Atos? To je Křéťa. Ten už si uměl zařídit aby ten tendr vyhrál a pak ještě poslal Berouna do IBM , aby ", nedělali problémy". Njn, Křéťa ma 400 mikuard a my to platine: 2 roky hsou el+plyn drahé, ale Křéťa vydelal jen v 2023 celkem 190 miliard za jediný rok. Kdysi to Kellnerovi trvalo 25 le, nashromáždit 200 mikiard.- Křéťovi jsme to dali za rok.
Uvaha typu co by kdyby. Incwstovat v jednom momentu, tzv časování trhu je přesně ta cesta jak se retail investor popálí a tratí.
Kdyby byl priklad postaven na pravidelném, měsíčním investování malých částek, pak je relevantní.
Investovat vše co máte, v jednu dobu, dramaticky zvyšuje riziko.
Mám kamaráda, který prodal dům a vše dal najednou do fondů. Akorát, že to bylo počátkem roku 2000. Pak praskla internetová bublina a on tratil 60%.
Takže tolik k zpětné vybranému ideálnímu datu z roku 2007, které jen nastavuje nízkou startovací čáru aby vysledek byl hezký vysoký.
Skrytá reklama pro správce fondů. Navíc teď, když jsou indexy na maximech.
Když už chcete trh časovat, delejte to jako v. Lidlu: když je to levný, kupuj. Když to není ve slevě, nekupuj 🤷
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Proč 'stejnou práci'? Pokud má někdo fyzicky náročnou práci, může si najít ve vyšším věku jinou. Mně je 55 , samo, že už nezvládám to co ve 25 ani ve 35, ale také už dělám něco jiného a v jiném tempu.
Mimochodem,, odchod do duchodu v 67 se týká těch, kterým je dnes 30. Za tech 30+ let se opět delka zivota prodlouží o 5-10 let, stejně jako je dnes 0 8 let delší než pred 35 lety.
Jaksi nejde 30 let pracovat a odvádět 5000 na sociální pojištění a pak čekat, že budu 30 let v duchodu, ale s důchodem 30000.
Remcat můžeme, ale matematika nepustí.
1 odpověď