Uvedený konflikt vznikl v r. 2014, kdy Ukrajina zavedla jediný úřední jazyk ukrajinštinu, což bylo pro východní rusofilní regiony velký problém, protože uměli pouze rusky a ukrajinsky se nedomluvili. Krym patřil krymským Tatarům, pak Rusům a pak ho Chruščov, původem Ukrajinec, daroval Ukrajině. To ale byla Ukrajina v rámci SSSR. Když se Ukrajina osamostatnila, je to jako u rozvodu - dárky se mají vracet. Již samotný význam slova "Ukrajina" reprezentuje území na okraji, které mělo chránit území Rusi zejména před Tatary, čili nárazníkový ochranný stát, něco jako u nás Chodové v pohraničí. Tak to bylo a tak to taky bude. Či si snad někdo myslí, že si Rus nechá za svým hranicemi vybudovat základny, kde budou namířeny rakety na jeho území? Je to tak nepředstavitelné jako kdysi ruské rakety na Kubě. A všichni víme, jak se to USA nelíbilo a jak to dopadlo. Podpora Ukrajiny se zastaví, tím se ihned zastaví válka a bude se jednat. Nakonec si obě strany dají stakan vodky.
Po rozdělení ZSSR Rusko garantovalo Ukrajine územní celistvost i s Krymem, dle mezinárodní smlouvy z roku 1994.
Plácáte nesmysly prevzaté z ruských zdrojů.
Alibistická pomoc válce napadené zemi jen válku a utrpení lidí prodlužuje. Je naléhavé okamžitě jednat o systémovém mírovém řešení. To se musí opírat o principiální řešení příčin konfiktu. Jak říkám, pro ukončení války na Ukrajině´je rozhodující pochopit a řešit motivy, které vedly Rusko k invazi na Ukrajinu. O tom je potřeba jednat a není možno v tom rozdělování světa po II. SV pokračovat. Je zdrojem nepřátelství a konfliktu,
Proto je tak důležité otevřít s pomocí mezinárodní komunity prostor pro politické a spravedlivé řešení problémů. Ukončení války předpokládá přijít s návrhem na uspořádání rovnoprávných, spravedlivých apod. mezinárodních vztahů s Ruskem i dalšími, tedy i bezpečnosti a spolupráce v Evropě, a bez falešné nadřazenosti. Nemohu v této souvislosti zase nevzpomenout historické konzultace představitelů tehdejšího SSSR a USA počínaje setkáním M. Gorbačova a R. Reagana na Reykjavíku 1986, které otočily vztah obou států i od tzv. studené války k mírové spolupráci . To je cesta.
Motivy? Obrovská naleziště nerostných surovin na Krymu a východě Ukrajiny. Ropa, uhlí, železná ruda a hlavně drahé kovy. To je to, co Rusko chce a zadarmo. O čem tady chcete jednat?
Když se vám gangstri nastěhují do baráku, protože se jim líbí, necháte jim jedno patro?
Reykijavik byl jen divadlo, aby Gorbačov neztratil tvář. Reagan rusáky uzbrojil a odstrašil, proto to vzdali. Náš problém dnes je, že je málo odstrašujeme a tak si vyskakují: Gruzie, Moldavsko, Ukrajina, Vrbětice, stříhání kabelů v Baltu, průniky do vodaren v Německu a další invaze a diverze.
Atos? To je Křéťa. Ten už si uměl zařídit aby ten tendr vyhrál a pak ještě poslal Berouna do IBM , aby ", nedělali problémy". Njn, Křéťa ma 400 mikuard a my to platine: 2 roky hsou el+plyn drahé, ale Křéťa vydelal jen v 2023 celkem 190 miliard za jediný rok. Kdysi to Kellnerovi trvalo 25 le, nashromáždit 200 mikiard.- Křéťovi jsme to dali za rok.
Máte pravdu, ale realita je o mnoho těžší , než se může zdát. 15 let se snažím tomu naučit. Nejdříve přes burzu v Praze a od roku 2018 trhy v USA. Musím zaklepat je to dobré, naučil jsem se absorbovat v mé mysli ztrátu pro mnohé nepředstavitelnou. Při invazi Ruska na Ukrajinu jsem měl jednodenní ztrátu -750 000,- a v klidu, bez emocí vše vyseděl. Vysedět umím.Co neumím je jít proti proudu a nakupovat při propadech akcie, o které není zájem. Ten, kdo to umí je pan investor a smekám.
