočet státu .. deset milionů občanů krát 30 000??? Že by jako roční přijmy byly 3 600 mld???
Příjmy státního rozpočtu v roce 2023 byly 1914 mld. Kč. Z toho jen na důchody šlo skoro 600 mld. Navíc výdaje ČSSZ nejsou pouze důchody, ale i podpory v nezaměstnanosti, dávky v hmotné nouzi, příspěvky a doplatky na bydlení atd.
Problém není výše důchodů ale počet důchodců. V roce 2006 bylo 1 500 000 důchodců a na jeden důchod připadl 4,5 pracujícího. Dnes připadá na jednoho důchodce 2,7 pracujícího a tento poměr stále klesá.
Asi nevíte co je to průběžný penzijní systém.
Zajímalo by mne, jestli v té částce 1914 mld. Kč byly započteny i všechny daňové úlevy pro pracující občany. Z hlediska státu lze tyto úlevy považovat za daňový příjem a následně okamžitý výdaj nějakého příspěvku. Na daňovém úřadu se však tyto úlevy nikdy neobjeví.
Pokud jde o průběźný systém, počítat roční částky je poněkud zbytečné, neboť peníze, které stát v jednom měsíci vydá, se do tří měsíců objeví na daňovém úřadu s výjimkou těch peněz, které si lidé odloží na dovolenou a utratí je, až když na tu dovolenou jedou. Podobně je to i při nákupu věci či služby s vyšší cenou.
To o čem tu mluvíte, tak je vlastně jen INFLACE.
A ano, inflace je jeden velký finanční podvod na lidech.
Ti, co mají peníze pod polštářem, tak tu inflaci pocítí nejvíce. Rozumnější to mají na účtu s nějakým procentem úroků (ideálně s větším, než je samotná inflace).
A Ti nejbohatší své peníze rozdělují do nemovitostí, investičních kovů a akcií / indexů.
Na tom není vůbec nic rozumnějšího. Když chcete nakupovat, snaží se prodávající šroubovat cenu nahoru, pokud chcete hromadněji něco prodat, snaží se kupující srazit cenu dolů. A už se také stalo, źe zkrachovala i celá burza. Pokud jde o investice na úvěr, je to akorát stupidita.
Nejsou jich necelé 2 miliony, ale přibližně 2 200 000, a se všemi důchodci (invalidní důchody) pak více než 2 400 000. A třeba v roce 2011 bylo přibližně 1 600 000 starobních důchodců. Ten nárůst je dost zřejmý.
I kdyby bylo důchodců 2,5 miliónu, potom by měsíční částka byla 75 miliard Kč.
Rozpočet státu je přece deset milionů občanů krát 30 000 Kč rovná se 300 miliard Kč měsíčně.
Osekávat důchodce o důchod je hloupost. Důvhodci totiź své peníze utrácejí v obchodech. Dáte-li jim málo, dostanete málo.
Psalo se na internetu, źe vláda vydala na důchody asi 660 miliard Kč za rok. Když tuto částku podělíte 12 -ti měsíci, obdržíte ćàstku 55 miliard Kč za měsíc.
V České republice je necelých 2 milióny důchodců a hendikepovaných. Pokud by měl každý obdrźet 30 000 Kč měsíčně, pak by šlo o částku 60 miliard Kč za měsíc.
Proto si také myslím, že zvyšování věku odchodu do důchodu je stupidita státního aparátu.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Uvedený příklad nelze zcela vztahovat na občanskou společnost jako celek. To co se jeví jako jasné ve třídě, kde je všem studentům 15 let například, už nemusí být tak jasné ve společnosti, kde by polovině přítomných bylo 20 let, třetině 50 let, zabývajícím 80 let. Pak teprve pochopíte, že dělat ze starších lidí štvance je nesmysl.