Tak záleží kde vlakem jezdíte. Třeba u nás ve Zlínském kraji se vlak vůbec neoplati. I když jedu sám tak dám za benzín méně a u celé rodiny je ten rozdíl ještě mnohem větší. Trasa 40 km se třemi přestupy a s cestou na nádraží pěšky trvá 2 hodiny i více. Autem asi 40 minut. Další trasa co jezdíme kratší 18 km, tak vlakem 35 minut a cestami na nádraží přes hodinu. Autem 20 až 30 minut. Před 25 lety když jsem jezdil vlakem, tak bylo narvanych 5 vagónu. Teď jezdí většinou 2 vagóny a plné jsou výjimečně. Jen rychlíky mají vagónu více.
To není pravda, že bylo kde bydlet. Narodil jsem se v roce 1981 a 4 roky museli rodiče se mnou bydlet v malém bytě u babičky a dědy. Takovych rodin bylo spousta a někteří čekali na byt ještě déle. Teď jsou takové rodiny vyjimkou. Tehdy mělo naše město 18 tisíc obyvatel a teď má 17 tisíc a domů i bytů je tu o hodně více.
Víte že existují placené televizní programy, kde žádná reklama není nebo je jí minimum, třeba HBO. Já teda většinou sleduji v televizi to co je v přímém přenosu. Většinou se jedná o sport. Filmy a seriály až na výjimky sleduji přes internet. Ordinace v růžové zahradě není dobrý příklad, protože ta už je více než rok jen na internetu a bez reklam.
V té době jsem chodil na základní školu a ze 32 spolužáků měl doma video jen jeden a u nás v paneláku měla video taky jen jedna rodina ze 30 rodin. Možná v Praze mělo video více lidí, ale u nás v malém městě na Moravě mělo video před rokem 1989 velmi málo lidí. Teprve v roce 1990 a spíše o nějaký rok později začal počet domácností s videem strmě stoupat.
Letos jsme byl v Chorvatsku na několika místech od Rijeky až po Dubrovník, což zahrnuje skoro celé pobřeží a sliz nikde. Všude nádherná čistá voda. V Itálii, Španělsku, Francii a Řecku, kde jsem byl předchozí roky, rozhodně nikde tak čistá a pěkná nebyla. V Chorvatsku jsem byl několikrát a nikdy jsem pokutu nedostal.
Jezdíme do Chorvatska, protože se nám tam líbí. Rozhodně tam nejezdíme každý rok, ale jednou za čas a mezitím navštěvujeme jiné země a zase po pár letech se vracíme rádi do Chorvatska. Letos jsme byli v luxusním hotelu s polopenzí a na obědy jsme chodili do různých restaurací a rozhodně s sebou nebereme žádné jídlo. Vůbec nám nevadilo, že to vyšlo více než luxusní hotel na Mallorce, kde jsme byli předtím, protože moře a atmosféra je v Chorvatsku bezkonkurenční a to jsme procestovali spoustu zemí. Prostě to tam máme rádi. Kdo hledá, tak najde i v Chorvatsku skvělé hotely na vysoké úrovni s dobrým jídlem i službami, ale není to pro každého, kdo šetří každou korunu. Nejsme žádní boháči, ale jednu lepší dovolenou si v létě a jednu v zimě dopřejeme a jde to i s platy kolem průměru. Vím, že ne každý ten průměr má, ale kdo se snaží a není líný tak aspoň toho průměru dosáhne. Jo a jinak ceny jsou tam podobné jako třeba v Česku nebo Slovensku v turistických lokalitách, třeba v Tatrách a Krkonoších jsou ceny otrochu větší než v Chorvatsku například.
Nevím kde autor byl v Chorvatsku, ale my jsme byli ve dvou velmi rušnych městech u moře a ceny podobné jak v Česku nebo třeba na Slovensku v turistických lokalitách. Někdy dokonce i levnější. V Jeseníkách nebo Tatrách v zimě byly ceny většinou větší než v Chorvatsku. Třeba v Rakousku je ještě dražeji.
Zrušením STK by stav vozidel spíše zhoršil. Spousta lidí má hodně staré auta a jediné co je přinutí je aspoň jednou za 2 roky dát do pořádku je STK. Bez ní by spousta lidí jezdila s neopravenymi auty roky a to klidně i se špatnými brzdami. Zrušení STK není řešení. Už teď má řidič odpovědnost za stav svého vozidla i mezi STK.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Proč musí matka samoživitelka se 2 dětmi bydlet za 17 tisíc měsíčně? Snad v každém městě se dá sehnat levnější bydlení. Ve většině měst co znám jsou menší byty za méně než 15 tisíc Kč a dají se sehnat i pod 10 tisíc i s energiemi. Když nemá někdo dostatečné vzdělání na dobrou práci, tak musí bydlet třeba i v bytě jednopokojovem. Většina školek i družin je od 6 do 17 hodin. Pokud to v jejich není, tak ať se přestěhuje. V tomto rozmezí se dá najít slušná práce pokud máte na ni kvalifikaci. Spíše je to o tom, že lidé nejsou ochotni se stěhovat, vzdělávat a pak žádají o sociální dávky.
3 odpovědi