Taky jsem v 2008 ztratil počas večerního filmu 400 000 v hodnotě. Ja koukal film, Wall Street padal 😅
Ne tak docela, v článku to sice nezazní, ale řeč byla o indexových fondech, což znamená v podstatě výhradně ETF (burzovně obchodované fondy). Otevřené podílové fondy, tedy to co běžně člověk dostane v nabídce mají aktivní správu, tedy že se nějaký portfolio manager snaží vybírat "vítězné akcie" a taky tučné poplatky, rádově deseti násobné oproti ETF. To na desetiletém horizontu dělá spoustu peněz, klidně i statisíce.
Sotva který aktivně spravovaný fond porazí index (tudíž ETF). Obzvlášť po započtení poplatků.
I opičák házející do terče s akciemi měl lepší výsledky než průměr aktivně manažovaných fondů.
To je ten člověk na fotce ? Který blázen mu mohl dát svoje peníze nebo akcie ?
Nikdo mu nemusel nic dávat. On přišel a prostě si to vzal. Do družstva Včela zaregistroval stovky bílých koni, s minimálním vkladem a ti pak odhlasovali, co on chtěl, protože Včela měla stanovy, kde 1 človek= 1 hlas, takové socialistické, kde nezáleželo na výši vkladu. A tak přišel k první miliardě, protože Včela vlastnila obchodní centra na sídlištích v Praze.
Tenhle komentář je z podstaty nesmysl. Článek hovoří o roce 2007 a Vy doporučujete nástroj proti-inflačních dluhopisů, které vláda vydala v roce 2019, ten měl přes 10 procent jen 1. 7. 2021 - 1. 7. 2022 a 1. 7. 2022 - 1. 7. 2023, předtím i poté byl úrok pod 4 procenta. U ETF fondů nedaníte přeci vůbec nic, pokud splníte časový test nebo jste pod 100k ročně. Navíc si u akumulačního fondu nenecháte vyplácet nic a všechno jde do reinvestu.
Z podstaty je nesmysl vybrat si zpětné rok 2007, protože výsledky jsou pak nejlepší. Je to hypoteticky příklad, který neukazuje tu nejčastější situaci. Pravidelné měsíční vklady po malé částce by to ukázali, ale to se redaktorovi nechce počítat.
Uvaha typu co by kdyby. Incwstovat v jednom momentu, tzv časování trhu je přesně ta cesta jak se retail investor popálí a tratí.
Kdyby byl priklad postaven na pravidelném, měsíčním investování malých částek, pak je relevantní.
Investovat vše co máte, v jednu dobu, dramaticky zvyšuje riziko.
Mám kamaráda, který prodal dům a vše dal najednou do fondů. Akorát, že to bylo počátkem roku 2000. Pak praskla internetová bublina a on tratil 60%.
Takže tolik k zpětné vybranému ideálnímu datu z roku 2007, které jen nastavuje nízkou startovací čáru aby vysledek byl hezký vysoký.
Skrytá reklama pro správce fondů. Navíc teď, když jsou indexy na maximech.
Když už chcete trh časovat, delejte to jako v. Lidlu: když je to levný, kupuj. Když to není ve slevě, nekupuj 🤷
Je to ještě trochu složitější. Dluhopisy vydává firma Rohlík.cz Finance II, což neni Rohlik.cz. Je to firma, která si za peníze z dluhopisů kupuje pro Čupra akcie Rohlíku, Čupr tak navyšuje svůj podíl oproti podílům ostatních akcionářů a dělá to za peníze cizích lidí.
Přesně! Konečně to někdo napsal. 🙏
Skvely byznys - Cupr do fondu prevede skoro dvojnasobek akcii, vymenou za 50.1 pct podil. Nejak nechapu, proc to dela
Aby chytil i ty investory, kteří nechtějí dluhopisy, ale akcie.
I když tady je základní problém jiný: Rohlík je dlouhodobě ztrátový a navíc akcie nejsou veřejně obchodované.
Oboje jasné varování před nákupem pro běžného retailoveho investora.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Firma patří Křetínskému.