Hele vy znalče, ptám se proto, protože tohle přesně video je i u toho článku, vy slepoto.
Takže dáváte odkaz na něco co tu je. Kdybyste alespoň dal odkaz na jinou skladbu a ne na stejnou, to vy ale už nezvládnete, tak jste jen ze sebe, no však víte.
Pusťte si obě videa. Věřím, že na ten rozdíl přijdete.
"Většina kluků a holek v mém věku teď chodí jen ve dvojicích,
Většina kluků a holek v mém věku zná recept na štěstí a smích,
hlazení po rukou, hledění do očí
je jim tou zárukou, že k nim stín nevkročí!
Jenom já samotná, jen se svou bolestí,
jenom já samotná čekám tu na štěstí!".
I po těch více, než šedesáti letech dám český text dohromady. No, bodejť bych nedal, když jsem na těchto písničkách v období "zlatých šedesátých" vyrůstal.
Ona, tedy Françoise Hardyová a ostatní osobnosti té doby nás spoluvychovávaly a dávali část základů do našich životů. Je to sice přirozené, ale přesto zarmucující, když legendy odcházejí.
Podle dobového tisku po nehodě bylo "rozhodnuto", že do pěti let bude trať 030 zdvojkolejněna.
To mělo být tedy v roce 1965 ...
Na místo neštěstí se 14. listopadu 1960 večer sjeli lékaři z Hradce Králové, Pardubic a Chrudimi, kteří měli ještě zkušenosti z války, a za doslova polního osvětlení se operovalo přímo na místě až do rána.
Vojáci základní služby obdrželi každý litr rumu, aby náročné vyprošťovací práce vůbec zvládli.
Až do roku 2000 se oběti žádného památníku nedočkaly.
Nyní se na místě největší naší železniční tragédie krčí alespoň trochu důstojná vzpomínka za zmařené životy a slzy pozůstalých, které měla na svědomí až neuvěřitelná shoda náhod...
Broňo, dobrý, díky za potvrzení mi, že já - coby An English teacher - nelžu.
BETWEEN je samozřejmě nejen o "mezi dvěma", ale - jak uvedeno s těmi našimi sousedy - jeden bod (The Czech Republic) je vždy jistý a postupně jsme "stále ve dvou" pokaždé s jiným státem ve výčtu sousedé.
Ostatně, "BETWEEN" ve svém slovním základu numerálium "TWO" má.
HAVE GOT v souvislosti s funkcí slovesnou "have breakfast", "have lunch" ... apod. snad opravdu "GOT" nepotřebuje, neb nic nevlastní, toliko koná. Pochopitelně, na otázku, zda tu snídani svou "máme", "GOT" použíti lze. Snídani "máme", snídat třeba vůbec nebudeme.
Do budoucna bych možná byl zvědavější na HAVE x HAVE GOT - vlastnictví pouze - mezi British a American English - a proč se to tak vyvinulo a používá.
Broňo, chtěl bych mít jasněji ve výrazivu vyjadřujícím dovolenou a prázdniny.
Kdy HOLIDAY a kdy HOLIDAYS?
Jenže ty poškozené nejsou političky a je nutno vycházet z toho, že si svoji roli v tomto případě dobrovolně nezvolily. Však si představte, kdyby někdo znásilnil Vás (může se to stát i mužům) a Vy byste před síní plnou novinářů, kteří se o tom chystají psát, muset podrobně vypovídat o tom, jak se to odehrálo. Druhý den byste si o tom mohl přečíst například na Seznamu.
Jak už jsem psal, čas ukáže.
Dobrý den, jak uvedla mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 3, Darina Maříková: „Dále je zde předpoklad, že i odpolední část úterního jednání bude neveřejná, neboť v rámci výslechu svědků budou probírány citlivé informace týkající se dopadů žalovaného jednání na život poškozených.“
Děkuji Vám za reakci.
Po vyslechnutí Vámi jmenované v jiných médiích jsem mohl přesnou citaci porovnat.
Vytváříte naprosto zavádějící závěry z jednoho politického prohlášení a Ústavního zákona. Že nejsme ve válce de iure, neznamená, že v ní nejsme de facto.
Jo, mám tam překlep. Vy na tom taky nejste moc dobře s čárkami ve svých příspěvcích a nesmyslným Vykáním, které patří jen do písemné či mailové komunikace. Ale když dojdou argumenty, tak se hodí všechno.
Ještě jednou Vám děkuji za cenné informace.
Též za velkorysost k překlepům.
Tam, kde může být - dle Vás - interpunkce "ne moc dobře s čárkami", může být právě významová nuance. Proto tam čárka je - nebo není.
Máte naprostou pravdu. Když dojdou argumenty, hodí se všechno.
Věřím, že budete stejně nesmiřitelný i později, až bude v mnohých věcech jasněji.
Moc hezky napsané, naprostý souhlas
Děkuji, Marie.
Věřím, že stále žijeme v demokratické zemi, jak nás mohou neustále politici a političky ubezpečovat.
Kéž by stejnou pozornost věnovali naši vrcholní politici a vrcholné političky a aktéři naší mediální scény všem válečným konfliktům světa a mohli nám vysvětlovat, jak o nich máme informovat.
Kdybychom byli s Ruskem v míru, tak by nám nevyhazovali muniční sklady do vzduchu, nevraždili naše obyvatele a nesnažili se ovlivňovat veřejné mínění skrze dezinformační weby jako Sputnik či Aeronet. Dále téměř rok před invazí na Ukrajinu začali škrtit kohoutky s plynem a zavinili růst cen energií v celém světě a inflaci. Z toho vyplývá, že Rusko proti nám vede pomocí tajných služeb válku již několik let a vydírá nás ekonomicky. Po invazi na Ukrajinu jsme se s Ruskem ocitli ve válce v zastoupení, jelikož jsme se rozhodli podpořit napadeného. Ještě něco, čemu nerozumíte?
Přečtěte si, prosím, meritum mé zprávy.
Nic z toho, co zde uvádíte, jsem nezmiňoval, ačkoli Vaše jistě cenné a studiem nabyté znalosti nepopírám.
Válečný stav řeší ústavní zákon číslo 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky. Zmíněný ústavní nikoliv běžný právní předpis jasně stanoví, že k vyhlášení válečného stavu má v Česku zákonné oprávnění výhradně Parlament České republiky. K řádnému vyhlášení je zapotřebí souhlas nadpoloviční většiny všech poslanců a současně i souhlas nadpoloviční většiny všech senátorů.
(ze článku JUDr. Petra Kolmana, PhD., VŠ pedagoga)
A Vám vše jasné je, Radku?
Editor vám napsal, že vyloučení veřejnosti není kvůli Ferimu nebo nějakému tutlání, ale pro ochranu poškozených, ale vy jste to nepochopil nebo nepřijal a místo toho se navážíte do něj. To vám přijde normální reakce?
Děkuji, Josefe, myslím, že toto umí napsat i on sám.
Nenavážím. Lituji.
Vaše reakce mi může přijít neadekvátní.
7
Sledujících
5
Sleduje
7
Sledujících
5
Sleduje
45.
Žlutá karta
Po tvrdém zákroku na středu hřiště vidí žlutou kartu Čihák.
Za nesportovní chování vidí žlutou kartu Čihák.
Dvě žluté karty pro jednoho hráče, ale žádná červená, to už musí být velmi otrlý (zaplacený) rozhodčí ...